Zawartość dodana przez bas
-
Automat, naprawdę takie awaryjne?
Miałem Cromę z automatem, obecnie jeździ nią inny autokącikowicz, sprzedałem bo miałem dołek. Obecnie rozglądam się za Croma/AR159SW/Insignia, oczywiście z automatem. W Cromie jest dość specyficzny płyn w skrzyni a wymiana filtra wymaga rozebrania połowy przodu. Pozdrawiam BAS
-
Automat, naprawdę takie awaryjne?
Tak, potrafią złapać powietrze i się przytrzeć, zwłaszcza w nowych skrzyniach np. AISIN'a. Bajka polega na tym, że kiedyś było tak, że robiłeś dynamiczną wymianę, odkręcałeś miskę, wymieniałeś filtr, uzupełniałeś płyn i do przodu. W nowych skrzyniach filtr potrafi być zaszyty w dziwnych miejscach. Zwykły Heniek, nawet jak będzie miał Autodatę czy Tecdoc'a to może doprowadzić do zapowietrzenia i mogą się przytrzeć. Pozdrawiam BAS
-
Automat, naprawdę takie awaryjne?
Jako osoba, która jeździła wieloma automatami, która obecnie rozgląda się(no może na wiosnę) za automatem, powiem tak: jeśli kupisz zdrowy automat i natychmiast zmienisz w nim płyn hydrauliczny (nie wiem czemu ludzie uparcie nazywają to olejem) wraz z filtrem i zrobisz to bez przycierania zaworów to będzie śmigać. Jeśli zawory będą przytarte to będzie płacz i lament. Mówię oczywiście o klasycznych automatach a nie wynalazkach. Pozdrawiam BAS
-
Szkoda parkingowa i niezdecydowanie sprawcy
Powiedz kobicie, że ma 2 opcje: 1. przyznaje się, piszecie oświadczenie, jej ubezpieczyciel zlikwiduje szkodę i po sprawie, 2. dzwonisz po policję, dajesz policji namiary na świadka, policja ustali czy ona jest faktycznie sprawcą a pewnie tak będzie, z numerem sprawy z policji zgłosisz się do jej ubezpieczyciela a autko odstawisz do ASO, przy czym policja i ubezpieczyciel będzie poinformowany, że zbiegła z miejsca zdarzenia. Jeśli policja ustali, że to ona była sprawcą to Ty będziesz miał naprawione autko na koszt jej ubezpieczyciela a ona dostanie regres bo zbiegła z miejsca kolizji. Daj jej 1 dzień na zastanowienie się i tyle. Pozdrawiam BAS
-
[KzAK] Siekiera (zestaw)
Miałem różne grabki, różne lisie ogony itd. i jakimś cudem jedyne, które przetrwały w niepogorszonym stanie przez wiele lat to te z logo Fiskars. Dla jasności: nie handluję tym, wyraziłem swoją opinię, może gdybym pracował w branży ogrodniczej to znałbym inne, lepsze marki, ale jako amator polecam tą markę. Pozdrawiam BAS
- [KzAK] Siekiera (zestaw)
- [KzAK] Siekiera (zestaw)
- [KzAK] Siekiera (zestaw)
-
101 napraw - Booster
BESTEK 600A Peak Current Portable Car Jump Starter and Power Bank with LED Flashlight and Dual USB Charging Ports Pozdrawiam BAS
-
Oświetlenie w łazience
Mam już G4 a wolałbym uniknąć przeróbki. Jakoś nie wyobrażam sobie gwiezdnego nieba na e27. Pozdrawiam BAS
-
Wymiana fug pod prysznicem
Tutaj filmik instruktażowy: Jak kolega nie jest pewien to zawsze może wymaskować płytki taśmą malarską (chociaż jest to kiepska metoda). Co do samego impregnowania to można, ale tak jak wcześniej napisałem - jest to dosłownie pudrowanie syfa, skoro i tak zmienia fugę to niech kładzie epoksydową. Najważniejsze przy fugach epoksydowych - szybko usunąć nadmiar z płytek. Pozdrawiam BAS
-
Oświetlenie w łazience
Sufit jest z płyty kg. Pozdrawiam BAS
-
Wymiana fug pod prysznicem
No to idziesz do sklepu i prosisz o ten sam kolor w wersji epoksydowej. Każdy kolor ma swój numerek. Żeby mnie tu nie zjedli: oczywiście są preparaty do impregnacji, ale to jest dosłownie pudrowanie syfa. Pozdrawiam BAS
-
Wymiana fug pod prysznicem
