Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. bas odpowiedział kraz34 na temat - Stilo
    Nigdzie nie znajdziesz tego sygnału. Prędkość samochodu jest brana z ECU ABS po CAN. Pozdrawiam BAS
  2. bas odpowiedział kraz34 na temat - Stilo
    > Jeśli ma to działać przy włączeniu kierunkowskazu to trochę mało użyteczne. Doświetlenie powinno > działać dodatkowo na podstawie kąta skrętu kierownicy. Miałem kiedyś napisać aplikację na > androida, która by to obsługiwała przy użyciu ELM327 na bluetooth, ale szkoda mi czasu na coś > tak mało przydatnego. Konstrukcja tego mikrokontrolera nie jest tajna, schematy dostępne są w sieci, jak się poszuka to znajdzie się nawet kawałek kodu, standard CAN jest udokumentowany, więc dopisać coś takiego i zbudować samemu taki moduł, do którego dołożymy kolejnego IF'a to nie jest rocket science. Jak komuś się nudzi na tyle, żeby dorabiać coś takiego do Stilo i ma odrobinę pojęcia o programowaniu to sam może to zrobić - mi by się nie chciało. Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział kraz34 na temat - Stilo
    Mam szalony pomysł - kliken. Pozdrawiam BAS
  4. bas odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    Te samochody są skierowane do zupełnie różnych grup klientów. Fiat 500cokolwiek jest autkiem, o którym marzą "nowoczesne"(tredi, dżezzi itd.) laski oraz osoby o nieklasycznych upodobaniach co do płci. Jeep jest samochodem, który kupi facet, którego nie stać na poważną terenówkę. O ile zdecydowałbym się na zakup Jeep'a to Fiata 500cośtam bym nie kupił, chyba że kosztowałby 50% ceny innego najtańszego samochodu, ale Fiat 500cośtam doskonale sprawdzi się w wypożyczalniach. Pozdrawiam BAS
  5. bas odpowiedział mrarek na temat - Motokącik
    Jedna z opcji jest taka, że przejechał po przeglądzie 1kkm, zrobił się wrzesień, później był dzwon, zanim ubezpieczyciel zlikwidował szkodę i turek kupił minęło kilka tygodni, kolejne kilka tygodni autko czekało u turka aż polak je kupił a później autko przyjechało do PL, trzeba było zgromadzić części i poskładać w całość i tak zrobił się marzec. Pozdrawiam BAS
  6. > to nie sa dowcipy to jest samo zycie AR159 wypada bardzo dobrze w statystykach awaryjności, ale jeśli kupi jakiegoś ulepa to będzie się sypać. Pozdrawiam BAS
  7. > jakiegos ulepa kupi I będzie później na AK wypisywał dowcipy o kierowcach AR? Pozdrawiam BAS
  8. > F Jak wolisz to Saab 9-3 w ładnym opakowaniu czyli Fiat Croma. Rób jak uważasz, jeździłem Cromą i było to jedno z najlepszych autek na autostrady, dla porównania Passat 2013 kombi, TDI 140KM DSG(służbówka kolegi, 100% bezwypadkowy), którym też jeździłem po trasie: - koszmarnie niewygodne fotele - opinia zarówno moja jak i kolegi, - powyżej 110km/h głośno, w Cromie nie było takich problemów, spokojnie przy 200km/h dało się rozmawiać bez podnoszenia głosu. Pozdrawiam BAS
  9. Fiat Croma. Pozdrawiam BAS
  10. > 2. przylatuje, jedzie do sprzedawcy, kupuje, załatwia formalności w urzędzie (nowa rejestracja? w > którym urzędzie bo to nie-Polak), ubezpiecza (najlepiej przez telefon lub online), jeździ 2 > tygodnie a potem ostatniego dnia sprzedaje i wymawia ubezpieczenie Musiałby kupić coś z OC i przeglądem, przerejestrować nie da rady bo musiałby być rezydentem a załatwienie statusu rezydenta trwało by 2 tygodnie. Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział PAWEL5G4C2JK1 na temat - Motokącik
    Jak trzyma się w zakresie 13,8-14,4V to jest ok. Pozdrawiam BAS
  12. Aktywna piana pozostawiona na trochę dłużej+gąbka, najlepiej podjedź do myjki i pogadaj. Jak już domyją to porządnie pokryć autko woskiem. Pozdrawiam BAS
  13. > Może nie być żadnej różnicy. Fabryczne gumki wytrzymywały dłużej, bo możliwe, że dla zacisków Bosch > robili kiedyś na innych formach, czy jak to się tam nazywa. Mogli zmienić proces produkcji i > wykonanie się zmieniło. Wstępnie umówiłem się ze znajomym na wtorek, chyba że w weekend zamiast posprzątać w domu/garażu zrobię ten zacisk. Pozdrawiam BAS
