Zawartość dodana przez bas
-
Odgrzybianie - "naciskasz i czekasz"
Takie wynalazki to sobie odpuść. Nie kombinuj, kup piankę, wsuń wężyk głęboko w odpływ z parownika i psikaj. Pozdrawiam BAS
-
elektryczność- lamerskie pytanie
> Za późno. Ale wszystko działa a domownicy zyją. MSPANC Ale jak długo? Pozdrawiam BAS
-
elektryczność- lamerskie pytanie
> To jeszcze doprecyzuj, od ktorej strony patrzac jest lewa / prawa strona Pozdrawiam BAS
-
elektryczność- lamerskie pytanie
> Każdy wymądrza się, ale oprócz mnie nikt nie odpowiedział na pytanie autora wątku, który chciał > kompletnie źle podłączać wtyczkę myląc przewody neutralne z ochronnymi. Tylko doprecyzowałem, ale niech Ci będzie: - z lewej L czyli faza czyli brązowy (tu będzie świecić neonówka), - z prawej N czyli neutralny czyli niebieski, - PE tam gdzie bolec czyli żółto-zielony. Pozdrawiam BAS
-
A1 Stryków - Toruń.
> nie, autostrady, chociaz nie calej > jakis tekst > ale to juz, albo ja niedokladnie uslyszalem, albo redaktorzy nie do konca wiedzieli o czym mowia Niech by mi najpierw skanalizowali ruch ze Strykowa bo w niedzielę wieczorem muszę kombinować a idą wakacje i będą zmiany turnusów. Pozdrawiam BAS
-
elektryczność- lamerskie pytanie
> + i - dla pradu zmiennego o napiecu 230V ktore wystepuje w instalacji mieszkania Jak już idziemy w puryzm to mowa o szczególnym przypadku zmiennego, który jest prądem przemiennym i tak mnie uczyli od podstawówki (na fizyce). Pozdrawiam BAS
-
elektryczność- lamerskie pytanie
> (+) z (-) możesz zamieniać. Tyle, że niektóre urządzenia (np. kotły CO) z jakiś powodów wolą mieć fazę (L) z lewej strony a N z prawej. Pozdrawiam BAS
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
> 4. Eibach pro-kit wersja zima - wreszcie wygląda jak powinien i bardzo dobrze się prowadzi > 5. Eibach pro-kit wersja lato Za nisko dla mnie, autko musi pomykać po leśnych drogach. Pozdrawiam BAS
-
problem z wentylatorem Stilo 2,4-PILNIE POMÓŻCIE!!!!!
Kliken. Pozdrawiam BAS
-
zwrot VAT dla osoby prywatnej za zakup auta w DE
Nie jestem pewien czy da się w tej chwili odzyskać ten vat(mwst), ale jak odzyskasz niemiecki vat (~19%) to będziesz musiał zapłacić polski vat (23%). A może być gorzej bo w D odzyskasz 19% od np. 1000euro a w PL wezmą sobie Eurotax i każą Ci zapłacić polski vat od 3000euro. Nawet gdyby liczyli od 1000euro to zdaje się, że i tak do podstawy vat trzeba by doliczyć akcyzę. Pozdrawiam BAS
-
Zwrot kosztów dojazdu (miał być bezwypadkowy)
> - j.w., ale gdy zostało to uzgodnione (np. mail, nagrana rozmowa) Jakby jakiś handlarz poszedł na taki układ to albo auto ideał albo ma inną wadę. Przy czym to drugie jest statystycznie bardziej prawdopodobne. Pozdrawiam BAS
-
Płukanie silnika - spostrzeżenia
> A brał którędy?Przez uszczelniacze czy raczej przez pierścienie? U mnie uszczelniacze zrobione, więc zostają pierścionki zgarniające. Pozdrawiam BAS
-
Płukanie silnika - spostrzeżenia
> Nie. Rozrzedzenie oleju 5W40 naftą z detergentem w stosunku 1/10 nie zaszkodzi bardziej niż > ładowanie diesla przy wypalaniu dpf. Tam potrafi być dużo więcej ropy w oleju. > Spuszczając olej, nadal leci olej, bardziej czarny, ale ciągle tłusty olej. Czyli radzisz, żebym zalał i pojeździł? Pozdrawiam BAS
-
Płukanie silnika - spostrzeżenia
> Z kolei przy takich ilościach to ja bym się nie zastanawiał tylko raz na te parę miesięcy wlewał > litr lotosa - przecież to żaden koszt Tak robiłem dotąd, ale jest to irytujące jak robisz to raz w miesiącu. Kolejny problem to ryzyko ukręcenia świec przy wymianie jak silnik spala olej. Pozdrawiam BAS
-
Płukanie silnika - spostrzeżenia
> Jak brał 1,3l/1000km tak brał dalej. > Pomogła dopiero wymiana pierścieni. Przy takim braniu to bym się nie zastanawiał i robił generalkę. Mówimy o ilościach rzędu 0,3-0,4L/1000km. Pozdrawiam BAS
-
Płukanie silnika - spostrzeżenia
> W sumie silnik > pracował około 20 minut z różnymi obciążeniami. Hmm, mówimy o tym samym silniku w tym samym samochodzie. Przemyślę to jeszcze, wszyscy mówią, że 10minut na jałowych. Nie bałeś się o panewki? Pozdrawiam BAS
-
Płukanie silnika - spostrzeżenia
