Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. > a to nie ma innych marek premium, badz sport? To może inaczej: czy Szwedzi produkują samochody marki NIEpremium? Pozdrawiam BAS
  2. > a moze po prostu zrozumieli, ze warto inwestowac we wlasna gospodarke To Szwedzi produkują Alfy? Pozdrawiam BAS
  3. > no to Szwecja nie jest cywilizowanym krajem To chyba mają sporą nadwyżkę budżetową. Pozdrawiam BAS
  4. > Ale dlaczego od kabli nie ma najmniejszego problemu z odpaleniem już po kilku sekundach? Bo ma wtedy prawie 2 akumulatory. > I rozrusznik nie miałby chyba wpływu na przygasające kontrolki/radio/oświetlenie kabiny? Miałby. Pozdrawiam BAS
  5. > Co sportowego jest alfie? To samo co w Seacie - tak jest ta marka pozycjonowana. Pozdrawiam BAS
  6. >do punto 1.2 8v za > 230zł, podczas gdy gates, dayco czy inny bosch 180-250) To nie jest ten sam, który jest np. w sc 1.1? > Tak, zgadza się, i na kliencie też się to odbija - ale ma pewność, że robi wszystko z odpowiednim > standardami > Kwestia tylko i wyłącznie właściciela, ale jednak wiadomo, że ASO to jednak pewien poziom jakości > usług musi, więc i za wyższą jakość Aha. > i wizerunek, czy choćby stempelek na fakturze, płacisz > odpowiednio więcej niż Januszowi Jasne. > ASO nie znikną choćby z tego powodu, że raczej mało osób ryzykuje utratę gwarancji na usługach > płatnych, a dwa, że choćby te gwarancje trzeba robić jak coś padnie nieeksploatacyjnego Nie mówię, że ASO znikną bo nie znikną, ale jeśli polityka modelowa i cenowa marki Fiat będzie taka jak obecnie to ASO Fiat znikną. Ilość ASO jest proporcjonalna do ilości nowych samochodów na ulicach. W Łodzi jest kilkanaście nowych Porsche i jakoś nie potknąłem się o ASO Porsche w Łodzi. Dlaczego? Bo kilkanaście samochodów to za mało, nawet 500+ pewnie byłoby za mało a ile jest w Łodzi Fiatów 500(wszystkich odmian) i Fiatów Remont? Pozdrawiam BAS
  7. > no ale alfy chociaż no Lancia - premium, Alfa - sport, w żadnym cywilizowanym skraju policja (poza policją autostradową/pościgową) nie kupi samochodów marek premium/sport. Pozdrawiam BAS
  8. > Tak, ale nadal nie jest to poziom jaki mial kiedys. > W zeszlym miesiacu w Rzymie widzialem, ze wloska policja jezdzi Peugotami A wyobrażasz sobie ich w Fiatach 500 albo ociężałych Remontach? Pozdrawiam BAS
  9. > ano.. tylko im mniej ludzi kupi fiata, tym mniej fiatów przyjedzie do serwisu, im mniej fiatów > przyjedzie do serwisu, tym bardziej hajs mi się nie będzie zgadzał więc osobiście wolałbym > żeby jednak kupowali i przyjeżdżali Weź pod uwagę konkurencję na rynku usług. Ceny w ASO są jakie są, jak ktoś ma ogarniętego mechanika, który pracuje za dużo niższą stawkę to w serwisach tłoku nie będzie. Do tego sporo części występuje w przyzwoitych zamiennikach. Choćby napęd rozrządu mogę sobie spokojnie skompletować tych samych producentów, których jest pakowany w pudełka Ricambi originali, o filtrach, klockach, płynach/olejach nie wspomnę. Póki firmy kupują to ASO ma z czego żyć. Ceny robocizny poza ASO (bez targowania się): - zbieżność 60-80zł, - wymiana oleju+filtra 20-30zł, - wymiana świec iskrowych 10-20zł za komplet, - wymiana klocków przód 30-40zł. Mechanik pracuje w 2-3 osoby i za to płaci zus, pensje, podatki, czynsz. W ASO pracuje ...... osób, opłaty za lokal dużoooo wyższe, do tego ASO musi być dostosowane do standardu wyglądu marki itd. a to wszystko kosztuje. Widzę następujące opcje: - ASO schodzi z cenami i zarabia na przerobie, - Jest tak jak jest teraz, czyli na ASO nie zarabia się kokosów, ale jakoś się to kręci, tyle, że jak Fiat dalej będzie miał taką ofertę jaką ma to za kilka lat ASO padną bo sorry, ale na samym Doblo się nie zarobi a firmy raczej nie będą masowo kupować różnych wariacji na temat Fiata 500. Pozdrawiam BAS
  10. bas odpowiedział darius456 na temat - Stilo
