Zawartość dodana przez bas
-
Kobita zleciła wymianę 1 amortyzatora
> Musisz liczyć 1RG bo tak zazwyczaj podaja katalogi i nikt w normalnym warsztacie nie będzie ci tego > dzielił i brał z głowy bo tak czy siak z tymi dwiema śrubami zazwyczaj jest problem Czyli ciągle 50zł, zdaje się, że nawet ubezpieczyciele przyjmują 50zł/rbg. Pozdrawiam BAS
-
Kobita zleciła wymianę 1 amortyzatora
> Nie to cena forumowa warsztatowe sa troche inne ,bardziej w okolicach 100 Chyba w ASO, normalny warsztat za wymianę amorka w CC/SC nie weźmie więcej niż 50zł. Pozdrawiam BAS
-
Kobita zleciła wymianę 1 amortyzatora
> uczciwa cena to ile ? W CC? 50zł za 1 amortyzator. Pozdrawiam BAS
-
zmiana temperatury przełączania
> ja nie wiem co ludzie za instalacje maja i jak zalozone. W kazdym aucie z sekwencja mialem > ustawione przelaczanie na 20 stopni i nigdy - nawet w najmniejsze mrozy - nawet nie poczulem > gdy przelaczal sie z benzyny na gaz Bo tego nie poczujesz jak masz dobrze ustawiona instalację (sekwencję przełączania). Ustawiłem sobie BRC SQ24, w Stilo 1.6 16V by Fiat, przełączanie na 25,6*C, przełączenia nie czuć, jak jadę normalnie to wszystko jest malyna, ale jak miałem awaryjną sytuację (temperatura na dworze ~-20*C), zaraz po przełączeniu i musiałem uciekać ze skrzyżowania to zrobił się problem bo jak go kręciłem do końca to w okolicach 4krpm zaczął szarpać, utrata mocy nie jest bezpieczna, ale zdarzyło mi się to ze 2-3 razy w ciągu 3 lat, więc się nie przejmuję*. * Tak, wiem, cmentarze są pełne takich co się nie przejmowali. Tak wiem, że jakby dziecko szło do przedszkola... Pozdrawiam BAS
-
Jakie dobre wycieraczki+ jak polerować szyby.
Polecam Motgum szkieletowe (czyli klasyczne), faktycznie czasami są kiepsko zaciśnięte i trzeba poprawić kombinerkami, ale generalnie jestem zadowolony. Ostatnia partia (kupowałem tydzień temu) jest ok. Pozdrawiam BAS
-
zmiana oleju na LOTOS i stukanie zaworów
Złap się za manometr i sprawdź ciśnienie na jałowych obrotach, coś mi się wydaje, że nie domyka Ci się zawór przelewowy w pompie oleju. Jak już będziesz zmieniał olej to zastosuj identyczny filtr lub ten sam, dzięki temu ewentualnie wyeliminujesz olej. Pozdrawiam BAS
-
diesel czy benzyna?
> wlasnie zeby nie zamulalo, jak moje punto 1.2 co to mialo 60KM i gaz jeszcze. > gaz absolutnie juz nie Którą generację LPG miałaś? Mam 4gen i nic nie zamula. Pozdrawiam BAS
-
diesel czy benzyna?
> Tańsze części napewno będą w benzyniaku ale osiągi i spalanie lepsze w ropniaku Benzyna rozgrzewa się szybciej(mniejsza sprawność silnika - większe straty w postaci energii cieplnej), dodatkowo wolnossącą benzynę można po pierwszych 200-300m zacząć wysoko kręcić i będzie ciepełko. Diesel będzie cichszy na trasie. Jeśli głównie do miasta to wolnossące noPB+LPG, np. 1.4 16V ze Stilo. Pozdrawiam BAS
- diesel czy benzyna?
-
Będzie całka czy nie będzie?
> Pacjent to Colt 1.3 95HP. Rocznik 2009 czyli wartość kilkunastu koła. Będzie całka? > Ja swój typ mam. Deska+poduszki+pasy i masz całkę. Kwestia czy podłużnice ruszone czy nie (wydaje mi się, że lewa podłużnica może być ruszona). Jeśli podłużnice i układ napędowy (silnik+skrzynia) całe to spokojnie da się to przyzwoicie zrobić za pieniądze z ubezpieczenia. Pozdrawiam BAS
-
1.9 tdi sie nie nagrzewa.
