Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

seba_13

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez seba_13

  1. Potrzebuję sprawdzić w bazie trzy autka
  2. > chodzi o okresy przejściowe, wiosna i jesień, jak jest słońce a jest jeszcze zimno. Nie liczę na to > zbyt mocno, ale instalacje mam przygotowaną, bo jest jeden bufor, czyli ciepłem grzeję wodę > lub puszczam w CO. Kolektory "podłączyć" możesz sobie nawet do kibelka, pytanie czy to będzie działało, wierz mi że to nie będzie prawidłowo działało, a nawet jeżeli zadziała w pewnych punktach pracy to opłacalność zysku z energii słonecznej będzie na śmiesznym poziomie. Nie twierdzę że nie można ogrzewać budynku z kolektorów słonecznych , ale to jest już zupełnie inna instalacja za zupełnie inne pieniądze.
  3. > 14m3 to całość wody, przy wyjściu z hydroforu na dom. Nie wiem ile z jej trafia do ogrzania. Stąd > moje pytanie o statystyki, tzn ile przy takiej rodzinie i całościowym zużyciu 14m3/m może Licz miedzy 7 a 8 m3/mc dla 4ro osobowej rodziny (dużo zależy od upodobań oraz od oszczędności i urządzeń które masz w domu), czyli wychodzi Ci z 30-40m3 gazu ziemnego na miesiąc (przyjmij do wyliczeń 40). Rocznie masz około 480m3 z tego jesteś w stanie zaoszczędzić 288m3 dodając do interesu z 90kWh prądu, podstaw sobie ceny z rachunków (opłaty stałe pomiń bo i tak je płacić musisz) teraz przelicz czy jest to opłacalne. > Ja trochę inaczej liczyłem, tzn zakładałem że od maja do końca września zapewni to 100% cwu, choć > niby sprawność jest jakaś i poza tymi sezonami. Takie obliczenia nie mają sensu jak mieszkasz w budynku non-stop, taka instalacja nie działa zero-jedynkowo > Ja nawet mógłbym tym wspomagać CO. Wierz mi że nie mógłbyś , no chyba że grzejesz w lecie ,
  4. > Ma ktoś i podzieli się wrażeniami ? > Czy może ktoś liczył czy się opłaca i podzieli się wnioskami ? > Dostałem właśnie info z UM, że przydzieli mi dotację 40% do kolektorów słonecznych. Złożyłem > wniosek w oparciu o kosztorys z firmy instalującej, na sumę 10kzł. Czyli ja muszę wyłożyć > 6kzł, UM 4kzł. > Założenia to: > - rodzina 2+2, grzanie wody w okresie wiosenne-jesiennym > - obecnie mam bufor biwalentny z CWU (500l), mam piony na dach, więć instalacja prosta i nie > ingerująca mocno w nowo postawiony budynek (choć dach trzeba trochę poniszczyć) > - woda grzana gazem ziemnym (od tego lata, bo czekam jeszcze na przyłącze) + kominek zimą > - ekspozycja dachu niemal idealnie na południe, dach ciemny i duży > - zrobiona instalacja z cyrkulacją (sterowana czasowo) > - potencjalna instalacja to 3x kolektory Hewalex KS2000 + sterowanie i instalacja > Waham się czy brać tą dotację czy grzać gazem > Jakie mogą być koszty CWU przy 4os ? > Wody idzie ok 14m3/m-c, tak liczę, że będzie to ok 600zł za gaz na sezon - ma to sens ? > Jeżeli tak to stopa zwrotu to 10 lat, więc chyba nieżle o ile się to nie zepsuje ? Na szybko licząc do podgrzania tych 14m3 wody potrzebujesz około 60m3 gazu, w zależności od usytuowania, sprawności oraz powierzchni kolektorów IMHO max. można uzyskać ok 60% potrzebnej energii ze słońca w okresie rocznym, do tego musisz uwzględnić pompę cyrkulacyjną instalacji solarnej ok 20W która praktycznie pracować będzie średnio12-14h/dziennie czyli odlicz koszt 88kWh prądu.
