Zawartość dodana przez seba_13
-
Napędy do bram Nice
> W Somfy da się rozblokować szybko cały siłownik? > Krawiec Jest to banalnie proste, oczywiście jak wiesz jak to zrobić oraz nie zastosowałeś dodatkowego zabezpieczenia
-
Napędy do bram Nice
> Szkoda że nikt nie robi jakiejś sprytnej szybkozłączki to rozblokowania napędu. W napędach Somfy jest to dobrze przemyślane, pozatym polecam zastosowanie akumulatora awaryjnego, sprawdza się rewelacyjnie przy braku prądu w sieci.
-
koszt budowy domu
> Zwykle tez takie projekty sa dokladniej przygotowane. Sorry nie bierz tego do siebie , ale takiej bzdury to już dawno nie slyszałem. Osobiście mam do czynienia z dużą ilością typówek (adaptacje), jakie błędy są tam popełniane to nawet nie chciał byś wiedzieć. te projekty tłuką studenci na "masę" a podbijają je projektanci którym chyba nie zależy , szkoda tylko że mało kto z inwestorów ma odwagę wejść na stopę cywilną z tymi projektantami.
-
grzejnik w łazience
> znowu żona > tym razem chce grzejnik w łazience, > trochę dziwny jest system ogrzewania tej "blokowiej" łazienki, idą dwie rury od połogi do sufitu i > robią za grzałkę: > aby podłączyć taki grzejnik: > pewnie trzeba pobawić się palnikiem, ale najpierw trzeba spuścić wodę z pionu... > jak zakładam spółdzielnia wypnie się po całości... > dużo byłoby z tym roboty ? Zadam jedno podstawowe pytanie, czy w tej łazience jest zimno?
-
Poszerzenie otworów drzwiowych.
> Witajcie. > Brakuje mi kilku centymetrów w otworach drzwiowych , aby wstawić oscieżnice takie jakie bym chciał. > Jeżeli chodzi o bloczki to problemu nie ma bo to miękki materiał. Jak to zrobić w miarę równo > w cegle z której zbudowany jest komin? Mogę kuć, ale to bardzo twardy materiał i nie wyjdzie > to równo. Są jakieś piły lub inne podobne sposoby żeby zebrać te 3-4 cm? Bawiłem się ostatnio w coś takiego, ciąłem szlifierką kątową ale w domu (mieszkaliśmy w czasie remontu) był armagedon i po pierwszych drzwiach (miałem do zrobienia 4 otwory) wziąłem się za to piłą szablastą z odpowiednim brzeszczotem. W belicie szło jak w masło, cegła tez nie była specjalnie oporna, zatrzymywały mnie jednak na moment spoiny zaprawy (o dziwo nie wszystkie). Przy szablastej pyłu było zdecydowanie mniej i można było normalnie pracować, tylko skubana grzała się ale to była wina że mam akumulatorową i była troszkę za słaba, ale w końcu dała radę
-
Wino własnej produkcji
> Jakoś nie widzę by miały atest na alkohol... Miałbym spore opory by wypić coś z takiego wiadra. Mają atest PZH, są zrobione ZCP najczęściej z PP, poczytaj sobie o właściwościach tego tworzywa . nie popadał bym w panikę to jest naprawdę obojętne tworzywo, IMHO większym zagrożeniem dla wina (piwa, cydru) jest niedomyty brud niż plastikowy fermentor.
-
Wino własnej produkcji
> Coś sensownego Poszukaj na allegro, jest tego cała masa , do wyboru do koloru, a i jeszcze jedno, fermentory wiaderka po zamontowaniu rurek fermentacyjnych bocznych możesz stawiać po kilka na sobie, duża oszczędność miejsca przy większej produkcji.
-
Wino własnej produkcji
> Witam, sa tu jacys winiarze?...zamierzam cos na zime zrobic i tu mam pytania: jaki duzy > gazior/balon kupic 20/25/34/50? z jakich owocow najlepiej? jakies rady/zalecenia? Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to odradzam gąsior, gąsiory są przeżytkiem , są delikatne i ciężkie w utrzymaniu czystości, poza tym drogie. Polecam zaopatrzyć się w fermentor ok 20 dm3, może być wiaderko lub beczka, lekkie, nie tłukące i bardzo łatwe do mycia i sterylizacji
-
Tanie chińskie aku. Ktoś miał z nimi styczność?
