Skocz do zawartości

Głowice termistatyczne z dostępem przez apliakcję


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest obecnie polecane? Koniecznie z dostępem z poziomu aplikacji.

Chyba najpopularniejsze obecnie na allegro są firmy Tuya - https://allegro.pl/kategoria/ogrzewanie-glowice-termostatyczne-i-zawory-256119?string=tuya&order=qd

Ma ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Elephant napisał:

Co jest obecnie polecane? Koniecznie z dostępem z poziomu aplikacji.

Chyba najpopularniejsze obecnie na allegro są firmy Tuya - https://allegro.pl/kategoria/ogrzewanie-glowice-termostatyczne-i-zawory-256119?string=tuya&order=qd

Ma ktoś?

Jeszcze bramkę trzeba…

 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krawiec napisał:

Jeszcze bramkę trzeba…

 

 

Krawiec

 

 

tak, jasna sprawa - jeden zestaw musze kupić taki https://allegro.pl/oferta/tuya-zestaw-glowica-termostatyczna-centrala-wifi-9665396911

+ wymagana ilość głowic.

 

Bardziej mi chodzi o firmę, czy coś dobrego, czy ktoś używa? Czy działa cicho bo czytałem o jakiś z aliexpress ludzie ściągali ale narzekali że silnik dość głośny i non stop się przedstawia przez co w nocy dość mocno nieprzyjemny szum co chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
tak, jasna sprawa - jeden zestaw musze kupić taki https://allegro.pl/oferta/tuya-zestaw-glowica-termostatyczna-centrala-wifi-9665396911
+ wymagana ilość głowic.
 
Bardziej mi chodzi o firmę, czy coś dobrego, czy ktoś używa? Czy działa cicho bo czytałem o jakiś z aliexpress ludzie ściągali ale narzekali że silnik dość głośny i non stop się przedstawia przez co w nocy dość mocno nieprzyjemny szum co chwila.
Mam EQ-3 max z Conrada
Używam 4 rok
Oprócz głowic mam bramkę i czujniki na ona.
Co chcesz wiedzieć ?

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raku napisał:

Mam EQ-3 max z Conrada
Używam 4 rok
Oprócz głowic mam bramkę i czujniki na ona.
Co chcesz wiedzieć ?

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

To trochę inny produkt, więc ciezko porównać i chyba obecnie już niedostępny.

Ale odnosnie działania - ludzie piszą że żądają np. 18 stopni na głowicy,.w.pokinu mają 20 a.mimo wszystko zawór jest otwarty i grzejnik grzeje. Dopiero po 3-4h zamyka. Tak samo w drugą stronę - w pokiju 19 stopni, zadaja 22 a grzejnik zimny lub lekko cieply jeszcze kilka godzin zanim zacznie grzać.

Jak u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mayster_tcz napisał:

A co stoi na przeszkodzie zwykłym termostatom ?

Np. w łazience po zakupie suszarki i postawieniu na pralce nie mam zupełnie dostępu do niego. Muszę głęboko siegnac ręką i przekręcić, ale ile jest ustawione to nie mam pojęcia. Na wyczucie to robię.

Więc zaczalbym od zmiany tego, ale jak już to pewnie dokipilbym te dodatkowe sztuki i wymienił wszystkie.

Możliwość wprowadzenia pewnej automatyzacji też jest pewna zaletą. Codziennie zakręcamy np. grzejnik w sypialni. Włączam dopiero wieczorem koło 18 godziny aby trochę podgrzac i ponownie idąc spać go zakrecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Elephant napisał:
 
 
To trochę inny produkt, więc ciezko porównać i chyba obecnie już niedostępny.
Ale odnosnie działania - ludzie piszą że żądają np. 18 stopni na głowicy,.w.pokinu mają 20 a.mimo wszystko zawór jest otwarty i grzejnik grzeje. Dopiero po 3-4h zamyka. Tak samo w drugą stronę - w pokiju 19 stopni, zadaja 22 a grzejnik zimny lub lekko cieply jeszcze kilka godzin zanim zacznie grzać.
Jak u Ciebie?

Raz się tylko zdarzyło, że ustawiłem zdalnie i po powrocie do domu czekał mnie chłodek.

Teraz ustawiam czasówkę jak wyjeżdżam na kilka dni.
Namierzyłem też alternatywna aplikacje, która pokazuje więcej informacji niż ta przez Www 4dc7d3dce552d3938c44126f25b78331.jpg

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Raku
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elephant napisał:

Np. w łazience po zakupie suszarki i postawieniu na pralce nie mam zupełnie dostępu do niego. Muszę głęboko siegnac ręką i przekręcić, ale ile jest ustawione to nie mam pojęcia. Na wyczucie to robię.

Więc zaczalbym od zmiany tego, ale jak już to pewnie dokipilbym te dodatkowe sztuki i wymienił wszystkie.

Możliwość wprowadzenia pewnej automatyzacji też jest pewna zaletą. Codziennie zakręcamy np. grzejnik w sypialni. Włączam dopiero wieczorem koło 18 godziny aby trochę podgrzac i ponownie idąc spać go zakrecam.

