Zawartość dodana przez bas
-
Tonący brzytwy sie chwyta - DAEWOO nexia
Czy minęło 5 lat od 2008 roku? Po takim przebiegu wymieniasz komplet, mógłbyś zaryzykować sam pasek jak miałby przejechane 5-10kkm. Pozdrawiam BAS
-
Odpowietrznik pionu/kaloryfera
Odpowietrznik, którzy pokazałeś na zdjęciu to jest automat. Tak jak kolega @@Ozarek wsponiał - wykręć śrubkę i go stuknij, jak nie pomoże to odkręć górną pokrywę, wyczyść, złóż i będzie Pan zadowolony... Gdyby to nie pomogło to go wymień, IMO ta śruba nie jest od tego odpowietrznika, wkręcając ją mogłeś uszkodzić pływak. Pozdrawiam BAS
-
Pilot bramy garażowej
Ma, ale steruje on zamkami i szybami samochodu, ale nie steruje bramą.Pozdrawiam BAS
-
Pilot bramy garażowej
Napisz coś wiecej.Pozdrawiam BAS
-
Auto z Niemiec, silnik powyżej 2 litrów.
Dlaczego ja? To nie ja wprowadziłem na PL obszar celny ten samochód a to na osobie wprowadzającej na obszar celny spoczywa obowiązek uiszczenia akcyzy. Z tego co czytałem wtedy to praktyka była taka, że jak autko zostało jako ciężarowe zarejestrowane w PL i dopiero później przebudowane na osobowe to nie ma problemu z akcyzą. Jeśli zostałoby przebudowane przed rejestracją to UC się czepiał. Pozdrawiam BAS
-
Auto z Niemiec, silnik powyżej 2 litrów.
Też przerabiałem taki scenariusz - kupiłem od handlarza w PL na PL fakturę samochód ciężarowy, zarejestrowałem na siebie, po odbiór twardego DR wybrałem się z papierami, że autko przebudowałem na osobowe, złożyłem wniosek o zmianę przeznaczenia i za kolejne 2 tygodnie odebrałem twardy DR na osobówkę. Pozdrawiam BAS
-
O mało nie doszło do potrącenia i co dalej?
A co możesz zrobić? Każdy z nas mógł prowadzić ten samochód, będziesz pouczał każdego? To nie ma sensu, lepiej zapomnieć. Takie sytuacje się zdarzają, wypadki też się zdarzają i nic z tym nie zrobisz tak długo jak długo w grę będzie wchodził czynnik ludzki. Pozdrawiam BAS
-
O mało nie doszło do potrącenia i co dalej?
Masz pretensje, dzwoniłeś na 112 a z PoRD Art. 11 pkt.1 wynika, że miałeś obowiązek mu ustąpić. Bajka polega na tym, że w praktyce nie ma większego znaczenia kto miał komu ustąpić, ważne jest to, że wszyscy są cali i zdrowi. Chociaż w tym przypadku nie masz racji to i tak przytoczę moje ulubione powiedzenie: Cmentarze są pełne tych, którzy mieli pierwszeństwo i rację. Myślę, że powinieneś usiąść w kapciach przez tv, napić się smacznej herbatki, cieszyć się, że nic Ci się nie stało i zapomnieć o sprawie. Pozdrawiam BAS
-
O mało nie doszło do potrącenia i co dalej?
Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego należy chodzić właśnie lewą stroną jezdni? Właśnie dlatego, że kierowca może Cie nie zauważyć a Ty z pewnością będziesz go widział i będziesz miał szansę uskoczyć. Zdarza się, koleś mógłbyś zmęczony po trasie itd. Wiem, że rządzą teraz sami święci, ale zastanów się chwilę zanim rzucisz kamień. Pozdrawiam BAS
-
Auto z Niemiec, silnik powyżej 2 litrów.
Mozesz jeszcze poszukać takiego autka zarejestrowanego jako ciężarowe, od takich nie płaci sie akcyzy. Uwaga: Wprowadzasz, rejestrujesz w Pl jako ciężarowe i dopiero przerabiasz na osobowe. Jesli zrobisz przerobke przed rejestracją to bedziesz miał problemy z UC. Pozdrawiam BAS
-
Świetlówki LED
Chciałem wymienić świetlówkę nad zlewem, wybili mi to z głowy w hurtowni. Pobór prądu praktycznie taki sam a koszty i kombinacje dochodzą. Pozdrawiam BAS
-
Fotele z anglika do stilo 3D.
