Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. Jakieś konkretne wady? W Stilo Selespeed był i ludzie jakoś żyli. Pozdrawiam BAS
  2. Co to jest, jak to działa? Zakładam, że jest to manual zautomatyzowany, ale może się mylę? Bardzo się psuje? Warto kupić autko z tym czy lepiej i taniej będzie się trzymać z daleka? Pozdrawiam BAS
  3. Podkład reaktywny tlenkowy. Pozdrawiam BAS
  4. Cięgno spada/zdejmuje się z osi z beczułką. Trzeba by dorobić ten plastik. Nie, prościej jest zrobić tak jak mówiłem. Zamiast nakrętki może być jakaś przetyczka/zawleczka, byle leżała na niej duża podkładka bo inaczej będzie haczyć o zawleczkę/przetyczkę. Pozdrawiam BAS
  5. Tam jest oś z beczułką, na której pracuje cięgno. Albo wytarła się beczułka, lub co bardziej prawdopodobne plastik w cięgnie. Nie skleisz tego bo to musi pracować. Najlepsze co można zrobić to naciąć tam kawałek bardzo drobnego gwintu i wkręcić szeroką nakrętkę z dużą (o dużej średnicy zewnętrznej) podkładką, ot taka konstrukcja z pupy. Pozdrawiam BAS
  6. bas odpowiedział elciapek na temat - Motokącik
    500W przy -20*C i jakiś 7L płynu w układzie to czego się spodziewałeś? Czajnik, którzy gotuje 1,5L wody w domu ma 2KW. Kolejną wadą grzałki, którą pokazałeś jest to, że część elementu grzejnego jest poza przewodem co nie jest bez znaczenia pod maską przy -20*C. Na allegro są grzałki 1,5KW całkowicie zabudowane w rurce, efekty powinny być zdecydowanie lepsze niż w Twoim rozwiązaniu, ale wadą jest cena. Kolejna sprawa to cena prądu, co sprawia, że w praktyce należałoby tego używać tylko w momencie jak przewidujemy problemy z rozruchem. Pozdrawiam BAS
  7. Przeszkadza jeśli spalasz gaz w piecyku katalitycznym - śmierdzi. Pozdrawiam BAS
  8. Wiem, że jest bezwonny. Zdaje się, że chodzi o to, że marker odkłada się w butlach a wiele rozlewni nie wylewa z butli tego co pozostaje na dnie. Pozdrawiam BAS
  9. Bardzo dobrze zrozumiałem pytanie, jedynie doprecyzowałem, że jeśli jest tam 1-wire to można i 100m. Pozdrawiam BAS
  10. Mam takie coś zrobione na 2 grzejnikach - pozostałość po awarii poprzedniego kotła, w niczym to nie przeszkadza a nie musisz się zastanawiać - jeśli jest ciśnienie w układnie to nie ma siły, żeby grzejnik się zapowietrzył. Pozdrawiam BAS
  11. Kup najtańszy z najdłuższą gwarancją i rób przeglądy co rok.Dawno nie widziałem kotła dwu funkcyjnego, ale z tego co piszesz wynika, że nic się nie zmieniło, póki kociołek jest nowy to jest ok, później zaczynają się jaja. Na Twoim miejscy dałbym mu jeszcze jedną szansę - wezwałbym autoryzowanego serwisanta, żeby go przejrzał, wymienił wszystkie uszczelnienia, membrany itd. ZTCP to dość ważny elementem takiego kotła jest membrana, która zwykle jest z gumy, która się niszczy. Dla pocieszenia w kotle 1 funkcyjnym potrafią polecieć: - pompa cyrkulacyjna - wymiana, - zawór trój-drożny - czyszczenie, Pozdrawiam BAS
  12. Kocioł + kuchenka do wymiany dysze tymczasowo.Co do mieszkania w domu, który jest w trakcie budowy to jak ktoś nie doniesie to jedynie to co boli to zdaje się, że jest droższy prąd (tzw. budowlany). W Łodzi masz butlę 11kg p-b po ~45zł, na wsi na stacji po 42zł, "u chłopa" od 32zł za bardzo śmierdzący do 37zł za Amerigas. Pozdrawiam BAS