> Jak to możliwe? Ponoć perpetum mobile nie istnieje... Układ chłodzenia akumuluje energię cieplną? > Chyba pobierasz całe dostępne ciepło, ale układ i tak w końcu znajdzie się w stanie równowagi, > inaczej silnik Ci zamarznie Zakładam, że nie da się osiągnąć absolutnego zera. > Skoro u Ciebie podczas jazdy (silnik obciążony) jest zimno, to masz stale otwarty duży obieg. > Chyba. To dlaczego przy wyłączonym ogrzewaniu i toczeniu się na luzie, temperatura nie spada? Pozdrawiam BAS
-
1.9 tdi sie nie nagrzewa.
> termostat zamyka duży obieg, Wiem. > na małym obiegu nie ma prawa się auto wychłodzić a tym bardziej spadac > temperatura. A grzejnik nagrzewnicy + wentylator nadmuchu to niby bierze energię cieplna z kosmosu? > co do constans w układzie chłodzenia, tez nie do końca nigdy nie odbierasz tyle ciepła z układu ile > do niego dostarczasz W sytuacji jak nie rośnie mi temperatura to tak właśnie jest, że energia mechaniczna + energia cieplna = wlane paliwo. Jak temperatura spada to odbieram więcej energii niż dostarczam. Jak znajdę czas w weekend to mogę przejechać się z komputerem i zamieścić dane. Pozdrawiam BAS
-
1.9 tdi sie nie nagrzewa.
> zdecydowanie cos nie halo... > w zadnym dotychczasowym aucie nie obserwowałem spadku temp przy włączonym nawiewie(a tez głownie > dzienny tryb jazdy to tylko i wyłącznie korki), obecnie jezdze fabia 1.4 + lpg z czeskim > silnikiem (czyli grzejacym się całe lata swietlne) ale nawet przy - 20 st nie miałem spadku > temp (owszem czas nagrzewania do 90 st był zdecydowanie dłuższy) ale później w sprawnym > układzie nie ma prawa termostat puscic Termostat nie ma nic do rzeczy. Wkładasz określoną ilość energii to możesz wyjąć skończoną ilość energii, w przeciwnym wypadku mamy do czynienia z perpetuum mobile. Nie będę się kłócił, przy jednostajnej jeździe wskazówka nie opada, opada jedynie jak chcę przy niskich temperaturach wyciągnąć z ogrzewania max ciepła na postoju/w korku. Pozdrawiam BAS
-
1.9 tdi sie nie nagrzewa.
> przy obecnych temperaturach ? Naprawde musisz mieć coś popsute aby przez 12 km się nie nagrzał. Jeżdżę na LPG, lubię ciepło. Jak opuszczam korki i mogę go depnąć ponad 2krpm to problem znika. Jak stoję w korku, mam zimne wnętrze, zimy silnik itd. to skąd ma się brać energia cieplna, którą ciągnę? Pamiętaj, że praktycznie cały czas jadę na małym obiegu chłodzenia, ile tam jest litrów płynu? Obstawiam, że jakieś 2-3L, więc jakim cudem ma nie być tego efektu? EDIT(doprecyzowanie): Bez włączonego nadmuchu(tylko to co wdmuchuje pęd powietrza, żeby szyby nie parowały), wskazówka będzie stała w pionie po ~5km przy obecnych temperaturach, z włączonym nadmuchem na max, wskazówka będzie stała w pionie po ~9km, przy czym pierwsze 5km jadę w ruchu miejskim a resztę już jest dużo luźniej, jadę dużo szybciej i dużo bardzie kręcę silnik. Jeśli zostawię włączony nadmuch na max i stanę przed pracą na 1-2minuty to zauważam, że wskazówka znowu opada na postoju. Pozdrawiam BAS
-
1.9 tdi sie nie nagrzewa.
> coś masz popsute w tym fiacie. Miałem 1,6 16V by fiat i przy sprawnym termostacie wskazówka stawała > jak zaczarowana na 90'C po 3-5km jazdy bądz około 10 minutach korka. Co innego przy nie do > końca sprawnym termostacie. W korku ledwo ciepły a w drodze nagrzać go było niemożliwe. To nie termostat, w trasie jest ok, problem jest rano w korku. Pozdrawiam BAS
-
1.9 tdi sie nie nagrzewa.
