Zawartość dodana przez bas
-
Alfa Romeo 147 1.6 vs Fiat Stilo 1.6
> gazem. I właśnie stąd mój temat - jak z gazem w silnikach 1.6 (to są te same silniki?)? To są różne silniki. Mam Stilo 1.6 16V 103KM by Fiat(chyba od września 2005 były 1.6 105KM by GM*) instalacja BRC SQ24, bez problemów. > Jak > ogólnie awaryjność Alfy i Fiata? W oby przypadkach istotna jest przeszłość autka, jeśli nie było drutowane, zwłaszcza w elektronice to jest ok. Czasami jeżdżę AR 147 2.0 150KM kumpla, prowadzi się fajniej niż Stilo(które jest kanapą), ale też potrafi walnąć po kieszeni. W Stilo przednie zawieszenie to banał, znany choćby z BBM'ów, czyli wahacz dolny+kolumna kolumna mcphersona+ stabilizator, z tyłu belka wleczona na dwóch tulejach. W przednich wahaczach obie tuleje są łatwo wymienialne, jak chcesz mieć wymienialny sworzeń to trzeba zapodać blaszane wahacze od NB. Szału nie ma, ale Stilo da się pokochać. * Silnik totalnie bez sensu, osiągi praktycznie identyczne jak 1.4 16V 96KM by Fiat. Pozdrawiam BAS
-
czujnik obrotow silnika
> a to różnica????w czujniku?? Czujnik ciut inny, ale głównie chodzi o robociznę. Przykładowo w BBM/Siena-Palio-Albea/Stilo 1.6 16V 103KM potrafię wymienić CPW bez kanału, leżąc na podjeździe i zajmuje to 5 minut. Pozdrawiam BAS
-
czujnik obrotow silnika
> wow a ja w serwisie zapłaciłam z robocizną...650zł. w zeszłym roku Koledzy rozmawiają o silniku JTD. Pozdrawiam BAS
-
Mondeo III i problem z katem..........
Standardowo(jeśli zapchany a niepokruszony) - wyskoczyć na autostradę i porządnie przegonić przez >50km, może pomoże... Jak nie to albo używka ~250zł lub zamiennik, z tego co widzę to nie jest on zintegrowany z kolektorem, więc jest szansa na zamiennik w bardzo przyzwoitych pieniądzach. Zadzwoń tu i zapytaj ile za zamiennik. Albo tu zapytaj. Pozdrawiam BAS
-
parujące szyby ?
Kliken, w skrócie: jeśli wcześniej jeździłeś z włączoną klimatyzacją to tak będzie, jeśli wcześniej klimatyzacja nie była używana to podkręć nadmuch, podgrzej powietrze i pilnuj, żeby brał powietrze z zewnątrz, przy obiegu zamkniętym tak będzie. Pamiętaj, że na ubraniu też wnosisz wilgoć, której trzeba się pozbyć. Pozdrawiam BAS
-
grzeją sie tylne koła
> tzn? jak to naprawić? Rozebrać, wyczyścić, przesmarować, złożyć. Nie wiem co tam z tyłu siedzi w Twoim autku, w Stilo wyciąga się tłok z zacisku, czyści(lub jeśli stan bardzo zły to wymiana) się, daje nowe gumki i heja. Pozdrawiam BAS
-
grzeją sie tylne koła
Stoją Ci po zimie tylne hamulce. Pozdrawiam BAS
-
Policja odzyskała skradzone auto po 6 dniach ! Ale...
Przykra sprawa. Nie chcę doszukiwać się teorii spiskowych, ale... Coś mi się zdaje(na podstawie opisów tego kraju, które pojawiły się w tym wątku), że możliwe są następujące opcje: - złodziej jest znajomym/rodziną kogoś z policji w PT i chcieli poczekać aż sprawa się przedawni bo nie wiedzieli czy jak się pojawisz to... - złodziej jest znajomym/rodziną kogoś z policji w PT, miał jakiś wyrok zawieszony i chcieli poczekać aż minie okres próby. Pozdrawiam BAS
-
Jeep na drodze... upg czy wytryski?
> Bez jaj, chyba jednak nie tak. > Jeżeli to był CRD to wygląda na turbinę Nie będę się kłócił, u mnie tak wyglądało wypalanie dpf jak zaczął wypalać w mieście. Pozdrawiam BAS
-
Jeep na drodze... upg czy wytryski?
