Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. A co później padło? Zacząłem to robić, dałem sobie spokój podczas cięcia obudowy lutownicą i pojechałem po używkę, która wystarczyła co najmniej do sprzedaży autka po jakiś 1-2 latach, co się później działo nie wiem z oczywistych względów. Pozdrawiam BAS
  2. To jeszcze jakieś nie wygniły? Były swego czasu przypadki na kąciku BBM, że wał wyjeżdżał bokiem w tych silnikach, generalnie Fiat nie potrafi/ł robić R5. TTTM, pada przekaźnik od EBD, można albo bawić się w wymianę przekaźnika, która jest banalna gdyby nie konieczność cięcia obudowy, więc wymienia się całą centralkę i przez jakiś czas jest spokój. Pozdrawiam BAS
  3. Nie ma mnie w Łodzi, ale pewnie koledzy podpowiedzą. BAS
  4. bas odpowiedział bas na temat - Gaz na ulicach
    Szczerze mówiąc obstawialem reduktor. Zajmę się tematem po urlopie. BAS
  5. Kiedyś też miałem pomysł na Jaguara, rozmawiałem ze znajomym, który ma Jaguara.Stwierdził, że gdzieś w Częstochowie jest facet, który już prawie całego ocynkowal bo strasznie rdzewieja. Znajomy przy swoim co chwila coś poprawia. Gdyby nie ruda to eksploatacja podobno całkiem tania. BAS
  6. W Lodzi na Maratonskiej obok Tap auto. BAS
  7. Jaguary mają jedną zasadniczą wadę - rdza. Pozdrawiam BAS
  8. bas odpowiedział bas na temat - Gaz na ulicach
    Wczoraj tankowalem na "obcej"(Orlen przy Piotrkowie kuj.) stacji i dzisiaj nie szarpal. Zwykle tankuje na osiedlowej stacji lub marketowej lub na Orlenie w okolicach Włocławka. Albo to przypadek albo coś mi się kończy, zastanawiam się czy to reduktor czy wtryskiwaczy. BAS
  9. bas odpowiedział bas na temat - Gaz na ulicach
    Zapomniałem dodać, że instalacja ma przejechane 60kkm+(dokładnie nie pamiętam), wcześniej było ok. Pozdrawiam BAS
  10. Drań (na pewno na ciepłym, nie wiem jak na zimnym) szarpie sobie od 1000 do 2000 obrotów jak dam mu w pedal. Zwykle na 3,4,5 biegu, ale zdarza mu się na 2. Co obstawianie? Pozdrawiam BAS
  11. Z zasady dmucham w Stilo (15/16") 2,5-2,6 bar. Dzięki temu spada ryzyko uszkodzenia opon/felg na dziurach. Jeżdżę także sporo po autostradach. Co do komfortu to ile byś nie napompowal w Stilo to i tak jest to kanapa. Kilka kkm temu zmieniałem zawieszenie i trochę żałuję, że nie włożyłem zawieszenia przeznaczonego do diesla - może byłoby mniej kanapowo. Pozdrawiam BAS
  12. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    600km turbo dieslem to dla silnika pikuś. Jeśli goniłem po niemieckiej autostradzie to jedyne co robiłem przy zatrzymaniu to przed zgaszeniem silnika stawałem obok samochodu, zapalałem papierosa i pozwalałem turbo się wystudzić do czasu wypalenia papierosa. Od poniedziałku do piątku wstaję o 05:10, idę do pracy a w piątki około 20-22 wsiadam w samochód i lecę ~150-160km na weekend, po jakimś czasie przyzwyczaiłem się i radzę sobie ze zmęczeniem (zwykle w tygodniu mało śpię bo zwykle jest coś w tv do obejrzenia wieczorem), dla mnie podstawą jest pociągnąć jak najdalej autostradą do pierwszego postoju, najlepiej jak postój jest już po zjeździe z autostrady. Jak zmusi mnie do postoju na fajkę na początku autostrady to później się męczę. Podsumowując: Twoja kondycja psychofizyczna jest ważniejsza niż silnik. Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział Josyp na temat - Motokącik
