Zawartość dodana przez bas
-
myjnia bezdotykowa - zima
> To jest woda z solą, Bzdura na resorach. Ech ktoś coś zobaczył i dorobił sobie bzdurną bajeczkę. > mniej więcej o taką: > Lakieru od razu nie zniszczy ale roztwór jak wpłynie w szczeliny to z czasem może narobić kichy Poczytajcie sobie czym jest i jak działa zmiękczacz wody w zmywarce czy zewnętrzny na wejściu wody do domu (jeśli ktoś taki posiada a większość nie posiada), jestem właśnie na etapie przymierzania się do takiego zmiękczacza wody (mam dość czyszczenia kabiny prysznicowej). TABLETKI Z SOLĄ WYKORZYSTUJE SIĘ DO OCZYSZCZANIA ZMIĘKCZACZA. WODA, KTÓRA TRAFIA DO KRANU CZY DO INSTALACJI MYJĄCEJ CZY WODA, KTÓRĄ ZMYWARKA MYJE NIE JEST SŁONA. Pozdrawiam BAS
-
Reeksport
Chyba chodzi o to z czego żyją brokerzy samochodowi, czyli kupują samochód w określonej konfiguracji za cenę W w kraju X a sprzedają w kraju Y za cenę W+Z, gdzie Z stanowi zysk brokera, klient jest zadowolony bo u oficjalnego dilera dany samochód kosztuje więcej niż W+Z. Jeśli chodzi o VAT to raczej nie chodzi o wałek, ale o to, że np w Niemczech Vat jest niższy o ponad 4% niż w PL, więc opłaca się wziąć zwrot Vat'u w PL i zapłacić go w D. Pozdrawiam BAS
-
Hak - jaki wybrać?
> Hmm no nigdy nie myslalem o smarowaniu tego... > Haka do ciagniecia przyeczepy uzylem moze 3 razy. > Tak na codzien to sluzy tylko do wozenia bagaznika na rowery. I sie zastanawiam, czy do takiego > bagaznika nie lepiej jesli wlasnie hak nie bedzie mial smaru. Jakbyś spróbował wypożyczyć przyczepę z wypożyczalni w PL to pracownik by Ci przesmarował, żebyś mu zaczepu w przyczepie nie niszczył, chyba że byś sam zapinał przyczepę. Pozdrawiam BAS
-
PILNE! Prośba o pomoc w rozpoznaniu awarii Seat Leon II
> Nie czytasz wyraźnie - auto nie jeździ w ogóle, nie odpala, a jak odpali za 20 razem męczenia to > chodzi tylko na luzie, jak ruszysz to za kilkaset metrów gaśnie silnik. Nie nadaje się w ogóle > do jazdy, tylko do holowania. A co jak uda Ci się go jakimś cudem zmusić do wejścia na 3krpm? Pozdrawiam BAS
-
Stilo 1.6 przerwa na świecach
> Jak w temacie wykręcacie stare i wkręcacie nowe czy też sprawdzacie przerwę, w necie znalazłem info > iż typowy luz to 0.9mm a do LPG że zmniejszają do 0.7mm, jak to bywa w praktyce Mam 1,6 z BRC SQ 24, kupuję świece NGK, wkręcam i się nie zastanawiam. Od roztrząsania pierdół na drobne mam babę. Pozdrawiam BAS
-
PILNE! Prośba o pomoc w rozpoznaniu awarii Seat Leon II
> Po > czyszczeniu EGR-a jest ok. Samochód ma lekko ponad 130 tyś. nalotu. Jak jeździ głównie po mieście to po pewnym czasie wrócisz do punktu wyjścia. Najlepiej drania wyciąć w sofcie i zaślepić. Pozdrawiam BAS
-
PILNE! Prośba o pomoc w rozpoznaniu awarii Seat Leon II
Stawiam na przycięty EGR. Pewnie powyżej 3krpm auto jedzie normalnie. Pozdrawiam BAS
-
Stilo 1.9 MJet 120 KM - brak mocy, analiza danych FES
> Trochę się gubię w tych zaworach. Ten co jest za silnikiem (przy grodzi), ten plastikowy to co to > jest za zawór? To jest EGR a dokładnie to jest jego cewka bo sam zawór to jest odlew, do którego jest przykręcona cewka. Pozdrawiam BAS
-
Wskazówka płynu chłodniczego wariuje.
A próbowałeś przyłożyć newtona do zegarów? Pozdrawiam BAS
-
Czy komputer "wie" o aktualnym przełożeniu?
> A prędkość, to skąd bierze? Z czujników ABS, konkretnie z ECU ABS. Pozdrawiam BAS
-
Czy komputer "wie" o aktualnym przełożeniu?
W Stilo 1.6 16V 103KM by Fiat ECU wie, na którym biegu jedziesz, IMO wylicza sobie to z obrotów i prędkości. Pozdrawiam BAS
-
check engine fiat
> Zacząłbym od nowych świec i oglądnięcia starych, pod kątem koloru elektrod. A ja od podłączenia autka pod komputer. Pozdrawiam BAS
-
Renault Megane II 1.4/1.6 czy Fiat Stilo 1.6 ?
