Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. > Tylko pisałem wcześniej że nie mogę odczytać wartości bo jest cały czarny, czyli nikt tego nie > wymieniał?? Może popytam na innych forach. Przeleciałem się po cenach w tme.eu i prawdopodobną przyczyną tego, że nikt się w to nie bawił, może być koszt takiej zabawy, ale może się mylę. Pozdrawiam BAS
  2. > Dlaczego niemoliwe?? W każdym elektonicznym sklepie można coś takiego kupić, tylko są różne > temperatury. Nikt nie wie jaka? Szkoda > Pewnie zostaje mi kupić całość... Ok, już wiem o co Ci chodzi. Tam jest jeszcze do szczęścia dioda... daj sobie spokój, kup cały element. Pozdrawiam BAS
  3. > Ale ja nie potrzebuję kupić całego rezystora tylko ten sam opornik czy jak tam zwą- termik który > jest tam wlutowany. On ma określoną temperaturę. Daj spokój, kup całość, kupno samej tej części jest niemożliwe albo mega trudne i część może okazać się droższa od całości. Pozdrawiam BAS
  4. > VIN ZFA18200004072115 Czyli 7739435 Co w praktyce oznacza ten sam rezystor. > Bravka 1996 16v Pb Formalnie rzecz biorąc to 1995rok. > bo potrzebuje zakupic taki termik ale są rożne ich temperatury. Ktoś mi kiedyś powiedział ze 192 stopnie C ale nie jestem pewien,a ze starego nie mogę się nic odczytać. Co Ty właściwie chcesz kupić? Rezystory z zasady mają określony opór i moc. Pozdrawiam BAS
  5. > Ok, tylko jakiej temperatury musi być ten opornik?? Takiej jak temperatura otoczenia. A poważnie to jest część dedykowana nr 51736774(dla pewności przydałby się jeszcze VIN albo chociaż silnik i data produkcji, ale na 99% będzie ok). Działa to tak, że 2. bieg jest zasilany bezpośrednio przez przekaźnik z akumulatora. Pierwszy bieg jest zasilany przez przekaźnik, z którego przewód idzie do opornika, który zmniejsza napięcie, dzięki czemu wentylator kręci się wolniej. Jeśli już się uparłeś, że chcesz znać jego parametry bo chcesz np. coś sobie wydrutować (co zasadniczo jest bez sensu) to powinieneś zapytać na jaką moc ma być ten opornik(nie wiem, ale strzelam w 12V 500W). Alledrogo. Pozdrawiam BAS
  6. Standardowo winny jest opornik wentylatora, takie cudo wkręcone na 2 wkręty w obudowę wentylatora, wchodzą do tego 2 przewody. Pozdrawiam BAS
  7. > Dasz sobie rękę uciąć, że nikt tak nie robi ? Bo ja wierzę, że znajdzie się niejeden taki, który > kawałek dachy wspawa I jak wyprowadzi taką płachtę? Przecież to będą fale Dunaju, trzeba by nałożyć tam 10kg szpachli, która zaraz popęka, żeby ślepy się nie połapał. Pozdrawiam BAS
  8. Jak już Piotrek zauważył - nie znam nikogo kto odważyłby się łączyć taką płachtę blachy, robi się to tak jak opisał Piotrek, ale rozumiem, że ten filmik miał być wyrazisty dla przeciętnego człowieka. Pominąwszy jak wyglądał spaw na tym dachu... Wzięli autko, które kiepsko wypadało w testach jako nowe i udowodnili? No co udowodnili? Dla mnie przekaz jest taki, że autko pocięte i kiepsko pospawane, zachowuje się tak samo jak nowe. Pewnie chcieli coś udowodnić Kowalskiemu i może się udało. Swego czasu widziałem podobny test z użyciem nowych Citroen'ów/Peugeotów i wychodziło, że różnica to coś ~3%. Pozdrawiam BAS
  9. > ..Zacznij od odłączenia na włączonym silniku pracującym na gazie, > przewodu od zaworu na parowniku,auto powinno zgasnąć,jeżeli nie > to masz problem rozwiązany!!!Pewnie się zawiesił i na wyłączonym zapłonie, > gaz cały czas wycieka?! Może tak być skoro autko jedzie normalnie, więc mieszankę ma ok. Gdyby tak było a kolega próbowałby jeździć na benzynie to powinno go zalewać i powinien być problem z jazdą, ewentualnie powinien palić jakieś śmiesznie małe ilości noPB. Pozdrawiam BAS
