Zawartość dodana przez bas
-
jaki piec C.O
Z wielu powodów. 2 kominy do urządzeń kondendacyjnych zabija Cie kosztami, zresztą każde z urządzeń osobno bedzie droższe niż razem. Pozdrawiam BAS
-
jaki piec C.O
Napisz proszę o polsku o co Ci chodzi bo dyskusja rozkręca się w stronę kominków itd. Jeśli masz dom to pewnie po rurach CWU masz spore odległości, w takim układzie proponuję kocioł CO jednofunkcyjny z zasobnikiem i cyrkulacją na CWU. Nie pchaj się w elektryczne podgrzewanie wody bo szkoda kasy. Dwa oddzielne urządzenia to kiepski pomysł. Skąd Ty właściwie jesteś? Jak z Łodzi i okolic to polecę Ci konkretną firmę. Pozdrawiam BAS
-
Czym usunąć anodę
70*C w zmywarce z proszkiem Finish załatwia każde anodowanie - niestety kilkakrotnie przetestowane. Pozdrawiam BAS
-
Test żarówek - motodoradca
Ostatnio w Stilo 5 dni po wymianie lewej żarówki, musiałem wymieniać prawą. Z tego co pamiętam jest to regułą, że jak pada jedna to max za 2-3 tygodnie pada druga. Pozdrawiam BAS
-
jaki naped bramy przesuwnej
Ma być tanio i masz wolną sobotę to bierz Elektrobim, wolisz w tym czasie odpocząć po pracy to wejdź na stronę Faac.pl, poszukaj autoryzowanego przedstawiciela, podpisz umowę, daj zaliczkę i niech Ci zamontują, będziesz miał gwarancję i święty spokój. Pozdrawiam BAS
-
jaki naped bramy przesuwnej
Elektrobim handluje chińczykiem. Mam napęd (brama rozwierna) od nich. Po ~4 latach padł jeden siłownik, konkretnie to jego krańcówki. Z zalet: - działa, Z wad: - Jak coś padnie to robisz z tego doktorat, - serwis średnio odbiera telefony i odpowiada na maile, trzeba męczyć ich sprzedawców o pomoc, - Jak ustawisz autozamknięcie na 99s i zamyka się po 52s to powiedzą, że TTTM a w ogóle to nie są sekundy... Jeśli to Twój pierwszy napęd to możesz go kupić od nich, jeśli to kolejny napęd to kupiłbym od chińczyka bo w razie czego masz części na podmianę w celach diagnostycznych. Pozdrawiam BAS
-
Niezła masakra - "historia jednego zakrętu"
Statystka: myślisz, że tylu gości z licencją rajdową i doświadczeniem rajdowym nie dało rady a Ty zachowałbyś się inaczej? Wydaje mi się, że musiało być coś na rzeczy, że nikt nie próbował tego co proponujesz. IMO wąsko, ślisko i ludzie się pałętają, więc pewnie dlatego woleli w przewidywalny sposób wylecieć z drogi niż próbować walczyć. EDIT: Chociaż faktem jest, że ci którzy odpuścili hamulce w odpowiednim momencie to jakoś przejechali. Pozdrawiam BAS
-
Angliki (RHD) - jakies wieści, ktoś, coś, widzał, słyszał?
