Zawartość dodana przez bas
- siłowniki tylnej klapy 5D
-
Maska 3D/5D - takie same czy inne ?
Maska jest identyczna, różni się zderzak, lampy i błotniki. Pozdrawiam BAS
-
Przekroczenie przebiegu bez wymiany oleju
3000km/7dni=428km dziennie, więc jakoś trudno mi sobie wyobrazić dużo krótkich odcinków, w których olej zdążyłby "zmarznąć". Pozdrawiam BAS
-
Przekroczenie przebiegu bez wymiany oleju
30kkm na oleju to bardzo dużo. IMO jest to wymysł, żeby ładnie wyglądało autko w ofercie dla flot bo wiadomo, że gwarancję to i bez zmiany oleju autko wytrzyma. 10% w tą czy w tamtą już wiele nie zmieni, zwłaszcza, że w ~tydzień zamierzasz zrobić 3-4kkm, czyli będzie to znikoma ilość rozruchów, olej będzie przez większość czasu rozgrzany. Pozdrawiam BAS
-
Przekroczenie przebiegu bez wymiany oleju
Technicznie pewnie nic to nie zmieni, jedynie może być kwestia utrzymania gwarancji (jeśli masz do więcej niż 100kkm) i ewentualnie leasingodawca może mieć obiekcje. Pozdrawiam BAS
-
Obowiązek jeżdżenia na zimówkach w PL
W piątek sie wkurzylem i wreszcie założyłem kola zimowe - jest potężna różnica na +.Pozdrawiam BAS
-
Wycieczka za Odrę i parę pytań
Ja się nie znam, ale Stilo 1.8 16V to jest Euro4, więc zielona plakietka. Pozdrawiam BAS
-
Interfejs diagnostyczny
Pewnie mało kto wie, ale obecnie sprzedawana licencja jest dożywotnia, ale prawo do aktualizacji dostaje się tylko na 1 rok. Można próbować odkupić od kogoś "starą" licencję (dożywotnie updaty) i zrobić jej cesję, ale raczej trudno będzie znaleźć kogoś chętnego do sprzedaży takiej licencji. Uprzedzając takie pytanie: nie zamierzam sprzedawać swojej licencji. Pozdrawiam BAS
-
NB nie odpala :(
Ja jestem z okolic kolegi i mam cały sprzęt do diagnostyki, ale kolega woli kupić sobie sprzęt. Pozdrawiam BAS
-
Lód z naczepy uszkodził mi auto...co dalej?
Masz 2 opcje, lepszą - tą opisaną przez @ i gorszą, zrobić to z własnego AC z regresem. Druga opcja jest gorsza bo system UFG nie obsługuje czegoś takiego jak regres i później jest problem ze zniżkami (trzeba się użerać) bo na Twoim koncie figuruje szkoda. Pozdrawiam BAS
-
NB nie odpala :(
Proponowałem, że mogę podjechać, na Klonową aż tak daleko nie mam z Julianowa. Co do problemu to obstawiam EGR zacięty w pozycji otwartej. Pozdrawiam BAS
-
Ile kosztuje załatanie dziurki w oponie po środku bieżnika?
Też miałem obiekcje bo na mój chłopski rozum łatka jest lepsza. Facet stwierdził, że na łatki miał reklamacje a na sznurek nie, machnąłem ręką to tylko zimówki. Pozdrawiam BAS
-
Ile kosztuje załatanie dziurki w oponie po środku bieżnika?
Wczoraj wieczorem przekładałem koła z letnich na zimowe, okazało się, że 2 kolejne opony miały gwoździa. Przełożenie całych kół z dojazdem do klienta 50zł, załatanie 2 opon 50zł, co daje 25zł/oponę. Łatane sznurkiem bo podobno tak lepiej niż łatka. Pozdrawiam BAS
-
Gaśnie przy dojeżdżaniu np.do skrzyżowania
Co tam wyszło po niedzieli? Pozdrawiam BAS
-
Renault Megane II 1.6 vs Fiat Stilo 1.6 czy inne do 10 tys zł?