  5. > Renault espace III byl w momencie wprowadzania na rynek najbezpieczniejszym autem w swojej klasie > mimo ze cale nadwozie szkielet byly wykonane z tworzywa sztucznego jedynie maska jest metalowa To kolega poleciał z tym plastikowym szkieletem ZTCW EI , EII i EIII były wykonane z tworzywa opartego na stalowej ramie i klatce
  6. > witam > Rzecz sie rozchodzi o samochód zerejestrowany w Polsce. > Od handlarza otrzymuje: > dowód rejestracyjny > karte pojazdu > karteczke z ubezpieczeniem > fakture > i umowy KS między osobą w dowodzie a osobą X, oraz umowa KS międze osobą x a własni handlarzem od > ktrego kupuje samochód. > I jeszcze ma jakis świstek wpłaty podatku pcc3 (czy jaakoś tak) w urzedzie skarbowym > Czy jeszcze cos powinienem dostać?? Jeżeli masz fakturę to PCC nie płacisz, ważne jeszcze potrzebujesz odpis z KRS handlarza
  7. > Następny... > Poza tym to foto poglądowe - nic innego na szybko nie znalazłem. Wężyk czy rura karbowana - jak > zwał tak zwał - toto wisiało przy innych wężykach, ma zakończenia i uszczelki, więc raczej > żadnej wężownicy z tego nie ukręce. Tak to jest jak ktoś coś wymyśli a ktoś inny adaptuje to do innych rzeczy a potem takie jaja wychodzą , normalnie te rury sprzedaje się w rolkach, i zakuwa złącza specjalnymi przyrządami "na budowie"
  8. > Gdybym wiedział, ze będzie hałasował, to bym kupił "zwykły". > Poszedłem do sklepu, powiedziałem panu ocb, polecił ten jako "niezniszczalny", więc nie żałowałem > "40 zł" i kupiłem. Było zrobić tak jak Esol pisał a nie kupować rurę karbowaną do wyrobu wężownic , sprzedawca też jest mądry żeby takie pomysły sprzedawać
  9. seba_13 odpowiedział Lcf na temat - Motokącik
    > Jest inne dno. Jedziesz sobie takim składem autobahnem ... ... i dostajesz taki mandat że możesz sprzedać takiego VW żeby go opłacić , na autostradach holowanie jest zabronione poza specjalistycznymi pojazdami
  10. > Ok, więc sprostowanie. W powiecie będzińskim to fikcja. Piszę skargę do KWP. A wystarczy zadzwonić na 112 i powiedzieć że masz duże podejżenie że autokar jest niesprawny i niedługo wyjeżdza, do tego przedstawić się z imienia i nazwiska i że jak coś się stanie to nie wiesz kto będzie odpowiadał, zobaczysz że patrol zjawi się za 5 minut
  11. > słyszałem ale w sklepie jest tego dużo że nie wiadomo co wybrać, może byś coś polecił ? > chemia to jakieś tabletki i płyny ale które to nie wiem > wiem że trzeba utrzymywać jakieś ph ale na jakim poziomie? jakiś miernik ph też by się przydał Na początek : 1. Chlor shock - czyli dawka Cl na początek 2. Tabletka multifunkcyjna w boi nonstop 3. Jakiś środek przeciw glonom no i flokulacyjny (jeżeli niema go w tabletce lub w tabletce słabo działa) 4 PH plus i PH minus, oczywiście zestaw do sprawdzania PH albo płyny albo paski, PH sprawdzasz co 2-4 dni, przy upałach codziennie. 5 Przydałby się zestaw do sprawdzania Cl ale jak będziesz stosował się do instrukcji z opakowania to powinno być OK Jak sobie doliczysz do chemii prąd do filtra, to tańsza będzie codzienna wymiana wody
  12. > Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii podobno te tanie filtry nic nie dają (tak twierdzi uncle > google) > Chodzi mi od podstaw jaka pompa itd. > Basen na chwilę obecna nie duży 2m średnicy bez przyłączy orginalnych, ale strasznie się syfi, a > nie chce wymieniać wody raz w tygodniu. Do takiej kałuży wystarczy Ci jakikolwiek z filtrem papierowym o wydajności ok 2m3/h, przykład <edyta> O chemii basenowej słyszałeś ?