  13. Tam może być interfejs (protokół) 1-wire, czyli w jednej żyle masz "0" a w drugiej "+" oraz data, możesz to spokojnie lutować. Jeśli zamierzasz to bardzo wydłużyć np. do 100m to mogą pojawić się zakłócenia, wtedy rozważyłbym wsadzenie kondensatorów, jeden ceramiczny 100nF a drugi elektrolityczny 50-100uF. https://pl.wikipedia.org/wiki/1-Wire Pozdrawiam BAS
  14. Czyli pewnie kamienica. Rozumiem, że planujesz powiesić kocioł w łazience? Optymalnym rozwiązaniem w budownictwie zbiorowym jest ogrzewanie miejskie. W przypadku domku jest jeszcze kilka innych opcji. Generalnie uważam, że kocioł dwu funkcyjny jest kiepskim rozwiązaniem z kilku powodów, ale jeśli nie ma szans na ogrzewanie miejskie, to kocioł dwu funkcyjny będzie rozsądnym kompromisem. W Twojej sytuacji szukałbym kotła ~16KW z modulacją palnika. Szukając kotła, polecam zakup wraz z montażem i uruchomieniem*. Podzwoń po dealerach Vaillant'a w całym województwie, może się okazać, że da się znaleźć coś sensownego w Twoim budżecie. * Bo nie płacisz 23% Vat tylko 8%, jak sam kupisz to koleś, który będzie montował będzie Ci wmawiał, że zły kocioł kupiłeś a koleś, który będzie uruchamiał będzie Ci wmawiał, że źle zamontowany... Pozdrawiam BAS
  15. Wiem jak działa kocioł dwu funkcyjny. Nie podałeś szczegółów takich jak wymagana moc, czy powierzchnia do ogrzania ani nie powiedziałeś jakie są odległości. To, że "zawsze miałeś" lub, że sąsiad ma albo, że sąsiad powiedział, że... nie oznacza, że kocioł dwu funkcyjny będzie najlepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam BAS
  16. Dlaczego musi być 2 funkcyjny? Jakie masz odległości (patrząc po rurach) pomiędzy kranami z CWU a kotłem? Pozdrawiam BAS
  17. Przycina Ci się EGR. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział deszczowyRoman na temat - Motokącik
    Jak jeździ się tylko do pracy 5km czy ma wakacje to faktycznie nie da sie. Pojezdzisz trochę wiecej to zobaczysz, ze niestety czasami jest kryzys.Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział jacekstilo2004 na temat - Stilo
    Takie miejsce nie istnieje. Co sie stało? Pozdrawiam BAS
  20. Od sztuki, musisz wystawić 40szt/miesiąc. Btw. Plan mandatowy ministerstwa wyrobiony w skali polski w ponad 117%. Pozdrawiam BAS
  21. Zastanawiam się dlaczego masowo zastępuje się mierniki radarowe miernikami laserowymi? Chodzi o to, że mierniki radarowe było łatwo wykryć? Czy chodzi o to, że laserem można mierzyć prędkość z większej odległości? W obu przypadkach powstaje pytanie: czy policja może się ukrywać? Bo w sumie co za różnica czy schowają się w krzakach czy zrobią pomiar z dużej odległości? Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział Wafer na temat - Stilo
    Chodziło mi o konfigurację MES, jest to opisane w manualu. Wiadomy wątek, konfiguracja też jest tu opisana. Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział Wafer na temat - Stilo
    Jeśli konfigurację masz zgodnie z dokumentacją to masz zwyczajnie wadliwy interfejs. Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział Wafer na temat - Stilo
    IMO masz problem rezystora. W wiadomym wątku masz opisane co i jak. Pozdrawiam BAS
  25. Brać dedykowany, cały układ został policzony i odpowiednio dobrany. Był ostatnio wątek, gdzie koledze zamontowano tłumiki od innego silnika i były jaja. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.