Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. > KPK przestępstwo lub > przestępstwo skarbowe. Stosuje się przez analogię (co właśnie uczynił sąd) przepisy KPK w przypadku wykroczeń. Pozdrawiam BAS
  2. bas odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    > taki fajny miernik z obejmą, którą obejmowało się kabel + Ta obejma to tzw. cęgi a miernik to tzw. miernik cęgowy. Dokładność pomiaru takiego miernika jest ograniczona(mierzy on pole elektromagnetyczne, które jest dość łatwe do zakłócenia), małe prądy, lepiej mierzyć wpinając amperomierz w szereg. Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Czy w samochodzie jest radio, które da się zostawić włączone(standard u znajomego)? Porządnie naładować akumulator a następnie sprawdzić pobór prądu przy wyłączonym silniku, najlepiej 10-20minut po wyjęciu kluczyka i zamknięciu drzwi. Pozdrawiam BAS
  4. > Lokalna firma -ochrona- handlowiec woj podlaskie. > Czy krzak..nie wiem, na pewno mała. Zdaje się, że ta branża jest z zasady dziwna, tzn. zatrudniają głównie emerytów i rencistów. IMO jeśli płaci do 300-400zł miesięcznie i nie przeszkadza mu, że ktoś wie gdzie znajomy jeździ prywatnie(wożąc reklamę firmy) to pojeździłbym tak jeszcze chwilę. Własny samochód wyjdzie go 600zł miesięcznie, w razie awarii będzie sam płacił za wszystko, ale nie będzie musiał się z niczego tłumaczyć. Pozdrawiam BAS
  5. > W tej branzy jednak mozna zapomniec o prawdziwej sluzbowce bo zwykle > daja ryczalt 400 zl i trzeba jezdzic wszedzie swoim Co to za branża? Pozdrawiam BAS
  6. W normalnych firmach, w takich sytuacjach, robi się tak, że coś tam się odlicza pracownikowi z pensji, żeby się US nie czepiał. Rozumiem, że jak jedzie na wakacje to musi zapłacić za paliwo, choć w wielu firmach przymyka się na to oko. To, że ma płacić 50% ubezpieczenia i innych kosztów to jest jakiś żart(nie twierdzę, że jest to nieuczciwe, twierdzę, że jest to niezgodne z powszechną praktyką, zresztą jak już to powinien płacić proporcjonalnie do przebiegów). Coś czuję, że zatrudniono w firmie, jakiegoś młodego, który usiłuje się wykazać. Pozdrawiam BAS
  7. > A czy poszkodowany moze pozwac do sadu sprawce (ktory ma OC w takim dziwnym TU) tak prywatnie > (cywilnie) ? > Zakladamy, ze bylo OC, ale TU jest tak oporne i poszkodowany ma mega problemy. > Czy sprawca (posiadajacy OC w tym TU) moze miec jakies problemy w zwiazku z tym, ze ma wlasnie > takie a nie inne OC ? Z punktu widzenia kupującego OC: Zasada jest taka, że pozywa się sprawcę i przy pozywa się jego TU, jeśli z jakiś powodów TU nie wypłaci(a znam taki przypadek z Interrisk) to kasa idzie od sprawcy. Z kupowaniem tanich OC(no bo ustawa, no bo to nie dla mnie itd.) jest tak, że wszystko jest dobrze dopóki jest dobrze. Jeśli TU z jakiś powodów nie wypłaci kasy a szkoda jest znikoma to jakoś się to przełknie, ale jak szkoda będzie duża a TU się wypnie to może być niefajnie. To, że ludzie w PL dają się i nie procesują się o odszkodowania to... Jeśli jako sprawca wyrządzisz szkodę jakiejś firmie, która ma pełną księgowość i nie ma ochoty księgować tego jaki straty, to jest spora szansa, że wykorzystają całą, możliwą ścieżkę, żeby ściągnąć z Ciebie kasę. Z punktu widzenia poszkodowanego: W tej konkretnej sytuacji zależy mi na tym, żeby mieć samochód naprawiony szybko, sprawnie, bez problemów i żeby ASO nie szarpało mnie o kasę w razie czego. Pozdrawiam BAS
  8. > W pn wstawiam auto Jestem umówiony w ASO w poniedziałek po pracy, czyli ~17tej. Pozdrawiam BAS
  9. > Albo z OC sprawcy - ale nie wiem czemu ASO chce do UFG ? Sprawdziłbym tutaj czy czegoś nie > znajdziesz. PZU przyznaje się do tego: Pozdrawiam BAS
  10. > jesli masz PZU zgłoś szkode ze swojego AC z regresem na OC sprawcy. Szkode usuwasz praktycznie od > razu, W przypadku tego OC, ASO też oferuje naprawę od ręki. > a po rozwiazaniu/ przemieleniu sprawy przez PZU i uznaniu winy sprawcy - nie tracisz > zniżek. ZTCP dałem się naciągnąć na ochronę zniżek, więc bez znaczenia. Pozdrawiam BAS
  11. > A data na tych tablicach? Nie wyszły? Do 15.09.2013. > Jeśli ASO operuje ci możliwość naprawy bezgotówkowej, bez angażowania twojego ubezpieczenia, to tak > bym zrobił. W razie czego to oni będą kopać się z koniem, nie ty... Taką generalnie mam koncepcję, ale rozważam też AC+regres. Pozdrawiam BAS
