Zawartość dodana przez bas
-
opis pinów na złącze diagnostycznej
> Witaj. > Dzięki za zdjęcie. Proszę bardzo. > Mieszkam na Bałutach. Mieszkam na Julianowie przy parku. > Póki co mój sąsiad jest w stanie podpiąć tylko jak pisałem wcześniej Jego > wtyk nie pasuje do gniazda w Bravie. > Pokażę Mu to zdjęcie i się zrobi przejścióweczkę. Na Piłsudskiego przy Niciarnianej, jest sklepik gdzie kupisz gotowy za kilkanaście zł. W tym miejscu, są drzwi, wchodzisz, chyba na piętro. Pozdrawiam BAS
-
opis pinów na złącze diagnostycznej
Proszę: W której części Łodzi mieszkasz? Jak coś to mam potrzebny sprzęt i oprogramowanie. Pozdrawiam BAS
-
Czujnik położenia wału? nie wiem czy dobrze kombinuje
> Czy mógłbyś mi napisać jak to wygląda w 1.6 16V 103 km. Czy do wymiany potrzebny jest kanał? Teoretycznie tak, w praktyce jak nie masz gigantycznej głowy i auto nie ma zrobionej gleby to spokojnie dasz radę się podczołgać. > czy > tylko powykrecam osłony W 1.6 103KM nie ma środkowej osłony, więc nic nie trzeba zdejmować. > i jakoś do niego dojdę ? On siedzi pod kołem pasowym wału korbowego, więc nie ma problemu. > trzeba go jakoś specjalnie ustawić, tzn. > odległość od koła? Da się go włożyć tylko w jeden sposób, siedzi na 1 śrubce, nie ma tu żadnej filozofii. Odkręcasz śrubkę, wyjmujesz stary, wkładasz nowy, wkręcasz śrubkę i po sprawie(oczywiście trzeba jeszcze odpiąć stary od wiązki i wpiąć nowy, ale to chyba oczywiste). > z góry dzięki za info Proszę bardzo. Pozdrawiam BAS
-
klimatyzacyjne problemy
> Manualna klime? Jak mam tego dokonać? Przepraszam, ale opisane objawy pasują/są typowe dla klimatyzacji automatycznej. Nie przyszło mi do głowy, że manualna też tak potrafi. Rozumiem, że dzieje się tak, mimo wychłodzenia kanałów(upłynięcia pewnego czasu pracy klimatyzacji)? Pozdrawiam BAS
-
klimatyzacyjne problemy
Na początek, zrób kalibrację. Pozdrawiam BAS
-
Ile może być warte takie auto?
> lakier w stanie srednim (jakies male obtarcia, ryski > - wiadomo po tylu latach bez odswiezania). Przelecieć całość pastą tempo, wnętrze wysprzątać, ludzie kupują oczami. Pozdrawiam BAS
-
Muli w upały
Mam głupią teorię, niczym sensownym niepopartą, ale może jest tak, że w upały, gaz w butli ma wyższą temperaturę i szybciej/łatwiej się rozpręża? Pozdrawiam BAS
-
na klimie falują obroty
Czy autko jeździ na LPG? Pozdrawiam BAS
-
Pękła szyba
> Chciałbym to zatrzymać żeby nie poszło mi pęknięcie po całej szybie i abym mógł w miarę spokojnie > wrócić z wakacji w Chorwacji. W dzień gorąco, w nocy chłodniej, szyba pracuje i sobie pęka. Zostaw jak jest, nie masz sprzętu ani wprawy, jak coś źle pójdzie to może się skończyć pajączkiem na całą szybę. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> I co z tego skoro na karcie są litery i cyfry a do programu można wpisać tylko cyfry... > Ja tego nie rozwiązałem Kod elektroniczny zawiera TYLKO cyfry, kod mechaniczny faktycznie zawiera litery, ale rozmawiamy o kodzie ELEKTRONICZNYM. Pozdrawiam BAS ps. Obrazek znaleziony w internecie.