    Nie. Data zaprogramowania to data wrzucenia/aktualizacji fw, kasowanie błędów nie zapisuje się. Z ciekawostek, data programowania BRC SQ24 to data ustawiona w laptopie, więc jak chce manipulować tą datą to zmieniam datę w laptopie przed połączeniem się z samochodem. Kwestia wersji oprogramowania/klucza BRC w laptopie to inna sprawa. Pozdrawiam BAS
  14. bas odpowiedział Josyp na temat - Motokącik
    Crash data w różnych układach usuwa się różnie, czasami kasuje się z komputera, czasami podmienia się pamięć. Dla ludka z ulicy kosztuje to około 100zł, dla Mirka pewnie 30-50zł. Wkładanie używanych poduszek/napinaczy kosztuje "ciut" więcej, to ciut to od 100zł w górę za sztukę a rezystor kosztuje 0,1zł, jak policzysz to okaże się, że 2x napinacz+ 2x poduszka i zrobi się 500zł przy tanim samochodzie, na którym Mirek ma zysk rzędu 1000-2000zł, więc 500zł robi różnicę a przy drogim/nowym samochodzie koszty będę jeszcze większe. Pozdrawiam BAS
  15. W BRC SQ 24 jest tak, że następuje otwarcie zaworów a dopiero po krótkiej chwili następuje przełączenie. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    W nocy. W dzień. Pozdrawiam BAS
  17. Zakładam, że z pilota czy z kluczyka działa. Odłącz złącze drzwi-nadwozie i przedmuchaj, jak nie pomoże to rozbierz panel i zobacz czy jak ręcznie zewrzesz przewody to będzie działać czy nie, jeśli będzie to kupujesz na szrocie/allegro przycisk i wymieniasz. Miałem kiedyś tak, że dostała mi się wilgoć do złącza drzwi-nadwozie i wszystko w drzwiach przestało działać, nawet termometr nie działał. Pozdrawiam BAS
  18. Może Renault Thalia? Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    Opony w Stilo (195/65/15;205/55/16) pompuję do 2,5-2,6bar i jeżdżę po Łodzi normalnie a na pewno nie jeżdżę wolno. Pozdrawiam BAS
  20. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    Nie neguję, że w Łodzi część dróg jest kiepska, ale nie demonizuj, da się przejechać, wystarczy przestrzegać ograniczeń prędkości. Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    Pracuję w okolicach tego remontowanego skrzyżowania, jeżdżę tamtędy 2 razy dziennie. Nikt Ci nie każe jechać tam 150km/h, jak zwolnisz na skrzyżowaniach do 50km/h to nic nie urwiesz. To jest najszybszy/najkrótszy przelot przez Łódź do A2/A1 w nocy. Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    Bo o 5:40 w niedzielę to nie ma korków w Łodzi. Po co wjeżdżałeś do Strykowa? Przecież od strony Łodzi masz rondko, którym wskakujesz na A2. Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    Rozumiem, że już przejechałeś, ale dla potomnych: W nocy, zwłaszcza w weekend, jedziesz cały czas prosto, nie wjeżdżasz na trasę Łódź-Górna, jak dojedziesz do skrzyżowania, gdzie musisz skręcić w prawo lub w lewo to skręcasz w prawo a później po znakach na Gdańsk, nie pakuj się tą trasą w dzień, nawet w weekend jest to kiepski pomysł bo są tam prowadzone roboty drogowe przy Skrzyżowaniu Marszałków (Piłsudskiego/Rydza-Śmigłego/Kopcińskiego). W tygodniu w dzień wjeżdżasz na trasę Łódź-Górna i dalej po znakach na Gdańsk, przytyka się na odcinku 6-Sierpnia->Drewnowska a później na Zgierskiej, ale jak porównasz czas ominięcia Łodzi to okaże się, że lepiej odstać tą chwilę w korkach. Pozdrawiam BAS
  24. Od kilku lat jest tak, że nawet jak przedstawiciel handlowy jeździ służbowym maluchem to musi mieć psychotesty. To, że wydaje mi się to bez sensu to inna sprawa. Pozdrawiam BAS
  25. Fajnie to się zrobi jak ktoś napisze jakiegoś gotowca do tego i dorwą się do tego gimbusy. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.