Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. W artykule, który linkowałem też jest o tym mowa. Pozdrawiam BAS
  2. Jesteś pewien, że masz pełną kontrolę nad swoim samochodem? Mało, że ludzie instalują kamerki w samochodach, mało że kamery są na każdym rogu to teraz okazuje się, że nie wiemy kto prowadzi nasz samochód i kto jakie dane pobiera z niego. Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział seamus na temat - Stilo
    No to mam autko z koszyczkami a sprężyna pękła. Pozdrawiam BAS
  4. bas odpowiedział seamus na temat - Stilo
    Akcja serwisowa polegała na montowaniu podstawek zabezpieczających, niestety nie rozwiązuje to problemu pękających sprężyn. Pękła mi sprężyna, zatrzymała się właśnie na tej dodatkowej podstawce, nic się nie stało, jedynie kierownica pomimo poprawnie ustawionej zbieżności, była przekrzywiona. Pozdrawiam BAS
  5. bas odpowiedział Jaruga na temat - Motokącik
    Jeśli robisz oddzielną konstrukcję, sterowaną mechnicznie kluczykiem lub oddzielnymi pilotami to bez problemu zadziała. Jeśli chcesz sterować fabrycznym pilotem wbudowanym w kluczyk to trzeba sprawdzić czy gdzieś na BC pojawia się sygnał analogowy w momencie otwarcia/zamknięcia z fabrycznego pilota, jeśli się nie pojawia to trzeba sobie wyrzeźbić/kupić (np. Moduł Q-CAN MCB03-1 i milion innych) coś co potrafi taki sygnał odczytać i wysterować przekaźniki. Pozdrawiam BAS
  6. bas odpowiedział seamus na temat - Stilo
    Gaz ok, bolączki to pierścionki olejowe, reszta to standard dla silnika (UPG) oraz dla samochodu czyli co kilka lat trzeba wymienić tuleje tylnej belki z przodu budowa zawieszenia standardowa czyli czasami polecą łączniki, czasami tuleja wahacza, czasami sworzeń wahacza, czasami końcówka drążka kierowniczego i co kilka lat przekładnia kierownicza. Reszta jak autko dobrze wyklepane to nie ma problemów, chyba że wyśnisz sobie szklany dach. Pozdrawiam BAS
  7. Ten plastik/laminat nie ma prawa wytrzymać tak dużych sił działających na tak małej powierzchni. Pozdrawiam BAS
  8. bas odpowiedział Jaruga na temat - Motokącik
    Albo popytać na szrocie i założyć oryginalny. Pozdrawiam BAS
  9. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    I bardzo dobrze. Jak widzę eLkę to spodziewam się, że może coś odwalić. To już wina Tirowców. Uważam, że początki nauki jazdy, czy w mieście czy na autostradzie, powinny mieć miejsce w nocy, kiedy nie ma ruchu, dopiero jak kursant dobrze sobie radzi to powinien jeździć w normalnym/dużym ruchu. Tyle, że tu powstaje problem, że szkoły prześcigają się w cenie a nie każdy opanuje równie szybko prowadzenie samochodu a zdaje się jest 20h, więc jak ktoś będzie miał zapłacić za dodatkowe 10h to robi się problem. Pozdrawiam BAS
  10. Jeśli generalkę robił zaufany warsztat, NIE rozumiem dlaczego nie wymienili sprzęgła, nie boisz się rudej to brać. Po generalce masz 100kkm spokoju z silnikiem. Zrób porządne zabezpieczenie antykorozyjne, pewnie wiele to nie pomoże, ale nie zaszkodzi. Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    Po co eskalować konflikty na drodze? Lepiej, żeby wszyscy wykazali się zrozumieniem i współpracowali.Pozdrawiam BAS
  12. Najprościej byłoby się dobrać do komputera diagnostycznego i sprawdzić czy nie ma tam możliwości włączenia tego. Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    Masz rację w przypadku 3 pasów lepiej tak robić, co ciekawe Niemcy też tak robią. Przy 2 pasach i dużym natężeniu ruchu nie da się tak robić bez zmuszania do hamowania tych na lewym pasie, chociaż zauważyłem, że jak włączałem się do ruchu razem z tym nieszczęsnym Passatem to ludzie uciekali na lewy. Pozdrawiam BAS