> 2. Fiat Stilo 1.6 Multiwagon O które 1.6 pytasz? Do ~września 2005 było 103KM by Fiat a później 105KM by GM, różnice są takie, że jednostka Fiata jako tako się zbiera, ale jest to okupione spalaniem, GM nie jedzie, ma osiągi takie jak 1.4 16V 96KM by Fiat, ale mało pali. Co do reszty cech Stilo to jak nie było klepane przez kowala z przystanku to będzie ok. Jak było źle poskładane po dzwonie to będzie komedia i wujek będzie narzekał na Fiata. Podstawa to autko musi mieć pokrywę akumulatora, inaczej będzie kiepsko (skrzynka bezpieczników/przekaźników, która jest w obudowie akumulatora nie lubi wilgoci). Pozdrawiam BAS
-
stilo 1.6 termostat
> A jakościowo będzie ok? Nie wiem, jeszcze się za to nie zabrałem, na razie zrobiłem reseach. > i druga sprawa da się jakoś sprawdzić ile ma być czujników? > rocznik to 2005 eper podaje numer 46776217 Z Epera wydaje mi się, że jeden czujnik, z allegro podobnie, ale najlepiej wsadzić głowę pod maskę i popatrzeć, rocznik mam ten sam, ale jakoś pogoda nie zachęca mnie do grzebania pod maską. Pozdrawiam BAS
-
stilo 1.6 termostat
> Wydaje mi się żę przeglądając forum ktoś pisał że fiat wkładał i behry i vernrty ( jaki oryginalne > ) > W fiacie krzyknęli a termostat 416 zł i Pan nie wie jakiej to produkcji. MM kosztuje: - pod jeden czujnik 95zł, - pod dwa czujniki 132zł. Pozdrawiam BAS ps, Ceny z dokładnością do 5zł bo nie pamiętam dokładnie.
-
Maly automat do 10 tysi?
Kwestia definicji słowa mały. Z tego co mogę polecić to Chrysler/Dodge Neon 2.0, byle skrzynia była sprawna i autko bez rdzy. Po zakupie wymiana filtra i płynu hydraulicznego w skrzyni i będzie spokój. Tam siedzi prosty 3 biegowy, hydrauliczny automat, autko bardzo wdzięczne. Pozdrawiam BAS
-
Jaki nowy SUV 4x4 do 130 tys zł w leasing polecacie?
Fiat Remont spełnia Twoje kryteria, ale zapomnij o xenonach. Pozdrawiam BAS
-
Szarpie przy 1800 obr/min i problem z zapalaniem.
> Pacjent kiła. Świece żarowe nowe, rozrusznik kreci. Filtry roczne wiec nowe. Akumulator w miarę > sprawny. Kreci nie pali, odpala za 4-5 razem. Niezależnie od biegu przy 1800 szarpie ale > wkręca sie na obroty bez problemu. > Dolalem za 100 do pełna na shellu i sie zaczęło. Paliwo czy zbieg okoliczności? Teraz mam cały bak > dolać jakiegoś szuwaksa? > Wcześniej tez czasem szarpał ale obstawiałem EGR. Proszę powiedz, że nie na Traktorowej. Pozdrawiam BAS
-
Nietypowo - zmycie lakieru z drzwi
> Czy da się jakoś "zmyć" ten cieniowany odcinek na drzwiach tak by wydobyc fabryczny kolor spod > spodu ? Nie da się bo do cieniowania matuje się powierzchnię, cieniuje się bazą i pokrywa klarem cały element. Najprościej będzie kupić drzwi z tego samego źródła co błotnik. Pozdrawiam BAS
-
Toyota Avensis czy Fiat Linea?
Nowy segmentu B czy 11 letni segmentu D? Jak mają pieniądze to brać nowy. Pozdrawiam BAS
-
Akumulator 85 Ah do 2,0 benzynowego silnika...?
> Laguna III benzynowy silnik 2,0 wolnossący.. wiem co jest w katalogach i kupiłem i załozyłem Boscha > 65Ah... natomiast orginalny był 85 Ah.... - dlatego pytam... > Aku z napisem Renault na wierzchu... Masz tam jakieś dziwne wyposażenie? Pozdrawiam BAS
-
Akumulator 85 Ah do 2,0 benzynowego silnika...?
> Właśnie.... > 85 Ah Boscha nie wchodzi z tego wniosek że powinien byc dedykowany za 900zł Co to za akumulator i do jakiego auta? Przejrzałem katalogi i do Laguny I/II/III 2.0 stosuje się akumulator max 64Ah. Pozdrawiam BAS
-
Maglownica... Regenerować czy szukać używki
Regenerować w polecanym warsztacie. Nie masz żadnej gwarancji, że w używce nie objawi się taka sama lub inna wada za miesiąc. Pozdrawiam BAS
-
ASB a trudne warunki pracy
> nie wiem jeszcze nie miałem okazji Z włączonym ASR nie wykopiesz się z zaspy, będzie przebierał łapkami w miejscu albo w przypadku manuala zadławisz go. Pozdrawiam BAS
-
ASB a trudne warunki pracy
> ale też zazwyczaj jest ASR Kto wyjeżdża z zaspy z włączonym ASR? Przecież to se ne da, właśnie po to w samochodach są wyłączniki ASR. Pozdrawiam BAS
