Zawartość dodana przez bas
-
Renault Fluence 1.6 i LPG - Problem
> gdy zimą > wyjechałem i samochód stał nieużywany przez dwa tygodnie to po powrocie, podczas jazdy > pierwszy raz raz pojawił mi się ten błąd. > Czyli podsumowując. > Jedną zimę przejeździłem i było wszystko ok. Na drugą zimę po dwutygodniowym staniu w garażu > pojawił się błąd i tak już zostało pomimo wielokrotnej regulacji instalacji gazowej u > gazownika i kasowania błędu z komputera samochodowego. Próbowałeś porządnie naładować akumulator? > Ktoś powyżej zasugerował, że zastosowano zbyt mały reduktor. > Gdyby tak było to czy komputer nie zacząłby siać błędami pierwszej zimy użytkowania instalacji gdy > temperatura spadała grubo poniżej -25st.C? Zresztą pomimo wielokrotnych wizyt u gazownika to > komputer wali błędami również latem gdy jest gorąco. Wszystko się zużywa, reduktor też. > A może to nie wina instalacji gazowej? Możesz spróbować wyłączyć instalację LPG, zresetować nastawy autoadaptacyjne w ECU silnika (potrzebny będzie komputer diagnostyczny) i przejeździć 60km lub więcej tylko na noPB i zobaczyć co będzie wtedy. Jeśli problem ustąpi to widocznie rozjechała się mapa noPB. Pozdrawiam BAS
-
Ogrzewanie postojowe - jak to działa??
> -możesz mieć tylko podgrzewanie silnika - czyli nci nie możesz zaprogramować, tylko jak odpalasz > auto to odpala sie też webasto dzięki temu w parę minut masz ciepły silnik - kolega miał to w > maździe 6 2.0D - kilometr przejechał i wskazówka temp w pionie To nie "Webasto" to PTC, zwykle realizowane przez włożenie kilku świec żarowych w mały obieg. Pozdrawiam BAS
-
Trzecia tablica rejestracyjna.
> Czy to jest > normalna sytuacja? W takich sytuacjach zawsze zadaję sobie pytanie: dlaczego w UK tablice można sobie zrobić w sklepie na rogu a w PL robi się z nich dokument z zabezpieczeniami? Zastanawiam się czy jest to chęć zarabiania na tablicach czy w tym kraju inaczej się nie da bo Polacy by kombinowali? Pozdrawiam BAS
-
Renault Fluence 1.6 i LPG - Problem
Jaki jest zapisany błąd w ECU silnika? Obstawiam, że jest komunikat, że mieszanka jest za uboga, co jest spowodowane tym, że reduktor nie wyrabia przy niskich temperaturach. Pozdrawiam BAS
-
Adaptacja foteli elektrycznych
> to pozostaje zmiana wersji ECU od foteli > Zmiana wersji ECU tzn centralek od foteli? Albo BC, ale to ostateczność, najpierw pogadaj z Yanim. Miałem taki przypadek, że jeden z kolegów z AK zmienił sobie uszkodzony panel od klimatyzacji i za chiny ludowe nie dało się tego zosiować. Prawdopodobnie problemem jest wersja FW w dokładanym/wymienianym ECU. Można by jeszcze podjechać do ASO, może mają możliwość wgrania najnowszych wersji FW do wszystkich ECU, dzięki czemu wszędzie powinny pojawić się zgodne wersje FW i powinno dać się zosiować proxy. Pozdrawiam BAS
-
Adaptacja foteli elektrycznych
Czasami tak jest, że BC nie chce gadać z jakimś hostem. Pisz do Yaniego, jak nic nie pomoże to pozostaje zmiana wersji ECU od foteli (jeśli takie istnieje - nie wiem) lub BC. Pozdrawiam BAS
-
Ogrzewanie postojowe - jak to działa??
> Jak to działa w praktyce?? Spala paliwo - powstaje energia cieplna. > Czy to znaczy, że cały samochód jest odmrożony (szyby, uszczelki w drzwiach ew. klapa bagażnika)?? > Czy to tylko lekkie podgrzanie płynu chłodniczego, żeby silnik lepiej odpalał?? Zależy od konfiguracji. > Czy pozostawienie takiego ustrojstwa np. na noc nie spowoduje rozładowania się akumulatora ew. > czegoś innego co zasila układ?? Te układy mają zwykle włącznik czasowy i/lub na pilota. > Czy "webasto" jest równoznaczne z ogrzewaniem postojowym czy są różne rozwiązania?? Są różne, Webasto to marka. Pozdrawiam BAS
-
Brak 1 cyfry w VIN na umowie komisowej i co dalej?
