Zawartość dodana przez bas
-
Marelli SELESPEED CFC328F albo Marelli SELESPEED CFC328
Jakieś konkretne wady? W Stilo Selespeed był i ludzie jakoś żyli. Pozdrawiam BAS
-
Marelli SELESPEED CFC328F albo Marelli SELESPEED CFC328
Co to jest, jak to działa? Zakładam, że jest to manual zautomatyzowany, ale może się mylę? Bardzo się psuje? Warto kupić autko z tym czy lepiej i taniej będzie się trzymać z daleka? Pozdrawiam BAS
-
Odprysk z rdza, jak zrobic.
Podkład reaktywny tlenkowy. Pozdrawiam BAS
-
Niesprawny mechanizm wycieraczek
Cięgno spada/zdejmuje się z osi z beczułką. Trzeba by dorobić ten plastik. Nie, prościej jest zrobić tak jak mówiłem. Zamiast nakrętki może być jakaś przetyczka/zawleczka, byle leżała na niej duża podkładka bo inaczej będzie haczyć o zawleczkę/przetyczkę. Pozdrawiam BAS
-
Niesprawny mechanizm wycieraczek
Tam jest oś z beczułką, na której pracuje cięgno. Albo wytarła się beczułka, lub co bardziej prawdopodobne plastik w cięgnie. Nie skleisz tego bo to musi pracować. Najlepsze co można zrobić to naciąć tam kawałek bardzo drobnego gwintu i wkręcić szeroką nakrętkę z dużą (o dużej średnicy zewnętrznej) podkładką, ot taka konstrukcja z pupy. Pozdrawiam BAS
-
Używane WEBASTO
500W przy -20*C i jakiś 7L płynu w układzie to czego się spodziewałeś? Czajnik, którzy gotuje 1,5L wody w domu ma 2KW. Kolejną wadą grzałki, którą pokazałeś jest to, że część elementu grzejnego jest poza przewodem co nie jest bez znaczenia pod maską przy -20*C. Na allegro są grzałki 1,5KW całkowicie zabudowane w rurce, efekty powinny być zdecydowanie lepsze niż w Twoim rozwiązaniu, ale wadą jest cena. Kolejna sprawa to cena prądu, co sprawia, że w praktyce należałoby tego używać tylko w momencie jak przewidujemy problemy z rozruchem. Pozdrawiam BAS
-
Ogrzewanie domu - brak gazu
Przeszkadza jeśli spalasz gaz w piecyku katalitycznym - śmierdzi. Pozdrawiam BAS
-
Ogrzewanie domu - brak gazu
Wiem, że jest bezwonny. Zdaje się, że chodzi o to, że marker odkłada się w butlach a wiele rozlewni nie wylewa z butli tego co pozostaje na dnie. Pozdrawiam BAS
-
Regulator/sterownik pieca gazowego Junkers tr100
Bardzo dobrze zrozumiałem pytanie, jedynie doprecyzowałem, że jeśli jest tam 1-wire to można i 100m. Pozdrawiam BAS
-
Dwa odpowietrzniki automatyczne na kaloryferze
Mam takie coś zrobione na 2 grzejnikach - pozostałość po awarii poprzedniego kotła, w niczym to nie przeszkadza a nie musisz się zastanawiać - jeśli jest ciśnienie w układnie to nie ma siły, żeby grzejnik się zapowietrzył. Pozdrawiam BAS
-
kupujemy z AK kocioł dwufunkcyjny
Kup najtańszy z najdłuższą gwarancją i rób przeglądy co rok.Dawno nie widziałem kotła dwu funkcyjnego, ale z tego co piszesz wynika, że nic się nie zmieniło, póki kociołek jest nowy to jest ok, później zaczynają się jaja. Na Twoim miejscy dałbym mu jeszcze jedną szansę - wezwałbym autoryzowanego serwisanta, żeby go przejrzał, wymienił wszystkie uszczelnienia, membrany itd. ZTCP to dość ważny elementem takiego kotła jest membrana, która zwykle jest z gumy, która się niszczy. Dla pocieszenia w kotle 1 funkcyjnym potrafią polecieć: - pompa cyrkulacyjna - wymiana, - zawór trój-drożny - czyszczenie, Pozdrawiam BAS
-
Ogrzewanie domu - brak gazu
Kocioł + kuchenka do wymiany dysze tymczasowo.Co do mieszkania w domu, który jest w trakcie budowy to jak ktoś nie doniesie to jedynie to co boli to zdaje się, że jest droższy prąd (tzw. budowlany). W Łodzi masz butlę 11kg p-b po ~45zł, na wsi na stacji po 42zł, "u chłopa" od 32zł za bardzo śmierdzący do 37zł za Amerigas. Pozdrawiam BAS
