Zawartość dodana przez bas
-
ESP LAMP FAULT ???
Tu można kupić, 50 Euro to nie majątek, niech Yani ma coś za swoją pracę i niech ma motywację do dalszego rozwijania produktu. Pozdrawiam BAS
-
[KzAK] C-KLASA 220CDI 170KM AVANTGARDE
Szukam (w sumie to dopiero kole maja) raczej automatu. 5 dni w tygodniu do pracy, w piątek wieczorem trasa ~160km, w tym 103km autostradą, w niedzielę powrót do Łodzi. Ważne są dla mnie przednie siedzenia i duży bagażnik (moja na sylwestra zabrała bagaże, które mi starczyłyby na 2 miesięczny wyjazd). Spokojnie miałem Cromę 2008 ASB, klapki w plastikowym kolektorze nie są problemem, dpf nie jest bardzo problematyczny przy mojej eksploatacji, jedna co to EGR. Bo występują tylko w wersji 16V czyli 150KM. Pozdrawiam BAS
-
ESP LAMP FAULT ???
Nie można, ale nie będę się przekomarzał. Tzn. Można, ale musiałbyś mieć trochę pojęcia o programowaniu, trzeba by skopiować konfigurację, wyedytować i zapisać*, z poziomu MES się nie da. * Tak było to u mnie robione na etapie testów z Yanim(autor FES/MES). Pozdrawiam BAS
-
Zaświadczenie z przeglądu w SKP
Nigdy nie wnikałem w to co jest na tym świstku, ważne, żeby była pieczątka w DR. Pozdrawiam BAS
-
ESP LAMP FAULT ???
To nie aktywujesz. Pozdrawiam BAS
-
Spóźnienie z opłaceniem składki
Pani ma rację najwyżej jeśli chodzi o AC, OC obowiązywało cały czas od momentu wskazanego w polisie. Wiem bo zdarzało mi się spóźnić w PZU. Pozdrawiam BAS
-
ESP LAMP FAULT ???
Podłącz komputer diagnostyczny i odczytaj błąd. Jakoś mam dziwne wrażenie, że chodzi o czujnik stop przy pedale hamulca. Pozdrawiam BAS
-
BRC 24 szarpie, gaśnie na zimno przy przejściu na LPG
Jest śruba do regulacji ciśnienia, ale nie wyregulujesz bez podłączenia komputera. Masz 2 opcje: - sam regenerujesz parownik, wykombinujesz soft i interfejs, poczytasz w sieci jakie ma być ciśnienie na reduktorze, ustawisz sam i poprawisz po 2kkm, - sam regenerujesz parownik, jedziesz do gazownika na regulację. Pozdrawiam BAS
-
Aku regenerowane... warto czy nie?
Regeneracja elektro-chemiczna to nie wymiana elementów, to zabawa w wypłukanie akumulatora, zalanie nowym elektrolitem i ładowanie(w skrócie). Pozdrawiam BAS
-
Wymiana chłodnicy...
Za 600zł to pewnie da się znaleźć nowy oryginał. Chłodnica klimatyzacji, której szukasz nazywa się skraplacz i przyzwoity zamiennik kosztuje <400zł a jak dobrze poszukasz to kupisz taniej. Polecam zakup nowych oringów w ASO przed wymianą skraplacza - kosztują grosze a będziesz miał pewność, że jest ok. Wymiana skraplacza to 50-60zł - może to zrobić dowolny mechanik, nowe oringi 10zł, nabicie 80zł. Ponieważ osuszacz jest zintegrowany ze skraplaczem to radzę nabić klimatyzację tego samego albo następnego dnia po montażu nowego skraplacza. Pozdrawiam BAS
- Co się sprzedaje ostatnio z nowych
-
BRC 24 szarpie, gaśnie na zimno przy przejściu na LPG
Dobry zestaw do regeneracji kosztuje 70zł, kwestia ile zapłacisz za regulację po regeneracji, ale przy wymianie też będzie trzeba regulować. Pozdrawiam BAS
-
Wymiana chłodnicy...
W przypadku chłodnicy polecam jednak Nissensa zamiast używki. Pozdrawiam BAS
- Co się sprzedaje ostatnio z nowych
-
Poszukuję wtyku lampy tylnej 5d
Kabel, który Ci rozrabia to masa. Wymiana samego wtyku nic nie da bo rozrabia Ci pin, który się rozgiął. Jak się przyjrzysz to kostkę da się otworzyć "od tyłu do tyłu" (tak jak wchodzą kable), następnie wyciągasz pin, czyścisz i porządnie doginasz(potrzebny mały śrubokręt) i będzie Pan zadowolony... Pozdrawiam BAS
-
spalanie zima i latem
Moim zdaniem spalanie będzie takie samo po rozgrzaniu. Nawet jak są większe opory toczenia czy ciut szybsze wychładzanie to odpada klimatyzacja, która dość mocno obciąża silnik. Pozdrawiam BAS
-
Wymiana chłodnicy...
Nissens, podpytaj kolegę Prozaq, może coś Ci podeśle w dobrej cenie. Pozdrawiam BAS
-
Wymiana chłodnicy...
Robiłem, z tego co pamiętam to jak już wyszarpiesz szybkozłączki węży to odkręcasz taką plastikową belkę pod chłodnicą i masz ją w ręku. Pozdrawiam BAS
-
Fiat 500 dualogic
https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/408201-marelli-selespeed-cfc328f-albo-marelli-selespeed-cfc328/ Pozdrawiam BAS
-
[KzAK] C-KLASA 220CDI 170KM AVANTGARDE
Kwestia jak bardzo podwyższonego? Pewnie tej konkretnej sztuki nie kupię bo muszę jeszcze chwilę pociułać, ale pomysł mi się spodobał. W tych pieniądzach można kupić Insignię, taniej można kupić Cromę. Insignia ma taką a nie inną opinię. Croma bardzo fajna, ale... pomyślałem, że MB będzie lepszy/trwalszy/mniej psujący się niż Fiat z podobnego rocznika, z podobnym przebiegiem, zwłaszcza jeśli chodzi o ASB i osprzęt silnika. Przypuszczam, że ceny części eksploatacyjnych mogą być na podobnym poziomie jak do Fiata a i utrata wartości pewnie będzie mniejsza w ciągu 5 lat. Takie moje wieczorne przemyślenia. Pozdrawiam BAS
-
[KzAK] C-KLASA 220CDI 170KM AVANTGARDE
Ostatnie akcje serwisowe były w 2014r, więc w teorii powinno być ok. Uważasz, że należy trzymać się od tego z daleka? Pozdrawiam BAS
-
[KzAK] C-KLASA 220CDI 170KM AVANTGARDE
W mój filterek (ASB, >=2010,=<40000,kombi), gdzie zwykle wpadają Fiaty/Fordy/Francuskie, wpadł MB C-klasse. Gdzie jest haczyk? Pozdrawiam BAS
-
temperatura cieczy
Jak wymieniał termostat to raczej musiał odpowietrzyc.Pozdrawiam BAS
-
Elektryka płata mi figle
Mało widziałeś, od 20 lat widzę tylko migomat.Pozdrawiam BAS
-
temperatura cieczy
Do cc było dostępne kilka rodzajów osłon. Pozdrawiam BAS
