Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

seba_13

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez seba_13

  1. seba_13 odpowiedział odpowiedź w temacie Zrób to sam
    > W Somfy da się rozblokować szybko cały siłownik? > Krawiec Jest to banalnie proste, oczywiście jak wiesz jak to zrobić oraz nie zastosowałeś dodatkowego zabezpieczenia
  2. seba_13 odpowiedział odpowiedź w temacie Zrób to sam
    > Szkoda że nikt nie robi jakiejś sprytnej szybkozłączki to rozblokowania napędu. W napędach Somfy jest to dobrze przemyślane, pozatym polecam zastosowanie akumulatora awaryjnego, sprawdza się rewelacyjnie przy braku prądu w sieci.
  3. seba_13 odpowiedział technix na temat - Zrób to sam
    > Zwykle tez takie projekty sa dokladniej przygotowane. Sorry nie bierz tego do siebie , ale takiej bzdury to już dawno nie slyszałem. Osobiście mam do czynienia z dużą ilością typówek (adaptacje), jakie błędy są tam popełniane to nawet nie chciał byś wiedzieć. te projekty tłuką studenci na "masę" a podbijają je projektanci którym chyba nie zależy , szkoda tylko że mało kto z inwestorów ma odwagę wejść na stopę cywilną z tymi projektantami.
  4. seba_13 odpowiedział jozek na temat - Zrób to sam
    > znowu żona > tym razem chce grzejnik w łazience, > trochę dziwny jest system ogrzewania tej "blokowiej" łazienki, idą dwie rury od połogi do sufitu i > robią za grzałkę: > aby podłączyć taki grzejnik: > pewnie trzeba pobawić się palnikiem, ale najpierw trzeba spuścić wodę z pionu... > jak zakładam spółdzielnia wypnie się po całości... > dużo byłoby z tym roboty ? Zadam jedno podstawowe pytanie, czy w tej łazience jest zimno?
  5. > Witajcie. > Brakuje mi kilku centymetrów w otworach drzwiowych , aby wstawić oscieżnice takie jakie bym chciał. > Jeżeli chodzi o bloczki to problemu nie ma bo to miękki materiał. Jak to zrobić w miarę równo > w cegle z której zbudowany jest komin? Mogę kuć, ale to bardzo twardy materiał i nie wyjdzie > to równo. Są jakieś piły lub inne podobne sposoby żeby zebrać te 3-4 cm? Bawiłem się ostatnio w coś takiego, ciąłem szlifierką kątową ale w domu (mieszkaliśmy w czasie remontu) był armagedon i po pierwszych drzwiach (miałem do zrobienia 4 otwory) wziąłem się za to piłą szablastą z odpowiednim brzeszczotem. W belicie szło jak w masło, cegła tez nie była specjalnie oporna, zatrzymywały mnie jednak na moment spoiny zaprawy (o dziwo nie wszystkie). Przy szablastej pyłu było zdecydowanie mniej i można było normalnie pracować, tylko skubana grzała się ale to była wina że mam akumulatorową i była troszkę za słaba, ale w końcu dała radę
  6. > Jakoś nie widzę by miały atest na alkohol... Miałbym spore opory by wypić coś z takiego wiadra. Mają atest PZH, są zrobione ZCP najczęściej z PP, poczytaj sobie o właściwościach tego tworzywa . nie popadał bym w panikę to jest naprawdę obojętne tworzywo, IMHO większym zagrożeniem dla wina (piwa, cydru) jest niedomyty brud niż plastikowy fermentor.
  7. > Coś sensownego Poszukaj na allegro, jest tego cała masa , do wyboru do koloru, a i jeszcze jedno, fermentory wiaderka po zamontowaniu rurek fermentacyjnych bocznych możesz stawiać po kilka na sobie, duża oszczędność miejsca przy większej produkcji.
