Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. Poniżej +4*C ma się nie włączać. Pozdrawiam BAS
  2. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Przejdzie proxy z obcym odbiornikiem? Obstawiam, ze radio, o którym mówisz, nie jest podłączone do CAN, więc przejdzie na takiej zasadzie jakby wcale radia nie było. Gdyby to radio miało CAN zgodny ze standardem to powinno przejść bez problemów. Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > W Rosji takie "wynalazki"też pompują ropę,która > ma od licha siarki. > To chyba autor pisząc o zasiarczonej ropie miał na myśli. W PL masz głównie ropę z Rosji, jest 10USD tańsza niż ta na giełdzie w NY, ale jest bardziej zasiarczona. Pozdrawiam BAS
  4. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > a nie przypadkiem ropa to jest odpad po zrobionej benzynie ? > nie mylimy ropa (potocznie) a ropa(olej napedowy -jako juz paliwo) Olej napędowy/benzyna noPB/olej opałowy/mazut/LPG/itd. są frakcjami destylacji ropy naftowej, czytaj: ON i noPB robi się z ropy naftowej. EDIT: Nie jestem pewien czy LPG jest frakcją czy produktem ubocznym. Pozdrawiam BAS
  5. bas odpowiedział tomecki na temat - Motokącik
    > w takim razie do zamknięcia myślę > ufffff Mam wrażenie, że dziennikarzyny odjechały mentalnie w takim stopniu, że nie ma już sensu ich oglądać/czytać. Co chwila łapiemy ich na jakiś bzdurach, rozumiem, że każdy ma prawo się pomylić, ale pamiętam z dzieciństwa/młodości jak sami takie bzdury prostowali a teraz puszcza się jakąś bzdurę i nikt się ją już dalej nie interesuje. Pozdrawiam BAS
  6. Zacząłbym od porządnego naładowania akumulatora. Jeśli to nie pomoże to sprawdzasz wszystkie połączenia elektryczne. Generalnie do machnięcia elektrozaworem potrzeba mimo wszystko trochę prądu. Pozdrawiam BAS ps. Doprowadź układ zasilania noPB do porządku, żeby jednak był.
  7. Obstawiam słynną skrzynkę przekaźników przy akumulatorze. Wymontować, do domu, wysuszyć, przeczyścić... Pozdrawiam BAS
  8. Osłona akumulatora jest? Pozdrawiam BAS
  9. > No właśnie jakieś typy co by się nie mazało i nie wymagało za długiego tarcia Oczywiście wiadomo > szyby jakieś zakurzone/tłuste. "Clin windows +Alkohol" i będzie Pan zadowolony... Pozdrawiam BAS
  10. > pewnie valtek i alaska W kontekście ostatniego wątku o problemach z valdemarami i Stilo, też mam takie przeczucia. Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Czy powodem problemu z osiowaniem może być złe ustawienie opóźnienia (latency)? Wątpię. > WYKONANE Czyli udało się? Pozdrawiam BAS
  12. > Czy mam się przejmować tą kontrolką czy może jednak to dość częsta objawa przy gazie i nie > powinienemsię tym zajmowac póki auto chodzi bez zarzutu? [11441.636779] szklana kula: faza aktywacji [15042.314654] szklana kula: aktywowana [18641.454730] szklana kula: nawiązywanie połączenia [19030.896485] szklana kula: link is not ready [19035.949278] ADDRCONF(NETDEV_UP): szklana kula: link failed [19043.303085] szklana kula: deaktywacja Niestety nie udało się, więc będziesz musiał podłączyć autko pod komputer diagnostyczny, zobaczyć o co mu chodzi, obstawiam, że rozjeżdża się mapa bo jest za ubogo lub za bogato, pewnie będziesz musiał zrobić od nowa mapy noPB, rozwiązać problem z instalacją LPG(np. problem z reduktorem i/lub wtryskiwaczami albo tylko źle skonfigurowana, ale wątpię) i od nowa zrobić mapy LPG. Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Writing to module: Body Computer Node (NBC) FAILED! - Configuration not supported by system error > FAILED TO EXECUTE > Body Computer Node (NBC) FAILED! - Configuration not supported by system error Spróbuj nowszej wersji np. MES. > W aucie jest niefabryczne radio i myślę, że to jest przyczyna mrugania przebiegu. Tak wynika z Twojego logu. > Poprzedni > właściciel twierdził, że u niego mruganie ustawało(na dłuższy czas) po odłączeniu akumulatora Bzdura. > - sprawdzałem nie działa. Bo nie ma prawa działać jak ktoś wymontował hosta sieci CAN(w tym przypadku radio), mogłoby to pomagać gdyby wszystkie hosty były a powodem było zawieszanie się jakiegoś hosta. Mruganie przebiegu i w przypadku Stilo "Check error" oznacza, że podczas testu sieci CAN zniknął host, który był podczas osiowania proxy lub pojawił się host, którego nie było podczas osiowania proxy. > Zapewne osiowanie proxi pomoże. Tak. Pozdrawiam BAS
