Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. Czy minęło 5 lat od 2008 roku? Po takim przebiegu wymieniasz komplet, mógłbyś zaryzykować sam pasek jak miałby przejechane 5-10kkm. Pozdrawiam BAS
  2. Odpowietrznik, którzy pokazałeś na zdjęciu to jest automat. Tak jak kolega @@Ozarek wsponiał - wykręć śrubkę i go stuknij, jak nie pomoże to odkręć górną pokrywę, wyczyść, złóż i będzie Pan zadowolony... Gdyby to nie pomogło to go wymień, IMO ta śruba nie jest od tego odpowietrznika, wkręcając ją mogłeś uszkodzić pływak. Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział pfikusny na temat - Zrób to sam
    Ma, ale steruje on zamkami i szybami samochodu, ale nie steruje bramą.Pozdrawiam BAS
  4. bas odpowiedział pfikusny na temat - Zrób to sam
    Napisz coś wiecej.Pozdrawiam BAS
  5. Dlaczego ja? To nie ja wprowadziłem na PL obszar celny ten samochód a to na osobie wprowadzającej na obszar celny spoczywa obowiązek uiszczenia akcyzy. Z tego co czytałem wtedy to praktyka była taka, że jak autko zostało jako ciężarowe zarejestrowane w PL i dopiero później przebudowane na osobowe to nie ma problemu z akcyzą. Jeśli zostałoby przebudowane przed rejestracją to UC się czepiał. Pozdrawiam BAS
  6. Też przerabiałem taki scenariusz - kupiłem od handlarza w PL na PL fakturę samochód ciężarowy, zarejestrowałem na siebie, po odbiór twardego DR wybrałem się z papierami, że autko przebudowałem na osobowe, złożyłem wniosek o zmianę przeznaczenia i za kolejne 2 tygodnie odebrałem twardy DR na osobówkę. Pozdrawiam BAS
  7. A co możesz zrobić? Każdy z nas mógł prowadzić ten samochód, będziesz pouczał każdego? To nie ma sensu, lepiej zapomnieć. Takie sytuacje się zdarzają, wypadki też się zdarzają i nic z tym nie zrobisz tak długo jak długo w grę będzie wchodził czynnik ludzki. Pozdrawiam BAS
  8. Masz pretensje, dzwoniłeś na 112 a z PoRD Art. 11 pkt.1 wynika, że miałeś obowiązek mu ustąpić. Bajka polega na tym, że w praktyce nie ma większego znaczenia kto miał komu ustąpić, ważne jest to, że wszyscy są cali i zdrowi. Chociaż w tym przypadku nie masz racji to i tak przytoczę moje ulubione powiedzenie: Cmentarze są pełne tych, którzy mieli pierwszeństwo i rację. Myślę, że powinieneś usiąść w kapciach przez tv, napić się smacznej herbatki, cieszyć się, że nic Ci się nie stało i zapomnieć o sprawie. Pozdrawiam BAS
  9. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego należy chodzić właśnie lewą stroną jezdni? Właśnie dlatego, że kierowca może Cie nie zauważyć a Ty z pewnością będziesz go widział i będziesz miał szansę uskoczyć. Zdarza się, koleś mógłbyś zmęczony po trasie itd. Wiem, że rządzą teraz sami święci, ale zastanów się chwilę zanim rzucisz kamień. Pozdrawiam BAS
  10. Mozesz jeszcze poszukać takiego autka zarejestrowanego jako ciężarowe, od takich nie płaci sie akcyzy. Uwaga: Wprowadzasz, rejestrujesz w Pl jako ciężarowe i dopiero przerabiasz na osobowe. Jesli zrobisz przerobke przed rejestracją to bedziesz miał problemy z UC. Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział Pado na temat - Zrób to sam
    Chciałem wymienić świetlówkę nad zlewem, wybili mi to z głowy w hurtowni. Pobór prądu praktycznie taki sam a koszty i kombinacje dochodzą. Pozdrawiam BAS