> To, ze musza byc 2 umowy to wiem. > Mila pani w pewnym WK pozwolila mi kiedys przy jej zamknietych oczach dopisac na umowie nazwisko > panienskie zony i ostrzegla, ze kupujacy tez tak musi, zlozylem jako wspolsprzedajacy parafke > i wszystko gralo. > Chcialbym taki myk zrobic jako kupujacy, ale wydaje mi sie, ze to nie przejdzie. Nie rób nic nielegalnego, nie ma sensu beknąć za nie swój błąd. Jeśli w WK nie da się tego załatwić przez oświadczenie to samochód ma wadę prawną i to komisant ma to wyprostować. Pozdrawiam BAS
-
Brak 1 cyfry w VIN na umowie komisowej i co dalej?
> Proponuję dopisać brakującą cyfrę i potraktować to jak literówkę. Zły pomysł, jak już to napisać oświadczenie w WK. Pozdrawiam BAS
-
Brak 1 cyfry w VIN na umowie komisowej i co dalej?
> Ale tak w ogóle, to po co WK będzie umowa komisowa? Dajesz fakturę, dowód rejestracyjny i tyle, > więcej wymagane nie jest a jak pani Krysia będzie chciała tą umowę to mówisz że nie masz i > taka to przykra sytuacja, a komis daleko. Niech poza tym pani Krysia poda podstawę, która > stanowi że Ty taką umową powinieneś dysponować (a czy taka jest to nie mam pojęcia szczerze > mówiąc). Może przejdzie. Nie przejdzie z samą umową komis-Zuberto bo w dowodzie rejestracyjnym jest Jan Kowalski, więc musi być ciąg dokumentów: Jan Kowalski-Komis->Komis-Zuberto. Chyba, że auto jest z zagranicy i nie było rejestrowane w PL, wtedy wystarczy umowa Komis-Zuberto. Pozdrawiam BAS
-
Szybkie pytanie o akumulator
> Przy wyłączonym silniku 11,9 Albo masz bardzo dziwny miernik albo coś Ci mocno szarpie prądem przy wyłączonym silniku albo masz bardzo kiepski akumulator. Pozdrawiam BAS
-
Kwoty na rachunku pojazdu sprowadzonego
> Miałem rachunek niemiecki a akcyzę i tak Uc obliczył po swojemu. Nie pomogło że na rachunku było > napisne że auto unfall i motorschaden. Miałem podobnie, da się zapłacić niższą akcyzę, ale musisz mieć opinię rzeczoznawcy motoryzacyjnego (~300zł), w moim przypadku byłoby to bez sensu bo zapłaciłbym 300zł za opinię dzięki, której zapłaciłbym akcyzę niższą o mniej niż 300zł, więc w najlepszym razie straciłby tylko czas. Nie wiem czy w takiej sytuacji nie ma ryzyka, że taka opinia stanie się pretekstem do potraktowania samochodu jako odpadu a wtedy można sobie narobić problemów. Generalnie jakbyś się nie ustawił to wiatr w oczy. Pozdrawiam BAS
-
droga ze śląska do trójmiasta jest jakiś objazd łodzi ?
W dzień roboczy jedziesz tak, w nocy czy w święta nie ma to większego znaczenia. W tygodniu musisz liczyć 45minut na pokonanie odcinka Starowa Góra - Stryków, jak się w roboczy dzień wpakujesz w ciąg Rydza Śmigłego-Kopcińskiego-Palki-Strykowska (bus pasy + roboty drogowe) to umarł w butach, przejazd zajmie Ci 2h+ Pozdrawiam BAS
-
Jednokierunkowy zaworek spryskiwacza
> Koszt 3,60 :-) Kupiłem w Auto-sam'ie, wymieniłem oryginał przy zbiorniczku i jest tak jak powinno być, w sumie to oba (spryskiwacz przód i tył) padły w tym samym czasie. Uwaga: oryginał można przeoczyć bo wygląda jak łącznik rurki. Pozdrawiam BAS
-
Auto typu Kombi w przedziale 2000-7500zl.
> To może Fiat Marea Weekend? Miałem i sobie chwaliłem. Tylko czy znajdzie nieschrupaną przez rudą? Pozdrawiam BAS
-
Auto typu Kombi w przedziale 2000-7500zl.
> No ale z kolei taka Toyota rdzewieje od samego patrzenia, tak samo jak Hondy z podobnych lat. GM też rdzewieje, nie wiem jak francuskie i niemieckie. Znalezienie Stilo MW w tym budżecie, żeby nie wymagało sporego wkładu też nie będzie łatwe. Pozdrawiam BAS
-
Auto typu Kombi w przedziale 2000-7500zl.