> No i padł mi akumulator na dobre. Centra, pochodziła 3 lata dałem nie mało, nie mam w aucie > pożeraczy prądu, bo nawet autoalarmu nie mam, małe przebiegi, ale regularnie był > podładowywany, zimą wędrował do domu, więc nie miał ekstremalnych sytuacji, nigdy się nie > rozładował. Aż tu nagle w ciągu 3 dni z dnia na dzień coraz słabszy, wczoraj rano trup. > Zabrałem do domu, ładowałem 12h, przynoszę a auto nawet nie stęknęło. Lipa > I tak teraz oglądam różne i wiadomo, jest tego cała masa. Mając w pamięci pierwszą Vartę i 4 lata > pracy, Centrę 3 lata, drugie auto ma jakiegoś Maxis niby na licencji Varty i też pracuje 3 > lata, na razie ok > Bać się chińczyków czy śmialo brać? W końcu aku to nie jest kosmiczna technologia 4MAX z InterCarsu Made in China , ponad 6 lat jeździ, ale tej zimy chyba już nie da rady przetrzymać
-
[BzAK] Projekt domu - którą pracownię polecacie/odradzacie
> Jaki sens ma budowanie bez patrzenia w projekt? Zapytaj się 3/4 ludzi którzy buduja tak w naszym kraju
-
[BzAK] Projekt domu - którą pracownię polecacie/odradzacie
> Archeton, Archigraph, Archipelag, Archon, ... Z500. Namnożyło się tych pracowni i nie wiadomo czy w > ogóle kierować się tym, kto jest autorem projektu czy też nie. > Jakie macie doświadczenia z firmami oferującymi gotowe projekty domów. Którąś możecie szczególnie > polecić albo odradzić? Jeżeli będziesz budował zgodnie z projektem to odradzam "gotowce", przez kilkanaście lat styczności z "gotowcami" nigdy ale to nigdy nie spotkałem projektu który jest dobrze zrobiony, zawsze są jakieś błędy od małych po takie że spokojnie można projektantowi zabrać uprawnienia i oskarżyć o narażenie zdrowia i życia. Jeżeli będziesz budował nie patrząc w projekt to bierz "najtańszy" który Ci się podoba.
-
Szukam CICHEGO samochodu...
> Szukam dla siebie samochodu, podstawowe kryteria: > - CICHY > - mocny, absolutne minimum to 150 KM, ale to zależnie od wielkości samochodu > - kombi - rozważę coś innego, np. SuperB liftback, ale najlepiej kombi > - automatyczna skrzynia, tempomat (jesli manual, to też tempomat) > - do wydania max 25 kpln, ale równie dobrze mogę wydać 10 tyś, jeśli za te pieniądze kupię mocne, > ciche auto, a resztę przeznaczę na doprowadzenie do stanu dobrego > Cichy - rozumiem jako dobre wyciszenie nie tylko komory silnika, ale też całości, aby szum wiatru > czy opon też był możliwie mało słyszalny. > Moje typy na tą chwilę: > Mercedes W210 E320 benzyna, automat, kombi > Renault Laguna 3.0 V6, kombi > BMW e39 - tu problem z silnikiem, 3.0d jest fajny, ale dźwięk przy jeździe miejskiej średni... > Ktoś jeździł fajnym cichym autem i może mnie nakierować? Citroen C5 3.0 V6 , myślę że spełnia wszystkie kryteria, a jeżeli chodzi o wytłumienie to jest lepiej niż by się można spodziewać.
-
[Megane I 2.0 8V] Problem z odpalaniem i pracą na benzynie
> Witam, > mam problem z ww. samochodem. Zimny silnik ciężko odpala, trzeba go długo kręcić, czasami mam > wrażenie, że odpala tylko na 3 cylindry i po chwili (1-2 sekundy) dopiero pracuje na wszystkie > cztery. Po odpaleniu problem nie występuje do końca dnia, pali na dotyk. Dodatkowo przy pracy > na benzynie lekko falują obroty na biegu jałowym. Na biegu jałowym nie ma problemu z > wkręcaniem się na obroty, natomiast podczas jazdy czuć brak mocy, zwłaszcza na zimnym silniku. > Na LPG silnik chodzi równo, brak powyższych problemów (instalacja sekwencyjna). > Co zrobiłem: > - wyczyściłem czujnik położenia wału (oporność ok) > - zmierzyłem czujnik temperatury płynu chłodzącego - parametry ok > - wyczyściłem silnik krokowy > - zakręciłem gaz na noc - nic to nie dało > Pompa paliwa wymieniona w zeszłym roku, kable WN i świece mają 3 lata - nie wiem czy jest sens > wymieniać, bo gdyby tu leżała wina, to na LPG też chyba byłyby problemy? Podłącz go pod DDT2000 i popatrz na parametry w czasie rzeczywistym, uniwersalne skanery mają czasem pochrzanione bazy błędów , a sprawdzanie najpierw zacząłbym od masy i wtyczki kompa.
-
Jaki samochód 6-7 miejscowy?
> L - 2756 > GE - 2803 > szerokośc > L - 2060 > GE - 1894 > zastanawia mnie ze wg katalogu GE jest zauwazanie węzszy - oczywiscie szerokośc podaja z lusterkami > - moze lusterka sa inaczej osadzone? bo IMO nie jest węzszy.. Może przez wysokość E wydaje się po prostu większy od L , takie złudzenie
-
Jaki samochód 6-7 miejscowy?
