Zawartość dodana przez bas
-
Prędkość samochodu
Nigdzie nie znajdziesz tego sygnału. Prędkość samochodu jest brana z ECU ABS po CAN. Pozdrawiam BAS
-
Prędkość samochodu
> Jeśli ma to działać przy włączeniu kierunkowskazu to trochę mało użyteczne. Doświetlenie powinno > działać dodatkowo na podstawie kąta skrętu kierownicy. Miałem kiedyś napisać aplikację na > androida, która by to obsługiwała przy użyciu ELM327 na bluetooth, ale szkoda mi czasu na coś > tak mało przydatnego. Konstrukcja tego mikrokontrolera nie jest tajna, schematy dostępne są w sieci, jak się poszuka to znajdzie się nawet kawałek kodu, standard CAN jest udokumentowany, więc dopisać coś takiego i zbudować samemu taki moduł, do którego dołożymy kolejnego IF'a to nie jest rocket science. Jak komuś się nudzi na tyle, żeby dorabiać coś takiego do Stilo i ma odrobinę pojęcia o programowaniu to sam może to zrobić - mi by się nie chciało. Pozdrawiam BAS
-
Prędkość samochodu
Mam szalony pomysł - kliken. Pozdrawiam BAS
-
Jaki jest sens?
Te samochody są skierowane do zupełnie różnych grup klientów. Fiat 500cokolwiek jest autkiem, o którym marzą "nowoczesne"(tredi, dżezzi itd.) laski oraz osoby o nieklasycznych upodobaniach co do płci. Jeep jest samochodem, który kupi facet, którego nie stać na poważną terenówkę. O ile zdecydowałbym się na zakup Jeep'a to Fiata 500cośtam bym nie kupił, chyba że kosztowałby 50% ceny innego najtańszego samochodu, ale Fiat 500cośtam doskonale sprawdzi się w wypożyczalniach. Pozdrawiam BAS
-
badanie pojazdu TUV w DE
Jedna z opcji jest taka, że przejechał po przeglądzie 1kkm, zrobił się wrzesień, później był dzwon, zanim ubezpieczyciel zlikwidował szkodę i turek kupił minęło kilka tygodni, kolejne kilka tygodni autko czekało u turka aż polak je kupił a później autko przyjechało do PL, trzeba było zgromadzić części i poskładać w całość i tak zrobił się marzec. Pozdrawiam BAS
-
temat auta na autostarde wraca
> to nie sa dowcipy to jest samo zycie AR159 wypada bardzo dobrze w statystykach awaryjności, ale jeśli kupi jakiegoś ulepa to będzie się sypać. Pozdrawiam BAS
-
temat auta na autostarde wraca
> jakiegos ulepa kupi I będzie później na AK wypisywał dowcipy o kierowcach AR? Pozdrawiam BAS
-
temat auta na autostarde wraca
> F Jak wolisz to Saab 9-3 w ładnym opakowaniu czyli Fiat Croma. Rób jak uważasz, jeździłem Cromą i było to jedno z najlepszych autek na autostrady, dla porównania Passat 2013 kombi, TDI 140KM DSG(służbówka kolegi, 100% bezwypadkowy), którym też jeździłem po trasie: - koszmarnie niewygodne fotele - opinia zarówno moja jak i kolegi, - powyżej 110km/h głośno, w Cromie nie było takich problemów, spokojnie przy 200km/h dało się rozmawiać bez podnoszenia głosu. Pozdrawiam BAS
-
temat auta na autostarde wraca
Fiat Croma. Pozdrawiam BAS
-
potrzebny automat na 2 tygodnie
> 2. przylatuje, jedzie do sprzedawcy, kupuje, załatwia formalności w urzędzie (nowa rejestracja? w > którym urzędzie bo to nie-Polak), ubezpiecza (najlepiej przez telefon lub online), jeździ 2 > tygodnie a potem ostatniego dnia sprzedaje i wymawia ubezpieczenie Musiałby kupić coś z OC i przeglądem, przerejestrować nie da rady bo musiałby być rezydentem a załatwienie statusu rezydenta trwało by 2 tygodnie. Pozdrawiam BAS
-
Akumulator
Jak trzyma się w zakresie 13,8-14,4V to jest ok. Pozdrawiam BAS
-
Jak/czym usunąć czarny nalot na lakierze?
Aktywna piana pozostawiona na trochę dłużej+gąbka, najlepiej podjedź do myjki i pogadaj. Jak już domyją to porządnie pokryć autko woskiem. Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
> Może nie być żadnej różnicy. Fabryczne gumki wytrzymywały dłużej, bo możliwe, że dla zacisków Bosch > robili kiedyś na innych formach, czy jak to się tam nazywa. Mogli zmienić proces produkcji i > wykonanie się zmieniło. Wstępnie umówiłem się ze znajomym na wtorek, chyba że w weekend zamiast posprzątać w domu/garażu zrobię ten zacisk. Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
> Obawiam się, że ori reperaturka, to właśnie autofren w opakowaniu ricambi. Autofren jest z tego co > wiem jedynym producentem zestawów do zacisków i sprzedaje je: > 1. pod swoją marką > 2. pod marką ERT > 3. w pudełkach oe Ciekawe jaka jest różnica w jakości. Pozdrawiam BAS
-
które wybrać.. oto jest pytanie...??
