Skocz do zawartości

Fotowoltaika - stan aktualny


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sherif napisał:

Bo aby brać w tym kraju to trzeba szybko się decydować jak tylko zaczynają się programy, tj były programy gminne kilka lat temu i dofinansowanie 80%. U tych ludzi PV dawno się zwróciło. Ci co się zastanawiają dostają coraz mniej i coraz trudniej jest uzyskać dopłatę a jeszcze dodatkowo dobije ich potencjalna zmiana rozliczenia.

U mnie nie kojarzę programu gminnego, jedynie pożyczki oferowali. Ale fakt, im później tym wszystkiego mniej, gorzej, krócej. Jeśli kiedykolwiek coś będą jeszcze porządnie dodawać do PV bez tabliczek na domu to pewnie skorzystam, teraz to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, komor napisał:

U mnie nie kojarzę programu gminnego, jedynie pożyczki oferowali. Ale fakt, im później tym wszystkiego mniej, gorzej, krócej. Jeśli kiedykolwiek coś będą jeszcze porządnie dodawać do PV bez tabliczek na domu to pewnie skorzystam, teraz to bez sensu.

IMHO To se ne vrati ;), jak się lud na to rzucił (co było do przewidzenia) to szybko $$ się skończyły.

Pamiętaj że były gminne dotacje i od marszałków województwa. Czasem mało kto o tym wiedział, czasem były dziwne wymogi, ale tak czy inaczej było warto.

U mnie (w W-wie), co roku była tak samo rozpisana dotacja. 4 lata temu każdy kto złożył dostawał 40% na wybrane przez siebie rozwiązanie, po roku już nie każdy, po 2 był jeszcze większy problem i zmniejszono dotację do 30%. Teraz pewnie jeszcze bardziej to okrojono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.06.2021 o 09:24, DarekB napisał:

Na razie tak tylko gdybam, bo chyba nawet nie warto składać wniosku, szanse na wypłatę są małe. A odpisując od podatku w progu 32% mam z tych 3kPLN prawie 1kPLN pewny.

Dziś złożyłem wniosek, ale raczej się nie załapię, bo już tylko 45 milionów zł zostało, a sądząc po numerze wniosku przede mną jest jeszcze prawie 30 tysięcy wniosków do rozpatrzenia.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.