Skocz do zawartości

Kocioł kondensacyjny deDietrich


HerrMajki

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem kociołka DeDietrich MCR II 24T. Kociołek bez większych problemów śmiga od 11 lat. Jednak niestety  lata jego świetności odchodzą w siną dal. Generalnie kociołek sprawował się bez zarzutu przez ten okres za wyjątkiem jednej małej awarii zaworu trójdrogowego gdzie tak naprawdę z powodu odłożonego magnetytu zawór się nie domykał i popuszczał na grzejniki podczas grzania cwu. Jestem z niego bardzo zadowolony bo generalnie nie zdrenował mi kieszeni podczas zakupu i samego użytkowania. Niestety ostatnio uległ chyba już nieco poważniejszej awarii - padła prawdopodobnie osłona termiczna albo palnika albo całej komory albo jedno i drugie gdyż od frontu komora spalinowa nagrzała się do temp powyżej 200 C i zaczęła mi się topić plastikowa obudowa. Jutro przyjdzie magik. I teraz tak:

- dzień dobry + przegląd - 250 zł

- osłona palnika - 300 zł

- inne - uj wie?

I teraz mam zonka - jeżeli to będą wszystkie koszty to ok ale jeżeli zacznę zbliżać się do 1 000 zł to mam dylemat - naprawiać czy kupić nowy?

Nowy MCR Home 24T za ca 3700 zl absolutnie by mi wystarczył - zasobnik 150 l wykorzystam ten co mam. MCR 3 jest dużo droższy i jak na moje potrzeby chyba trochę zbędny ale... Home ma 5 lat gwarancji tak jak obecny - dla mnie wystarczające. Do sterowania mam czujnik pokojowy bez pogodówki i nie będę tego zmieniał.

No właśnie macie jakieś doświadczenie z tymi kotłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po diagnozie. Padła osłona termiczna i od temperatury prawdopodobnie wypaczył się wymiennik bo po wymianie uszczelki spaliny niestety uciekają na zewnątrz na połączeniu wymiennika i palnika. Koszt wymiany wymiennika absurdalny więc wymiana kotła. Dietricha odradził bo to, że mi wytrzymał bezawaryjnie 10 lat to... cud. I tutaj instalator polecił Termeta Ecodens Gold Plus.

Ktoś używa tego kotła? Może coś o nim powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, HerrMajki napisał:

No i po diagnozie. Padła osłona termiczna i od temperatury prawdopodobnie wypaczył się wymiennik bo po wymianie uszczelki spaliny niestety uciekają na zewnątrz na połączeniu wymiennika i palnika. Koszt wymiany wymiennika absurdalny więc wymiana kotła. Dietricha odradził bo to, że mi wytrzymał bezawaryjnie 10 lat to... cud. I tutaj instalator polecił Termeta Ecodens Gold Plus.

Ktoś używa tego kotła? Może coś o nim powiedzieć?

Tak, ja używam od 6 lat. Na początku miałem problem z błedem braku płomienia, ale trzeci instalator rozwiązał problem i od 4 lat zero problemów. Natomiast rodzice za moja namową kupili Golda i od 3 lat jest walka z błedami. Elektrody wymieniane już z 10 razy, kilka razy regulowane a dalej to samo. W sumie już trzeci serwisant się tym zajmuje. Teraz wykrył, że wykruszyła się osłona termiczna, poprzednio jakiś moduł od gazu wymieniał. Nie ma tyg-2 aby nie było problemu 😐

Tak więc moje doświadczenia są mieszane, jak czytałm dużo ludzi ma problem z tymi błedami. Sami serwisanci to też inny temat, ale podejżewam że przy każdej marce jest to samo. Plus, że jest tani i ma dobre parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę zmartwiles Termetem. Planowalem zakup takiego w tym roku, glownie ze względu na prostotę, dostęp do czesci i serwisu i ich cenę. Ale jak mam od poczatku walczyc z bledami....

To przylaczam sie do pytanie - jaki kociol jednofunkcyjnuy do 20 kW? Gmina doplaca 6000 zł wiec cena praktycznie nie gra roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pito napisał:

To mnie trochę zmartwiles Termetem. Planowalem zakup takiego w tym roku, glownie ze względu na prostotę, dostęp do czesci i serwisu i ich cenę. Ale jak mam od poczatku walczyc z bledami....

To przylaczam sie do pytanie - jaki kociol jednofunkcyjnuy do 20 kW? Gmina doplaca 6000 zł wiec cena praktycznie nie gra roli.

Buderus Logamax gb072

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sherif napisał:

Tak więc moje doświadczenia są mieszane, jak czytałm dużo ludzi ma problem z tymi błedami. Sami serwisanci to też inny temat, ale podejżewam że przy każdej marce jest to samo. Plus, że jest tani i ma dobre parametry.

