Zawartość dodana przez gumcio
-
Coś z automatem do 20tys
Astra J - fatalny automat 6t40. Remont. 10-12 kzł.
-
Insignia A 1.6T noPb czy 2.0 CDTi?
Ja miałem a14net z 6t40 i przy 75 kkm już zaczęły się przeciągania i poszarpywania. Jak olej dynamicznie zmieniałem przy 48 kkm to zamiast czerwony był bardzo brązowy i przypalony. Falisty pierścień zespołu sprzęgieł szlak trafia i rozsypuje się na części. Podobno TTTM. Generalnie już nigdy więcej nie kupię małego turbo Pb do dużego i tym bardziej ciężkiego auta.
-
Insignia A 1.6T noPb czy 2.0 CDTi?
Automaty też kiepskie i kosztowne w naprawie.
-
Jedno auto do końca życia
Cała plastikowa zabudowa po lewej i prawej stronie ta z nadkolem.
-
Jedno auto do końca życia
ASO Tylko z boczkami w bagażniku od razu wiedzieli o co chodzi , bo tylko zerkneli i od razu zamówili te wzmocnione jak by nie można od fabryki takich wypuszczać. Tak to faktycznie masakryczny serwis, ale co się dziwić jak max pół roku mechanicy pracują i następni. .
-
Jedno auto do końca życia
Żeby nie było, żonki Ravka ma w tej chwili 22kkm i te wszystkie "przyjemności" w czasie tego przebiegu. Mam nadzieję, że teraz nic już nie wyskoczy, bo gwarancji zostało już tylko ponad rok .
-
Jedno auto do końca życia
Tak, obecna gen. 2020
-
Jedno auto do końca życia
7 wizyt to po kolei element w sumie prawie całego zawieszania z przodu. Stuki na poprzecznych nierównościach. Ostatecznie okazało się wadliwe górne mocowania amortyzatora. 3 wizyty to przybywanie oleju przy jeździe czysto miejskiej - w końcu wymiana softu - jak ręką odjęło ale niestety minimalnie spalanie wzrosło około 0,5 l ( do przeżycia), poza tym wymiana poszycia fotela kierowcy pruła się nitka, wymiana boczków na wzmocnione w bagażniku, bo te fabryczne po prostu rozlazily się na boki tworząc szczelinę , że rękę można było włożyć [emoji54] ( uprzedzając - bloczków betonowych nie woziłem). Ktoś może powiedzieć , że przecież przesadzam - może i tak ale Honda przyzwyczaiła mnie w takim razie do komfortu tzw. Św.spokoju...
-
Jedno auto do końca życia
Zastanowiłby się czy aby na pewno Japoniec... Te obecne może napęd jest ok, natomiast jakość wykonania nie odporność nawet śladowa na rudą i niedopracowania powodują spory zawód. Żonka ma nową RAV4 h i 13 razy w ciągu 2 lat było auto w serwisie. Fatalna wręcz jakość wykonania i uzyte plastiki potęgują odrazę. Porównuje z innym autem z garażu tj. accordem, z którym nie mogę się rozstać i chyba nie chce - to jest japoniec z krwi i kości. Żadnych awarii od nowości przez 210 kkm... Konserwa oczywiści zrobiona na bogato. Takie chyba czasy że trwałe i dobrze nikomu się już nie opłaca, zostały tylko slogany. .
-
terminy odbioru samochodów - coś sie zmieniło?
Na Dustera diesla mam właśnie czekać 8 msc... a haczyk jest też taki, że może zmienić się cena końcowa, chyba że sprzedawca mnie wkręcał na wałek.
-
terminy odbioru samochodów - coś sie zmieniło?
Duster do odbioru za 8 msc od złożenia zamówienia, a przemysł motoryzacyjny "nie wyjdzie na prostą" bo już mu nawet nie zależy, będzie się trzymał, że wszytko na potęgę drożej i "bierzta bo reszta " . Zmawiają się sprzedawcy warzyw na rynku/targu w sprawie cen a co tu się mówić o koncernach...