  8. > Witam, sa tu jacys winiarze?...zamierzam cos na zime zrobic i tu mam pytania: jaki duzy > gazior/balon kupic 20/25/34/50? z jakich owocow najlepiej? jakies rady/zalecenia? Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to odradzam gąsior, gąsiory są przeżytkiem , są delikatne i ciężkie w utrzymaniu czystości, poza tym drogie. Polecam zaopatrzyć się w fermentor ok 20 dm3, może być wiaderko lub beczka, lekkie, nie tłukące i bardzo łatwe do mycia i sterylizacji
  9. > No i padł mi akumulator na dobre. Centra, pochodziła 3 lata dałem nie mało, nie mam w aucie > pożeraczy prądu, bo nawet autoalarmu nie mam, małe przebiegi, ale regularnie był > podładowywany, zimą wędrował do domu, więc nie miał ekstremalnych sytuacji, nigdy się nie > rozładował. Aż tu nagle w ciągu 3 dni z dnia na dzień coraz słabszy, wczoraj rano trup. > Zabrałem do domu, ładowałem 12h, przynoszę a auto nawet nie stęknęło. Lipa > I tak teraz oglądam różne i wiadomo, jest tego cała masa. Mając w pamięci pierwszą Vartę i 4 lata > pracy, Centrę 3 lata, drugie auto ma jakiegoś Maxis niby na licencji Varty i też pracuje 3 > lata, na razie ok > Bać się chińczyków czy śmialo brać? W końcu aku to nie jest kosmiczna technologia 4MAX z InterCarsu Made in China , ponad 6 lat jeździ, ale tej zimy chyba już nie da rady przetrzymać
  10. > Jaki sens ma budowanie bez patrzenia w projekt? Zapytaj się 3/4 ludzi którzy buduja tak w naszym kraju
  11. > Archeton, Archigraph, Archipelag, Archon, ... Z500. Namnożyło się tych pracowni i nie wiadomo czy w > ogóle kierować się tym, kto jest autorem projektu czy też nie. > Jakie macie doświadczenia z firmami oferującymi gotowe projekty domów. Którąś możecie szczególnie > polecić albo odradzić? Jeżeli będziesz budował zgodnie z projektem to odradzam "gotowce", przez kilkanaście lat styczności z "gotowcami" nigdy ale to nigdy nie spotkałem projektu który jest dobrze zrobiony, zawsze są jakieś błędy od małych po takie że spokojnie można projektantowi zabrać uprawnienia i oskarżyć o narażenie zdrowia i życia. Jeżeli będziesz budował nie patrząc w projekt to bierz "najtańszy" który Ci się podoba.
  12. > Szukam dla siebie samochodu, podstawowe kryteria: > - CICHY > - mocny, absolutne minimum to 150 KM, ale to zależnie od wielkości samochodu > - kombi - rozważę coś innego, np. SuperB liftback, ale najlepiej kombi > - automatyczna skrzynia, tempomat (jesli manual, to też tempomat) > - do wydania max 25 kpln, ale równie dobrze mogę wydać 10 tyś, jeśli za te pieniądze kupię mocne, > ciche auto, a resztę przeznaczę na doprowadzenie do stanu dobrego > Cichy - rozumiem jako dobre wyciszenie nie tylko komory silnika, ale też całości, aby szum wiatru > czy opon też był możliwie mało słyszalny. > Moje typy na tą chwilę: > Mercedes W210 E320 benzyna, automat, kombi > Renault Laguna 3.0 V6, kombi > BMW e39 - tu problem z silnikiem, 3.0d jest fajny, ale dźwięk przy jeździe miejskiej średni... > Ktoś jeździł fajnym cichym autem i może mnie nakierować? Citroen C5 3.0 V6 , myślę że spełnia wszystkie kryteria, a jeżeli chodzi o wytłumienie to jest lepiej niż by się można spodziewać.
  13. > Witam, > mam problem z ww. samochodem. Zimny silnik ciężko odpala, trzeba go długo kręcić, czasami mam > wrażenie, że odpala tylko na 3 cylindry i po chwili (1-2 sekundy) dopiero pracuje na wszystkie > cztery. Po odpaleniu problem nie występuje do końca dnia, pali na dotyk. Dodatkowo przy pracy > na benzynie lekko falują obroty na biegu jałowym. Na biegu jałowym nie ma problemu z > wkręcaniem się na obroty, natomiast podczas jazdy czuć brak mocy, zwłaszcza na zimnym silniku. > Na LPG silnik chodzi równo, brak powyższych problemów (instalacja sekwencyjna). > Co zrobiłem: > - wyczyściłem czujnik położenia wału (oporność ok) > - zmierzyłem czujnik temperatury płynu chłodzącego - parametry ok > - wyczyściłem silnik krokowy > - zakręciłem gaz na noc - nic to nie dało > Pompa paliwa wymieniona w zeszłym roku, kable WN i świece mają 3 lata - nie wiem czy jest sens > wymieniać, bo gdyby tu leżała wina, to na LPG też chyba byłyby problemy? Podłącz go pod DDT2000 i popatrz na parametry w czasie rzeczywistym, uniwersalne skanery mają czasem pochrzanione bazy błędów , a sprawdzanie najpierw zacząłbym od masy i wtyczki kompa.