 

Jednak teraz mocniej doceniam mojego Vailanta, 2 lata i działa, błędów brak ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, komor napisał:

 

Jednak teraz mocniej doceniam mojego Vailanta, 2 lata i działa, błędów brak ;]

co to dla kotła 2 lata? fakt są takie które w tym czasie się krzaczą natomiast 2 lata nie jest wyznacznikiem długowieczności kotła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 4tyelement napisał:

co to dla kotła 2 lata? fakt są takie które w tym czasie się krzaczą natomiast 2 lata nie jest wyznacznikiem długowieczności kotła

 

Tyle co gwarancja ;] Skoro coś się psuje na gwarancji to już jest słabo.

Mój napęd Horman ma 5 lat gwarancji, jak narazie po pół roku od montażu serwis wymienił już 1 raz cały napęd, zobaczymy ile ten będzie działał bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HerrMajki różne opinie chodzą, ja kupiłem DeDietrich MCR3, 2 rok pracuje i na przeglądach sprawność regularnie rośnie ;) kolega DeDietricha naprawiał po 6 latach - jakaś pierdoła, brat ma już 11 lat i nie narzeka na nic, oprócz tego, że jest przestarzały i mniej ekonomiczny :) Termeta ma kolega z pracy i w ciągu roku od zakupu musiał wzywać serwis, naprawa gwarancyjna, teraz chyba już 4 rok użytkuje i więcej przygód nie miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BOGUS napisał:

Mój Buderus atmosferyk już 10 lat bezawaryjnie. W tym czasie tylko 1x serwis... przegląd gwarancyjny.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

nie porównujmy sprzętu sprzed dekady do czegoś co jest dziś
Viesmann, Buderus - z tym miałem i mam do czynienia - działają od lat wielu, z tych dwóch tańszy w serwisowaniu Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steyr napisał:

U Nas Termet Ecocodens Gold Plus 20 kW od 2 lat i jest ok, żadnych błędów póki co.

znajmomy 3 tygodnie temu się żalił na termeta - padł po 7 latach. Układ sterujący - żaden elektronik się tego nie podjął, nowych brak...kupił nowy kocioł i znów Termeta - nie nauczyło go to nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4tyelement napisał:

nie porównujmy sprzętu sprzed dekady do czegoś co jest dziś

 

2 godziny temu, 4tyelement napisał:

znajmomy 3 tygodnie temu się żalił na termeta - padł po 7 latach. Układ sterujący - żaden elektronik się tego nie podjął, nowych brak...kupił nowy kocioł i znów Termeta - nie nauczyło go to nic

:)

7 lat temu nie było Golda, to były inne kotły, inne palniki, wymienniki, itd. Jak kupowałem swój to miałem jeden z pierwszych z produkcji, bo czekałem jeszcze na jakieś cert. aby mogli mi sprzedać. Z tego co serwisant mi mówił to Termet ma najtańsze graty oraz dostępne praktycznie od ręki - to samo mówił serwisant u taty (w innym mieście).

Podał właśnie przykład płyty sterującej, że Termet robi jedną i kosztuje to .. nie pamiętam podał coś koło 500zł, a do innych potrafią grubo ponad 1kzł kosztować i jest wiele różnych modeli (chyba podał jako przykład Vailanta). Jak mówił nie jeden już mu płakał w tel, że zima i trzeba na szybko piec zrobić a płyt tego modelu u sprzedawcy brak.

Jeszcze odnośnie Termeta Gold ja napisałęm jak to było u mnie w przyapdku 2 kotłów, co nie oznacza, że tak jest zawsze. Niby te nasze są jakieś dziwne, bo dwóch z serisantów mówiło, że ma nawet takie u siebie (bo uważa, że to bdb kotły) i zero problemów.  Może to tak jak z Polonezami w latach 90' jedni jeździli i chwalili a inni klneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sherif napisał:

Jak kupowałem swój to miałem jeden z pierwszych z produkcji, bo czekałem jeszcze na jakieś cert. aby mogli mi sprzedać. Z tego co serwisant mi mówił to Termet ma najtańsze graty oraz dostępne praktycznie od ręki - to samo mówił serwisant u taty (w innym mieście).

Dziś niestety rzeczywistość weryfikuje to co było 7 lat temu.... Ciężko o te graty po prostu co wymusza na użytkownikach wymianę kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, 4tyelement napisał:

Dziś niestety rzeczywistość weryfikuje to co było 7 lat temu.... Ciężko o te graty po prostu co wymusza na użytkownikach wymianę kotła 

To niestety głupota, choć pytanie czy tak nie robią też inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
19 godzin temu, sherif napisał:

To niestety głupota, choć pytanie czy tak nie robią też inni.

Głupota albo celowe działanie. Ale nie u wszystkich.

A mnie np. Vaillant wkurza bo nie ma tak prostej funkcji jak wyłączanie obiegów grzewczych sygnałem zewnętrznym. Można albo cały kocioł albo nic..

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.