    W anglikach najprawdopodobniej są inne lustra. Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    az i jest jeszcze dziwniej niz myslalem > dla Multiaira jest tak: > - 15" i 16" 91H > - 17" 91W > - 18" 92V > teraz to juz w ogole nie potrafie zrozumiec czemu to jest tak zagmatwane Obstawiam, że jest tak jak to z instrukcjami Fiata, czyli wpiszemy do instrukcji co nam akurat przyjdzie do głowy a później niech się ludzie martwią. W instrukcji od Stilo np. żarówki są opisane z czapy. Trzeba by zajrzeć do świadectwa homologacji. Pozdrawiam BAS
  12. > że milion pińcetek to tam kij, byleby coś jeszcze było - nie ma crowy, bravo, czy tym bardziej > małego taniego wózka na zakupy - chociaż tu jeszcze pandziocha może się bronić. > I to dosłownie prawie każdy klient zwraca na powyższe rzeczy uwagę... > Fiat dąży do klasy "premium" - szkoda tylko, że zaczyna dążyć do niej ceną, i nagle szybko po > trupach - kiedy z klasą premium, jeśli już zacznie, to zacznie być utożsamiany za dwa > pokolenia To samo miałem na myśli. Ostatnio zastanawiałem się nad czymś nowym i... wyszło, że będzie trzeba się przyzwyczaić do grupy VAG albo KIA. Ostatecznie postanowiłem nie rujnować się aż tak finansowo i pozostać na najbliższe kilka lat przy Stilo. Pozdrawiam BAS
  13. Nazywać mogą się jak chcą, ale niech wywalą z oferty amerykańskie pudełka i wprowadzą coś sensownego bo obecnie to pod marką Fiat jest Remont i milion odmian Fiata 500. Pozdrawiam BAS
  14. > Normalnie, np.dla swojego samochodu to brałbym przekładnie TRW bez żadnego zastanowienia, nawet > taką po regeneracji fabrycznej i nie myślał o innych Pewnie tak się skończy, ale gdybym zebrał tu opinie kilku bardzo zadowolonych osób z CSR to wziąłbym CSR bo znajomy, który handluje TRW nie uważa, żeby jakość była... > ale jeśli faktycznie w fiacie stilo ta > część (nawet fabryczna) nie daje rady to sam nie wiem One dają radę, ale nie na polskich drogach. Pozdrawiam BAS
  15. >To napraw wszystko co trzeba i z głowy. Z tym akurat nie dyskutuję. O to chodzi. Wiem, że na rynku nie ma nowych części, są regenerowane. Spotkałem się z opinią znajomego, który handluje częściami (generalnie nowymi, ale w przypadku przekładni oznacza to części regenerowane), że przekładnie TRW jego zdaniem są regenerowane jakby to Bogdan zrobił w stodole i polecił mi firmę CSR, więc zapytałem się co sądzicie o firmie CSR a wy zaczęliście mnie hejtować (ot urok internetu). Wolę kupić u znajomego przekładnię TRW bo mam do niego do sklepu 800-1000m z pracy, więc kupię, podjadę do mechanika i wymienię (sam tego nie zrobię bo nie mam sprzętu do zbieżności) a następnego dnia podrzucę mu starą przekładnię, którą on odeśle do TRW. Kosztowo CSR wychodzi minimalnie taniej od TRW bo do CSR muszę doliczyć przesyłkę, muszę zapakować itd. Pozdrawiam BAS
  16. > Samochodem, mającym 183km/h prędkości maksymalnej podawanej przez producenta nie należy jeździć > 200km/h WCALE. > Bezpieczna prędkość na trasie to jakieś 80% prędkości maksymalnej danego auta. > Tak. Sprawny i zepsuty. Zepsuty jest wtedy gdy jakikolwiek element w nim jest zepsuty. To przecież > proste. Przestań uprawiać jakąś teologię. Cel moich postów jest prosty: dowiedzieć się jak doprowadzić samochód do możliwie najlepszego stanu technicznego i nie wydać na to więcej niż to niezbędne. Pozdrawiam BAS
  17. > Wyobraź sobie, że masz gwarancję. Ciekawe czy jechałbyś do serwisu po pierwszym stuknięciu czy > czekał nie wiadomo na co? Podjechałbym do serwisu, umówił się na pasujący obu stronom termin, przecież ASO nie trzyma przekładni do wszystkich modeli na stanie (minimum 24h czekania), mają poumawianych klientów a stuknie przekładni nie uziemia samochodu i nic się nie stanie jak pojeżdżę przez kilka dni. > A w międzyczasie pojechał np. na wakacje na drugi koniec Europy? Absolutnie nie. Pozdrawiam BAS