> W benzynie Ci temp spada? Temp max, nadmuch z zewnątrz max, zresztą nawet przy nadmuchu na połowę, jest ten efekt. > Co to za silnik? 1.6 16V 103KM by Fiat. Marka nie ma znaczenia, fizyki nie oszukasz, spalając ilość X paliwa, przy sprawności silnika Y, otrzymujesz Z energii cieplnej. Dla danego typu silnika(zapłon iskrowy/samoczynny) ta wartość jest constans. Jak rano stoję w korku to nie ma zmiłuj. Jak lecę na autostradzie to nie ma problemu. Pamiętaj, że olej nagrzewa się dużo wolniej(ma większą bezwładność cieplną) niż płyn chłodzący, więc po porządnym rozgrzaniu, np. 30km po autostradzie, ten efekt będzie dużo mniejszy, ale jak jedziesz rano do pracy 12km to musi tak być i tyle. Pewnie w Viper'ze V10 nie byłoby tego tak widać bo spala on więcej paliwa w jednostce czasu, wnętrze ma mniejszą kubaturę itd. a sprawność Y silnika jest taka sama jak w moim 1.6. Oczywiście mówimy o jeździe w takich samych warunkach drogowych, wiadomo, że jak będę pałował to nie będzie problemu. Pozdrawiam BAS
-
1.9 tdi sie nie nagrzewa.
Nie znam dokładnie tego silnika, temperaturę otwarcia termostatu podałem z katalogu. > Ale termostat mozna jakos inaczej jeszcze spr? Termostat ma być zamknięty (górny wąż chłodnicy i co oczywiste dolny też) chłodnicy ma być zimny do osiągnięcia przez wskazówkę 90% zakresu do temperatury roboczej. > Bo dziwi mnie,ze waz idacy od termostatu do chlodnicy > jest zimny (w stosunku do drugiego o ktorym napisze). > Natomiast gorny od chlodnicy jest zimny,do momentu gdzie rura dzieli sie na trojnik idacy pozniej > na powort do zbiorniczka i do nagrzewnicy (te przewody sa cieple,duzzzo cieplejszy niz ten od > termostatu). Jeśli węże chłodnicy są zimne to termostat jest sprawny. Pozdrawiam BAS
-
1.9 tdi sie nie nagrzewa.
> Koledzy jest pacjent cordoba 1.9tdi (AGR),2000rok. > Temperatura na zegarach nie chce dojsc do 90stopni. > Na postoju dojdzie np. do 80stopni po czym wlacze ogrzewanie na maks, temp spada praktycznie do > zera. > Wiec sprawa niby prosta-termostat. A co to ma do termostatu? Górny wąż chłodnicy ma być zimny do momentu osiągnięcia 87*C na małym obwodzie. Obecnie jeżdżę noPB/LPG, jak jadę do pracy(12km) z włączonym ogrzewaniem w ruchu miejskim, czyli sporo stania to mogę zapomnieć o osiągnięciu temperatury roboczej, dopiero jak kończy się ruch miejski i mogę przycisnąć to osiąga temperaturę roboczą, jak znowu się zatrzymuję to temperatura jedzie w dół. Zrób test, wyłącz całkowicie ogrzewanie i się przejedź, rozgrzej go do temperatury roboczej, rozpędź się do... ilu się da, wyrzuć na luz i zobacz czy temperatura spadnie, jeśli spadnie to masz uwalony termostat, jeśli nie spadnie to TTTM. Jeśli spada na postoju przy włączonym ogrzewaniu to jest to normalne, u mnie przy -10*C na postoju i odpalonym ogrzewaniu na max, natychmiast spada. Generalnie diesel ma wyższą sprawność niż noPB, więc trudniej go ugrzać. Ile masz km do pracy? Pozdrawiam BAS
-
VIN FIAT - kto pomoże - pilne :)
> A instrukcję obsługi mogę prosić - jakoś chyba przez ten piątek to nie myślę Eper działa tylko pod IE. W eperze będzie konfiguracja i tyle a Ty pewnie chcesz poznać historię serwisową samochodu. Zapytaj na kąciku CTT. Pozdrawiam BAS
-
Rozmiar opon inny niż homologacja - konsekwencje?