  14. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    Z Łodzi spokojnie dojedziesz cywilizowanymi drogami do: 3city, Wrocławia, Czech, Krakowa, Berlina, Warszawy, Szczecina itd, więc zaryzykuję twierdzenie, że nie jest źle jeśli chodzi o autostrady.Przydałoby się parę obwodnic, ale idzie ku lepszemu. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    Nie chodzi o to, że się nie dało bo się nie dało, ale o to jak niebezpieczne jest zmienianie prędkości w kolumnie jadącej z maksymalną dozwoloną prędkością. To niech się szybko uczą, zanim kogoś zabiją. Jestem wyluzowany, ale jak patrzę jakie głupoty ludzie robią to włos się jeży. Wkurza mnie słuchanie jak to prędkość... bo to nie prędkość. Obecnie w okolicy każdego większego miasta jest autostrada, obowiązkowe powinno być kilka godzin na autostradzie w ramach kursu + egzamin z jazdy autostradą. Przy tych prędkościach i takich umiejętnościach kierowców, czeka nas sporo spektakularnych dzwonów. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    Normalnie nie ma takich problemów, ale faktycznie zwykle jeżdżę w późniejszych godzinach i teraz chyba była jakaś zmiana turnusu. ZTCP to dociągnął do końca, ale miał max 80km/h. Pijany czy zwyczajnie głupi? Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    Do takich to powinno się strzelać. Akurat piszę o A1. Tamta autostrada jest płatna, więc i ruch jest mniejszy. Zwróć też uwagę, że w weekendy po A2 Warszawa-Łódź północ i po A1 Łódź północ - Gdańsk jeżdżą "wczasowicze", czyli ludzie, z których większość jeździ autostradą tylko na wakacje, stąd większy bałagan. W ten weekend miałem pecha bo udało mi się wyjechać z Łodzi dość wcześnie, na autostradzie byłem ~21 a w drodze powrotnej też jechałem wcześniej niż zwykle i na autostradzie byłem chwilę przed 19tą. Zwykle w obie strony jadę ~2h później. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    AAAA o tym zapomniałem: chciałem pozdrowić kierowcę srebrnego Passata B5 TDI, który włączał się przede mną po postoju na MOP'ie Głowno. Drogi kierowniku: pas rozbiegowy służy do tego, żeby się rozpędzić możliwie szybko, tak aby nie zmuszać jadących prawym pasem do zmiany pasa czy prędkości. Pas rozbiegowy to nie droga osiedlowa do Biedronki. Facet przyśpieszał bardzo powoli, na prawy pas wjechał z prędkością ~80km/h. Jak ktoś leci z głową 250km/h to mi nie przeszkadza, byle robił to z głową. Uważam, że stwarza mniejsze zagrożenie niż kolumna samochodów jadących z maksymalną dopuszczalną prędkością na autostradzie, ale zmieniająca tą prędkość bez wyraźnego powodu. Problem polega na tym, że jak dojdzie do karambolu przez takich idiotów to policja będzie opowiadać, że jest to spowodowane wysoką prędkością co jest wierutną bzdurą bo przyczyną takiego karambolu będzie ludzka głupota, wykonywanie gwałtownych manewrów, bezsensowne wyprzedzanie itp. Prędkość będzie miała jedynie wpływ na skalę uszkodzeń. Co on robił? Pozdrawiam BAS
  19. Co weekend robię A1 odcinek Łódź->Włocławek->Łódź. Zwykle na autostradzie jadę na tempomacie... Wczoraj się nie dało, ogólnie spory ruch... Rozumiem was mistrzowie kierownicy, wiem że macie gigantyczne doświadczenie bo jeździcie do pracy 5km 5 dni w tygodniu, naprawdę doceniam wasze doświadczenie, ale... Jak jedziecie autostradą to trzymajcie stałą prędkość, zwłaszcza na lewym pasie, zmiana prędkości co chwila w przedziale 17km/h się na to nie łapie. To, że mąż/tata kupił wam fajną beemkę z hardtopem i macie ładne blond włosy to jeszcze nie powód, żeby utrudniać innym jazdę, to że macie cały czas włączone wycieraczki (tryb ciągły) mimo, że to niewiele zmienia i można spokojnie jechać bez wycieraczek to problem