  10. > ja też nie zamierzam, choć nieco dziwi mnie fakt że mając dokumenty własności pojazdu + ważny > polski przegląd i ubezpieczenie, choćby takie miesięczne jechać mi nie wolno Na pocieszenie powiem, że w Niemczech też byś nie mógł. > ..gdyby tak > policja i ITD się poważnie zajęła tym co na drogach widać nawet fotoradary by im nie były > potrzebne do łatania dziury budżetowej :-) Fotoradary, videorejestratory i suszarki to najprostszy i najlepszy biznes, ostatnio zrobił się mały smród z Iskrą, ale generalnie jest to dobry biznes. Łapiesz frajera za prędkość, walisz mandat i kasa leci a teraz wyobraź sobie ile to jest roboty ze sprawdzaniem jakiś cyferek na tablicach, sprawdzaniu VIN'ów, stanu technicznego itd... Nawet z ważeniem ciężarówek jest dużo więcej roboty niż z prędkością. Czasami prowadzisz kontrolę i nie daj boże poczujesz alkohol od kierowcy i znowu cała masa papierków, jeżdżenia itd. a można by w tym czasie wystawić kilkadziesiąt mandacików za prędkość. Wyobrażasz sobie, ile byłoby roboty, gdyby chcieć rzetelnie ustalać przyczyny wypadków? A tak wpisujesz niedostosowanie prędkości do panujących warunków i po sprawie. Ze względów PR, trzeba 2 razy do roku sprawdzać autokary i tyle. Pozdrawiam BAS
  11. > czy też pierwsza kontrola i reszta drogi z mnie czeka? Kontrola drogowa to może być Twój najmniejszy problem. Jeśli dojdzie do stłuczki/wypadku z Twojej winy to może być dopiero smród. O ile jazda bez przeglądu pewnie by przeszła to nie wiem co by Twoje TU powiedziało na jazdę samochodem na nieważnych tablicach => samochodem niedopuszczonym do ruchu. Mogłoby się okazać, że ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, ale później może chcieć odzyskać te pieniądze od Ciebie. Nie jestem tego pewien, ale bałbym się sprawdzać na własnej skórze. Pozdrawiam BAS
  12. > Ja się mylę. Tzn. w połowie. Jest elementem strukturalnym, ale da się wymienić. Wymiana akumulatora w 90sekund zmienia sens całego tego wątku. Pozdrawiam BAS
  13. > W Tesli bateria jest elementem strukturalnym samochodu - nie da sie jej wymienić bez wymiany całego > pojazdu. Ja tu czegoś nie łapię, albo w linku się mylą albo Ty się mylisz. Pozdrawiam BAS
  14. bas odpowiedział 1Marek1 na temat - Motokącik
    > że niby jak? > jak ja dostałem z tego: > http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,dwa-nowe-superradary-wylapuja-kierowcow,71770.html > taki superradar to nawet nie probuje się wykrecac SM przysłało... Tu masz opisane. Quote: Zdecydowanie odmiennie kształtuje się sytuacja prawna w przypadku prawomocnych skazań przez sądy powszechne za wykroczenia ujawnione przez straż gminną (miejską) za pomocą stacjonarnego urządzenia rejestrującego tzw. „fotoradaru” i kamer monitoringu miejskiego. Jak już wyżej wspomniano, organ ten nie posiada kompetencji do prowadzenia postępowania wyjaśniającego, kierowania wniosku do sądu o ukaranie obwinionego oraz do wnoszenia środków zaskarżenia - w każdym przypadku gdy dotyczy to wykroczeń związanych z naruszeniem Prawa o ruchu drogowym, ujawnionych za pomocą stacjonarnego urządzenia rejestrującego. Odnośnie wykroczeń ujawnionych za pomocą kamer monitoringu miejskiego z zakresu ruchu drogowego straż gminna(miejska) posiada ograniczone kompetencje do prowadzenia postępowania wyjaśniającego, kierowania wniosku do sądu o ukaranie obwinionego oraz do wnoszenia środków zaskarżenia, a sprowadzają się one przypadków wskazanych w art. 129b ust. 1 pkt 1 a, pkt 2 a, b i c Prawa o ruchu drogowym. Tak więc każdy prawomocny wyrok sądu skazujący za wymienione powyżej wykroczenia z wniosku straży gminnej (miejskiej), jest możliwy do zaskarżenia jedynie w drodze kasacji wniesionej przez podmiot specjalny, określony w art. 110 § 1 k.p.w. (Prokuratora Generalnego, Rzecznika Praw Obywatelskich). Podkreślić należy, że kasacja może być wniesiona na korzyść obwinionego w każdym czasie, niezależnie od tego czy wyrok uprawomocnił się w sądzie I instancji, czy w też w instancji odwoławczej. Ewentualną podstawą do zaskarżenia takiego wyroku kasacją, może być określona w art. 104 § 1 pkt 7 k.p.w. w zw. z art. 5 § 1 pkt 9 k.p.w. bezwzględna przyczyna odwoławcza w postaci braku skargi uprawnionego oskarżyciela. Pozdrawiam BAS
  15. > Ale dalej nie rozumiem, jakie jest zagrożenie w kupieniu tańszego OC ? Trzeba pamiętać, że w przypadku OC, sprawca jest i jest on ubezpieczony, ale nadal jest sprawca, więc wszystkie roszczenia poszkodowanego mogą być kierowane do sprawcy. To, że w efekcie odpowiedzialność ekonomiczną za szkodę powinien ponieść za niego jego ubezpieczyciel to tylko sprawa uboczna i w praktyce bez znaczenia dla poszkodowanego. W Polsce(i pewnie nie tylko), TU wyspecjalizowały się w wysyłaniu poszkodowanych na drzewo, dzięki czemu generują zyski, działa to świetnie bo 99% ludzi odpuszcza a nie należy. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział 1Marek1 na temat - Motokącik
