Zawartość dodana przez bas
-
Klimatyzacja - nie działa pierwszy bieg wentylatora
> będzie głośniej i wydajniej Ale i później będzie się włączać. Nie znam konstrukcji w tym modelu, ale w szanujących się markach pierwszy bieg wentylatora jest sterowany przez przekaźnik, z którego kabel idzie do rezystora a z niego do silnika. Pozdrawiam BAS
-
płyn chłodniczy (wymiana rozrządu)
> a DYNAGEL 2000? Jeden pies. Pozdrawiam BAS
-
płyn chłodniczy (wymiana rozrządu)
> Czy cokolwiek innego? > Jezeli cos innego to co warte jest polecenia? STP, Glixol, Petrygo, kwestia co dostaniesz w najlepszej cenie. Pozdrawiam BAS
-
płyn chłodniczy (wymiana rozrządu)
> od kiedy to wymiana napędu rozrządu skutkuje wymianą płynu? Bo kolega pewnie ma pompę wody napędzaną przez pasek napędu rozrządu i zamierza ją wymienić, więc musi zlać płyn. Pozdrawiam BAS
-
trzy rowery na dachu
To se ne da. Upchniesz 1 rower (więcej nie da się podeprzeć z boku). Pozdrawiam BAS
-
BRC sequent 24 Chevrolet orlando
> no ale właśnie patrzyłem po schemacie no i czujnik od położenia wału idzie do sterownika silnika > biało- czarnym kablem no i w ten jest wpięty szary od gazu Gdyby był wpięty CPW a w sterowniku od LPG ustawiony jako cewka to pokazywałby wartości z czapy. Pozdrawiam BAS
-
BRC sequent 24 Chevrolet orlando
> powiem Ci tak: > podczas hamowania silnikiem obroty wcale nie spadają dopuki nie dotknę pedału gazu wtedy pokazuje > już rzeczywiste 10 minut roboty i masz przełączone, nie ma o czym deliberować, trzeba sprawdzić. Pozdrawiam BAS
-
BRC sequent 24 Chevrolet orlando
> no więc tak: > okazało się że czujnik miał dobrze wpięty tylko źle wprogramowany przeprogramowanie nic nie dało;/ > ponadto sprawdziłem ciśnienia delta podczas jazdy no i nie spada poniżej tych 700mbar > no i rozkładam ręce Czy wciąż obroty w rzeczywistości spadają szybciej niż P&D pokazuje? Jeśli tak to przepiąć się w CPW i dostosować ustawienia. Pozdrawiam BAS
-
BRC sequent 24 Chevrolet orlando
> no podpiołem dzisiaj cruza i ten w którym nie ma problemów sygnał obrotów na z czujnika położenia > wału Dobry wybór. Pozdrawiam BAS
-
będzie całka czy nie będzie
> skoro całka to 75% wartości Przy OC 100%. Zrób to bezgotówkowo lub na fakturę i spokojnie poskładasz do 100% wartości. Całkę pewnie zrobią bo policzą po cenach ASO. Pozdrawiam BAS
-
Mandat od ITD, a osoba z Rosji
> Cześć, > Sytuacja śmieszna, ale prawdziwa W marcu byl u mnie znajomy z firmy pochodzący z Rosji i tenże > pożyczonym przeze mnie samochodem wyłapał mandat od ITD, dopiero dzisiaj doszło pocztą. > Co zrobić w takim przypadku? Podać jego dane. > Podanie jego prywatnych danych pewnie będzie uznane za próbę oszukania > organów ścigania, ale jak to jest naprawde? Tylko, że to oni muszą Ci udowodnić, że kłamiesz. Pozdrawiam BAS
-
Kontrolka poduszki powietrznej .