Dla listonosza to jest fajna opcja. Pozdrawiam BAS
-
(kzak) Prostownik
Hasło klucz: różnica potencjałów. Pisałem to w kontekście samochodów. Pisałem to w kontekście problemów z rozruchem na mrozie, kiedy może się zdarzyć, że akumulator zamarznie. Właśnie po to, żebyś po 3-4 latach musiał kupić kolejny akumulator. Pozdrawiam BAS
-
(kzak) Prostownik
Bezpieczny Zespół Prostowniczy/Prostownikowy - Np. takie coś. A ładować tak. Pozdrawiam BAS
-
Assistance PZU
Norma, kilka razy korzystałem - zero problemów, masz nawet możliwość wybrania wypożyczalni w pobliżu domu/warsztatu a czasami można się nawet dogadać, że sami odbiorą od Ciebie samochód zastępczy albo odwiozą Cie. Pozdrawiam BAS
-
jazda nocą
Ci którzy piszą o przejchaniu kilku tysięcy km, pewnie odnoszą się do swojej młodości. W wieku 17*-24 spokojnie mogłem usiąść za kierownicą po całym dniu, wysiąść z samochodu dopiero na Chorwacji i iść na piwo. Teraz jak wstanę o 05:15, pójdę do pracy a ~21 wsiądę do samochodu, przejadę 150km to jedyne o czym marzę to łóżko. * Prawko odebrałem z urzędu jak miałem 17 lat i 34 dni a byłoby szybciej gdyby nie przerwa pomiędzy świętami a Sylwestrem. Pozdrawiam BAS
-
(kzak) Prostownik
Istotniejsze jest to, że działa inaczej i nie doładuje akumulatora do 100% a niedoładowany akumulator ulega zasiarczeniu. W takiej sytuacji tylko BZP. Pozdrawiam BAS
-
(kzak) Prostownik
Nie prostowniki tylko ładowarki procesorowe. Pozdrawiam BAS
-
Kontrolka silnika
Jak coś złego dzieje się na noPB to będzie dziać się dużo intensywniej na LPG. Jak naprawisz samochód to nie będą pojawiały się problemy na LPG. Po resecie nastaw autoadaptacyjnych 50-60km. Pozdrawiam BAS
-
Przerwa w OC
Jeśli nic się w przepisach nie zmieniło to polisa automatycznie się przedłużyła na kolejny rok, więc do zapłaty tylko 8% odsetek w skali roku, zakładając, że spóźnienie wynosi 14 dni a do zapłaty za OC jest 500zł to odsetki będą wynosiły ~1,56zł. Pozdrawiam BAS
-
brak kodu do radia w renault
Oczywiście nic nie gwarantuję, ale może się uda. Pozdrawiam BAS
-
brak kodu do radia w renault
https://www.radio-code.co.uk/renault-radio-codes.html Pozdrawiam BAS
-
Smart 98/99 ASB
Suvy są chociaż praktyczne, coś nimi przewieziesz, pojedziesz po leśnej drodze itd. W sumie sam rozważam zakup AR159/Croma/Insignia ewentualnie jakiś Suv (potrzebuję spory bagażnik, sensowne prowadzenie na autostradzie i fajnie jakby sobie autko radziło na polnych/leśnych drogach). Pozdrawiam BAS
-
Smart 98/99 ASB
To jest kwestia mody, kiedyś było trendii/dżezi jeździć Smartem. Teraz... Pozdrawiam BAS
-
Smart 98/99 ASB
Autko już poszło do ludzi. Ostatnia przejażdżka po normalnych drogach była na tyle niekomfortowa, że nie planuję więcej wsiadać do żadnego Smarta. O ile jako kierowca jakoś da się, ale jako pasażer to nie życzę najgorszemu wrogowi - prawie zwróciłem wszystkie posiłki z ostatniego tygodnia. Pozdrawiam BAS
-
Marelli SELESPEED CFC328F albo Marelli SELESPEED CFC328
Ok, tu moje wrażenia z jazdy Smartem z taką skrzynią. Zresztą poszukiwany jest następca właśnie tego Smarta. Pozdrawiam BAS
-
Marelli SELESPEED CFC328F albo Marelli SELESPEED CFC328
Dlatego, że nie jestem obiektywny, nie trawię zautomatyzowanych manuali, nawet DSG mi nie podchodzi, chociaż trzeba przyznać, że kultura pracy DSG jest niezła. Być może w segmencie, w którym jest Fiat500 wszystkie autka mają takie wynalazki i ta skrzynia jest najmniejszym złem? Pozdrawiam BAS
-
Marelli SELESPEED CFC328F albo Marelli SELESPEED CFC328
Autko dla kobiety znajomego, musi wyglądać. Poprzednio był smart ze zautomatyzowaną skrzynią. Autko musi być trendii/dżezii, musi się dobrze prezentować. Później kobieta będzie się zastanawiała dlaczego to się ciągle psuje i drenuje kieszeń - chodzi o to, żeby ten aspekt zminimalizować. Pozdrawiam BAS
-
Marelli SELESPEED CFC328F albo Marelli SELESPEED CFC328
Jego doświadczenia czytałem, ale w Stilo była Marelli SELESPEED CFC209F Automatic Gearbox czyli inny model skrzyni.Skrzynie, o które pytam, są instalowane w Chrysler/Lancia Ypsilon, Musa, Fiat 500, GP/Evo, Idea, Panda. Autko ma jeździć 2x1,5km dziennie w ruchu miejskim. Pozdrawiam BAS