  14. > Dzwoniłem dziś do kilku warsztatów, to jest nienormalne w ASO za skasowanie inspekcji zawołali 180 > zł najtaniej znalazłem za stówkę, a w warsztacie w którym wymieniałem olej chcieli 120 zł > nawet nie pomogło podjechanie z fakturą według nich to dodatkowa usługa No padło komuś na głowę, w Łodzi w ASO chcieli chyba 80zł jak dzwoniłem, serwisy zatrzymały się mentalnie 20lat temu i uważają, że podłączenie komputera diagnostycznego to nie wiadomo co, równie dobrze mogliby tyle żądać za wymianę filtra oleju i też traktować to jako dodatkową czynność, niezwiązaną bezpośrednio z wymianą oleju. > mi to zajęło 20 > minut z instalacją programu interfejs VAGKKL z firmy Viaken na razie pożyczony ale już > zamówiłem będę miał swój i można bez problemów diagnozować auto ... Kup ELM'a + adapter A3, więcej poczytasz w wątku na kąciku Stilo i na stronie FES/MES. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Pokaż powstały log.(plik powstaje w katalogu gdzie jest zainstalowany FES) Pozdrawiam BAS
  16. > Chyba że zapewnisz utylizację tego pojazdu - proponuję doczytać i wyciągnąć wnioski Daj już spokój, większość z nasz przejrzała tą ustawę i to o czym piszesz dotyczy w praktyce producentów czy importerów nowych samochód(np. Fiat Auto Poland), oczywistym jest, że Kowalski, który kupuje 1 autko na 3 lata czy handlarz, który sprowadza 20 samochodów rocznie, nie będzie tworzył(zapewniał bo w praktyce chodzi o zawieranie stosownych umów z wyspecjalizowanymi firmami) sieci demontażu i dostarczał procedur demontażu danego samochodu. Pozdrawiam BAS
  17. > Witam > Jakiś czas temu ok. miesiąca zaczęła mi mrugać kontrolka oleju wyczytałem że chodzi tu o wymianę > oleju tylko że olej wymieniłem jakieś 7tyś km temu zaraz jak kupiłem auto czy muszę znowu > wymienić ?. Pytam bo w jakimś poradniku o JTDM z (DPF) wyczytałem że o wymianie decyduje jakiś > czujnik zużycia nie chce mi się tego wierzyć ale lepiej się zapytać ludzi obeznanych w tym > temacie. Wymieniasz olej+filtr, następnie łączysz się examinerem/FES-MES z ECU silnika i klikasz F11 w zakładce(FES/MES) F7 wymianę oleju, później łączysz się z opcją "przegląd" i znowu w zakładce F7 klikasz F11 przegląd. Pozdrawiam BAS
  18. > tzn jakie? To co podał kolega Łukaszeczek plus zwiększone spalania spowodowane licznymi próbami wypalania. Przy okazji może być problem z EGR'em i pewnie parę innych. Pozdrawiam BAS
  19. > BAS bredzisz:D > kupowałem auto od importera > a na śmiesznym podatku od hwdp czego wpisywałem swoje dane Mi w marcu/kwietniu 2010 kazali wpisać dane importera bo to importer powinien opłacić recykling. Zresztą jest to zgodne z ustawą, którą przytoczyłem. Pozdrawiam BAS
  20. > Przeczytaj ustawę doczytaj kogo dotyczy kogo nie Pokaż palcem bo znalazłem tylko potwierdzenie, że mam rację. Pozdrawiam BAS
  21. > to chyba co wydział to obyczaj bo ja wszystko co rejestrowałem to zawsze pisałem na siebie - tak mi > pani mówiła z WK W Łodzi jest dokładnie odwrotnie. To żadna nowość, że co WK to obyczaj. Pozdrawiam BAS
  22. > To jest obowiązek tego który rejestruje jako pierwszy auto NIE IMPORTERA !! TO JEST OBOWIĄZEK IMPORTERA, spróbuj wpisać na druczku swoje dane a nie importera to się zdziwisz przy okienku. Podstawa: Ustawa z dnia 20 stycznia 2005r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz. U. z 2005r. Nr 25, poz. 202) Pozdrawiam BAS
  23. > czemu prosciej? > a ile kosztuje ten pelen przegad? czyzby 99 zl? Nie pamiętam bo to się zmieniało, kiedyś to było 174zł, możliwe że teraz 99zł. > toz to prawie 4 dychy wiecej. po co nadplacac? Jeśli ma robić kolejny przegląd za 2-4miesiące to tak jest prościej. Dodatkowo co WK to obyczaj, fakt, kolega twierdzi, że jego WK łyka zagraniczny przegląd. Pozdrawiam BAS
  24. > drugie pytanie brzmi czy jesli auto wjechało na kołach do pl to muszę robić przegląd? jeśli tak to > jaki koszt? podobno nasz WK akceptuje przegląd z zachodu jeśli jest wazny I tak musisz pojechać do diagnosty w celu ustalenia danych(60zł), więc prościej zrobić pełen przegląd. Pozdrawiam BAS
  25. > czyli jeśli wystawi mi fv przed upłynięciem 14dni od zakupu to opłaty są po mojej stronie? A w > takim razie ile ja mam czasu na zrobienie opłat? 14dni od czasu kiedy on sprowadził czy 14dni > od wystawienia fv od handlarza? Nie, obowiązek zapłacenia akcyzy spoczywa na osobie, która wprowadza pojazd na polski obszar celny. Jeśli dostaniesz fakturę wystawioną przez polską firmę w Pcimiu dolnym to oni płacą akcyzę, jeśli dostaniesz fakturę od np. niemieckiej firmy to Ty płacisz akcyzę. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.