-
Fiat ECU Scanner
> Z ceną pojechałeś, bo jakieś pół roku temu znajomy za 150zł. miał u nich taką usługę. ZTCP kiedyś chcieli 450zł. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Nie da się tego odczytać przy użyciu któregoś kabla, programu ?? Da się, potrafi to firma Ko-car z Tych, kosztuje to 450zł. > Bo karty kodowej oczywiście nie mam > Chyba że da się włączyć "mryganie" kierunków przy otwieraniu/zamykaniu auta ? Po aktywacji > tempomatu migacze umarły i nic nie świeci Umarły przy osiowaniu proxy. Jeśli posiadasz licencję na MES to możesz poprosić Yaniego(autor MES), żeby przygotował taki patch dla Ciebie, który to włączy bez kodu, ale nie wiem czy będzie mu się chciało. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Czy ktoś z Kolegów może mi podpowiedzieć skąd mam to odczytać bądź gdzie znaleźć ?? Jemu chodzi o tzw. kod elektroniczny, który znajdziesz na niebieskiej karcie kodowej, którą dostałeś przy zakupie samochodu, jeśli nie masz karty to możesz dostać duplikat w ASO za ~200zł. Pozdrawiam BAS
-
Serwa hamulcowe - czy się naprawia?
> Niedostępne są takie części w ASO. A pytałeś? ASO Fiat ma takie części w ofercie. Pozdrawiam BAS
-
Serwa hamulcowe - czy się naprawia?
> To i tak 25% ceny w ASO w Warszawie. > Jak się nie uda inaczej, to chyba trzeba będzie poszukać jakiejś cioci za gramanicą. A pytałeś w ASO o cenę części "fabrycznie odnowionej"? To co Marek pokazał to właśnie taka część(Remanufactured). Pozdrawiam BAS
-
rozładowanie akumulatora przez noc
Klimatronik działa Ci po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki? Widziałem taką AR147, skończyło się wymianą BC. Pozdrawiam BAS
-
Problem z wbijaniem biegów
> chyba od nowości nie. Jak odpowietrza się sprzęgło? Lekko wysuwasz do góry zawleczkę, pociągasz do siebie rurkę i leci płyn(grawitacja robi swoje). Warto zadbać, żeby w zbiorniczku płynu hamulcowego był max poziom płynu a pod wypływający płyn podłożyć szmatę. EDIT: W (M)JTD CHYBA nie ma zawleczki(w 1.6 jest), chyba odkręca się odpowietrznik. Pozdrawiam BAS
- Tico
- Tico
-
Mercedesy zakazane we Francji
> Gazeta Wyborcza informuje że we Francji nie można zarejestrować najnowszych Mercedesów A, B i SLK. > Mają one układ klimatyzacji A skąd wiadomo, że dany samochód ma klimatyzację? Klimatyzacja stała się obowiązkowym wyposażeniem? > Czy Ci zieloni nie mogli by trochę przystopować? Tą zabawę dla idei uprawiają dzieciaki a kierują nimi dorośli, dla których jest to zwykły biznes. Jak zwykle chodzi o kasę. Pozdrawiam BAS
-
Zapala się kontrolka łądowania a po dodaniu gazu gaśnie
> jak to zmierzyć? łopatologicznie proszę mi powiedzieć gdzie przyłożyć miernik Na akumulatorze, przy pracującym silniku, powinno być 13,8-14,4V bez względu na obroty i obciążenie. Pozdrawiam BAS
-
Podobno masowo niszczymy fotoradary!
Quote: W sobotę późnym wieczorem łódzcy strażacy gasili nietypowy pożar... Skoro nietypowy to jednak nie jest "masowe zjawisko". Pozdrawiam BAS
-
Autostrada A1
> Czyli A1 jest od granicy do Pyrzowic. Potem z Piotrkowa do Lodzi i potem z Torunia do Gdanska, czy > jeszcze jakis odcinek jest zrobiony? Łódź - Kowal a właściwie Stryków - Kowal. Pozdrawiam BAS
-
INSUFFICIENT ENGINE OIL PRESSURE
Obym się mylił: panewki. Pozdrawiam BAS
-
elm 327 v1.5 jaki rezystor?
> Problem z rezystorem występuje tylko przy połączeniu z linią CAN .Z silnikiem z rezystorem ,czy bez > powinieneś się połączyć. Tylko CAN. Pozdrawiam BAS
