Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. Takie wynalazki to sobie odpuść. Nie kombinuj, kup piankę, wsuń wężyk głęboko w odpływ z parownika i psikaj. Pozdrawiam BAS
  2. > Za późno. Ale wszystko działa a domownicy zyją. MSPANC Ale jak długo? Pozdrawiam BAS
  3. > To jeszcze doprecyzuj, od ktorej strony patrzac jest lewa / prawa strona Pozdrawiam BAS
  4. > Każdy wymądrza się, ale oprócz mnie nikt nie odpowiedział na pytanie autora wątku, który chciał > kompletnie źle podłączać wtyczkę myląc przewody neutralne z ochronnymi. Tylko doprecyzowałem, ale niech Ci będzie: - z lewej L czyli faza czyli brązowy (tu będzie świecić neonówka), - z prawej N czyli neutralny czyli niebieski, - PE tam gdzie bolec czyli żółto-zielony. Pozdrawiam BAS
  5. bas odpowiedział stilak na temat - Motokącik
    > nie, autostrady, chociaz nie calej > jakis tekst > ale to juz, albo ja niedokladnie uslyszalem, albo redaktorzy nie do konca wiedzieli o czym mowia Niech by mi najpierw skanalizowali ruch ze Strykowa bo w niedzielę wieczorem muszę kombinować a idą wakacje i będą zmiany turnusów. Pozdrawiam BAS
  6. > + i - dla pradu zmiennego o napiecu 230V ktore wystepuje w instalacji mieszkania Jak już idziemy w puryzm to mowa o szczególnym przypadku zmiennego, który jest prądem przemiennym i tak mnie uczyli od podstawówki (na fizyce). Pozdrawiam BAS
  7. > (+) z (-) możesz zamieniać. Tyle, że niektóre urządzenia (np. kotły CO) z jakiś powodów wolą mieć fazę (L) z lewej strony a N z prawej. Pozdrawiam BAS
  8. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    > 4. Eibach pro-kit wersja zima - wreszcie wygląda jak powinien i bardzo dobrze się prowadzi > 5. Eibach pro-kit wersja lato Za nisko dla mnie, autko musi pomykać po leśnych drogach. Pozdrawiam BAS
  9. Kliken. Pozdrawiam BAS
  10. Nie jestem pewien czy da się w tej chwili odzyskać ten vat(mwst), ale jak odzyskasz niemiecki vat (~19%) to będziesz musiał zapłacić polski vat (23%). A może być gorzej bo w D odzyskasz 19% od np. 1000euro a w PL wezmą sobie Eurotax i każą Ci zapłacić polski vat od 3000euro. Nawet gdyby liczyli od 1000euro to zdaje się, że i tak do podstawy vat trzeba by doliczyć akcyzę. Pozdrawiam BAS
  11. > - j.w., ale gdy zostało to uzgodnione (np. mail, nagrana rozmowa) Jakby jakiś handlarz poszedł na taki układ to albo auto ideał albo ma inną wadę. Przy czym to drugie jest statystycznie bardziej prawdopodobne. Pozdrawiam BAS
  12. > A brał którędy?Przez uszczelniacze czy raczej przez pierścienie? U mnie uszczelniacze zrobione, więc zostają pierścionki zgarniające. Pozdrawiam BAS
  13. > Nie. Rozrzedzenie oleju 5W40 naftą z detergentem w stosunku 1/10 nie zaszkodzi bardziej niż > ładowanie diesla przy wypalaniu dpf. Tam potrafi być dużo więcej ropy w oleju. > Spuszczając olej, nadal leci olej, bardziej czarny, ale ciągle tłusty olej. Czyli radzisz, żebym zalał i pojeździł? Pozdrawiam BAS
  14. > Z kolei przy takich ilościach to ja bym się nie zastanawiał tylko raz na te parę miesięcy wlewał > litr lotosa - przecież to żaden koszt Tak robiłem dotąd, ale jest to irytujące jak robisz to raz w miesiącu. Kolejny problem to ryzyko ukręcenia świec przy wymianie jak silnik spala olej. Pozdrawiam BAS
  15. > Jak brał 1,3l/1000km tak brał dalej. > Pomogła dopiero wymiana pierścieni. Przy takim braniu to bym się nie zastanawiał i robił generalkę. Mówimy o ilościach rzędu 0,3-0,4L/1000km. Pozdrawiam BAS
  16. > W sumie silnik > pracował około 20 minut z różnymi obciążeniami. Hmm, mówimy o tym samym silniku w tym samym samochodzie. Przemyślę to jeszcze, wszyscy mówią, że 10minut na jałowych. Nie bałeś się o panewki? Pozdrawiam BAS