  12. > ale tym niech się martwi warsztat po co sobie tym głowę zaprzątać ? Pytam bo nie chcę sobie tym zaprzątać głowy później, nie chcę żadnych komplikacji. Pozdrawiam BAS
  13. Jadę Ci ja sobie, z zawrotną prędkością 5-15km/h, w czwartek 12.09.2013 ~16:20 ulicą Łódzką w Zgierzu, wracam z pracy do domu, jak zwykle jest koreczek, więc kulturalnie przepuszczam motocyklistę(motor typu Harley - sorry, ale ta gałąź motoryzacji jest mi zupełnie obca), który z przeciwnego pasa, skręca w lewo... nadganiam kilka długości samochodu i znowu mam przed sobą i za sobą korek... Jadę Ci ja sobie, z zawrotną prędkością 5-15km/h, w piątek 13.09.2013 ~16:20 ulicą Łódzką w Zgierzu, wracam z pracy do domu, jak zwykle jest koreczek, więc kulturalnie przepuszczam motocyklistę(dokładnie tego samego, którego w czwartek), który z przeciwnego pasa, skręca w lewo... ... i bum. Bez zastanowienia zjeżdżam w zatoczkę, sprawca(sprawczyni) całego zamieszania zjeżdża za mną, nie wysiada z samochodu, gdzieś dzwoni, następnie wysiada i mówi, że zaraz przybiegnie jej chłopak... Motocyklista zatrzymał się, powiedział, że pracuje w serwisie, do którego skręcał, że w razie czego to on może być świadkiem, później jeszcze przyszedł jak była policja, upewnił się czy nie potrzebuje jego pomocy. Uszkodzenia po wierzchu nie są duże, zderzak kompletny do wymiany, lakierowanie i ewentualnie to czego nie widać, u sprawczyni ciut gorzej, ale tragedii nie ma. Mój zderzak w ASO kosztuje ~1200zł+250zł(w zamienniku w sumie 500-600zł, używka ~300zł) listwa + lakierowanie + ewentualnie to czego nie widać + samochód zastępczy(mieszkam w Łodzi a pracuję w Zgierzu, nie mam zamiaru spędzać w komunikacji miejskiej 3h dziennie). Przybiega chłopak niewiasty, proponuje, że załatwimy sprawę polubownie, on daje 100zł lub naprawią mi bo oni są handlarzami(on jechał autolawetą z jakimś Audi), niewiasta jechała Citroen'em Partner'em. Rzeczony Citroen był kupiony w Danii a jechał na żółtych niemieckich tablicach, OC miał wykupione w niemieckim oddziale łotewskiego ubezpieczyciela(o czym dowiedziałem się z google jak wpisałem nazwę, którą podała mi policja)... Jak zobaczyłem niemieckie tablice z żółtym paskiem to od razu zapaliła mi się czerwona lampka i nie było mowy, żebym nie wezwał policji. Od razu podjąłem decyzję, że naprawa będzie bezgotówkowa, że musi być samochód zastępczy i na 90% będzie to robić ASO. Generalnie nie ma opcji, żebym tracił na to czas i nerwy. Oczywiście mam świadomość, że jestem normalnym klientem a to, że płaci ubezpieczyciel jest bez znaczenia, więc mogę sobie wybrać warsztat, który zaproponuje najlepsze warunki(nie zamierzam robić na tym interesu życia - chcę mieć zrobione dobrze, szybko i łatwo). Dzwoniłem do kierownika zaprzyjaźnionego ASO, powiedział, że oni to zgłaszają do UFG, natomiast mój ubezpieczyciel(PZU) twierdzi, że mogę to zgłosić u nich. Proszę mi wyjaśnić, która droga jest właściwa/najlepsza itd.? Pozdrawiam BAS
  14. bas odpowiedział r1sender na temat - Motokącik
    > No dobra ale co to za samochód? Bo albo nie widzę albo nie doczytałem. Nie doczytałeś, Honda CRX. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział Fili_P na temat - Motokącik
    > jaki ładunek na przyczepie mogę ciągnąć-chodzi o szerokość? ZTCP 250cm, powyżej tej szerokości musi jechać konwój, czyli pilot przed samochodem i chyba za oraz trzeba dostać pozwolenie na przejazd. Pozdrawiam BAS
  16. > od 2 dni szukam i nigdzie nie ma, jak ktoś znajdzie to chętnie kupię. > ewentualnie może ktoś podrzucić instrukcję z której strony stoczyć i ile można maksymalnie skrócić. Akurat do Stilo, spokojnie da się zamontować normalny wlew na stałe, bez przejściówki. Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział Morgan na temat - Stilo
    > Co do TRW mam zupełnie odmienne zdanie i nikomu ich bym nie polecił. > Łatwo je zeszklić i spalić. A one nadal będą hamować. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział Morgan na temat - Stilo