> OWU nie mam przy sobie. Jakieś życiowe doświadczenia? Pamiętaj, że musisz się zapoznać z OWU, wg którego zawierałeś umowę AC. OWU potrafi się zmieniać dość często. Swego czasu użerałem się z PZU bo okazało się, że w miesiącu, w którym zawierałem umowę, zmienili 3 razy OWU AC i tylko to, wg którego zawierałem umowę, obejmowało odpowiedzialność za tą konkretną szkodę, w tej konkretnej konfiguracji. Pozdrawiam BAS
-
Uwaga piraty, Gliny itp.
> Dla mnie te programy to kompletne dno. Często widać ze ten kto pisze tekst dla lektora sam nie zna > przepisów, a komentuje wykroczenia kierowcow. Policjanci zwykle sa ok - to plus. Ale sama > forma programu - dla mnie dno. Czemu maja sluzyc takie programy? Na pewno nie ma to nic > wspólnego z edukacją kierowców, skoro lektor w ogole mowi zwykle nie na temat. Zastanówmy się jaki jest target (odbiorca docelowy) takich programów? Zwykle jest to jakaś babcia czy dziadek, którzy żyją z emerytury/renty. Dlaczego formuła jest taka a nie inna? Bo odbiorca chce zobaczyć jak koleś w drogim samochodzie dostaje wysoki mandat. Dlaczego komentarze z offu są takie a nie inne? Bo ma być sensacyjnie i ma zatrważać. Większość oglądających takie programy, nie prowadzi samochodu a jak prowadzi to w niedzielę do kościoła. Wszyscy chyba mamy świadomość, że czym innym jest pojechanie w niedzielę rano do kościoła a czym innym jest codzienna jazda. Jakie są plusy takich programów? Ktoś ma pracę przy tworzeniu takich bzdur, skoro program się sprzedaje to... Kiedyś miałem śmieszną sytuację na parkingu pod Castoramą, mianowicie środkiem alejki parkingowej, szedł dziadek z babcią, nie chciałem doprowadzić ich do zawału, więc nie zatrąbiłem, zamiast tego przygazowałem... Moje dobre chęci skończyły się tym, że dziadek(typ nauczyciela) uznał mnie za pirata, jak zaparkowałem to podbiegł do mnie i chciał mnie bić. Nie zamierzałem się z dziadkiem bić bo mogłoby się to dla niego źle skończyć. Dziadek mi po wygrażał i poszedłem sobie. Taki właśnie dziadek jest targetem tych programów. Czy twórcom takich programów jest wstyd? Nie, mają to gdzieś pecunia non olet Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Witajcie > Bardzo prosze o pomoc. Dostalem uszkodzony interfejs i po otwarciu okazalo sie ze sa pourywane > kabelki. Czy mozecie mi podpowiedziec gdzie powinny byc przypiete? Ten biały pod płytką, do którego pinu idzie? Jak jest opisany przełącznik? Obstawiam na 99%, że odlutowany kabel powinien być przylutowany do mostka na pinach. Pozdrawiam BAS
-
Układ chlodzenia doprowadza mnie do szalu
A przyłożenie newtona w daszek nad zegarami, nie pomaga? Wiesz pewnie, że są 2 odpowietrzniki? Generalnie nagrzać dziada i wypuszczać powietrze przez odpowietrzniki. Dobrym odpowietrznikiem jest też wąż idący do przepustnicy. Pozdrawiam BAS
-
znów pijany kierowca zabił 2 osoby w tym dziecko!
> temat chyba nie na motokacik, to problem społeczny a nie motoryzacyjny Spójrz na datę rejestracji autora wątku, nie ma szans na dostęp do elitarnych kącików, takich jak HP. Pozdrawiam BAS
-
Wyłapałem mandat...
> nie wiem, nie znam się na radarach. Taki mały, jak pistolecik. Nie ta stara suszarka i nie taki z > celownikiem. Dałeś się zrobić w jajo. Oni dobrze wiedzą jak łowić frajerów przy pomocy iskry. Prawdopodobnie gdybyś stanął okoniem w takiej sytuacji to by odpuścili. Raz się dałem zrobić na Iskrę, za drugim razem już wiedziałem OCB i skończyło się tym, że życzyli mi miłej jazdy. Jest parcie na wyniki. Złapią 10, jeden stanie okoniem a 9 przyjmie mandat. Pozdrawiam BAS
