Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. > gazem. I właśnie stąd mój temat - jak z gazem w silnikach 1.6 (to są te same silniki?)? To są różne silniki. Mam Stilo 1.6 16V 103KM by Fiat(chyba od września 2005 były 1.6 105KM by GM*) instalacja BRC SQ24, bez problemów. > Jak > ogólnie awaryjność Alfy i Fiata? W oby przypadkach istotna jest przeszłość autka, jeśli nie było drutowane, zwłaszcza w elektronice to jest ok. Czasami jeżdżę AR 147 2.0 150KM kumpla, prowadzi się fajniej niż Stilo(które jest kanapą), ale też potrafi walnąć po kieszeni. W Stilo przednie zawieszenie to banał, znany choćby z BBM'ów, czyli wahacz dolny+kolumna kolumna mcphersona+ stabilizator, z tyłu belka wleczona na dwóch tulejach. W przednich wahaczach obie tuleje są łatwo wymienialne, jak chcesz mieć wymienialny sworzeń to trzeba zapodać blaszane wahacze od NB. Szału nie ma, ale Stilo da się pokochać. * Silnik totalnie bez sensu, osiągi praktycznie identyczne jak 1.4 16V 96KM by Fiat. Pozdrawiam BAS
  2. bas odpowiedział hiszpaniec na temat - Stilo
    > a to różnica????w czujniku?? Czujnik ciut inny, ale głównie chodzi o robociznę. Przykładowo w BBM/Siena-Palio-Albea/Stilo 1.6 16V 103KM potrafię wymienić CPW bez kanału, leżąc na podjeździe i zajmuje to 5 minut. Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział hiszpaniec na temat - Stilo
    > wow a ja w serwisie zapłaciłam z robocizną...650zł. w zeszłym roku Koledzy rozmawiają o silniku JTD. Pozdrawiam BAS
  4. Standardowo(jeśli zapchany a niepokruszony) - wyskoczyć na autostradę i porządnie przegonić przez >50km, może pomoże... Jak nie to albo używka ~250zł lub zamiennik, z tego co widzę to nie jest on zintegrowany z kolektorem, więc jest szansa na zamiennik w bardzo przyzwoitych pieniądzach. Zadzwoń tu i zapytaj ile za zamiennik. Albo tu zapytaj. Pozdrawiam BAS
  5. bas odpowiedział vqsoft na temat - Motokącik
    Kliken, w skrócie: jeśli wcześniej jeździłeś z włączoną klimatyzacją to tak będzie, jeśli wcześniej klimatyzacja nie była używana to podkręć nadmuch, podgrzej powietrze i pilnuj, żeby brał powietrze z zewnątrz, przy obiegu zamkniętym tak będzie. Pamiętaj, że na ubraniu też wnosisz wilgoć, której trzeba się pozbyć. Pozdrawiam BAS
  6. bas odpowiedział todamian na temat - Motokącik
    > tzn? jak to naprawić? Rozebrać, wyczyścić, przesmarować, złożyć. Nie wiem co tam z tyłu siedzi w Twoim autku, w Stilo wyciąga się tłok z zacisku, czyści(lub jeśli stan bardzo zły to wymiana) się, daje nowe gumki i heja. Pozdrawiam BAS
  7. bas odpowiedział todamian na temat - Motokącik
    Stoją Ci po zimie tylne hamulce. Pozdrawiam BAS
  8. Przykra sprawa. Nie chcę doszukiwać się teorii spiskowych, ale... Coś mi się zdaje(na podstawie opisów tego kraju, które pojawiły się w tym wątku), że możliwe są następujące opcje: - złodziej jest znajomym/rodziną kogoś z policji w PT i chcieli poczekać aż sprawa się przedawni bo nie wiedzieli czy jak się pojawisz to... - złodziej jest znajomym/rodziną kogoś z policji w PT, miał jakiś wyrok zawieszony i chcieli poczekać aż minie okres próby. Pozdrawiam BAS
  9. > Bez jaj, chyba jednak nie tak. > Jeżeli to był CRD to wygląda na turbinę Nie będę się kłócił, u mnie tak wyglądało wypalanie dpf jak zaczął wypalać w mieście. Pozdrawiam BAS