> Długość ma chyba porównywalna do laguny kombi... > Laguna 4803 > GE 4860 No to rzeczywiście mała różnica, a jak z rozstawem osi ?
-
Jaki samochód 6-7 miejscowy?
> z tego co pamiętam to były nawiewy w suficie, jednak przy dwustrefowej latem nie do końca dawało > radę schłodzić w III rzędzie, podobno przy 3 strefowej nie ma tego problemu. Widziałes GE z nawiewem na 3 rząd ? Edyta: nie było pytania, właśnie dokładnie oblukałem fotki GE i rzeczywiście jest nadmuch na 3 rząd, jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwagi
-
Jaki samochód 6-7 miejscowy?
> Ja mam trochę dość diesli, więc z powrotem szukam silnika benzynowego. Jesli miałbym mieć kolejnego > diesla, to tylko z automatem - wkurza mnie za bardzo ta ciągła zmiana biegów. W dieslu lubię > (niskie) spalanie a że robię sporo kilometrów, to ew. benzynka będzie musiała się dac łatwo > zagazować i nie sprawiać problemów. > Skoro nie diesel, nawet ten 2.0, to z benzyn wybrałbym jednak 2.0T. Głównie dlatego, że jego > spalanie będzie na tyle przyzwoite, że przebiegi na jednym tankowaniu gazu wyniosą ponad > 400km. A to u mnie minimum, bo nie znosze tankowac co drugi dzień. Rozumiem Cię dlatego też nie zagazowałem swojego, wlewam 80 litrów i jeżdżę , 2,0T to jest taki złoty srodek, kompromis pomiędzy osiągami a kosztami eksploatacji. > Ja myślę o modelu po 2008 roku, może nawet czymś młodszym. > Espace jest bdb wyposażony. Czy słyszaleś może, czy jakies elementy/układy elektroniczne sprawiają > problemy (oprócz wspomnianego już ham. ręcznego)? > Co z kartą zamiast kluczyka? Jak szukasz w miarę młodego auta to praktycznie niema już wad (konstrukcja tłuczona jest od 2002 do dnia dzisiejszego) , karty już się nie psują tak jak to było na początku w LII, wszystko jest raczej w normie, jeżeli dbasz o auto i nie było bite ani niema miliona kilometrów przebiegu to powinieneś być zadowolony. > Czy orientujesz się, czy w Grand Espace jest klimatyzacja w III rzędzie siedzeń? Bardzo zależy mi > na tym, żeby całe wnętrze było chłodzone, bowiem jeżdżę w zasadzie cały czas w 6 osób i dzieci > siedzące "w bagażniku" skarżą się na duchotę podczas upałów. ZTCW w GE niema nawiewów na 3 rząd foteli , ale 100% pewności niemam, napewno szukaj wersji z roletami w oknach to jest przydatny gadzet w tego typu aucie > Jeżdżę już Mazdą MPV, więc nauczyłem sie jeździć szafą trzydrzwiową. Na poczatku był to szok i > problem, ale teraz mieszczę się wszędzie tam, gdzie normalną osobówką kombi. No ale GE jest jeszcze dłuższy, nie wiem ile dłuższy od MPV , ale jak już jeździsz VAN em to ogarniesz temat.
-
Jaki samochód 6-7 miejscowy?
> A jak się sprawują inne silniki: 2.0 turbo oraz diesel? 2.0 to poczciwa stara jednostka renaulta, jedynie co pada to koło zmiennych faz rozrządu, 2,0T to ten sam silnik + dmuchawka też w miarę bezawaryjna konstrukcja. Jeżeli chodzi o diesle to wystrzegać się 1,9dCi a w szczególności 2,2dCi (nawet jakby za darmo dawali to nie brać ), nowsze E4 mają już w miarę lepsze diesle 2.0 ale dalej im daleko do niezawodności silników benzynowych. IMHO najlepszym silnikiem w tej budzie jest 3,5 V6 i to obojętnie z która skrzynią (ZTCW to tam chyba jest zwykła hydrauliczna ASB ale 100% pewności nie mam), jeżei chodzi o manualne skrzynie do silników to nie słyszałem nic złego na ich temat spokojnie 400 kkm powinny wytrzymać > I jak z awaryjnością w ogóle? Chodzi mi o elektronikę, zawias, osprzęt silnika, zawias, cokolwiek. Awaryjność jest na normalnym poziomie, może modele z początku produkcji mogą być słabsze ale nie aż tak bardzo, jeden warunek auto nie bite, większość problemów z elektryką/elektroniką aut w PL wynika ze stodołowej naprawy po dzwonach, często wiązki są lutowane i kiepsko izolowane, po pewnym czasie to wychodzi bokiem użytkownikowi. > Czy to trwały model, czy typowy "samochód na F"? IMHO jest na dużo wyższym poziomie niż np laguna czy konkurencja PSA w tym segmencie: C8/807 > Pytam serio, bo powoli rozglądam się za nastepcą mojej MPV i chcę coś mlodszego i dobrze > wyposażonego. A taki Grand Espace ma w zasadzie wszystko, co mi potrzeba + nawet trochę > więcej. IMHO jedyną wadą granda to jego kiepska manewrowość ze względu na gabaryty, ale wiadomo tego nieda się przeskoczyć PS Zapomniałem , jednym z bardziej bolących problemów w tym aucie to elektryczny hamulec ręczny , trzeba o niego dbać
-
Jaki samochód 6-7 miejscowy?