  12. bas odpowiedział akapap na temat - Stilo
    Jest wątek o przeróbce układu tak jak jest po FL, czyli pomija się matę. Tak. Pozdrawiam BAS
  13. Spalone sprzęgło szybko zauważysz, przegrzanego płynu możesz nie zauważyć. Zresztą jak pojedziesz do ASO i powiesz, że trzeba wymienić płyn po przegrzaniu to Ci powiedzą to co mi wytłumaczyli w ASO, że płynu syntetycznego się nie wymienia bo ich zdaniem jest on wieczny. Pozdrawiam BAS
  14. Nie połowa skrzyni (tak dobrze to nie ma) a połowa przodu samochodu. Ja yhmy, to spróbuj zimą walczyć automatem z wyciągnięciem z zaspy większego samochodu, spore szanse na przegrzanie płynu w skrzyni, jeśli nie wymienisz go niezwłocznie to często leci konwerter. Dwu masowe Koło Zamachowe. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział groszek28 na temat - Motokącik
    Tu akurat się zgadzamy a zwłaszcza jeśli chodzi o Futurę. Pozdrawiam BAS
  16. Co nie zmienia faktu, że 800-900zł za wymianę oleju i filtra trzeba zapłacić w Cromie, jeśli ma być dobrze zrobione. Pozdrawiam BAS
  17. Ja tam się zatrzymałem na Automatic Transmission Fluid. A jak inaczej przy dynamicznej wymianie, wymienisz filtr? Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział groszek28 na temat - Motokącik
    Chodzi o to, żeby to robić prewencyjnie od początku, jak akumulator będzie mocno zasiarczony to jest już po jabłkach. Założenia producenta akumulatora są takie, że po 3-4 latach masz kupić nowy. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział groszek28 na temat - Motokącik
    Podstawowe pytanie: czy przeprowadzasz okresowe doładowanie? W samochodzie masz z definicji ujemny bilans energetyczny co sprzyja zasiarczaniu akumulatora. Co pół roku wyciągam akumulator i ładuje do pełna. 2-3 tygodnie temu przeprowadziłem takie ładowanie - okazało się, że akumulator był całkiem nieźle doładowany ~80%, ale autko jeździ głównie trasy(autostrada), jakieś 70% trasa, 30% miasto. Pozdrawiam BAS
  20. Fiat Croma, Vectra C. Pozdrawiam BAS
  21. Nie uogólniaj na całą markę. Kiedyś w salonie stało GP a obok NB, wsiadłem do NB a później do GP. GP ma tragiczną jakość wykończenia wnętrza. W NB jest bardzo przyjemne wnętrze. Pozdrawiam BAS
  22. Chodzi o floty. Jak kupujesz samochody to porównujesz koszt zakupu/leasingu samochodu oraz koszt eksploatacji. Jak dorzucisz do kosztów serwisu wymianę filtra i płynu w ASB to koszt rośnie i takie autko może być odrzucone w przetargu. Pozdrawiam BAS
  23. To raczej nie był wymieniany. Nie wiem jak w Insingii, ale w Cromie producent nie przewiduje wymiany płynu. Zrobiłbym wymianę i pewnie się poprawi. Pozdrawiam BAS
  24. Przesądny jestem - nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki. Myślę o Cromie z samego końca produkcji (2010) lub AR159SW z końca produkcji (2011). Szczerze mówiąc to przymierzam się i jeszcze trochę to potrwa. Zależy ile odłożę kasy, może starczy na Fiata Remonta? Pozdrawiam BAS
  25. Czy płyn był w niej zmieniany co max 60kkm? Jakoś bardziej to przypomina płyn hydrauliczny w skrzyniach hydraulicznych niż olej. W Cromie jest AF40 w Insignii podobno jest jakaś skrzynia GM'owska, podobno bardzo dobra i mało awaryjna. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.