 

 

czyli to do czego używam 

 

image.png.e48ee820d4d196272a32877bd660ac7e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
czyli to do czego używam 
 
image.png.e48ee820d4d196272a32877bd660ac7e.png
To ja z ciekawości zapytam jak jest z regulacją temperatury. Masz ustawione np. od godziny 7, 21 stopni, to zaczyna podgrzewać dopiero o 7 czy np. pół godziny wcześniej, żeby o 7 osiągnąć zadaną temp. Domyślam się, że nie jest tak inteligentny, ale wolę dopytać.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janusz napisał:

To ja z ciekawości zapytam jak jest z regulacją temperatury. Masz ustawione np. od godziny 7, 21 stopni, to zaczyna podgrzewać dopiero o 7 czy np. pół godziny wcześniej, żeby o 7 osiągnąć zadaną temp. Domyślam się, że nie jest tak inteligentny, ale wolę dopytać.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

nie mam pojęcia, ale moim zdaniem zaczyna od 7 działać regulacja. 

 

jak inteligencja zawodzi to wystarczy ustawić grzanie od 6 :) i wtedy o 7 masz już nagrzane - cała filozofia, więc nie zawracam sobie tym głowy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.11.2021 o 09:33, Raku napisał:

Mam EQ-3 max z Conrada
Używam 4 rok
Oprócz głowic mam bramkę i czujniki na ona.
Co chcesz wiedzieć ?

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka
 

 

Mam do kupienia zestaw 5x głowica, bramka, panel ścienny. Tym panelem da się sterować oddzielnie każdą głowicą?

 

Chciałbym np. w dwóch pokojach temperaturę 21 stopni, a pozostałe 19. Czy to tylko z poziomu apki/bramki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na te posty to zastanawiam się jak można wytrzymać 19 st w domu 8] Ja mam 23 a przy 21 zimno w nogi i rece. Ja mam Danfoss'a ale zwykle elektroniczne bez apki bo koszt byl troche zabojczy. Sprawdzają się super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lucash napisał:

Jak patrze na te posty to zastanawiam się jak można wytrzymać 19 st w domu 8] Ja mam 23 a przy 21 zimno w nogi i rece. Ja mam Danfoss'a ale zwykle elektroniczne bez apki bo koszt byl troche zabojczy. Sprawdzają się super. 

 

Pewnie kwestia przyzwyczajenia. Lekarze również mówią, że mocno przegrzewamy organizmy, optymalna temperatura do spania to 17-19 stopni.

Ja w domu utrzymuje góra 21 stopni.

Ale w sypialni jak ide spać mam ok. 19, rano jak się budzimy ok. 18 stopni. Jak nieraz zapomnę zakręcić i mam koło 21 stopni to potrafię się obudzić w środku nocy zlany potem, z mega suchymi ustami. Spanie u moich rodziców czy teściów, gdzie nawet z zamkniętymi termostatami mają 23-24 stopnie to dla mnie traumatyczne przeżycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam do kupienia zestaw 5x głowica, bramka, panel ścienny. Tym panelem da się sterować oddzielnie każdą głowicą?
 
Chciałbym np. w dwóch pokojach temperaturę 21 stopni, a pozostałe 19. Czy to tylko z poziomu apki/bramki?
Po co panelem, podchodzisz do konkretnej gałki i kręcisz.
Możesz też zmienić indywidualnie z aplikacji na telefonie.
Nie mam panelu na ścianie więc nie powiem czy tam można. Mam tylko boxa, czyli centralne i czytająca nad wszystkim.



Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2021 o 10:38, Elephant napisał:

 

Pewnie kwestia przyzwyczajenia. Lekarze również mówią, że mocno przegrzewamy organizmy, optymalna temperatura do spania to 17-19 stopni.

Ja w domu utrzymuje góra 21 stopni.

Ale w sypialni jak ide spać mam ok. 19, rano jak się budzimy ok. 18 stopni. Jak nieraz zapomnę zakręcić i mam koło 21 stopni to potrafię się obudzić w środku nocy zlany potem, z mega suchymi ustami. Spanie u moich rodziców czy teściów, gdzie nawet z zamkniętymi termostatami mają 23-24 stopnie to dla mnie traumatyczne przeżycie.

 

no to jest idealne dla ciebie, logujesz się, albo odpalasz aplikację na telefonie, klikasz i masz ustawioną temperaturę: w całym mieszkaniu, pokoju, lub konkretnym kaloryferze 

 

i to wszystko np. siedząc jeszcze w aucie wracając z nart :) 

 

 

image.png.25a2d3e673376e969046416fd0ddea51.png

Edytowane przez Raku
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
20 godzin temu, maras77 napisał:

Polecam ten tekst:

 

https://spidersweb.pl/2021/12/amazon-aws-awaria-alexa.html

 

Ktoś w Ameryce zepsuł internet, więc ja we Wrocławiu nie mogę zgasić światła - historia prawdziwa

I dla tego ja mam serwer obslugujacy ogrzewanie w domu... a nie w jakims cloudzie.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.