Jest wątek o przeróbce układu tak jak jest po FL, czyli pomija się matę. Tak. Pozdrawiam BAS
-
Automat, naprawdę takie awaryjne?
Spalone sprzęgło szybko zauważysz, przegrzanego płynu możesz nie zauważyć. Zresztą jak pojedziesz do ASO i powiesz, że trzeba wymienić płyn po przegrzaniu to Ci powiedzą to co mi wytłumaczyli w ASO, że płynu syntetycznego się nie wymienia bo ich zdaniem jest on wieczny. Pozdrawiam BAS
-
Automat, naprawdę takie awaryjne?
Nie połowa skrzyni (tak dobrze to nie ma) a połowa przodu samochodu. Ja yhmy, to spróbuj zimą walczyć automatem z wyciągnięciem z zaspy większego samochodu, spore szanse na przegrzanie płynu w skrzyni, jeśli nie wymienisz go niezwłocznie to często leci konwerter. Dwu masowe Koło Zamachowe. Pozdrawiam BAS
-
Akumulator 4max
Tu akurat się zgadzamy a zwłaszcza jeśli chodzi o Futurę. Pozdrawiam BAS
-
Automat, naprawdę takie awaryjne?
Co nie zmienia faktu, że 800-900zł za wymianę oleju i filtra trzeba zapłacić w Cromie, jeśli ma być dobrze zrobione. Pozdrawiam BAS
-
Automat, naprawdę takie awaryjne?
Ja tam się zatrzymałem na Automatic Transmission Fluid. A jak inaczej przy dynamicznej wymianie, wymienisz filtr? Pozdrawiam BAS
-
Akumulator 4max
Chodzi o to, żeby to robić prewencyjnie od początku, jak akumulator będzie mocno zasiarczony to jest już po jabłkach. Założenia producenta akumulatora są takie, że po 3-4 latach masz kupić nowy. Pozdrawiam BAS
-
Akumulator 4max
Podstawowe pytanie: czy przeprowadzasz okresowe doładowanie? W samochodzie masz z definicji ujemny bilans energetyczny co sprzyja zasiarczaniu akumulatora. Co pół roku wyciągam akumulator i ładuje do pełna. 2-3 tygodnie temu przeprowadziłem takie ładowanie - okazało się, że akumulator był całkiem nieźle doładowany ~80%, ale autko jeździ głównie trasy(autostrada), jakieś 70% trasa, 30% miasto. Pozdrawiam BAS
-
Automat+diesel za ok 15k - help?
Fiat Croma, Vectra C. Pozdrawiam BAS
-
Nowe Punto z salonu - czy to korzystna oferta?
Nie uogólniaj na całą markę. Kiedyś w salonie stało GP a obok NB, wsiadłem do NB a później do GP. GP ma tragiczną jakość wykończenia wnętrza. W NB jest bardzo przyjemne wnętrze. Pozdrawiam BAS
-
Automat, naprawdę takie awaryjne?
Chodzi o floty. Jak kupujesz samochody to porównujesz koszt zakupu/leasingu samochodu oraz koszt eksploatacji. Jak dorzucisz do kosztów serwisu wymianę filtra i płynu w ASB to koszt rośnie i takie autko może być odrzucone w przetargu. Pozdrawiam BAS
-
Automat, naprawdę takie awaryjne?
To raczej nie był wymieniany. Nie wiem jak w Insingii, ale w Cromie producent nie przewiduje wymiany płynu. Zrobiłbym wymianę i pewnie się poprawi. Pozdrawiam BAS
-
Automat, naprawdę takie awaryjne?
Przesądny jestem - nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki. Myślę o Cromie z samego końca produkcji (2010) lub AR159SW z końca produkcji (2011). Szczerze mówiąc to przymierzam się i jeszcze trochę to potrwa. Zależy ile odłożę kasy, może starczy na Fiata Remonta? Pozdrawiam BAS
-
Automat, naprawdę takie awaryjne?
Czy płyn był w niej zmieniany co max 60kkm? Jakoś bardziej to przypomina płyn hydrauliczny w skrzyniach hydraulicznych niż olej. W Cromie jest AF40 w Insignii podobno jest jakaś skrzynia GM'owska, podobno bardzo dobra i mało awaryjna. Pozdrawiam BAS