Jak już muszą być takie to nr 2. Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
> Zamiennikach z firmy wymienionej wyżej A to looz, zamiennik będę miał dzisiaj po 15tej (po pracy podjadę) za 28,54zł od ręki. Oryginał przygarnąłbym za 30zł. Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
> Nie wiem jak z dostępnością gdzieś indziej, na pewno ma mój sąsiad www.henkiel.com.pl ale zabij nie > pamiętam ceny, kojarzy mi się coś 30 z hakiem za same gumki bez tłoczka Mówisz o oryginałach czy zamiennikach? Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
> Potwierdzę że gumki są za duże i jak by tego nie wsadzić to przy nowych klockach i tarczach zawsze > ją przytrze.... do tego ile przypadków wymiany gumek znam to żadne nie przetrwały więcej niż 2 > sezony, dlatego może warto zapytać o ori ? Ja już co prawda kupiłem komplet gumek ale wciąż > czekają.... Pytałem o ORI w ASO, po max rabatach, za chyba 2 uszczelki chcą 100zł. Zamówiłem ten z linka za 28,54zł, odbiorę po robocie i w przyszłym tygodniu się zrobi. EDIT: W tej cenie była tylko 1szt. bo ktoś nie odebrał a oni nie chcą tego trzymać na magazynie. Obecnie nie ma już tego na stronie. Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
> aaa typ, dobra. Moja kulpa. Faktycznie cena rewela. Ostatnio placilem po 30pln za same gumki do > tylu. Looz, mam nadzieję, że jutro nie okaże się, że produkt niedostępny. Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
> ojciec, ale ten link co dales to pozycjonuje na tloczku na os tylna, a jak zaczniemy miziac myszke > w rolke to sie rozwija milion pozycji Dlatego wpisałem, że chodzi mi o AUTOFREN SEINSA - D41041C. Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
> Zestaw z tłoczkiem bardzo tani, więc lepiej od razu go brać. Ja zauważyłem, że gumki autofren (nikt > inny nie produkuje) są źle wykonane do zacisku Stilo. Chodzi o tą ochronną na tłoczek, po > prostu jest zbyt gruba i przy nowych tarczach i klockach, gdy tłoczek jest wciśnięty na max, > to ją przycina. Po 4 m-cach na obu kołach się rozleciały te gumki i kurz wpada na tłoczek. Na > szczęście można je wymienić bez wyciągania tłoka z zacisku. > Sprawdź jeszcze przewód elastyczny. W Fiatach lubi spuchnąć w środku i nie cofa płynu. Najłatwiej > sprawdzisz zdejmując koło, wciskasz hamulec, puszczasz, sprawdzasz, czy koło trzyma, jeśli > trzyma, to popuść lekko odpowietrznik. Jak odpuści hamulec, to przewód do wymiany. Jutro ich zaatakuję a zrobi się w przyszłym tygodniu. EDIT: wydaje mi się, że to jednak zacisk bo przy hamowaniu z większych prędkości jest bardzo duży hałas/dudnienie, więc chyba coś się przyblokowało i klocek źle stoi. Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
> kup same gumki , robota znana i chyba przyjemniejsza niz tyly bo nie trzeba krecic tymi wariackimi > sciagaczami Jak bedzie pogryziony tloczek to jakis papier scierny z gradacja rzedu 2000 ( te > wodne ) to naprawde mozna na spokojnie doczyscic na blysk nie robiac krzywdy . No ale isc po > calosci i tloczek i gumki na nowo Ten zestaw w linku, który dałem, kosztuje z tłoczkiem tyle co każdy inny bez tłoczka. Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
> 54mm. Mów o co chodzi, bo na temat zacisków w Stilo mam też swoje teorie. LP mi stoi, felga się trochę nagrzewa i po podniesieniu ciężko się obraca ręką. Mam pomysł albo kupić same uszczelki albo AUTOFREN SEINSA - D41041C Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
Jak w temacie. Mam pewną teorię, wynikającą z katalogów, ale wolę się upewnić. Lewy zacisk lekko mi blokuje, więc... Pozdrawiam BAS
-
sprężyny a amortyzatory
> To jak wytłumaczyć sytuację - w momencie fabrycznego montażu tulei tylnych w Stilo wytrzymują one > bez mała 180k km, Ja, yhmy. Zapomniałeś dodać, że nie na PL drogach. Pozdrawiam BAS
