Zawartość dodana przez bas
-
wahacze stilo '03 - pytanie
> Ale tam sa dwie z tego co widzę, pionowa i pozioma Przednia się różni, czyli pozioma. Pozdrawiam BAS
-
wahacze stilo '03 - pytanie
> a obie dziurki są inne? Tak jak u ludzi, tylko przednia dziurka (tulejka a konkretnie wewnętrzna średnica tulejki) jest inna. 12,5mm 14,5mm Pozdrawiam BAS
-
wahacze stilo '03 - pytanie
> czyli że ( troszke dziwnie to zabrzmi, ale...) jak mam mała dziurkę to te z dużą nie podpasują i > odwrotnie, tak? Nie, chyba że podmienisz tuleję, ale w takiej sytuacji to lepiej kupić używane, oryginalne blaszaki i zregenerować, wtedy wkładasz nowe tuleje i sworzeń. Pozdrawiam BAS
-
Dudni i trzęsie podczas hamowania
> Niedawno wymieniane wszystkie 4 nie wiem czy nawet 10kkm mają W jakim stopniu klocki przednie są zużyte? Pozdrawiam BAS
-
kolumna kierownicy Abarth
> podczas skręcania(ale nie zawsze) w lewą stronę slychac i czuc na kierownicy takie > stukniecie... Jesteś pewna, że to nie przegub zewnętrzny? To może być luz na przekładni, niestety nie każdy potrafi to zdiagnozować a metoda jest prosta - pod autko i poszarpać za drążki kierownicze. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Jaki Ty masz właściwie interfejs? Jeśli ELM 327 to powinieneś wybrać: - ELM 327 1,3+ dla wersji USB, - ELM 327 1,3+(bluetooth) dla wersji bluetooth. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Niestety, To chyba nie problem opornika 200 Ohm. Na wyjściach 6 i 7 mam oporniki 100 Ohm i > kondensatory... Tam musi być rezystor 120 Ohm pomiędzy liniami CAN. Daj zdjęcie to chłopaki rozkminią (idę spać bo rano trzeba wstać). Szukaj rezystora pomiędzy pinami 6 i 14. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Na pewno z tym, że trzeba wyciąć jakiś rezystor. AFAIK to wycięcie R04 (ten pomiędzy liniami CAN) jest nadal aktualne. > A myślałem, że jak kupię Viakena, to zadziała od > razu. Nie Ty pierwszy tak myślałeś i to też jest aktualne. > Rozkręciłem interfejs pomimo plomby (i tak nie mam czasu się bawić w reklamacje) i to > wszystko takie małe, ze ja nie jestem w stanie nic odczytać... Rozmawiamy o rezystorze smd, który z natury jest mały i montowany powierzchniowo. To wszystko jest dokładnie opisane w tym wątku. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Wątek jest bardzo > obszerny, niektóre informacje są zdezaktualizowane, Nie kojarzę, większość jest aktualna. > czy trzeba ten rezystor wyciąć czy wlutować. Wyciąć. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Zadałem pytanie na kąciku Alfa-Lancia, ale widzę, że tu jest nieźle rozbudowany wątek. To jest nasze grajdołkowe kompendium wiedzy nt. FES/MES. > Powtórzę zatem pytania: > 1. Czy w jakiś sposób wpływa to na eksploatacje, czy to była tylko czysta informacja (wiem kiedy > zmieniałem olej i kiedy następna wymiana, więc do szczęścia mi to nie jest potrzebne)? W noPB nie powinno to mieć wpływu na nic, chyba że Twoje autko potrafi samo wyliczać czas do przeglądu, w zależności od warunków eksploatacji, wtedy jest to pewien punkt wyjściowy do takich wyliczeń. > 2. Gdzie w ustawieniach programu zmienia się ilość "kuponów" tzn. numer procedury wymiany oleju > (wiem, że maksymalna ilość się gdzieś ustawia, bo kiedyś już to widziałem u kogoś)? W opcji przegląd, z którą nie możesz się połączyć*. > 3. Chciałem połączyć się z opcją "Przegląd" i wyskakuje mi błąd ELM327->ECU. Mam kabel Viaken i > przejściówkę typ 1. Trzeba mieć inny kabel? * Masz problem rezystora, który w tym wątku został wyczerpująco opisany. Pozdrawiam BAS
-
Jazda bez oleju - jak uniknąć zatarcia?