> Kumpel ostatnio właśnie pozbył się toyoty rocznik '99 ze względu na rdzę i w to miejsce kupił takie > volvo V40 jak jest na giełdzie AK. Dał chyba niecałe 4k PLN (od znajomego) Nie wiem jak te starsze Volvo, ale od kilku lat Volvo też ma problemy z rudą. Generalnie w tym budżecie szukałbym noPB bez rdzy a sugeruję Toyotę bo tam rzadko się coś psuje. Pozdrawiam BAS
-
Auto typu Kombi w przedziale 2000-7500zl.
W Twojej okolicy niestety tylko diesle, ale jakbym miał takie kryteria to szukałbym Toyoty bez rdzy i z silnikiem noPB. Przy dieslu to kwestia szczęścia. Pozdrawiam BAS
-
Sprowadzenie auta z zagranicy na PL tablicach czasowych
Wątpię, samochód musiałby być na polskim obszarze celnym, czytaj musiałby mieć opłaconą akcyzę i możliwe, że załatwiony Vat-24, bez tego nie wydadzą Ci polskich tablic próbnych. Pozdrawiam BAS
-
Szybkie pytanie o akumulator
> Wlaśnie na parkingu pod domem mierzę napięcia. > W spoczynku 12.2 Naładowany po nocy powinien mieć 12,7V. > Rozruch 9.5V Nie ma tragedii, widziałem gorsze. > Ładowanie zapodaje 14.7 Norma mówi o 13,8-14,4V, jesteś pewien swojego miernika? > Auto jeździ codziennie przynajmniej 22 km , a dzisiaj jest ciepło. > Jechać po nowy od razu , czy to jest jeszcze norma? Na początek akumulator do domu, uzupełnić elektrolit wodą demineralizowaną do poziomu max, ładować BZP przy otwartych celach do osiągnięcia napięcia 16,2-16,4V na zaciskach prostownika lub osiągnięcia gęstości elektrolitu 1,28g/cm3 w temperaturze 20*C, może to potrwać do 72h. Pozdrawiam BAS
-
Hyundai getz 1.1 - Rozrząd
> Nie... no siostra chce kupić ... pierwszy właściciel, krajówka od znajomych. Pytanie tylko czy w > tych pieniądzach nie szukać np corsy, clio czy punto. Może będą z rok starsze ale czy lepsze? Lepsze bo Hyundai może być koszmarnie nudny, może okazać się, że poza laniem paliwa nie będzie chciał się psuć i się zanudzisz. Kupisz Corsę, Clio czy Punto to jest większa szansa, że coś się będzie działo. Zwłaszcza jak kupisz od "Mirka". Znam takiego białego Getz'a z salonu, tam się nic nie dzieje. Pozdrawiam BAS
-
Sprzedany samochód niezgodnie ze specyfiakcją.
> Zwrócić auto ze względu na niewłaściwą specyfikację (niech się towarzystwo leasingowe a potem > producent / sprzedawca martwi) i wziąć kolejne. Przecież w leasingu nie jesteś właścicielem > pojazdu - niech się sprawa rozegra pomiędzy sprzedawcą i właścicielem pojazdu Miałbyś rację gdyby leasingobiorca był konsumentem. Obstawiam, że leasingobiorca jest przedsiębiorcą a leasingodawca zabezpieczył się przed taką sytuacją - czytaj da się zrobić, ale może to być bardzo droga impreza, ale porozmawiać z leasingodawcą nie zaszkodzi. Pozdrawiam BAS
-
Do kiedy butla jest ważna?
> Niekoniecznie. Atest na zbiornik jest wymagany tylko w PL. Samochody z fabrycznym LPG sprzedawane w > innych krajach nie mają obowiązku mieć takiego papierka. A ASO, które wydaje takich samochodów minimum kilka w miesiącu nie wie o tym? Obstawia, że się zakałapućkali. Pozdrawiam BAS
-
Sprzedany samochód niezgodnie ze specyfiakcją.
> o czym wy piszecie > instrukcje sa pisane na jedno kopyto dla wielu odmian jednego modelu Kolegom chodziło, o to że jakby przeczytał instrukcję to dowiedziałby się, że jak ma ABS to kontrolka ma się zapalić i zgasnąć przy rozruchu a tego dowiedziałby się z instrukcji obsługi. Pozdrawiam BAS
-
Do kiedy butla jest ważna?
> Też mnie to zastanawia. > Treść mejla z salonu. <ciach> Oni Ci mówią: daliśmy ciała, wydaliśmy samochód bez papierów, które później zgubiliśmy, wyprostujemy sprawę robiąc ponowną legalizację zbiornika i będzie ok. Pozdrawiam BAS