> Jak obstawiacie...co go boli? Jeśli to diesel to tak wygląda wypalanie dpf. Pozdrawiam BAS
-
Wyje silniczek w lewej lampie
> no i liroj merlin bedziesz... znaczy bohaterem w domu zostaniesz > albo jeszcze cie nastrasze.... dawaj 200 dawaj 200 Komplecik żarówek wymieniony, silniczek wymieniony, światła sprawdzone na stacji diagnostycznej i są ok. Przy okazji okazało się, że hamulce z tyłu są ok, jedynie je przegrzałem. Koszt robocizny u znajomego mechanika(z demontażem lampy) 30zł. Pozdrawiam BAS
-
Wyje silniczek w lewej lampie
> Po co zderzak pruć? > Odpowiedni wkretak i roboty tyle co z żarówka. Ostatnio żarówkę zmieniało mi PZU AutoPomoc, nie chce mi się szarpać z tej strony. Pozdrawiam BAS
-
Wyje silniczek w lewej lampie
> dziadziejesz Starość EDIT: Dzwoniłem do ASO, chcą ~200zł chyba sam ściągnę zderzak i to zrobię. Pozdrawiam BAS
-
Wartość adaptacji składu mieszanki
No i problem rozwiązany, przyczyną trzęsawki była UPG. Pozdrawiam BAS
- Seria błędów
-
Wyje silniczek w lewej lampie
> jakiś tekst Się kupi i będzie się szukało chętnego do wymiany bo do lewej lampy to ja nie mam zdrowia. Pozdrawiam BAS
-
Seria błędów
> Jak to sprawdzić? Przy pomocy MES, ale zdaje się, że Twoje ECU nie potrafi tego pokazać. Jeśli masz możliwość to skombinuj nową cewkę i podmień cewkę nr4, jeśli nie masz takiej możliwości to podmień cewkę nr4 z innym cylindrem i zobacz, czy na tamtym innym cylindrze będzie wypadał zapłon, jeśli tak to masz cewkę do wymiany, jeśli będzie inaczej to problem będzie grubszy. IMO pozostałe błędy są spowodowane wypadaniem zapłonów na 4tym cylindrze. Pozdrawiam BAS
-
Seria błędów
Zacząłbym od sprawdzenia czasów ładowania cewek i modliłbym się, żeby to była padnięta cewka nr4. Pozdrawiam BAS
-
Wyje silniczek w lewej lampie
> Miałem tak samo. Wył aż się spalił :/ Chyba najlepiej wymienić na nowy. Ja kupiłem zamiennik od > skody i działa bez problemu Pokażesz palcem na alledrogo? Pozdrawiam BAS
-
Niski tył - przyczyną sprężyny?
> Wujek google nie widzi takiego nr sprezyn i alledrogo tez . Gdzie tego szukac i jaka firme > wybierac? Eper widzi, jeśli dobrze spojrzałem na cenę to jest ~120zł/sztuka w ASO. Pozdrawiam BAS
-
Wyje silniczek w lewej lampie
> slimak sie zepsul > Jak naprawić? > normalnie , rozebrac, zlozyc. > Dlaczego tak drogo? > 10minut > + godzina przy lampie > no hej Bardziej łopatologicznie: gdzie ten ślimak jest? W silniczku? Jak rozbiorę dziada to wolałbym być pewien, że nie na próżno. Pozdrawiam BAS
-
Wyje silniczek w lewej lampie
Przy okazji zauważyłem, że nie działa regulacja w tej lampie. Co jest grane? Jak naprawić? Dlaczego tak drogo? Pozdrawiam BAS
-
Niski tył - przyczyną sprężyny?
Spróbuj zapodać sprężyny 51795370, formalnie są to sprężyny do van'a, więc teoretycznie powinno być wyżej. Pozdrawiam BAS
-
Nowy polski prototyp
> Dla mnie, to kolejna okazja, żeby wyciągnąć $$ z "ekologii". Prototyp za 8mln... Kolejny projekt typu Flaris, jakkolwiek życzę, żeby z obu projektów wyszła produkcja wielkoseryjna, to jakoś nie wierzę a szkoda. Pozdrawiam BAS
-
Pojemność zbiornika LPG
> witam > Dlaczego na jednej stacji wchodzi mi 25 litrów, a na innej 26, a na jeszcze innej 27 litrów...? > to którą wybrać, czy to coś mówi o gazie...? Jeśli na wszystkich stacjach, podczas tankowania, samochód stoi identycznie poziomo to przyczyną może być różna praca pompy. Jeśli wypoziomowanie samochodu jest różne na różnych stacjach to pływak... zobacz jak masz zamontowany wielozawór i będziesz wiedział jak tankować, żeby więcej weszło. Pozdrawiam BAS