> Dobrze ale jeśli jest jakiś błąd np. wtyczka zaśniedziała itp. to czy kontrolka nie powinna świecić > się od początku cały czas? U mnie wygląda to tak jakby system zastał sprawdzony( świeci się w > tedy kontrolka ) , system jest OK ( gaśnie kontrolka) a po chwili jakby przekaźnik "puścił" i > znowu jest zaświecona kontrolka . Właśnie dla tego chodzi mi po głowie ten przekaźnik , wiem > że bez skanera nie wiele można wywnioskować . Jesteś marzeniem handlarza. Słyszałeś kiedyś o podłączaniu kontrolek od poduszek równolegle z kontrolkami abs czy ładowania? Robi się to po to, żeby kontrolka zapaliła się i zgasła, gdyby wcale się nie zapalała to by znaczyło, że ktoś wyciął diodę/lampkę. Jak układ jest sprawny to kontrolka przy rozruchu zapala się i gaśnie, jak układ jest uszkodzony to kontrolka zapala się, gaśnie i ponownie się zapala, ale już nie gaśnie. Pozdrawiam BAS
-
BRC sequent 24 Chevrolet orlando
> nie w rzeczywistości no to poprostu schodzą normalnie a w programie zatrzymują sie po drodze > przykładowo przy dodaniu gazu do podłogi i puszczeniu obroty silnika są już ok 1000obr/min a w > programie przez chwilkę ok np 3tys obr/min tak jak pisałem nie schodzą te obroty w programie > płynnie tylko tak "skokowo" To zacznij od tego, ja bym przepiął się w CPW a następnie zmienił ustawienia w P&D. Pozdrawiam BAS
-
BRC sequent 24 Chevrolet orlando
> to akurat patrzyłem i obroty widzi tylko przy schodzeniu z obrotów zatrzymuje się i tak stopniowo z > takim opóźnieniem spadają te obroty ale nie spadają do zera nigdy Czy tempo schodzenia z obrotów jest identyczne w oprogramowaniu i w rzeczywistości? Pozdrawiam BAS
-
BRC sequent 24 Chevrolet orlando
> sygnał obrotów w programie jest ustawiony: "sygnał cewki" Podłącz komputer (P&D) i zobacz czy przy opisywanej przegazówce i/lub przy schodzeniu z wysokich obrotów, nie gubi obrotów. W Stilo miałem podobne jaja, gubił sygnał obrotów i potrafił zgasnąć, okazało się, że branie sygnału z cewki, było kiepskim pomysłem, trzeba brać z Czujnika Położenia Wału. Albo jest to urok Stilo albo tej instalacji, wydaje mi się, że podczas cut-off Stilo nie podaje iskry, więc nie ma sygnału, możliwe, że u Ciebie jest podobnie. Pozdrawiam BAS
-
BRC sequent 24 Chevrolet orlando
Udało Ci się zmusić mnie do przejścia się do samochodu. > a w którym miejscu to znaleźć w programie sequent P&D? Ustawienia > Przełącznik > Zaawansowane. > jeszcze mi sie przypomniało że czasem sie przełączy na postoju jak gwałtownie wcisnę pedał gazu > oraz jak jadę np. na 3 biegu i obroty są ok 5000-5500obr/min i zdejmę nogę z gazu i po chwili > dodam do podłogi to za każdym razem wyrzuca gaz. Skąd brany sygnał obrotów? Pozdrawiam BAS
-
BRC sequent 24 Chevrolet orlando
> ciśnienie gazu na wolnych obrotach 1.5bar A sprawdziłeś coś tak prozaicznego jak max obroty? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> danke > zatem musze zasilic komus kabone na allegro Na upartego możesz zrobić przełącznik (musisz przełączać jednocześnie 2 piny), schemat jest na stronce, do której dałem Ci linka, ale chyba lepiej kupić adaptery. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> a masz rozpiskę pinów pod ten kabel? Mas opisane na początku tego tematu. W skrócie: Linia K to ta, która standardowo idzie do 7 pin. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> a masz takie dla 1.4 16v ? Tu masz wszystko. > btw... mam jeszcze ten drugi slawny kabelek VAG/KKL z przelacznikiem 1/3/5 ..costam... moze tym sie > to da obgonic ? Silnik oraz ESP/ASR/ABS idzie na zwykłym ELM'ie, reszta wymaga adaptera A3, na VAG'u nie pójdzie. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> niestety GP 1.4 wywala faila w chwili kiedy chce uzyc standardowego kabla ELM ktory sprawdza sie > w stilo. Podczas polaczenia do GP krzyczy zeby uzyc jakiejs przelotki do kabla Nie jakiejś tylko adaptera A3, tam jest HS CAN. Pozdrawiam BAS
-
stilo 1.6 nie odpala jak jest zagrzany
> Jak się pcha na biegu to obraca się rozrusznik? Palnąłem dużą głupotę przez skrót myślowy.Przepraszam. Jak mu nie wraca bendix to się pewnie odsunie. Pozdrawiam BAS
-
warjujący prędkościomierz 1,6
> raczej ale moge sie mylic, wszystko polaczone jest razem, obroty + predkosc Tempomat nie bierze żadnych danych z zegarów. Albo zegary głupieją bo dostają bzdury z sieci CAN i wtedy jest związek prędkościomierza z niedziałaniem tempomatu albo kolega ma jakieś, niezwiązane z prędkościomierzem, błędy w ECU silnika. Pozdrawiam BAS
-
stilo 1.6 nie odpala jak jest zagrzany
> Pchnalem go na luzie te 2m i odpalil jakby nigdy nic. Rozrusznik po regeneracji 2 dni temu bo > myslalem ze on jest przyczyna Chodziło mi o pchnięcie na biegu, żeby obrócić rozrusznik i wtedy spróbować odpalić z rozrusznika. Pozdrawiam BAS
-
stilo 1.6 nie odpala jak jest zagrzany
Jak następnym razem nie odpali to zapnij 5 bieg i spróbuj go kawałek popchnąć, jak pomoże to rozrusznik. Pozdrawiam BAS