> Czyli zasięg ok 350 km przy zbiorniku w kolo jest w zasiegu mozliwości... Jest taka szansa, bardziej obstawiałbym ze 300km poza miastem przy częstym wyprzedzaniu.
-
Jaki samochód 6-7 miejscowy?
> A jakiego spalania nalezy sie spodziewac? Pytam chyba nawet bardziej o zasieg niż koszty... Miasto 16-20 dm3 ( to 20 to jak uczysz pokory gości w ztuningowanych beemkach i golfach ) Trasa od 12 - 16 (16 to jak jedziesz średnio ze 180km/h na autobahn`ie) Poza tym auta z tym silnikiem są dobrze wyposażone a sam silnik jest udaną konstrukcją nissana znaną z modeli sportowych, przez to można spokojnie zwiększyć moc tego silnika bez obawy o jego trwałość bo w E4 ma założony kaganiec
-
Jaki samochód 6-7 miejscowy?
> Budzet ok 50000zł ma mieć 6 miejsc i akceptowalny przy tym bagażnik - tak powiedzmy ze 350 litrów > - na dwie spore walizki i żeby coś jeszcze weszło... > - diesel albo gazowalna benzyna nie za slaby - umożliwiając sprawne wyprzedzania i jazdę z > prędkościami autostradowymi bez konieczności długiego rozpędzania. > - bez ekstremalnie wysokiegu spalania. > - bardziej "dostawczy" odpada > - wyposazenie typu klimatyzacja abs, poduszki konieczne. > - łatwo/rzadko/tanio serwisowalny > - z szansa na przejechanie ok 100000 km w ciągu 4 lat... > -chetnie relingi dachowe ew mozliwośc załozenia i korzystania z boxu dachowego. > Z typów które przyszły mi do głowy to Renault ESpace - ale nie mam pojecia jak u niego z > trwalością/awaryjnoscią/serwisem. Espace IV 3,5 V6 + LPG
-
Jak uruchomić pierwszy raz suchy silnik?
> Może ktoś z Was kiedyś to robił i będzie mógł udzielić paru wskazówek. > Otóż będę składał silnik od Malucha. > Silnik będzie składany z zupełnie nowych elementów. Nowy blok, wał korbowy, pokrywa z pompą oleju, > nowa głowica, cylindry, tłoki, panewki. > Wiadomo, że podczas składania wszystkie elementy współpracujące trzeba pomazać olejem. > Ale co potem? > Wszystkie kanały olejowe przecież są suche, nie ma w nich najmniejszej ilości oleju. Pompa też jest > sucha i pewnie albo nie zassie oleju wcale albo z dużym opóźnieniem, a zanim wypełni wszystkie > kanały i rozprowadzi olej do wszystkich współpracujących elementów to trochę silnik będzie > pracował na sucho. > Jak tego uniknąć? > Myślałem nad tym by jakoś zalać pompę olejem, może jakoś wlać trochę oleju do kanałów, a zanim > uruchomi się silnik to pokręcić najpierw tylko rozrusznikiem bez wkręconych świec do momentu > aż zgaśnie lampka kontrolna. > Macie jakieś inne pomysły lub sprawdzone rozwiązania? Panewki lekko posmaruj przy zakładaniu a o resztę się nie martw, przeca jak wlewasz olej do silnika to przesmaruje głowicę i rozrząd , także góra silnika będzie miała olej a dół bezpośrednio z miski.
-
Chiptuning w n/a
> Podajcie proszę silniki wolossace które sa podatne* na sama zmianę oprogramowania. > * - przyrost KM i Nm większy od błędu pomiarowego "Odblokowanie" silnika w Renault Espace 3,5 V6 z 245KM do nawet 310KM
-
Polećcie coś fajnego
Prawdziwy maniak motoryzacji musi mieć raz w życiu Alfę , to tylko przykład
-
Polećcie coś fajnego
> Renault Avantime 3.0 V6. Gdyby nie ASB to byłaby bardzo sensowna propozycja