-
Auta rejestrowane na dilera a pierwszy przeglad
W moim przypadku dealer przedłużył gwarancję pisemnie o czas od pierwszej rejestracji do mojego zakupu. Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
-
Nowy Opel Grandland
Nie raz już się odgrażali, że opel będzie marką premium...jak widać już pierwsze kroki podjęte - cena. Hehe... Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
-
A1 na odcinku Częstochowa - Piotrków Trybunalski
Dodałby do tego,że co najmniej połowa tych ludzi w peletonie korzysta szerokopojecie z pojęcie z telefonu i traci czujność płynnej jazdy.
-
Sprawdzenie używanego samochodu
Autotesto może na przykład.
-
Klient Mercedesa za 1 mln PLN 2 lata walczy z serwisem Mercedesa
Pewnie z lawety spadł... I robili cuda.
-
Klient Mercedesa za 1 mln PLN 2 lata walczy z serwisem Mercedesa
No to już wiem dlaczego Toyota nie ma skrupułów petować zwykłych klientów zwykłych samochodów... My dopiero walczymy 3 m-ce. W związku z brakiem przestrzegania fundamentalnych procedur serwisowych co bezpośrednio przyczyniło się do faktu uszkodzenia przez SERWIS naszego samochodu (stłuczka na mieście). Nie wyrażałem zgodny na jazdę testową na protokole przyjścia auta do serwisu. ASO Toyota finalnie oddało mi uszkodzone auto przekazując informację, że mogę sobie naprawić w każdym autoryzowanym serwisem Toyoty - czy to nie bezczelność ? - proszę samemu ocenić. Zaproponowano mi również, że auto może zostać odkupione za 112 tys. zł a ja mam sobie dołożyć i skorzystać z ich propozycji na nowe auto za 139 tyś i wtedy będę miała ponownie nowe bezwypadkowe RAV4.
-
Skrzynia CVT - Jatco w Scenicu
GM 6T40/45 też by nie kupił a to hydrokinetyk (klasyczny automat).
-
Skrzynia CVT - Jatco w Scenicu
Praktycznie dożywotnio w układzie Hybrydowy. Pierwsze Priusy dobijają do 1 mkm na jednym napędzie.
-
Jakie teraz się kupuje wahacze do jtd stilo.
Przy przebiegu 60 kkm wymieniłem prawy na TRW, teraz auto ma 225 kkm. - puki co nic nie stuka. Jest nieźle. (lewy wymieniałem też na TRW przy około 90 kkm). Ja polecam, robota taka sama jak przy tańszych + geometria, warto sobie to policzyć.
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
Kupiłem z aparat.pl. Na kartonach jest przyklejone info o 5 latach gwarancji. Będę na dniach walczył z wymiana. Mam już pocięte kątowniki tylko muszę załatwić dłuższy dyszel aby cała rodzina usiadła przy zakładaniu nowej sprężyny . Wysłane z mojego LG-H502 przy użyciu Tapatalka
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
Dzięki. Wysłałem zapytanie czy aby na pewno mają na stanie i zamawiam. PS. Wymieniałem kilka razy przy pomocy typowych chińskich ściągaczy ale po ostatnim razie kiedy jeden z ściągaczy katapultował się na wysokość 3-4 m przelatując przez ogrodzenie do sąsiada powiedziałem sobie "never again" i jutro jadę na złomowisko po kątowniki i pospawam takie cóś.
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
Witam Odgrzeje temat. Chciałem kupić sprężyny D&D do JTD ale w necie nawet śladu po tej firmie już nie widzę, Ktoś wiec czy jeszcze gdzieś można kupić.? Dotychczas miałem KYV i Monroe i jedne i drugie pękają dość szybko.
-
Nowa Zafira
Witam 1.4T daje możliwość ewentualnej instalacji LPG jakby co. 1.6 T to chyba już bezpośredni wtrysk i ten 1.4 T w Astrze K już też Apetyt na Pb oj mają spory. Zafirce to pasuje dieselek. pzd.