waszego męża/taty. Ciągłe zmiany prędkości podczas jazdy w kolumnie lewym pasem są niebezpieczne i bez sensu. Jak lecicie 200km/h lewym pasem a widzicie, że samochód przed wami sygnalizuje, że zaraz wam zjedzie (kierunkowskaz w prawo) i widzicie, że ma do wyprzedzenia jeszcze tylko jeden samochód i później będzie mógł wam zjechać to nie ma sensu go poganiać ani wklejać się mu w zderzak - nie będziecie dzięki temu szybciej w Warszawie czy Kielcach. Jeśli poganiacie samochód przed wami a ten włącza na moment lewy kierunkowskaz to znaczy, że musicie poczekać bo sam wyprzedza a dalsze poganianie nic nie da. Jak widzicie dojeżdżający do was z tyłu samochód to nie uciekajcie w pierwszą dziurę na prawym pasie, gdzie będziecie musieli gwałtownie hamować, spokojnie ten z tyłu widzi, że jeszcze chwila i będziecie mieli na prawym dużą dziurę, będziecie mogli zjechać bez zmiany prędkości. Jeśli jedziecie starym okularem na radomskich tablicach za kimś na lewym pasie, ten ktoś zjeżdża na prawy pas to nie wyprzedzajcie go, żeby po chwili zjechać na prawy pas przed niego i zwolnić o 20km/h, jeśli facet jadący przed wami, zjeżdża na prawy pas bez zmiany prędkości to jeśli zjedziecie za nim na prawy pas to odbierze on to jako brak zamiaru wyprzedzania, że macie zamiar za nim jechać. Spowoduje to, że nie będzie później was puszczał, ale będziecie jechać spokojnie za nim. Sorry, ale to co wczoraj ludzie wyprawiali na A1 to aż dziw bierze, że nie doszło do jakiegoś karambolu. Pozdrawiam BAS
  20. bas odpowiedział Pablosss na temat - Stilo
    Silnik od Sieny czy BBM nie będzie chciał gadać z elektroniką w Stilo, musiałbyś przełożyć całą elektronikę i wykombinować jakiś moduł, który mówiłbym pozostałej elektronice samochodu (zegary, bc, radio itd.), że wszystko jest ok, podawał prędkość po CAN itd. O tempomacie w takiej konfiguracji zapomnij. Samego słupka nie da się zaadaptować do elektroniki Stilo (w Twoim przypadku musiałbyś dokupić elektronikę z wiązką silnika od 1.6), tzn. teoretycznie się da, ale minimum to podmiana map. Sam tego, w prosty sposób, nie ogarniesz. Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział angrius na temat - Motokącik
    Pozwolę sobie dodać obrazek, jakie siły działają na box'a w trakcie dzwona: Zwróćcie uwagę, że belki się poddały (i dobrze bo trochę energii zostało rozproszone). A teraz wyobraźcie sobie co by było, gdyby taki przedmiot był luzem we wnętrzu tego SUV'a (Fiat Freemont). Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział draco40 na temat - Motokącik
    Utrata wartości+koszt paliwa+koszt ubezpieczenia+koszty jakiś napraw+koszt zakupu opon zimowych+koszty parkowania=? Czy jazda taksówkami nie wychodzi przypadkiem taniej? Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział draco40 na temat - Motokącik
    Ktoś poszedł do salonu, kupił samochody segmentu C i robi nimi 5kkm rocznie czy kupił igiełkę od Niemca? Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział draco40 na temat - Motokącik
    Nie jest prawdą, że LPG wymiera, to jest za dobry biznes, żeby producenci instalacji LPG sobie odpuścili. Instalacje wtrysku gazu w fazie ciekłej tanieje a docelowo będzie kosztować tyle ile IV gen i to szybciej niż się nam wydaje. Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział Phil_ips na temat - Motokącik
    Korzysta z dokumentu wydanego na podstawie jakiegoś przepisu, który został unieważniony/zmieniony, musi wiedzieć, że przepisy się zmieniły, nie może na takim dokumencie jeździć. Chyba jest 30 dni na poinformowanie urzędu o zmianie istotnych danych w dokumencie, takimi danymi jest adres. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.