A nie da się tego przewieść pociągiem, tak jak wozi się rowery? Oczywiście będziesz musiał go zabezpieczyć, tak żeby nie kapał olej. Pozdrawiam BAS
-
Nagły przyrost obrotów i szarpanie na tempomacie
> Nosumie nie bo check jest od o2 sensor od dawien dawna mi sie czasem pojawia jak jest na lpg po > dwóch trzech odpaleniach znika i po jakim czasie wyskoczy akurat dzisiaj wyskoczył, ale > wcześniej nie było problemów z obrotami mimo tego checka Od kiedy to LPG w silniku 1.6 16V 103KM by Fiat ma prawo wywoływać check'a? Na początek to: - reset nastaw autoadaptacyjnych + 60km TYLKO na noPB - następnie gazownik i naprawa/poprawna regulacja LPG. Pozdrawiam BAS
-
BRC Sequent24 filtry
> faza lotna nowa ma ślepy jeden z końców. Bo w starej obudowie było zaślepione z jednej strony, prawdopodobnie filtr nowego typu, będzie pasował do starej obudowy. Pozdrawiam BAS
-
BRC Sequent24 filtry
> jedz wydaj 150 i ucz się następnie zrob sam Chyba nie do mnie odpowiadasz bo zrobiłem właśnie tak jak napisałeś. W tym roku nie płaciłem 140zł za serwis, sam kupiłem filterki. Problem polega na tym, że trzeba wiedzieć co się ma i kupić przez internet bo wszystkie hurtownie z filtrami, działają do 16tej a ja pracuję do 16tej. Pozdrawiam BAS
-
"Kratka" na osobowy - jakie koszty?
> kratkę musisz ściągać ? Ja mam kupione z kratką i na 5 osób, jako że kombi przydaje się jak jadę na > wakacje. Kwestia wożenia nart w środku. > Rozważ opcję zostawienia, jedyny minus to prędkość max 90 tak jak ciężarówki ??? Ciężarówka do 3,5T podlega takim samym ograniczeniom jak każdy inny samochód o DMC do 3,5T. Pozdrawiam BAS
-
"Kratka" na osobowy - jakie koszty?
> Witam > Jakie są obecnie koszty przeróbki auta z kratką na osobówkę? Auto zarejestrowane w Polsce. ~123zł Warsztat, który da Ci ksero wpisu do ewidencji z odpowiednim PKD oraz fakturę na przebudowę samochodu. ~180zł Okręgowa Stacja kontroli, ~80zł (tego nie pamiętam dokładnie) za wymianę DR. Pozdrawiam BAS
-
Sprężarka klimatyzacji
> Układ się rozszczelnił tylko nie wiem czy przez chłodnicę czy sprężarka wyrzuciła olej. Włącza > się i zaraz się wyłącza. Będę wymieniał chłodnicę bo widać że jest poturbowana trochę i może > właśnie ona się rozszczelniła. Już zamówiłem na Wróblewskiego 390 zł Denso z osuszaczem. Obstawiam skraplacz, nie sprężarkę. > Tylko > nie wiem jakie oringi będą mi potrzebne do uszczelnienia i gdzie je można kupić w Łodzi? Zadzwoń do Bilex'u, powinni mieć, jak nie mają to zamów sobie po nr z Eper'a w Auto-sam'ie. Pozdrawiam BAS
-
Sprężarka klimatyzacji
> rozszczelnił mi się układ i tak naprawdę to nie wiem czy ze sprężarki wyciekł mi olej czy z układu > chłodnicy czynnik. Ale rozumiem że w stilo jest jeden układ połączony i sprężarka nie ma > osobnego smarowania? Jeśli układ się rozszczelnił to normalnie nabijasz, podając olej razem (formalnie to przed) z czynnikiem R-134a. Jeśli regenerowałeś sprężarkę to przed montażem do samochodu napełniasz ją olejem. Pozdrawiam BAS
-
BRC Sequent24 filtry
> Już rok po gwarancji i około 45000km od ostatniego przeglądu, Niezły refleks. > więc pomyślałem, że pora filtry > wymienić. > Szkoda chyba wydawać 150zł w serwisie jak zapewne to nie jest za bardzo skomplikowane i nie za > drogie. > Pomożecie znaleźć odpowiednie filtry? > Wiem tyle, że faza lotna i ciekła. U mnie jest taka faz ciekła a taka faza lotna. Ze względu na przebieg, radzę wymianę kompletu uszczelnień, musisz dopytać się sprzedawców o uszczelki do fazy lotnej. Nie zdziw się, jeśli po takim przebiegu, obudowa filtra fazy lotnej będzie zaspawana. Metoda na to jest taka, że bierzesz filtr na stół, pręt w imadło, zdejmujesz pierścień zegera z obudowy i walisz na przestrzał w pręt. Pozdrawiam BAS