-
Regulator/sterownik pieca gazowego Junkers tr100
Tam może być interfejs (protokół) 1-wire, czyli w jednej żyle masz "0" a w drugiej "+" oraz data, możesz to spokojnie lutować. Jeśli zamierzasz to bardzo wydłużyć np. do 100m to mogą pojawić się zakłócenia, wtedy rozważyłbym wsadzenie kondensatorów, jeden ceramiczny 100nF a drugi elektrolityczny 50-100uF. https://pl.wikipedia.org/wiki/1-Wire Pozdrawiam BAS
-
kupujemy z AK kocioł dwufunkcyjny
Czyli pewnie kamienica. Rozumiem, że planujesz powiesić kocioł w łazience? Optymalnym rozwiązaniem w budownictwie zbiorowym jest ogrzewanie miejskie. W przypadku domku jest jeszcze kilka innych opcji. Generalnie uważam, że kocioł dwu funkcyjny jest kiepskim rozwiązaniem z kilku powodów, ale jeśli nie ma szans na ogrzewanie miejskie, to kocioł dwu funkcyjny będzie rozsądnym kompromisem. W Twojej sytuacji szukałbym kotła ~16KW z modulacją palnika. Szukając kotła, polecam zakup wraz z montażem i uruchomieniem*. Podzwoń po dealerach Vaillant'a w całym województwie, może się okazać, że da się znaleźć coś sensownego w Twoim budżecie. * Bo nie płacisz 23% Vat tylko 8%, jak sam kupisz to koleś, który będzie montował będzie Ci wmawiał, że zły kocioł kupiłeś a koleś, który będzie uruchamiał będzie Ci wmawiał, że źle zamontowany... Pozdrawiam BAS
-
kupujemy z AK kocioł dwufunkcyjny
Wiem jak działa kocioł dwu funkcyjny. Nie podałeś szczegółów takich jak wymagana moc, czy powierzchnia do ogrzania ani nie powiedziałeś jakie są odległości. To, że "zawsze miałeś" lub, że sąsiad ma albo, że sąsiad powiedział, że... nie oznacza, że kocioł dwu funkcyjny będzie najlepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam BAS
-
kupujemy z AK kocioł dwufunkcyjny
Dlaczego musi być 2 funkcyjny? Jakie masz odległości (patrząc po rurach) pomiędzy kranami z CWU a kotłem? Pozdrawiam BAS
-
Nie wkreca sie na obroty- diesel.
Przycina Ci się EGR. Pozdrawiam BAS
-
jazda nocą
Jak jeździ się tylko do pracy 5km czy ma wakacje to faktycznie nie da sie. Pojezdzisz trochę wiecej to zobaczysz, ze niestety czasami jest kryzys.Pozdrawiam BAS
-
Silnik padł...wymiana
Takie miejsce nie istnieje. Co sie stało? Pozdrawiam BAS
-
i ja trafiłem na policjantów w insygni
Od sztuki, musisz wystawić 40szt/miesiąc. Btw. Plan mandatowy ministerstwa wyrobiony w skali polski w ponad 117%. Pozdrawiam BAS
-
Trafiłem na policjanta naciągacza utrata PJ
Zastanawiam się dlaczego masowo zastępuje się mierniki radarowe miernikami laserowymi? Chodzi o to, że mierniki radarowe było łatwo wykryć? Czy chodzi o to, że laserem można mierzyć prędkość z większej odległości? W obu przypadkach powstaje pytanie: czy policja może się ukrywać? Bo w sumie co za różnica czy schowają się w krzakach czy zrobią pomiar z dużej odległości? Pozdrawiam BAS
-
Kodowanie kluczyka, jak?
Chodziło mi o konfigurację MES, jest to opisane w manualu. Wiadomy wątek, konfiguracja też jest tu opisana. Pozdrawiam BAS
-
Kodowanie kluczyka, jak?
Jeśli konfigurację masz zgodnie z dokumentacją to masz zwyczajnie wadliwy interfejs. Pozdrawiam BAS
-
Kodowanie kluczyka, jak?
IMO masz problem rezystora. W wiadomym wątku masz opisane co i jak. Pozdrawiam BAS
-
Żywotność katalizatora, na ile oceniacie?
Brać dedykowany, cały układ został policzony i odpowiednio dobrany. Był ostatnio wątek, gdzie koledze zamontowano tłumiki od innego silnika i były jaja. Pozdrawiam BAS