> korzystałem z tej płukanki, która Ty masz. Robiłem tak jak w instrukcji i efekt podobny do > kaczorkowego zauważyłem Faktycznie spadło zużycie oleju, początkowo trochę go brał > /wymieniałem silnik, ten który jest w aucie kilka miesięcy stał nieruszany/. Imo warte swoich > pieniędzy. Całkowicie ubytku nie zliwkidowało ale też od tego czasu nie dolałem. Po płukanie > zalane na wysokość 3/4 stanu bagnetu, w tej chwili jest jakieś 11 tys. od wymiany i lekko > poniżej 1/2 na bagnecie. Jeśli za 30zł będzie widoczna poprawa to będę bardzo zadowolony. Uprzedzał mnie dzisiaj ktoś, żeby nie przesadzić z czasem, ale skoro Kaczorek nawet jeździł na płukance to wydłużenie czasu o 5 minut nie powinno przynieść negatywnych skutków a może będzie lepiej? Tak naprawdę to liczę się z ryzykiem remontu silnika, ale wolałbym go uniknąć, więc wolałbym nie obrócić panewki. Wydaje mi się, że jeżeli nie będę obciążał silnika (nie będę jeździł) to nawet woda powinna wystarczyć do smarowania panewek. Pozdrawiam BAS
-
Płukanie silnika - spostrzeżenia
Sorry za wykopalisko. > Od momentu zakupu auta, silnik regularnie spalał mi olej. Ilości od 0,3 do 0,4 l/1000 km i nigdy > mniej. Zapadła decyzja o wlaniu płukanki firmy Wynns (około 30zł). Wlałem do rozgrzanego > silnika, przejechałem około 4 km, pozostawiłem na biegu jałowym około 15 minut, spuściłem > olej. W garażu czeka płukanka LM, na opakowaniu napisane, że przeznaczona na 5L oleju, ale zaleję całość (pojemność 3,8l, pewnie jest teraz w okolicach połowy stanu, więc spokojnie wejdzie). W instrukcji jest wyraźnie napisane, że zalać na gorący silnik i zostawić na 10minut na wolnych obrotach, to nie apteka, więc rozważam zostawienie na 15minut. Zauważyłem, że pomimo, że w instrukcji (przynajmniej LM) jest, że autko ma być na jałowych to Ty jeździłeś. Dzisiaj 2 osoby powiedziały mi, że ma być na jałowych bez obciążenia. Szczerze mówiąc, obawiam się o panewki. Chciałbym poznać Twoją opinię na temat jeździć/NIE jeździć z płukanką. > Po wymianie zrobiłem 2 kkm i zużycie na razie żadne. Na bagnecie jest tyle, ile wlałem. > To tak, dla tych, którzy się jeszcze wahają. Czy ten stan się utrzymuje? Rozważam (już kupiłem, ale bez przekonania - obstawiam efekt placebo, tak na zasadzie Rutinoscorbinu) dodatkowo ceramizer. Pozdrawiam BAS
-
dodatkowe ubezpieczenie szyb i assistance
> chyba Ci się franszyza redukcyjna z integralną pomyliła True, co nie zmienia faktu, że i tak większość nie wie o istnieniu jednej i drugiej. Pozdrawiam BAS
-
dodatkowe ubezpieczenie szyb i assistance
> bardziej skomplikowana procedura likwidacji ? > w porownaniu "tylko AC " oraz autoszyba? Tak, likwidacja szkody z AC jest bardziej skomplikowana niż wykonanie jednego telefonu, następnie oddzwaniają, umawiają właściwy warsztat, jedziesz, wymieniają szybę, podpisujesz kwitek i zapominasz o sprawie. > i jak doubezpieczyc? Jak likwidujesz szkodę z AC to spada Ci kwota ubezpieczenia, więc gdybyś miał następną szkodę to odszkodowanie będzie niższe o cenę szyby z wymianą. Kolejna sprawa, o której chyba nie wiecie (wypadałoby czasami przeczytać do poduszki OWU) to franszyza redukcyjna, która powoduje, że przy tańszych szybach TU powie spadaj. Pozdrawiam BAS
-
dodatkowe ubezpieczenie szyb i assistance
> Ostatni zamiast ubezpieczać szyb wykup ochronę zniżek, wychodzi taniej. Trochę bardziej skomplikowana procedura likwidacji a później trzeba doubezpieczyć autko i okazuje się, że ubezpieczenie autoszyba wcale drogie nie jest. Pozdrawiam BAS
-
Auto z USA jako mienie przesiedleńcze.
> Musisz przebywać w USA przez 12 miesięcy i posiadać auto przez 6 miesięcy. Pobyt w USA najprościej > poświadczyć w konsulacie. Muszę być tam w sposób ciągły, czy wystarczy, że będę w USA raz na 2 miesiące przez 1-2tygodnie? Pozdrawiam BAS
-
A1 Stryków - Toruń.
> nie,nie jestem na tyle nierozgarniety, zeby mylic A1 z trasa W-Z Nie twierdzę, że jesteś nierozgarnięty... > ten termin slyszalem w kontekscie A1, chociaz, jak wspomnialem wczesniej, nie wierze w niego ...szum informacyjny związany z drogami i wiaduktami w Łodzi jest a tyle duży, że można się pogubić. Pozdrawiam BAS
-
A1 Stryków - Toruń.
> no i super, ale w ten sposob nie znajdzie informacji, ze jest szansa, ze oddadza szybciej > slyszalem nawet, ze moga do konca 2015 sie wyrobic, ale nie jestem az takimoptymista, zeby w to > wierzyc Ten termin tyczy się trasy W-Z, optymistyczny termin to ten, który podałem na samym początku. Pozdrawiam BAS
-
A1 Stryków - Toruń.
> Na kiedy jest planowane oddanie obwodnicy Lodzi? A1 Stryków-Tuszyn podobno ma być gotowa na wakacje 2016. Pozdrawiam BAS
