Zawartość dodana przez bas
-
Szukamy dla znajomego casual car
Czyli w tłumaczeniu na nasze jest to business casual. Koszula bez krawata + jeansy. Marynarka może być, ale może też być sweter. W odniesieniu do samochodu nie będzie to A8, ale może być A4, A3 czy Insignia(chociaż Opel pewnie uważa inaczej). Pozdrawiam BAS
-
Zaadaptowanie dodatkowego wenylatora chłodnicy
Pokazujesz używkę za 100zł, Spal'e na alledrogo zaczynają się od 65zł+przesyłka. Pozdrawiam BAS
-
Pierścienie tłokowe katalogi
Szkoda prądu, odmowią.Od razu dzwon do Blus mk. Klepie z kalkulatora, więc linkiem nie poratuje, ale jak wpiszesz w Google blus mk to wyskoczy Ci firma z Łodzi z ul.Bema 60 a. To jest dystrybutor i dorabiacz Primy. Pozdrawiam BAS
-
akumulator: czego aktualnie unikać?
Wiem co napisałem i chodziło o miedź.Albo to zbieg okoliczności i zwyczajnie kojarzę to w ten sposób albo jednak jakaś miedź siedzi w akumulatorze. Pozdrawiam BAS
-
akumulator: czego aktualnie unikać?
Liczymy: 8+5=13 2015-13=2002 tez miałam Future z 2003 roku i śmigala do 2010 kiedy sprzedałem autko. We wrześniu 2007 albo 2008 ceny miedzi poszły w górę i w tym samym czasie futury się zepsuły.Pozdrawiam BAS
-
Świeci się kontrolka AIRBAG
Nie wiem jak w Seacie, ale w Stilo poduszki nie są po Can a interfejs, który podłączyłeś, pewnie ma podłączoną linię K pod pin7 + ma CAN. W nowszych autkach jak GP czy 500 do CAN dochodzi HISPEED-CAN, którego pewnie Twój interfejs nie obsłuży. W Fiacie np. Stilo - masz poduszki na pin3 (linia K ECU poduszek jest na pin3). Albo kup sobie stosowny sprzęt albo jedź do kogoś kto ma. Pozdrawiam BAS
-
Benzyna wlana zamiast ropy
Wręcz przeciwnie. Pozdrawiam BAS
-
Co z benzyną przy instalacji LPG?
Spoko, spoko, idzie zima, pewnie kiedyś braknie mu LPG na autostradzie itd. Nie przejmowałbym się, wyjeździłbym do głębokiej rezerwy i zalał za 100zł. Robię tak, że jeżdżę do momentu zapalenia się rezerwy, która mnie irytuję, wtedy tankuję za 50-100zł i tak w kółko. Pozdrawiam BAS
-
BBC SQ 24 Szarpie
W weekend wkurzyłem się i podłączyłem autko pod komputer, czas ładowania cewki nr2 szalał... no dzisiaj dostało nową cewkę nr2 i chodzi idealnie, niestety dzisiaj podczas diagnostyki okazało się, że rzadko, ale od czasu do czasu wahnie się czas ładowania cewki nr4, jeszcze tego nie czuć, ale w niedługiej przyszłości czeka mnie wymiana cewki nr4. Pozdrawiam BAS
- Mały automat do miasta
-
Nagranie z kamery samochodowej i wezwanie na komendę
Tak czytam i mam wrażenie, że chyba coś ze mną nie tak bo zwyczajnie nie pamiętam gdzie wczoraj jeździłem, może się zdarzyć, że wujek jeździł moim samochodem a ja o tym nie wiem. Zwykle jak wujek jedzie gdzieś moim samochodem to mi mówi, ale jak śpię albo mnie nie ma w domu to bierze i jedzie. Jak żyła moja mama to w domu były 2-3 samochody, jak gdzieś jechałem to brałem pierwszy z brzegu samochód (żeby nie przestawiać samochodów), tak samo robiła reszta domowników, dokumenty i kluczyki zawsze leżały w wiadomym miejscu. Założę się o... że moja mama nie wiedziała (pewnie nawet się nad tym nie zastanawiała) kiedy jeździłem jej samochodem. W tej chwili nie wyobrażam sobie przypominania kto, kiedy, gdzie i po co jeździł moim samochodem a jak było więcej samochodów to już byłaby komedia. Jak ktoś cierpi na paranoję i sprawia mu przyjemność zajmowanie umysłu takimi bzdurami to niech tak robi, ja wolę poświęcić tą energię na patrzenie jak schnie farba w przedpokoju. Wreszcie zasadnicza sprawa: w opisanych przypadkach, ciężar dowodowy leży po stronie policji/itd/sm a nie po stronie właściciela samochodu, w tłumaczeniu na ludzkie oznacza to, ze policja/itd/sm ma obowiązek udowodnić winę a nie właściciel samochodu czy nawet kierowca. Co miesiąc z mojej pensji jest odprowadzana spora danina na utrzymanie tych służb, więc nie widzę żadnego sensu w niekorzystaniu z przysługujących mi praw. Pozdrawiam BAS
-
Nagranie z kamery samochodowej i wezwanie na komendę
Pokaż mi ten paragraf, zakładamy, że samochód jest zarejestrowany na osobę fizyczną. Pozdrawiam BAS
-
Podatek od dochodu - pytania różne
Siostra kupuje za 10kzł i daruje za 10kzł, więc nie płaci podatku, Ty sprzedajesz za 12kzł i płacisz podatek od 2kzł. Pozdrawiam BAS
-
Skąd takie różnice w cenie?