  14. > L - 2756 > GE - 2803 > szerokośc > L - 2060 > GE - 1894 > zastanawia mnie ze wg katalogu GE jest zauwazanie węzszy - oczywiscie szerokośc podaja z lusterkami > - moze lusterka sa inaczej osadzone? bo IMO nie jest węzszy.. Może przez wysokość E wydaje się po prostu większy od L , takie złudzenie
  15. > Długość ma chyba porównywalna do laguny kombi... > Laguna 4803 > GE 4860 No to rzeczywiście mała różnica, a jak z rozstawem osi ?
  16. > z tego co pamiętam to były nawiewy w suficie, jednak przy dwustrefowej latem nie do końca dawało > radę schłodzić w III rzędzie, podobno przy 3 strefowej nie ma tego problemu. Widziałes GE z nawiewem na 3 rząd ? Edyta: nie było pytania, właśnie dokładnie oblukałem fotki GE i rzeczywiście jest nadmuch na 3 rząd, jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwagi
  17. > Ja mam trochę dość diesli, więc z powrotem szukam silnika benzynowego. Jesli miałbym mieć kolejnego > diesla, to tylko z automatem - wkurza mnie za bardzo ta ciągła zmiana biegów. W dieslu lubię > (niskie) spalanie a że robię sporo kilometrów, to ew. benzynka będzie musiała się dac łatwo > zagazować i nie sprawiać problemów. > Skoro nie diesel, nawet ten 2.0, to z benzyn wybrałbym jednak 2.0T. Głównie dlatego, że jego > spalanie będzie na tyle przyzwoite, że przebiegi na jednym tankowaniu gazu wyniosą ponad > 400km. A to u mnie minimum, bo nie znosze tankowac co drugi dzień. Rozumiem Cię dlatego też nie zagazowałem swojego, wlewam 80 litrów i jeżdżę , 2,0T to jest taki złoty srodek, kompromis pomiędzy osiągami a kosztami eksploatacji. > Ja myślę o modelu po 2008 roku, może nawet czymś młodszym. > Espace jest bdb wyposażony. Czy słyszaleś może, czy jakies elementy/układy elektroniczne sprawiają > problemy (oprócz wspomnianego już ham. ręcznego)? > Co z kartą zamiast kluczyka? Jak szukasz w miarę młodego auta to praktycznie niema już wad (konstrukcja tłuczona jest od 2002 do dnia dzisiejszego) , karty już się nie psują tak jak to było na początku w LII, wszystko jest raczej w normie, jeżeli dbasz o auto i nie było bite ani niema miliona kilometrów przebiegu to powinieneś być zadowolony. > Czy orientujesz się, czy w Grand Espace jest klimatyzacja w III rzędzie siedzeń? Bardzo zależy mi > na tym, żeby całe wnętrze było chłodzone, bowiem jeżdżę w zasadzie cały czas w 6 osób i dzieci > siedzące "w bagażniku" skarżą się na duchotę podczas upałów. ZTCW w GE niema nawiewów na 3 rząd foteli , ale 100% pewności niemam, napewno szukaj wersji z roletami w oknach to jest przydatny gadzet w tego typu aucie > Jeżdżę już Mazdą MPV, więc nauczyłem sie jeździć szafą trzydrzwiową. Na poczatku był to szok i > problem, ale teraz mieszczę się wszędzie tam, gdzie normalną osobówką kombi. No ale GE jest jeszcze dłuższy, nie wiem ile dłuższy od MPV , ale jak już jeździsz VAN em to ogarniesz temat.
  18. > A jak się sprawują inne silniki: 2.0 turbo oraz diesel? 2.0 to poczciwa stara jednostka renaulta, jedynie co pada to koło zmiennych faz rozrządu, 2,0T to ten sam silnik + dmuchawka też w miarę bezawaryjna konstrukcja. Jeżeli chodzi o diesle to wystrzegać się 1,9dCi a w szczególności 2,2dCi (nawet jakby za darmo dawali to nie brać ), nowsze E4 mają już w miarę lepsze diesle 2.0 ale dalej im daleko do niezawodności silników benzynowych. IMHO najlepszym silnikiem w tej budzie jest 3,5 V6 i to obojętnie z która skrzynią (ZTCW to tam chyba jest zwykła hydrauliczna ASB ale 100% pewności nie mam), jeżei chodzi o manualne skrzynie do silników to nie słyszałem nic złego na ich temat spokojnie 400 kkm powinny wytrzymać > I jak z awaryjnością w ogóle? Chodzi mi o elektronikę, zawias, osprzęt silnika, zawias, cokolwiek. Awaryjność jest na normalnym poziomie, może modele z początku produkcji mogą być słabsze ale nie aż tak bardzo, jeden warunek auto nie bite, większość problemów z elektryką/elektroniką aut w PL wynika ze stodołowej naprawy po dzwonach, często wiązki są lutowane i kiepsko izolowane, po pewnym czasie to wychodzi bokiem użytkownikowi. > Czy to trwały model, czy typowy "samochód na F"? IMHO jest na dużo wyższym poziomie niż np laguna czy konkurencja PSA w tym segmencie: C8/807 > Pytam serio, bo powoli rozglądam się za nastepcą mojej MPV i chcę coś mlodszego i dobrze > wyposażonego. A taki Grand Espace ma w zasadzie wszystko, co mi potrzeba + nawet trochę > więcej. IMHO jedyną wadą granda to jego kiepska manewrowość ze względu na gabaryty, ale wiadomo tego nieda się przeskoczyć PS Zapomniałem , jednym z bardziej bolących problemów w tym aucie to elektryczny hamulec ręczny , trzeba o niego dbać
  19. > Czyli zasięg ok 350 km przy zbiorniku w kolo jest w zasiegu mozliwości... Jest taka szansa, bardziej obstawiałbym ze 300km poza miastem przy częstym wyprzedzaniu.
