Zawartość dodana przez bas
-
Wymiana poduszki amortyzatora a zbieżność
U mnie była odkręcana kolumna od zwrotnicy. Zwrotnica została na sworzniu. Pozdrawiam BAS
-
ASO nie chce ustawić geometrii.
To jest jakaś komedia.Czy w tym kraju nie ma człowieka, który powiedziałby wprost, że nie ma doświadczenia w temacie i nie podejmie się? Po co kręcić? Pozdrawiam BAS
-
Wymiana poduszki amortyzatora a zbieżność
Liczyłem na Twoją odpowiedź, myślę dokładnie tak samo. Pozdrawiam BAS
-
Wymiana poduszki amortyzatora a zbieżność
Hej, Zaszła potrzeba wymiany poduszki/łożyska amortyzatora. Ponieważ chciałem to zrobić dzisiaj wieczorem to obdzwoniłem kilka większych warsztatów. Średnio co drugi chciał robić zbieżność vel geometrię (mowa o Stilo, więc jedyna regulacja jest na końcówkach drążków kierowniczych). Czy istnieje jakaś sensowna, techniczna przesłanka za robieniem zbieżności czy zwyczajnie chcą sobie dorobić? Pozdrawiam BAS
-
pęknięty kolektor ssący
Owszem, fajnie, że instalacja posiada zawór przy zbiorniku i przed filtrem fazy ciekłej, ale nie zmienia to faktu, że awarie się zdarzają. Typową usterką jest przeciek z reduktora, przez podciśnienie brane z kolektora do reduktora, do kolektora. W przewodach jest wystarczająco dużo lpg, żeby utopić przez noc kolektor na tyle, żeby było za bogato i żeby były problemy z odpalaniem. Pozdrawiam BAS
-
pęknięty kolektor ssący
Tyle, ze nie mówimy o dostawaniu sie gazu podczas jazdy przez wtryskiwacze a o gromadzeniu się gazu podczas postoju przez puszczajace wtryskiwacze albo przez przewód podciśnienia.Pozdrawiam BAS
-
jaka benzyna bedzie ok?
W tym miejscu należy nadmienić, ze 1.6 by GM pali i ma takie same osiągi jak 1.4 by Fiat.Pozdrawiam BAS
- Zwiększenie ilosci iejsc w samochodzi
- Zwiększenie ilosci iejsc w samochodzi
-
czym uprac wygluszenie
Takie coś w Stilo piorę w proszku (Persil) do białego(bo jest bardziej agresywny niż do koloru) w 40*C i jest gitara. Prałem tak też w CC, ale tam się trochę zmiękczyła od prania, ale też była cieńsza. Raczej nie używaj do tego płynu zmiękczającego. Pozdrawiam BAS
-
czym uprac wygluszenie
Mówisz o wykładzinie bagażnika czy o wygłuszeniu? Jeśli o wykładzinie to masz 3 opcje: 1. jeśli masz dużą pralkę to wymontowujesz i pierzesz normalnie na 40*C, 2. wymontowujesz i oddajesz do pralni, 3. myjka samochodowa. Pozdrawiam BAS
-
Trasa do Niemiec
To spokojnie możesz przelecieć przez Łódź. Pozdrawiam BAS
-
WAŻNE luka prawna , obrona przed zabraniem prawka
Pokaż mi kogoś jadącego po Włókniarzy (oczywiście jak nie ma korka) 70km/h. Pozdrawiam BAS
-
WAŻNE luka prawna , obrona przed zabraniem prawka
Powiedz to facetowi, który stracił prawko w Lodzi na Włókniarzy na wiadukcie za jazdę 103km/h. Praktycznie na całej tej trasie jest 70km/h, ale przed wiaduktem był rozjazd i nie była powtórzona 70tka, wiec zrobiło się 50km/h. Kilka dni po awanturze w prasie, pojawiły się znaki. Pozdrawiam BAS
-
WAŻNE luka prawna , obrona przed zabraniem prawka
W przelocie pomiędzy spotkaniami oddzwaniałem do niego i szczerze mówiąc nie wypadało mi się dopytywać się o szczegóły bo prosiłem, żeby sprawdził i powiedział jak mam się zachowywać w razie W. Od kiedy biegną te 3 miesiące? Pozdrawiam BAS
