Skocz do zawartości

Podkaszarka - żyłka vs nożyki


tomkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Co lepsze i dlaczego? Do tej pory korzystałem z żyłki.

Teraz patrzę na akumulatorowy model ale z takimi śmiesznymi plastikowymi nożykami.

Jak się to w praktyce sprawdza? Czytam że wypadają...

Zastosowanie typowo "przyogrodzeniowe" i tylko trawka - żadne krzaki.

Edytowane przez tomkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomkowski napisał:

Jak w temacie. Co lepsze i dlaczego? Do tej pory korzystałem z żyłki.

Teraz patrzę na akumulatorowy model ale z takimi śmiesznymi plastikowymi nożykami.

Jak się to w praktyce sprawdza? Czytam że wypadają...

Zastosowanie typowo "przyogrodzeniowe" i tylko trawka - żadne krzaki.

Akumulator lipa straszna , słabe to. Co do medium tnącego to różnicy jest taka, że żyłka robi większą miazgę. Człowiek bardziej uwalony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sdss napisał:

Akumulator lipa straszna , słabe to. Co do medium tnącego to różnicy jest taka, że żyłka robi większą miazgę. Człowiek bardziej uwalony. 

Testowałes jakiś konkretny model? Patrzę na NAC'a tylko jeszcze muszę potwierdzić czy na 100% pasują Aku z Parkside'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomkowski napisał:

Testowałes jakiś konkretny model? Patrzę na NAC'a tylko jeszcze muszę potwierdzić czy na 100% pasują Aku z Parkside'a.

 

Akumulator był 20V. Jakiś tani model bez akumulatora 200zl. Po testach kupilem z ostatnie gazetki żyłkę z lidla. Pewnie kosa na akumulator za 1000zl będzie mieć moc takiej na kablu. W ogródku spoko, ale za ogrodzeniem przy większej trawie akumulator wysiadał, żyłka idzie jak w masło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

To jeszcze raz. Mówię o plastikowych nożykach i podkaszaniu TYLKO tego, czego kosiarka nie sięgnęła przy rabatach czy płocie.

Teraz mam najtańszą żyłkową z LM i działa. Tylko latanie z kablem i ręczne wyciąganie żyłki mnie mocno wnerwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomkowski napisał:

Ok.

To jeszcze raz. Mówię o plastikowych nożykach i podkaszaniu TYLKO tego, czego kosiarka nie sięgnęła przy rabatach czy płocie.

Teraz mam najtańszą żyłkową z LM i działa. Tylko latanie z kablem i ręczne wyciąganie żyłki mnie mocno wnerwia.

Nóż tez , recznie trzeba wymienić 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Boscha na akumulator,bardzo wygodne narzędzie do tego o czym piszesz.Kwestia nożyków...plastikowe nożyki z ali są z miękkiego i twardego plastiku.Z twardego nożyk gładki,bez napisów zwykle,ostrzejsze,ale przy dotknięciu czegoś twardego( murek,siatka) nożyk natychmiast pęka i do śmieci.Te z miękkiego mają na ostrzu zazwyczaj zarysowane jakby zęby i są trwalsze choć jakby bardziej tępe 😆ale nie pękają tylko ściera się czubek.Generalnie jeden nożyk-jedno podkaszanie w moim przypadku.Chyba że będziesz brał oryginalne to nie wiem 😁

Edytowane przez szklasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na nożyki akumulatorową i na żyłkę sieciową. Teraz kombinuję,  jak wymienić nożyki na głowicę z żyłką. Nożyki przy murkach to u mnie moment :)

Edytowane przez Kysior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego dnia kupujemy podkaszarkę żyłkową, a innego martwimy się, że mikroplastik można wykryć już we krwi. Paradoks pierwszego świata.

https://klimat.rp.pl/zdrowie/art35966151-naukowcy-odnalezli-mikroplastik-we-krwi-czlowieka

 

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem nóż ale stalowy (trzy ostrza). O wiele lepszy od żyłki, bo niestraszne mu zdrewniałe łodygi, które momentalnie rwą żyłkę.
A próbował ktoś zamontować zamiast żyłki linkę stalową o podobnej średnicy? Powinna być bardzo trwała i jest elastyczna w przeciwieństwie do nożyków.

Taptaraptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zbynek napisał:

A próbował ktoś zamontować zamiast żyłki linkę stalową o podobnej średnicy? Powinna być bardzo trwała i jest elastyczna w przeciwieństwie do nożyków.

Taptaraptap
 

Musiałbyś zablokować mechanizm wydłużania żyłki. Przy zyłce plastikowej działa to tak, że żyłka się rozwija a nóż w osłonce ją odcina na miarę, produkując przy okazji mikroplastiki. Stalowej linki nie utnie.

 

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maras77 napisał:

Musiałbyś zablokować mechanizm wydłużania żyłki. Przy zyłce plastikowej działa to tak, że żyłka się rozwija a nóż w osłonce ją odcina na miarę, produkując przy okazji mikroplastiki. Stalowej linki nie utnie.

Śmiem twierdzić, że ten mikroplastik to powstaje bardziej przy ścieraniu się żyłki podczas koszenia, a nie przy odcinaniu nadmiaru po wydłużeniu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomkowski napisał:

Śmiem twierdzić, że ten mikroplastik to powstaje bardziej przy ścieraniu się żyłki podczas koszenia, a nie przy odcinaniu nadmiaru po wydłużeniu.

Mikroplastik powstaje, jak się dostaje plastik do środowiska i potem ulega fegradacji słonecznej i mechanicznej.

 

A kosiarka żyłkowa produkuje odpadki plastikowe wprost do środowiska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maras77 napisał:

Mikroplastik powstaje, jak się dostaje plastik do środowiska i potem ulega fegradacji słonecznej i mechanicznej.

 

A kosiarka żyłkowa produkuje odpadki plastikowe wprost do środowiska.

 

Ale plastikowe nożyki tak samo zaśmiecają plastikiem. Masz jakąś alternatywę na ekologiczne podkaszanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kysior napisał:

Ale plastikowe nożyki tak samo zaśmiecają plastikiem. Masz jakąś alternatywę na ekologiczne podkaszanie?

 

Przez tysiące lat ludzie sobie jakoś radzili.

A teraz nie da się żyć bez plastikowej podkaszarki plujacej plastikiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maras77 napisał:

Przez tysiące lat ludzie sobie jakoś radzili.

A teraz nie da się żyć bez plastikowej podkaszarki plujacej plastikiem.

Przez tysiące lat też dawali radę bez samochodu i telefonu a teraz nie. Czasy się zmieniają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2022 o 19:38, tomkowski napisał:

Jak w temacie. Co lepsze i dlaczego? Do tej pory korzystałem z żyłki.

Teraz patrzę na akumulatorowy model ale z takimi śmiesznymi plastikowymi nożykami.

Jak się to w praktyce sprawdza? Czytam że wypadają...

Zastosowanie typowo "przyogrodzeniowe" i tylko trawka - żadne krzaki.

żyłką jak zahaczysz o ogrodzenie to problemu nie ma, takimi nożykami to już będzie gorzej dla nożyków lub ogrodzenia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zasilanie aku to dla mnie świetna sprawa. Na jednym aku objadę wszystko. Mam jakąś z OBi na nożyki no i jakoś nie jestem do końca zadowolony z tych nożyków. Niby tną, ale jakoś słabiej niż żyłka chyba i przy podmurówce to na jedno koszenie. Szwagier ma jakąś Makite aku na żyłkę i słyszę jak narzeka, że jakiś problem z tą żyłka.

Oczywiście mówimy o podkaszarce na miękka trawkę, a nie kosie do zarośli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info.

Dziś rzutem na taśmę kupiłem w czeskim Lidlu (online) podkaszarkę Aku żyłkową. Z kodem na 200kc wyszło jakieś 165pln.

Bez aku oczywiście.

Wybacz @maras77 - będę pluł plastikiem. Po prostu

nie mam czasu na machanie sierpem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.