Fug się nie impregnuje, w miejscach takich jak kabina prysznicowa stosuje się fugi epoksydowe, ale uważaj bo epoksydowe kładzie się trochę inaczej niż cementowe, w sensie, że jak nie oczyścisz od razu kafli to będzie problem. Jaką masz obecnie fugę? Większość producentów trzyma paletę kolorów zarówno dla fug cementowych jak i dla fug epoksydowych. Pozdrawiam BAS
-
Oświetlenie w łazience
Zastanawiam się jeszcze nad wymianą tego transformatora na mniejszy. Teraz pewnie jest 400-500W (lub więcej, pamiętam, że bydle było bardzo duże), jak założyłbym ledy to potrzebowałbym 17x max5W=85W czyli 100W byłoby wystarczająco, jednocześnie taki 100W pewnie mniej szarpie przy starcie. EDIT: wychodzi na to, że 17x2,16W=37W, więc nawet 50W by wystarczyło. Pozdrawiam BAS
-
Oświetlenie w łazience
Wtorek/czwartek podjadę do elektronicznego na ploty i zobaczymy. Na 100% w szereg (przecież cały prąd będzie przez niego płynął) a nie równolegle? Pozdrawiam BAS
-
Oświetlenie w łazience
Dobre pytanie, tak na oko będzie ~5m2, zresztą to nie jest jedyne oświetlenie w tej łazience, jest jeszcze 60W (obecnie świeczka led ~5W) nad lustrem. To samo zrobiłem wczoraj - zastąpiłem 6x40W 230V 6x6W LED 230V i wyszło tak, że jest potwornie jasno. Ten łuk na pierwszym zdjęciu znajduje się na obrysie kabiny. Rozumiem, że daję termistor ntc na 230V? Pozdrawiam BAS
- ciemność a drogowe lub mijania
-
Oświetlenie w łazience
W tej chwili jest 17x halogen 12V 20W, coś tam się zadziało w kablach, będę musiał dobrać się do sufitu. Obecny transformator troidalny robi taki bałagan w instalacji przy włączaniu, że wywala bezpiecznik. Wobec powyższego możliwa jest przeróbka na 230V, ale nie upieram się na to. Chciałbym mieć dobre oświetlenie, ale najchętniej led'owe ze względu na rachunki. Obecnie wygląda to tak: W drugiej łazience mam takie "żarówki" w oprawkach: ale tam jest ich 6 i jest mega jasno - jak wstaję w nocy na siku i odruchowo włączę to oświetlenie to budzę się na amen, więc włożenie 17x coś takiego spowodowałoby, że nie dałoby się wejść do tej łazienki, zresztą oprawy nie zmieściłyby się na łuku nad kabiną. Jakie macie pomysły? Oczywiście nie chcę wydać na to majątku. Pozdrawiam BAS
-
Seat 1,6 102KM i instalacje fabryczne
Ale takie umowy są zdaje się lokalnie w PL, w innych krajach może być inaczej. Pozdrawiam BAS
- mgła
-
filtr oleju a kontrolka ciśnienia...
Chodziło mi o to, że nie rozumiem, w którym momencie zapala Ci się kontrolka. Pozdrawiam BAS
-
filtr oleju a kontrolka ciśnienia...
Kontrolka działa tak, że gaśnie po wzroście ciśnienia powyżej założonego minimum (zwykle ~0,8bar) a zapala się po spadku ciśnienia poniżej tego progu. Kontrolka ma zgasnąć w momencie rozruchu silnika a zapalić się chwilę po wyłączeniu silnika (zatrzymaniu pompy oleju), zakładając oczywiście, że po wyłączeniu silnika będziesz miał włączony zapłon. W kontekście tego, kompletnie nie rozumiem co masz na myśli. Pozdrawiam BAS
-
filtr oleju a kontrolka ciśnienia...
Tak, zdaje się, że któryś z silników VW miał problem z Filtronami i ogólnie były jaja. Co do Twojego problemu to możliwe, że filtr, który stawia większy opór powoduje, że szybciej rośnie ciśnienie. Kwestia czy fakt stawiania większego oporu świadczy o tym, że filtr jest lepszy czy nie? Pozdrawiam BAS
-
mgła
Dzisiaj w Łodzi nie było mgły, ale znalazł się idiota, który miał włączone przeciwmgłowe w przyczepce. Tylnych przeciwmgłowych używam tylko przy mocno ograniczonej widoczności (mgła lub deszcz), niestety są tacy, którym wystarczy, że usłyszą w tv, że mają być mgły. Pozdrawiam BAS