    > Ja miałem z takiego urządzenia mandat, to mi nawet ani jednego zdjęcia nie przysłali - napisali ze > do wglądu w ich siedzibie zaplacilem Możesz się ubiegać o przywrócenie terminu i kasację, Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział 1Marek1 na temat - Motokącik
    > Nie przyjmuj mandatu ... w odpowiedzi napisz , że zgodnie z wyrokami sądowymi - i znajdź je ..... > Straż Miejska nie ma prawa karać kierowców z fotoradarów stacjonarnych. W Polsce nie ma prawa precedensowego, więc jak już to lepiej powołać się na opinię PG. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział 1Marek1 na temat - Motokącik
    > http://www.pg.gov.pl/index.php?0,821,1,685 W artykule, który linkowałem jest link do tego, jako do źródła. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział 1Marek1 na temat - Motokącik
    > Dostałem listownie fote ze Straży Miejskiej w Tarczynie na DK7. W liście była fota i nie mam > wątpliwości, że ja to ja (fota od przodu, widać twarz). Ale na pasie obok mojego auta jest > inne auto i mam wątpliwości czy to ja przekroczyłem prędkość. tamto auto jest nawet nieco > bliżej na zdjęciu. Poza tym fota jest z wysoka, fotopstryk musial być naprawde wysoko. Skoro > tak, to mam tez inna wątpliwośc- Straż Miejska nie może focić z radarów stacjonarnych. > Proponuja 300 zł i 6 pkt lb 500 zł za niewskazanie. Ja jestem gotów przyjąć mandat na klatę > ale nie jestem pewien czy to mnie zrobiło fotę. Ciekawe czy temu auto obok tez wysłali mandat? > Skoro tak to ankieta nie przewiduje pytania dla mnie bo nie ma w niej przypadku : tak to ja > ale mandatu nie przyjmuję. Co zrobić? Myślę napisać do nich pismo w stylu :tak to ja ale nie > mnie fotoradar zrobił zdjecie. Czy dobrze myślę? Jaki bedzie ciąg dalszy postępowania? Tu masz ładnie opisane co masz zrobić(wysłać ich na drzewo). Pozdrawiam BAS
  20. > Opisz dlaczego TU nie zapłaciło Sprawa sprzed kilku lat, pamiętam tylko, że robili wszelkie możliwe uniki, żeby uniknąć odpowiedzialności i skończyło się na pozwaniu sprawcy i przypozwaniu TU. Jeśli chodzi o moją sprawę to na razie jest po oględzinach, PZU powiedziało, że prawdopodobnie trzeba będzie zlikwidować szkodę z mojego AC(gdybym nie miał AC to z UFG) a oni ściągną sobie kasę od sprawcy regresem. Wczoraj dostałem telefon, że jednak PZU nie będzie likwidować szkody, przekazali to do jakiejś innej firmy, która będzie się kontaktować. Jeśli w ciągu 2 tygodni nie da się domknąć sprawy(wciąż nie ma wyceny) to likwidacja z mojego AC, następnie PZU pozywa sprawcę(tak jak proponowali od początku) a sprawca niech sobie odzyskuje te pieniądze od swojego ubezpieczyciela. Generalnie nie życzę nikomu szkody w takiej konfiguracji, jaka mi się przytrafiła. Pozdrawiam BAS
  21. > ale jak go samemu wykonać czy mam podjechać do ASO. > stilak 1.6 16V LPG 5D Trzeba podłączyć autko pod komputer(Examiner lub FES/MES). Pozdrawiam BAS
  22. > OKI tak jutro zacznę jazdę na benzynce. Zobaczym co to da. Najpierw reset, bez resetu będziesz musiał przejechać 200km+ na noPB. Pozdrawiam BAS
  23. > Oki ale po zamontowaniu sterownika praca silnika odbyła się na benzynie do czasu osiągnięcia temp. > roboczej tj. do włączenia się wentylatora. > Dopiero później przełączyłem na gaz. Przeczytaj mojego pierwszego posta. Masz wyłączyć LPG, zrobić reset, zaadaptować koło foniczne a następnie przez 60km zebrać na noPB nowe nastawy. Pozdrawiam BAS
  24. Może mieć, na początek jedziesz to co napisałem w poprzednim poście. Jeśli zaraz po montażu "nowego" ECU, jeździłeś na LPG to masz mapę do pupy i musisz ja zrobić od nowa na noPB bez dotykania LPG. Pozdrawiam BAS
  25. MES, sprawdzenie błędów, sprawdzenie czasów ładowania cewek, sprawdzenie pracy sond lambda, jeśli wszystko ok to reset nastaw autoadaptacyjnych, adaptacja na noPB przez 60km. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.