  18. > To porównanie nie ma nic do rzeczy. Bo klocek częściowo zużyty (nie zużyty jednak w stopniu > określonym przez producenta jako graniczne do wymiany) nie różni się od nowego. I co? Po pierwszym stuknięciu laweta i do serwisu? Weź kiedyś na stół przekładnię bez wspomagania (o takiej rozmawiamy), popatrz na jej konstrukcję i zrozumiesz o czym mówię. > Stukająca przekładnia jednak różni się od nowej. Zgadzam się. > Ciekawe czy jakby Ci stukała przekładnia na gwarancji to przyjąłbyś do wiadomości tłumaczenie ASO, > że to tak jak z klockiem i stukanie wcale jeszcze nie oznacza, że się zepsuła bo przecież auto > jeździ. Nie przyjąłbym takiego tłumaczenia, ale nie wzywałbym lawety a spokojnie umówił się na wymianę w dogodnym terminie. Pozdrawiam BAS
  19. > Proste spojrzenie w dane techniczne Twojego Stilo: DMC: 1715 kg, Vmax: 183 km/h > czyli - indeks nośności 1715/4 = 428,75 kg, czyli 80 jest z zapasem, indeks prędkości T - 190 km/h > również wystarcza. > Czyli każda opona powyżej 80T spełnia wymagania z zapasem. Jest jeszcze coś takiego jak homologacja. > Bezpieczniejszy układ to sprawna przekładnia kierownicza i opony 80T niż zepsuta przekładnia > kierownicza i opony 97Y. Czy ja gdzieś napisałem, że zamierzam ze stukającą przekładnią ganiać ile fabryka dała? Czy jednak jestem w trakcie doprowadzania samochodu do stanu, w którym moim zdaniem będzie to możliwe? > ASO będzie miało właściwe. Też regenerowane TRW. Pozdrawiam BAS
  20. > No i dobrze. Ja nie piszę że Stilo to złe auto. Piszę tylko że jeżdżenie nim 200km/h jest złym > pomysłem. Ok, więc Twoim zdaniem przez ile max dni od wyjazdu z salonu można jeździć samochodem 200km/h? Czy znowu wydaje Ci się, że samochód ma tylko 2 stany? Pozdrawiam BAS
  21. > Ehem, ja nie chcę Ci psuć ideału ale taka przekładnia ma tylko dwa możliwe stany: > 1. Nic nie stuka - sprawna > 2. Stuka - zepsuta Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że klocki hamulcowe mają tylko 2 stany: 1. Klocek nowy, 2. Klocek zużyty a jak wiadomo klocki mają stany pośrednie. Dlaczego stosuję takie porównanie? Bo w obu przypadkach chodzi o starcie czy to klocka czy listwy/tulejki. Zgadzam się, że jak stuka to należy wymienić, ale spokojnie można pojeździć z tym przez miesiąc i nic się nie stanie. Pozdrawiam BAS
  22. > Też mnie korciło żeby to napisać. W dodatku biorąc pod uwagę ten wpis: <ciach> A zauważyłeś, że szukam najlepszego rozwiązania? Gdyby nie ten temat to bym się nie dowiedział o tym. Pozdrawiam BAS
  23. > Weź mi to wytłumacz Myślę, że główny problem to brak umiejętności czytania ze zrozumieniem i kompleksy. > - opony chcesz zakładać od F1 albo co najmniej WRC, Nigdzie nic takiego nie napisałem, jakbyś łaskawie przeczytał 1 posta w tamtym temacie to znalazłbyś takie zdanie: Quote: Potwierdźcie proszę, że wystarczy, że będę miał oponę 91V. > a jeździsz ze stukającą > przekładnią Skąd wiesz jak mocno stuka? Może to moje dążenie do ideału (coś jak granica dążąca do nieskończoności). > i chcesz zakładać regenerowaną używkę. Tym razem wystarczyłoby przeczytać ze zrozumieniem pierwszego posta w tym temacie, gdzie jest zdanie: W ogóle dlaczego pewnych części nie ma nowych a rynku? Dlaczego tylko regenerowane? > No i kolejna rzecz - w "niezawodnym i bezawaryjnym" Stilo już drugi raz leci tak istotna rzecz jak > przekładnia kierownicza ? Nie wiesz jak jeżdżę i czego wymagam od samochodu a drogi w Łodzi są jakie są. > Jedyne auto, w którym miałem problem z przekładnią, to był > socjalistyczny wyrób Skoda Favorit .... Ciekawe skąd taki wysyp firm regenerujących przekładnie kierownicze? Bo aż tyle Stilo nie jeździ po naszych drogach, czyżby wspaniałe prestiże się psuły? Pozdrawiam BAS
  24. > Za ile możesz mieć tą przekładnie z TRW?Mniej niż 600zł +zwrot starej? Tak. Pozdrawiam BAS
  25. > Wszytko gra, spalony bezpiecznik spowodował lawine problemów A co spowodowała przepalenie zabezpieczenia nad prądowego (celowo użyta nazwa)? > za całe 20gr zaprawiłem wszystko Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.