  14. > Obawiam się, że ori reperaturka, to właśnie autofren w opakowaniu ricambi. Autofren jest z tego co > wiem jedynym producentem zestawów do zacisków i sprzedaje je: > 1. pod swoją marką > 2. pod marką ERT > 3. w pudełkach oe Ciekawe jaka jest różnica w jakości. Pozdrawiam BAS
  15. Jak już muszą być takie to nr 2. Pozdrawiam BAS
  16. > Zamiennikach z firmy wymienionej wyżej A to looz, zamiennik będę miał dzisiaj po 15tej (po pracy podjadę) za 28,54zł od ręki. Oryginał przygarnąłbym za 30zł. Pozdrawiam BAS
  17. > Nie wiem jak z dostępnością gdzieś indziej, na pewno ma mój sąsiad www.henkiel.com.pl ale zabij nie > pamiętam ceny, kojarzy mi się coś 30 z hakiem za same gumki bez tłoczka Mówisz o oryginałach czy zamiennikach? Pozdrawiam BAS
  18. > Potwierdzę że gumki są za duże i jak by tego nie wsadzić to przy nowych klockach i tarczach zawsze > ją przytrze.... do tego ile przypadków wymiany gumek znam to żadne nie przetrwały więcej niż 2 > sezony, dlatego może warto zapytać o ori ? Ja już co prawda kupiłem komplet gumek ale wciąż > czekają.... Pytałem o ORI w ASO, po max rabatach, za chyba 2 uszczelki chcą 100zł. Zamówiłem ten z linka za 28,54zł, odbiorę po robocie i w przyszłym tygodniu się zrobi. EDIT: W tej cenie była tylko 1szt. bo ktoś nie odebrał a oni nie chcą tego trzymać na magazynie. Obecnie nie ma już tego na stronie. Pozdrawiam BAS
  19. > aaa typ, dobra. Moja kulpa. Faktycznie cena rewela. Ostatnio placilem po 30pln za same gumki do > tylu. Looz, mam nadzieję, że jutro nie okaże się, że produkt niedostępny. Pozdrawiam BAS
  20. > ojciec, ale ten link co dales to pozycjonuje na tloczku na os tylna, a jak zaczniemy miziac myszke > w rolke to sie rozwija milion pozycji Dlatego wpisałem, że chodzi mi o AUTOFREN SEINSA - D41041C. Pozdrawiam BAS
  21. > Zestaw z tłoczkiem bardzo tani, więc lepiej od razu go brać. Ja zauważyłem, że gumki autofren (nikt > inny nie produkuje) są źle wykonane do zacisku Stilo. Chodzi o tą ochronną na tłoczek, po > prostu jest zbyt gruba i przy nowych tarczach i klockach, gdy tłoczek jest wciśnięty na max, > to ją przycina. Po 4 m-cach na obu kołach się rozleciały te gumki i kurz wpada na tłoczek. Na > szczęście można je wymienić bez wyciągania tłoka z zacisku. > Sprawdź jeszcze przewód elastyczny. W Fiatach lubi spuchnąć w środku i nie cofa płynu. Najłatwiej > sprawdzisz zdejmując koło, wciskasz hamulec, puszczasz, sprawdzasz, czy koło trzyma, jeśli > trzyma, to popuść lekko odpowietrznik. Jak odpuści hamulec, to przewód do wymiany. Jutro ich zaatakuję a zrobi się w przyszłym tygodniu. EDIT: wydaje mi się, że to jednak zacisk bo przy hamowaniu z większych prędkości jest bardzo duży hałas/dudnienie, więc chyba coś się przyblokowało i klocek źle stoi. Pozdrawiam BAS
  22. > kup same gumki , robota znana i chyba przyjemniejsza niz tyly bo nie trzeba krecic tymi wariackimi > sciagaczami Jak bedzie pogryziony tloczek to jakis papier scierny z gradacja rzedu 2000 ( te > wodne ) to naprawde mozna na spokojnie doczyscic na blysk nie robiac krzywdy . No ale isc po > calosci i tloczek i gumki na nowo Ten zestaw w linku, który dałem, kosztuje z tłoczkiem tyle co każdy inny bez tłoczka. Pozdrawiam BAS
  23. > 54mm. Mów o co chodzi, bo na temat zacisków w Stilo mam też swoje teorie. LP mi stoi, felga się trochę nagrzewa i po podniesieniu ciężko się obraca ręką. Mam pomysł albo kupić same uszczelki albo AUTOFREN SEINSA - D41041C Pozdrawiam BAS
  24. Jak w temacie. Mam pewną teorię, wynikającą z katalogów, ale wolę się upewnić. Lewy zacisk lekko mi blokuje, więc... Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział misi3k na temat - Motokącik
    > To jak wytłumaczyć sytuację - w momencie fabrycznego montażu tulei tylnych w Stilo wytrzymują one > bez mała 180k km, Ja, yhmy. Zapomniałeś dodać, że nie na PL drogach. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.