  13. Jakby ktoś szukał inspiracji lub fajnych pomysłów to zapraszam na blog mojej
  14. seba_13 odpowiedział franas85 na temat - Motokącik
    > Na mojej jest napisane, że ma być nie dłużej niż 2-3 minuty na samochodzie więc nie ma problemu, No i własnie o to chodzi żeby środek był te 2-3 minuty na uacie a nie płynął po30 sekundach jak woda.
  15. seba_13 odpowiedział franas85 na temat - Motokącik
    > Ok dzieki za pomoc. Jutro jak bedzie pogoda to przetestuje. Potestuj różne opcje rozcieńczenia i ustawień pokrętła. Powodzenia Edyta: Z tej pianownicy bez problemu powinieneś uzyskać taki albo nawet lepszy efekt:
  16. seba_13 odpowiedział franas85 na temat - Motokącik
    > Ale lejesz wode z kranu czy destylowana? Na początku lałem demineralizowaną a od kilku lat leję kranówkę i niema problemów
  17. seba_13 odpowiedział franas85 na temat - Motokącik
    > Przy myciu mojego sporego vana bez piany (z opryskiwacza kwazar) wystarcza z 1,5-2 litra > rozcieńczonego ok 1:30, zgodnie z instrukcją ma być 1:30-50. Wychodzi jednak znacznie mniej > środka. Tak ale skuteczność piany jest lepsza niż samego środka, u mnie wychodzi średnio 100ml koncentratu na jedno mycie auta, gdzie spryskuje go bardzo obficie. Kwazara przerabiałem kilka lat temu i efekt był marny czy to z oryginalnej lancy czy też z końcówką spieniającą, dlatego kupiłem pianownicę
  18. seba_13 odpowiedział franas85 na temat - Motokącik
    > Nie odpowiednia konsystencja tylko odpowiedni skład. W wielu myjniach widziałem jak myli bez piany > tylko mieszanina płynu i wody z opryskiwacza. Konsystencja tez jest ważna, piana ma to do siebie że nie spływa z auta przez co środek czynny dłuższy czas wchodzi w reakcję z brudem niż jak spłynie po karoserii.
  19. seba_13 odpowiedział franas85 na temat - Motokącik
    > Dokladnie nie pamietam i teraz nie sprawdze. To jakie proporcje proponujesz? Mam idenyczną/podobną pianownicę i w zależności od środka rozcieńczam go od 1:3 do 1:5, pokrętło w pianownicy odkręcone na 1/4 do 1/2 obrotu i jazda , 1 litr rozcięczonej piany aktywnej wystarcza na vana i auto miejskie bez problemu czasem jeszcze 0,2dm3 zostaje.
  20. seba_13 odpowiedział franas85 na temat - Motokącik
    > Wedlug danych z opakowania piany, czasami mocniejsze niz zaleca producent. Czyli ? Bo chyba wiem w czym tkwi Twój problem.
  21. seba_13 odpowiedział franas85 na temat - Motokącik
    > Wode z plynem. Wlasnie myslalem o wodzie destylowanej. To cos pomoze? W jakim stosunku rozcieńczasz płyn ?
  22. seba_13 odpowiedział franas85 na temat - Motokącik
    > Witajcie! > Posiadam myjkę ciśnieniową b&d pw1400 + pianownicę + pianę ValetPro i niestety efekt jest taki: > dodam że pianownica jest taka: > CO zrobić żeby piana była pianą a nie białą wodą?? > Czy to max co z tego zestawu mogę wycisnąć?? > Dziaki za porady A co wlewasz do pianownicy ?
  23. > Tak na pewno jest to olej kujawski. Sam jeździłem kiedyś do makro (jako osoba postronna) po ten olej dla jednej z lubelskich barów tfuuuu restauracji MCD
  24. > Kupiłem grand voyagera z myślą o wycieczkach z miasto w postaci 4+3 > upchnąłem na siłę w 3 rzędzie 3 foteliki obok siebie ale zapiać pas w klamrę było męką. > jakie auto nie większe niż voyager pomieści bez problemu obok siebie 3 dziecięce foteliki? Espace E3 jak i E4 bezproblemowo, każdy fotel ma nawet isofixa
  25. > W MD nie smaża na zwykłym oleju tylko mają mieszankę(własnej receptury) tłuszczów do smażenia do > tego ich frytki maja dodawany jakiś "aromat naturalny" Ta jak to nazwałeś specjalna mieszanka to olej Kujawski

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.