  17. > korzystałem z tej płukanki, która Ty masz. Robiłem tak jak w instrukcji i efekt podobny do > kaczorkowego zauważyłem Faktycznie spadło zużycie oleju, początkowo trochę go brał > /wymieniałem silnik, ten który jest w aucie kilka miesięcy stał nieruszany/. Imo warte swoich > pieniędzy. Całkowicie ubytku nie zliwkidowało ale też od tego czasu nie dolałem. Po płukanie > zalane na wysokość 3/4 stanu bagnetu, w tej chwili jest jakieś 11 tys. od wymiany i lekko > poniżej 1/2 na bagnecie. Jeśli za 30zł będzie widoczna poprawa to będę bardzo zadowolony. Uprzedzał mnie dzisiaj ktoś, żeby nie przesadzić z czasem, ale skoro Kaczorek nawet jeździł na płukance to wydłużenie czasu o 5 minut nie powinno przynieść negatywnych skutków a może będzie lepiej? Tak naprawdę to liczę się z ryzykiem remontu silnika, ale wolałbym go uniknąć, więc wolałbym nie obrócić panewki. Wydaje mi się, że jeżeli nie będę obciążał silnika (nie będę jeździł) to nawet woda powinna wystarczyć do smarowania panewek. Pozdrawiam BAS
  18. Sorry za wykopalisko. > Od momentu zakupu auta, silnik regularnie spalał mi olej. Ilości od 0,3 do 0,4 l/1000 km i nigdy > mniej. Zapadła decyzja o wlaniu płukanki firmy Wynns (około 30zł). Wlałem do rozgrzanego > silnika, przejechałem około 4 km, pozostawiłem na biegu jałowym około 15 minut, spuściłem > olej. W garażu czeka płukanka LM, na opakowaniu napisane, że przeznaczona na 5L oleju, ale zaleję całość (pojemność 3,8l, pewnie jest teraz w okolicach połowy stanu, więc spokojnie wejdzie). W instrukcji jest wyraźnie napisane, że zalać na gorący silnik i zostawić na 10minut na wolnych obrotach, to nie apteka, więc rozważam zostawienie na 15minut. Zauważyłem, że pomimo, że w instrukcji (przynajmniej LM) jest, że autko ma być na jałowych to Ty jeździłeś. Dzisiaj 2 osoby powiedziały mi, że ma być na jałowych bez obciążenia. Szczerze mówiąc, obawiam się o panewki. Chciałbym poznać Twoją opinię na temat jeździć/NIE jeździć z płukanką. > Po wymianie zrobiłem 2 kkm i zużycie na razie żadne. Na bagnecie jest tyle, ile wlałem. > To tak, dla tych, którzy się jeszcze wahają. Czy ten stan się utrzymuje? Rozważam (już kupiłem, ale bez przekonania - obstawiam efekt placebo, tak na zasadzie Rutinoscorbinu) dodatkowo ceramizer. Pozdrawiam BAS
  19. > chyba Ci się franszyza redukcyjna z integralną pomyliła True, co nie zmienia faktu, że i tak większość nie wie o istnieniu jednej i drugiej. Pozdrawiam BAS
  20. > bardziej skomplikowana procedura likwidacji ? > w porownaniu "tylko AC " oraz autoszyba? Tak, likwidacja szkody z AC jest bardziej skomplikowana niż wykonanie jednego telefonu, następnie oddzwaniają, umawiają właściwy warsztat, jedziesz, wymieniają szybę, podpisujesz kwitek i zapominasz o sprawie. > i jak doubezpieczyc? Jak likwidujesz szkodę z AC to spada Ci kwota ubezpieczenia, więc gdybyś miał następną szkodę to odszkodowanie będzie niższe o cenę szyby z wymianą. Kolejna sprawa, o której chyba nie wiecie (wypadałoby czasami przeczytać do poduszki OWU) to franszyza redukcyjna, która powoduje, że przy tańszych szybach TU powie spadaj. Pozdrawiam BAS
  21. > Ostatni zamiast ubezpieczać szyb wykup ochronę zniżek, wychodzi taniej. Trochę bardziej skomplikowana procedura likwidacji a później trzeba doubezpieczyć autko i okazuje się, że ubezpieczenie autoszyba wcale drogie nie jest. Pozdrawiam BAS
  22. > Musisz przebywać w USA przez 12 miesięcy i posiadać auto przez 6 miesięcy. Pobyt w USA najprościej > poświadczyć w konsulacie. Muszę być tam w sposób ciągły, czy wystarczy, że będę w USA raz na 2 miesiące przez 1-2tygodnie? Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział stilak na temat - Motokącik
    > nie,nie jestem na tyle nierozgarniety, zeby mylic A1 z trasa W-Z Nie twierdzę, że jesteś nierozgarnięty... > ten termin slyszalem w kontekscie A1, chociaz, jak wspomnialem wczesniej, nie wierze w niego ...szum informacyjny związany z drogami i wiaduktami w Łodzi jest a tyle duży, że można się pogubić. Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział stilak na temat - Motokącik
    > no i super, ale w ten sposob nie znajdzie informacji, ze jest szansa, ze oddadza szybciej > slyszalem nawet, ze moga do konca 2015 sie wyrobic, ale nie jestem az takimoptymista, zeby w to > wierzyc Ten termin tyczy się trasy W-Z, optymistyczny termin to ten, który podałem na samym początku. Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział stilak na temat - Motokącik
    > Na kiedy jest planowane oddanie obwodnicy Lodzi? A1 Stryków-Tuszyn podobno ma być gotowa na wakacje 2016. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.