-
Błąd P2015 1.6 silnik oplowski
> No programem diagnostycznym Torque. A błąd pojawia jako P2015. Może macie innne programy > diagnostyczne do androida?? Bo alfaobd to musze miec wykupiona litence zeby sprawdzić > błędy.... Komplikujesz sobie życie, jedź na Examiner, albo sprawdź przy pomocy MES dla Windows. Przy takich wartościach na 2 sondzie lambda to powinieneś mieć zapisany błąd sondy lambda i check na zegarach. Bez porządnej diagnostyki nic nie wskórasz. Pozdrawiam BAS
-
Błąd P2015 1.6 silnik oplowski
> sondy lambda bo jedna pokażuje napięcie 0.2-0.3V a druga 3.4V i tak stoi. Nie wiem czy to > prawidłowe. Jakim cudem? Sonda lambda pracuje w zakresie 0V(ubogo) - 1V(bogato), nie może osiągać 3,4V, albo źle zmierzyłeś albo sonda uwalona. Pierwsza sonda ma oscylować w okolicach 0,5V a druga może być/ma być na ubogo. Pozdrawiam BAS
-
Sprzedaż auuta
> Aha, a czy wiąże się to z wizytą z WK dla sprzedającego swoje 50%? Formalnie pewnie powinien zgłosić, ale w praktyce nie ma takiej konieczności, zwłaszcza, że sprawa dzieje się w rodzinie, nie ma ryzyka, że ktoś nie przerejestruje samochodu. Pozdrawiam BAS
-
Sprzedaż auuta
> Szybkie pytanie. > Sprzedajemy swojego P206. Właścicielami są żona i teść. Problem jest taki, że sprzedajemy go dla > brata żony, a współwłaścicielem na być znowu teść ze względu na zniżki. > Jak ugryźć to na umowie K/S, że jeden ze sprzedających i kupujących to ta samo osoba? Można tak > wogóle? Tematu teścia nie ruszacie. Twoja żona sprzedaje swoją część samochodu (przedmiotem sprzedaży nie jest samochód a np. połowa udziału we współwłasności samochodu) brata żonie i tylko to, zwyczajnie zmienia się jeden ze współwłaścicieli. Pozdrawiam BAS
-
Jakiego producenta akumulatorow teraz sie poleca?
> 12.6V na zgaszonym, bez znaczenia czy wpiety czy odpiety. Trochę mało, ale tu tez ma znaczenie miernik, obstawiam, że trochę leżał, albo > na odpalonym silniku na wolnych obrotach, bez znaczenia czy swiatla i radio czy nic - 13.85V, przy > starcie klimy spadalo do ~11.50V ale zaraz roslo spowrotem do 13.8-13.85V. Na 2kRPM 13.95V i > tutaj podobnie bez znaczenia co mialem powlaczane, oczywiscie start sprezarki klimy zbijal do > 12V. > chyba wiec jest dobrze... bo napiecie sie trzyma na minimalnym ale jednak stalym poziomie. Regulator nie powinien pozwolić na spadek napięcia poniżej 13,8V, skoro tak się dzieje to pewnie alternator nie pierwszej młodości. Poczekaj, za parę tygodni pewnie okaże się, że alternator wymaga uwagi. U mnie przez kilka miesięcy, na jałowych, rosły mi obroty do ~1200rpm, zacząłem się obawiać, że coś złego dzieje się z przepustnicą albo... W końcu 2 tygodnie temu, podczas powrotu z pracy, zapaliła się kontrolka ładowania, obcięło wspomaganie (elektryczne) i alternator pojechał do regeneracji. Po naprawie, obroty stoją jak zaczarowane, więc pewnie alternator rozrabiał. Pozdrawiam BAS
-
Jakiego producenta akumulatorow teraz sie poleca?
> edyta, na zgaszonym silniki 12.1V Odłącz jedną klemę i wtedy zmierz. 12,1V to rozładowany akumulator. Pozdrawiam BAS