  20. > A jakiego spalania nalezy sie spodziewac? Pytam chyba nawet bardziej o zasieg niż koszty... Miasto 16-20 dm3 ( to 20 to jak uczysz pokory gości w ztuningowanych beemkach i golfach ) Trasa od 12 - 16 (16 to jak jedziesz średnio ze 180km/h na autobahn`ie) Poza tym auta z tym silnikiem są dobrze wyposażone a sam silnik jest udaną konstrukcją nissana znaną z modeli sportowych, przez to można spokojnie zwiększyć moc tego silnika bez obawy o jego trwałość bo w E4 ma założony kaganiec
  21. > Budzet ok 50000zł ma mieć 6 miejsc i akceptowalny przy tym bagażnik - tak powiedzmy ze 350 litrów > - na dwie spore walizki i żeby coś jeszcze weszło... > - diesel albo gazowalna benzyna nie za slaby - umożliwiając sprawne wyprzedzania i jazdę z > prędkościami autostradowymi bez konieczności długiego rozpędzania. > - bez ekstremalnie wysokiegu spalania. > - bardziej "dostawczy" odpada > - wyposazenie typu klimatyzacja abs, poduszki konieczne. > - łatwo/rzadko/tanio serwisowalny > - z szansa na przejechanie ok 100000 km w ciągu 4 lat... > -chetnie relingi dachowe ew mozliwośc załozenia i korzystania z boxu dachowego. > Z typów które przyszły mi do głowy to Renault ESpace - ale nie mam pojecia jak u niego z > trwalością/awaryjnoscią/serwisem. Espace IV 3,5 V6 + LPG
  22. > Może ktoś z Was kiedyś to robił i będzie mógł udzielić paru wskazówek. > Otóż będę składał silnik od Malucha. > Silnik będzie składany z zupełnie nowych elementów. Nowy blok, wał korbowy, pokrywa z pompą oleju, > nowa głowica, cylindry, tłoki, panewki. > Wiadomo, że podczas składania wszystkie elementy współpracujące trzeba pomazać olejem. > Ale co potem? > Wszystkie kanały olejowe przecież są suche, nie ma w nich najmniejszej ilości oleju. Pompa też jest > sucha i pewnie albo nie zassie oleju wcale albo z dużym opóźnieniem, a zanim wypełni wszystkie > kanały i rozprowadzi olej do wszystkich współpracujących elementów to trochę silnik będzie > pracował na sucho. > Jak tego uniknąć? > Myślałem nad tym by jakoś zalać pompę olejem, może jakoś wlać trochę oleju do kanałów, a zanim > uruchomi się silnik to pokręcić najpierw tylko rozrusznikiem bez wkręconych świec do momentu > aż zgaśnie lampka kontrolna. > Macie jakieś inne pomysły lub sprawdzone rozwiązania? Panewki lekko posmaruj przy zakładaniu a o resztę się nie martw, przeca jak wlewasz olej do silnika to przesmaruje głowicę i rozrząd , także góra silnika będzie miała olej a dół bezpośrednio z miski.
  23. seba_13 odpowiedział ppmarian na temat - Motokącik
    > Podajcie proszę silniki wolossace które sa podatne* na sama zmianę oprogramowania. > * - przyrost KM i Nm większy od błędu pomiarowego "Odblokowanie" silnika w Renault Espace 3,5 V6 z 245KM do nawet 310KM
  24. Prawdziwy maniak motoryzacji musi mieć raz w życiu Alfę , to tylko przykład
  25. > Renault Avantime 3.0 V6. Gdyby nie ASB to byłaby bardzo sensowna propozycja

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.