  10. > Jak obstawiacie...co go boli? Jeśli to diesel to tak wygląda wypalanie dpf. Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    > no i liroj merlin bedziesz... znaczy bohaterem w domu zostaniesz > albo jeszcze cie nastrasze.... dawaj 200 dawaj 200 Komplecik żarówek wymieniony, silniczek wymieniony, światła sprawdzone na stacji diagnostycznej i są ok. Przy okazji okazało się, że hamulce z tyłu są ok, jedynie je przegrzałem. Koszt robocizny u znajomego mechanika(z demontażem lampy) 30zł. Pozdrawiam BAS
  12. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    > Po co zderzak pruć? > Odpowiedni wkretak i roboty tyle co z żarówka. Ostatnio żarówkę zmieniało mi PZU AutoPomoc, nie chce mi się szarpać z tej strony. Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    > dziadziejesz Starość EDIT: Dzwoniłem do ASO, chcą ~200zł chyba sam ściągnę zderzak i to zrobię. Pozdrawiam BAS
  14. No i problem rozwiązany, przyczyną trzęsawki była UPG. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział kubussss na temat - Stilo
    Tu poczytaj. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    > jakiś tekst Się kupi i będzie się szukało chętnego do wymiany bo do lewej lampy to ja nie mam zdrowia. Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział kubussss na temat - Stilo
    > Jak to sprawdzić? Przy pomocy MES, ale zdaje się, że Twoje ECU nie potrafi tego pokazać. Jeśli masz możliwość to skombinuj nową cewkę i podmień cewkę nr4, jeśli nie masz takiej możliwości to podmień cewkę nr4 z innym cylindrem i zobacz, czy na tamtym innym cylindrze będzie wypadał zapłon, jeśli tak to masz cewkę do wymiany, jeśli będzie inaczej to problem będzie grubszy. IMO pozostałe błędy są spowodowane wypadaniem zapłonów na 4tym cylindrze. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział kubussss na temat - Stilo
    Zacząłbym od sprawdzenia czasów ładowania cewek i modliłbym się, żeby to była padnięta cewka nr4. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    > Miałem tak samo. Wył aż się spalił :/ Chyba najlepiej wymienić na nowy. Ja kupiłem zamiennik od > skody i działa bez problemu Pokażesz palcem na alledrogo? Pozdrawiam BAS
  20. > Wujek google nie widzi takiego nr sprezyn i alledrogo tez . Gdzie tego szukac i jaka firme > wybierac? Eper widzi, jeśli dobrze spojrzałem na cenę to jest ~120zł/sztuka w ASO. Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    > slimak sie zepsul > Jak naprawić? > normalnie , rozebrac, zlozyc. > Dlaczego tak drogo? > 10minut > + godzina przy lampie > no hej Bardziej łopatologicznie: gdzie ten ślimak jest? W silniczku? Jak rozbiorę dziada to wolałbym być pewien, że nie na próżno. Pozdrawiam BAS
  22. Przy okazji zauważyłem, że nie działa regulacja w tej lampie. Co jest grane? Jak naprawić? Dlaczego tak drogo? Pozdrawiam BAS
  23. Spróbuj zapodać sprężyny 51795370, formalnie są to sprężyny do van'a, więc teoretycznie powinno być wyżej. Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział mp79 na temat - Motokącik
    > Dla mnie, to kolejna okazja, żeby wyciągnąć $$ z "ekologii". Prototyp za 8mln... Kolejny projekt typu Flaris, jakkolwiek życzę, żeby z obu projektów wyszła produkcja wielkoseryjna, to jakoś nie wierzę a szkoda. Pozdrawiam BAS
  25. > witam > Dlaczego na jednej stacji wchodzi mi 25 litrów, a na innej 26, a na jeszcze innej 27 litrów...? > to którą wybrać, czy to coś mówi o gazie...? Jeśli na wszystkich stacjach, podczas tankowania, samochód stoi identycznie poziomo to przyczyną może być różna praca pompy. Jeśli wypoziomowanie samochodu jest różne na różnych stacjach to pływak... zobacz jak masz zamontowany wielozawór i będziesz wiedział jak tankować, żeby więcej weszło. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.