-
WAŻNE luka prawna , obrona przed zabraniem prawka
Bez złośliwości, zwyczajnie chce być pewien: jakaś podstawa prawna?Pozdrawiam BAS
-
WAŻNE luka prawna , obrona przed zabraniem prawka
Odwołujesz się do SKO, które ma 30 dni na wydanie decyzji, która ma rygor natychmiastowej wykonalności i tu pojawia się pytanie: od kiedy biegną 3 miesiące? Dokładnie tak samo do tego podchodzę, ale dla pewności zapytałem adwokata bo w bzdury w internecie nie wierzę. Pozdrawiam BAS
-
WAŻNE luka prawna , obrona przed zabraniem prawka
Adwokat sprawdził i powiedział, że to nie ma sensu bo jest jakiś przepis, który należy czytać razem i nawet jak nie zatrzymaj policjant dokumentu to i tak starosta wezwie do zdania prawka. Pozdrawiam BAS
-
WAŻNE luka prawna , obrona przed zabraniem prawka
Chodzi mi o przepis, z którego wynika, że nie wożenie prawka ma sens. Pozdrawiam BAS
-
WAŻNE luka prawna , obrona przed zabraniem prawka
Sorry bejbe, ale tak jest w każdym kraju. Jak już to ustaliliśmy to może napiszesz coś merytorycznie?Zresztą o czym my tu rozmawiamy jak żyjemy w kraju, w którym obowiązuje dualizm prawny zależny od upodobań politycznych. Też nie wierzę, dlatego czekam na cytat z konkretnego przepisu. Pozdrawiam BAS
-
WAŻNE luka prawna , obrona przed zabraniem prawka
2 dni temu prosiłem znajomego adwokata, żeby sprawdził jak to jest w praktyce (znajomy stracił prawko), dzisiaj do mnie dzwonił i twierdzi to co w komentarzu - nic to nie da bo starosta i tak wyda decyzję. Może ktoś wskazać konkretny przepis wraz z zaznaczonym fragmentem, który powoduje, że jazda bez dokumentu ma sens (żeby była jasność nie wożę przy sobie prawka)? Pozdrawiam BAS
-
1.6 długo kręci
Masz nie mieć LPG w przewodach i reduktorze, żeby podczas nocnego postoju nie przeciekało LPG do kolektora ssącego. Koledze chodziło pewnie o to, że nawet jak czegoś do końca nie wyjeździsz to pierwszej nocy wyleci do kolektora i drugiej nocy na pewno już nie będzie LPG. Zresztą jeśli 2 dni pod rząd uzyskasz identyczne wyniki to będziesz miał większą pewność. Pozdrawiam BAS
-
1.6 długo kręci
Dokładnie tak, czyli albo odłączamy zasilanie cewki na zbiorniku (mam w tym celu dodatkową złączkę przy ecu) albo zakręcamy butlę zaworem i wyjeżdżamy gaz aż do zgaśnięcia. Co podejrzewam? Podejrzewam, że zaciąga LPG podciśnieniem z reduktora do kolektora ssącego albo puszcza lpg wtryskiwaczami, przez co przy rozruchu jest za dużo paliwa a za mało powietrza. Jest jeszcze druga opcja niezwiązana z LPG - spada ciśnienie w układzie noPB, przy kilkukrotnym włączeniu na 10 sekund zapłonu powinie odpalić, ale LPG jest bardziej prawdopodobne. Pozdrawiam BAS
-
Oszustwo olejowe w ASO ?
Też znam liczne przypadki, choćby pewna hurtownia olejów dostarczała do pewnego ASO 3 beczki Lotos'a i 1 beczkę Mobil'a. Dowcip polegał na tym, że nikt tam nigdy nie widział Lotos'a na hali a beczka Mobil'a stała przez cały miesiąc. Co nie zmienia faktu, że w którymś momencie nie masz czasu/ochoty jeździć po Romanach, wolisz podstawić auto do ASO jednego dnia po pracy a odebrać kolejnego a w tym czasie jeździć zastępczym czy choćby taksówkami. Szkoda, że nie można w pełni ufać ASO. Pozdrawiam BAS
- 1.6 długo kręci