Wygląda tak samo jak w BBM po FL(plastikowy kolektor), ma tą samą pojemność, ale ma inny dolot, inny sterownik, inną średnicę cylindra a co za tym idzie ma inny skok tłoka. Generalnie musieli pokombinować, żeby spełniał Euro4, ale nadal jedzie całkiem sensownie. Z cewkami jest tak, że padały nagminnie cewki Sagem'a, inne cewki potrafią paść po pewnym (>100kkm) przebiegu, przynajmniej u mnie tak było. Pozdrawiam BAS
-
Renault Megane II 1.6 vs Fiat Stilo 1.6 czy inne do 10 tys zł?
W Stilo do ~Września 2005 montowano 1.6 16V 103KM by Fiat a od ~Września 1.6 16V 105KM by GM, który ma osiągi i spalanie takie jak 1.4 Fiatowskie. Skoro miałeś zintegrowana cewka to był to silnik GM 105KM. 1.6 16v 103KM by Fiat jedzie dużo lepiej, ale pali tez dużo więcej. Pozdrawiam BAS
-
Mamy tu jakiś serwisantów kotłów c.o. /c.w.u??
Czyli nie masz pogodówki, to jest zwykły sterowniki temperaturowy, który steruje u Ciebie zworą. IMO oba pokrętła do końca w prawo i powinien iść na max. Pozdrawiam BAS
-
Mamy tu jakiś serwisantów kotłów c.o. /c.w.u??
Jeśli dobrze rozumiem, masz pogodówkę. Sprawdź jaką masz ustawioną krzywą grzewczą. Pozdrawiam BAS
-
Spóźnienie z opłaceniem składki
To chyba normalne? Jeśli od prawie 20 lat ubezpieczam samochód, dom itd. u tego samego agenta to zawsze mam odroczony termin płatności. Pewnie jeśli skaczesz po różnych TU co rok to pewnie nie chcą Ci dać odroczonego terminu płatności. Pozdrawiam BAS
-
Mamy tu jakiś serwisantów kotłów c.o. /c.w.u??
Wprawdzie nie jestem serwisantem, ale w moim Vaillant'ie jak pracuje z pogodówką to oba pokrętła muszą być przekręcone w prawo do oporu. Jak przekręcę pokrętło CO w lewo to przytnę maksymalną temperaturę zładu i pogodówka nie będzie w stanie tego przeskoczyć. Pozdrawiam BAS
-
Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego
Bo problemy z dual-drive były głównie w Punto a nie w Stilo. Pozdrawiam BAS
-
nieszczelna butelka zalany dywanik
Większość myjni ręcznych ma odkurzacze piorące. Najpierw trzeba to wyciągnąć i przeprać czystą wodą a później podkładać gazety pod dywaniki aż wyciągną całą wodę. Podobno żwirek dla kotów też jest dobry. Pozdrawiam BAS
-
Elektryka płata mi figle
Rozumiem, że odłączałeś akumulator na noc? Jeśli nie to zacznij od tego, jeśli nie pomoże to poszukaj cewki na podmianę. Pozdrawiam BAS
-
[KzAK] C-KLASA 220CDI 170KM AVANTGARDE
Wiem, nie jest łatwo znaleźć coś ciekawego. Jak nic ciekawego nie znajdę to na przełomie roku może uda się wyrwać z wyprzedaży rocznika Tipo kombi. Pozdrawiam BAS
-
[KzAK] C-KLASA 220CDI 170KM AVANTGARDE
Miałem Cromę i wady związane z diselem - wolne nagrzewanie pomijam, ale tym co mnie bardzo irytowało to, że podczas jazdy po mieście, miałem wrażenie jakbym prowadził ciężki kredens babci. Kolejna sprawa to, że trudno w rozsądnych pieniądzach znaleźć Cromę, która nie będzie potencjalnym generatorem kosztów. Wybór na alledrogo jest mały są 4 sztuki i żadna nie ma świateł xenonowych (mimo, że w tytule aukcji są). Pozdrawiam BAS
