Jump to content

HerrMajki

użytkownik
 • Posts

  1023
 • Joined

 • Last visited

About HerrMajki

 • Birthday 02/29/1976

Profile Information

 • Lokalizacja
  Sulejówek (Pierdzidół)
 • Car
  Auris II TS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

HerrMajki's Achievements

młodociany kierowca

młodociany kierowca (11/20)

385

Reputation

 1. Ale stosując oprysk na jednoliscienne odchwaścisz trawnik stosunkowo skutecznie...również z trawy
 2. Jeszcze mozesz sypnąć nawozu letniego. Istatni dzwonek. Poxniej tzn wrzesień paxdziernik już tylko jesienny. Jak pisali poprzednicy - susza panie. Podlewanie na takiej patelni to min 15 l/m2 co 2 dni gdy są upały i ca co 3 dni przy normalnej temperaturze i nie wieczorem tylko raczej wczesniej rano lepiej lać. Nie widać jaką wysokość ma trswa i co to za trawa ale przyczyną może też być zbyt niskie koszenie - ja latem tnę na ok 5-6cm. Powinno się też często kosić aby nie ścinać więcej niż 1/3 wysokości. No i ostry nóż. Kup sobie elektroniczny miernik wilgotności to zobaczysz czy mokro czy sucho.
 3. zamów szambiarkę. Niech podjedzie przy okazji gdy będzie wracał od innego klienta. Zassie raz i po temacie.
 4. Powiem Ci tak - miałem taki przypadek w starym warsztacie teścia. Dach cieknący, gnijący (jak chodziłem to się już miejscami zapadał.. Pierdyliard warstw papy (tyle, że papiaki już nie dobijały do desek więc bez sensu było kłaść nową papę. Zależało mi żeby to nie ciekło ale jednocześnie nie chciałem wydawać miliona na naprawę. Trzy ekipy, które przyszły nie widziały innej możliwości jak rozbiórka wszystkiego łącznie z więźbą, robienie nowych wieńców itp. Koszt ca 12-15 tys. Przyszedł następny - tu się deskę wymieni, tu się wzmocni krokiew, tu się podeprze... papa może zostać bez zrywania, łaty kontrłaty, blacha... i będzie git. 5 tys i od 6 lat mam święty spokój i nie wiem co to deszcz i śnieg w warsztacie. Na strychu nad warsztatem sucho jak pieprz. Co zgniło - wywalone. Wszystko się trzyma, nic nie cieknie. Ja wiem, że teraz ceny z doopy ale zastanów się czy nie warto jednak dołożyć parę złotych i mieć spokój niż co chwila reanimować trupa.
 5. Na forum clio piszą że styki trzeba wyczyścić. Jeszcze nie próbowałem
 6. Koś częściej - masz wysoką trawę i za dużo ją skracasz na raz - to też obciąża silnik. Albo częściej albo na dwa razy tzn na wyższej, a później na niższej wysokości.
 7. Niestety koszty naprawy napędu w budżetowych kosiarkach nierzadko są nieopłacalne. Możesz próbować szukać jakiejś uszkodzonej na przeszczep lub lawety z napędem i przekładać silnik z resztą flaków. Obawiam się, że najtaniej będzie olać napęd i zużyć trochę więcej kalorii pchając kosiarkę. Koszt przekładni to 200-300 zeta. Używkę z napędem w dobrym stanie można kupić za 500 zeta. ps. ona ma na pewno silnik B&S a nie NAC T475?
 8. Mając na myśli pozycjonowanie mówisz o poziomowaniu czy może się mylę? Widziałem podpórki "samopoziomujące" jakkolwiek by to działało. Chcę to ułożyć przed wejściem do domu i chociażby z tego względu będzie dosyć intensywnie użytkowane. Nie chciałbym co roku tego rozbierać i poprawić.
 9. Czy użytkuje ktoś płyty tarasowe lub chodnikowe ułożone na plastikowych dystansach (stałych bądź regulowanych) i byłby w stanie podzielić się wrażeniami i praktycznością takiego rozwiązania? Głównie chodzi mi o to jak to się zachowuje po kilku latach użytkowania? Czy elementy plastikowe nie pękają lub nie wymagają np corocznej regulacji bo coś się opuściło i klawiszuje? Czy śnieg i zamarzająca woda nie robi czegoś niedobrego? Będę wdzięczny za wszelkie wrażenia i uwagi.
 10. Wiesz może jak rozebrać panele i dostać się do mechanizmu?
 11. Ale przy otwartych drzwiach jak kręcę zamkiem to chodzi lekko.
 12. Kludi, Grohe, Ferro - Mam od 12 lat i działają bez zarzutu.
 13. 12 lat śmigało bez zarzutu więc nie wiem czy takie badziewie. Smarowania nie zalecają bo syf się zbiera.
 14. W wejściowych drzwiach Gerdy od pewnego czasu są problemy z zamykaniem i otwieraniem - bardzo ciężko klucz się przekręca. Jednak problem występuje tylko gdy spada temperatura na zewnątrz. Mniej więcej do -2 stopni jest w miarę ok ale poniżej tej temperatury zamek kręci coraz ciężej tym bardziej im zimniej na zewnętrzu. Problem zaczął się ubiegłej zimy ale teraz jakoś się nasila. Gdy otworzę drzwi i przekręcę klucz to wtedy jest ok - wszystko chodzi w miarę lekko. Jak jest ciepło to zamek kręcie się normalnie. Mam wrażenie jakby coś się kurczyło pod wpływem temperatury i dlatego ciężko chodzi. Może drzwi się lekko opuściły i rygle zawadzają o futrynę? Nie wiem kurcze i nie mam pomysłu jak ewentualnie regulować drzwi. Macie jakieś pomysły lub metody regulacji antywłamów?
 15. Przedziały cenowe są różne - od 250 do 700
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.