Pudło, jak wejdziesz w ogłoszenie to dowiesz się, że to cesja leasingu. Pozdrawiam BAS
-
101 napraw TVN Turbo - zaczyna się robić ciekawie
Do ściśnięcia kostek nie musisz wyjmować fotela. Pozdrawiam BAS
-
101 napraw TVN Turbo - zaczyna się robić ciekawie
Przy czym nie dotyczy to BBM. Mocno ściągnij kostki razem za pomocą tyrtyrki (opaski nylonowej) i problem się skończy. Pozdrawiam BAS
-
Podłoga w garażu
4-5 worków kleju do gresu to 100-125zł, 5kg fugi cementowej to 38zł, garaż w domu to nie balkon, więc można obyć się bez fugi epoksydowej, cenę płytek już znasz, listwa to koszt kilkunastu zł. Co do robocizny to przecież nie musi być super ładnie, więc popytać i znajdziesz kogoś kto położy w przystępnej cenie. Kilka lat temu stałem przed identycznym problemem, okazało się, że podłogi przemysłowe (wylewane) wyjdą drożej, do tego okazało się, że samo malowanie odpada bo najpierw trzeba by czymś wyrównać podłogę itd. Co do wad gresu to jedyną wadą jest to, że jak jest mokry to trzeba uważać, żeby się nie poślizgnąć. Pozdrawiam BAS
- Limit km/h znow zniesli i... lud jezdzi z glowa ...
-
Mała stłuczka i ucieczka sprawcy - co teraz?
Ciekawe jak koleś wytłumaczy, że masz te zdjęcia.Idź na policję. Pozdrawiam BAS
-
Nowe tłumiki i niechciany basowy pomruk
Asmet robi bardzo dobre tłumiki, masz w tej chwili źle zbudowany układ (źle dobrane elementy). Układ wydechowy to coś więcej niż tłumiki i rurki, to się projektuje z uwzględnieniem ciśnień, rezonansów itd. Ani budowa zastosowanych tłumików, ani długość i średnica rur nie są przypadkowe. Pozdrawiam BAS
-
Samochód po kolizji
Poduszki i pasy były wymienione a Ty chcesz to kupić? Panie przecież to złom, nawet jak będzie stało na parkingu to będzie stwarzać niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lotniczym. A tak już zupełnie poważnie to nie słuchaj ludzi, którzy wygadują głupoty podobne do tych powyżej. Jeśli autko nie miało ruszonych elementów konstrukcyjnych a naprawa została przeprowadzona poprawnie to wolę takie autko niż igiełkę co to Niemiec płakał jak sprzedawał. Koleś zgadza się na badanie w ASO, koleś daje pisemną gwarancję - ja bym pojechał i sprawdził. Pozdrawiam BAS
-
płyn chłodniczy a ponowne wykorzystanie.
Filtr do ekspresu przelewowego Twoim przyjacielem, chociaż płyn kosztuje grosze to rozważyłbym zakup nowego. Każdy przeznaczony do danego typu chłodnic lub uniwersalny. Rozumiem płyn hamulcowy, jakoś mogę zrozumieć olej, ale płyn do układu chłodzenia wybiera się stosując kryteria: -35*C Cena. Pozdrawiam BAS
-
Sprzedaż samochodu zarejestowanego za granica
Tak samo jak przy "umowie na Niemca"? Pozdrawiam BAS
-
jak sprzedać furę bez DR?
W Łodzi załatwiasz sprawę sam (kupujący), ale jak zauważyłeś co urząd to obyczaj. Pozdrawiam BAS
-
jak sprzedać furę bez DR?
Przekazać zaświadczenie od policji, z umową, tym zaświadczeniem oraz zaświadczeniem ze stacji diagnostycznej, nowy właściciel przerejestruje. Pozdrawiam BAS