    > mikoda gt + ate - nie narzekam, tomtom też nie a on to popindala jak przecinak Oczywiście po niemieckich autostradach. Tez pomykam po niemieckich autostradach, TRW(tarcze+klocki) sprawdza się znakomicie. Pozdrawiam BAS
  19. > Zróżnicowanie stawek w zależności od miejsca zamieszkania właściciela nie ma żadnego sensu. Statystycznie ma bo 99% ludzi eksploatuje samochód "wokół komina", ludzie przeważnie jeżdżą do pracy kilka km oraz robią zakupy w tych samych okolicach. Przykładowo ja, do pracy w jedną stronę mam 9-12km(w zależności, którą drogą jadę), zakupy robię po drodze lub w okolicach. Fakt, że mieszkam w Łodzi a pracuję w Zgierzu, zwykle jest odwrotnie*, czasami pojadę na weekend 130km w jedną stronę, ale np. do Warszawy czy na Śląsk, jeżdżę bardzo rzadko. Podsumowując, takie licznie stawek ma sens, to że jest ileś "słoików", nie ma znaczenia bo nie przekraczają 1% kierowców. * Aktuariusze na pewno uwzględniają to przy wyliczaniu stawek. Pozdrawiam BAS
  20. Temat jest bardzo ciekawy, zwłaszcza w kontekście zniesienia obowiązku meldunkowego. Z jednej strony nie wyobrażam sobie, dlaczego bezdomny(brak adresu zameldowania i brak adresu zamieszkania) nie może mieć samochodu? Z drugiej strony: - jakie przyjąć stawki przy ubezpieczaniu samochodu? - gdzie wysyłać mandaty z fotoradarów? - jaka właściwość US np. w związku z PCC? Pozdrawiam BAS
  21. Jak skończyło się OC? Ostatnia umowa była 2 lata temu? Jeśli ostatnia umowa była zawarta rok temu to nawet jak nie jest opłacona to i tak się odnowiła i musisz ją wypowiedzieć(lub re-kalkulować) po przerejestrowaniu*. Jeśli faktycznie nie ma OC to wykupujesz na siebie w dniu zakupu. Co do przeglądu to jeśli autko sprawne to jedziesz na najbliższą SKP i po sprawie, jeśli nie przejdzie przeglądu to formalnie albo laweta albo tablice tymczasowe, gdybym miał jechać bez przeglądu to jechałby zgodnie z przepisami w dzień. * coś tam miało się zmienić w przepisach, ale chyba jeszcze się nie zmieniło. Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział bengamin na temat - Motokącik
    > Wszelkie szkody zglasza sie do wlasnego ubezpieczyciela Nareszcie będzie normalnie. Od dawna to postulowałem. Układ jest taki, że mój ubezpieczyciel bierze ode mnie pieniądze od wielu lat, ubezpieczam dwa domy i dwa samochody, jestem praktycznie bezszkodowym klientem, więc ubezpieczycielowi(PZU) zależy na utrzymaniu klienta, więc jest szansa, że będzie mnie przyzwoicie traktował. Kiedyś miałem szkodę(kradzież radia), miałem drobny zgrzyt przy likwidacji, mój agent zadzwonił do dyrektora oddziału i problem się rozwiązał. Pozdrawiam BAS
  23. Na zimno, chyba przycina się zawór przelewowy* w pompie oleju, który dba, żeby bez względu na obroty pompy(silnika), ciśnienie nie przekraczało ~3,7bar. Ciśnienie ma być w przedziale 0,8-3,7bar, niezależnie od obrotów(tzn. na jałowych ma być w okolicach(powyżej) dolnej granicy a na pozostałych w okolicach górnej granicy), powyżej górnej granicy, może dojść do rozszczelnienia silnika. * Nie mam bladego pojęcia jakie ciśnienie pokazuje wskaźnik na zegarach. Zimny olej jest gęstszy od gorącego, więc... Proponuję podłączyć manometr w miejsce czujnika oleju i sprawdzić jak zachowują się ciśnienia. IMO nie wygląda to źle, jeśli po rozgrzaniu jest ok. Pozdrawiam BAS
  24. > Powiedzcie, skąd wynorać taki drucik, albo z czego , co dorobić, albo co zrobić, aby dobrze > przyciskało żarówkę do gniazda? Poszukać na szrocie Stilo anglika, najlepiej z rozbitymi lampami. W Stilo występowały dużo grubsze druciki, trzeba trochę dociąć i będzie lalunia, zrobiłem tak w marei i skończył się problem z przepalającą się żarówką. Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział karolKK na temat - Motokącik
    > Ja bym popsikal mazidlem i by zeszlo. Nie no, wszystko można zrobić samemu, jak ktoś Ci wjedzie w tył to też sam sobie kleisz lampę superglue czy naprawiasz z OC sprawcy? > Przeciez nie jest > ublocone cale. Jak zrobisz sobie plamę na koszuli to spierasz tylko plamę czy pierzesz całą koszulę? Problem polega na tym, że jak przepierzesz miejscowo to będzie widać jaśniejsze plamy. 120zł za pranie tapicerki to grosze, u mnie w myjni biorą 200zł. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.