Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. Ech, ile razy mam jeszcze pisać, ze nie chodzi o to, ze chce zeby ktoś pracował za darmo, chodzi mi o to czy jest to normalna cena czy nie?Przykładowo za 11kg butle lpg place 35-40zł i jest to normalna cena, gdybym miał zapłacić 60zł to uznalbym, ze ktoś zawyza cenę w stosunku do reszty rynku. Inny przyklad: 1l lpg tankuje za 1,9 - 2zł, na A2 widziałem za 2,34zł, wiec ktoś zawyza cenę. Pozdrawiam BAS
  2. Obrazuje stan dróg w tej chwili.W sumie masz racje. Pozdrowienia z Lodzi.
  3. Łódź-Górna -> Warszawa-Ursynów 85m. Ruch spokojny, ale też godzina późniejsza niż zwykle. Pozdrawiam BAS
  4. Dzisiaj 0700 wyjazd z Kuj-pom. ~160km i 90minut później bylem w Lodzi, trasa spoko. Za 20 minut ruszam do Warszawy, później dam znać jak szło. Pozdrawiam BAS
  5. To ja zamordowałem tyle klocki szybciej niż wy. Zamordowałem do tego stopnia, że blacha klocka wysunęła się z jarzma. Mówię oczywiście o jednej stronie. Obie strony stały, ale lewa wcale nie wracała. Autora wątku czeka pełna regeneracja zacisków. Przed regeneracją sprawdzić czy cięgno ręcznego chodzi lekko w zacisku, jak jest zapieczone to zacisk do wymiany. Po rozebraniu zacisku sprawdzić czy zacisk nie jest pęknięty/wykruszony w środku(po osłoną piaskową). Ostatnio stilo dostało (hamulce tył): - nowy lewy zacisk, - pełna regeneracja prawego zacisku, - 2x tarcza, - klocki. Pozdrawiam BAS
  6. W tym momencie robi się ciekawie bo naprawa samochodu może trwać ponad 30 dni. Ciekawe czy kiedyś zostanie to uporządkowane. Pozdrawiam BAS
  7. Pieszy jest uczestnikiem ruchu, może powinna być jakaś edukacja i to powtarzana w każdej kolejnej szkole(podstawówka->gimnazjum->liceum/technikum/zawodówka->studia) do upadłego, żeby ludzie zapamiętali? Błędem jest opowiadanie w tv, że rowerzysta/pieszy ma pierwszeństwo - ludzie nie wnikają w jakich przypadkach ma pierwszeństwo, myślą, że zawsze. Pozdrawiam BAS
  8. Wina kierowcy jest bezsporna, ale... Przez większość czasu jestem kierowcą, pieszym bywam bardzo rzadko, w sumie to pieszo poruszam się po stacji benzynowej, po parking pod marketem, po parkingu pod biurem, po lesie, po swoich posesjach... Jak już poruszam się pieszo to upewniam się, że samochody zatrzymały się i to nie nawet pierwszy w rzędzie, upewniam się, ze samochód za nim też bezpiecznie się zatrzyma i nie wepchnie pierwszego na pasy jak będę się na nich znajdował. Piesi zachowują się jak nieśmiertelni, wydaje im się, że ponad 1 tona stali zatrzymuje się w miejscu itd. Niestety cmentarze są pełne ludzi, którzy mieli pierwszeństwo i rację. Gdyby kobita się upewniła, że oba samochody się zatrzymają bezpiecznie to jej dzieci by żyły. Obstawiam, że kobieta nie jeździ na co dzień samochodem bo każdy kto kiedyś popełnił błąd i wpadł w poślizg czy zwyczajnie się zamyślił, zastanowi się zanim wejdzie na przejście. Oczywiście możecie mnie zlinczować bo "ona miał prawo", teraz będzie miała 2 pogrzeby i do końca (pewnie krótkiego) życia będzie o tym myślała. Pozdrawiam BAS
  9. Teza, którą postawiłem w tym wątku ma następujący sens: Ile kosztuje bochenek chleba? Bo kupiłem za 10zł? Czy 10zł to normalna cena chleba? Za ile wy kupujecie chleb? Dostałem odpowiedzi, że ludzie płacą 5zł za chleb, więc zapłaciłem sporo (za prostą usługę, bez komplikacji). Nie wiem jak w tym sezonie, ale jak na Łódź to cena atrakcyjna. Pozdrawiam BAS
  10. 10-15minut.Pozdrawiam BAS
  11. Nie masz maty - obie mają walić, nawet jak jedzie tylko kierowca. Na pocieszenie powiem, że w 2009 używana deska kosztowała 1200zł, teraz kupisz za <200zł a w komplecie z pasami (pewnie jeszcze tego nie wiesz, ale na bank oba napinacze strzeliły i pasy masz do wymiany) i poduszkami kupisz za 400zł. Pozdrawiam BAS
  12. Też rzuciło mi się w oczy, że kiedyś w tej wulkanizacji, na regałach było pełno nowych opon, teraz nie widziałem nawet 1szt. nowej, wszystko co było to były używki. Wydaje mi się, że w dość naturalny sposób zmierzamy do tego, że znikną małe warsztaty, pozostaną duże warsztaty robiące wszystko, pewnie część to będą sieciówki a reszta ASO. Problem polega na tym, że jak jadę do ASO/dużego warsztatu to na byle pierdołę tracę 2h, gdzie w małym warsztacie jest to do ogarnięcia w 20-30 minut. Pozdrawiam BAS
  13. Zapłaciłem 30zł, muszę podrzucić jeszcze 10zł bo nie miałem przy sobie więcej. Nawet nie przyszło mi do głowy, żeby się zapytać o cenę, założyłem, że zapłacę 15-20zł, gdybym spodziewał się ceny 40zł to wziąłbym komórkę i stojąc w korku podzwonił (nic by mnie to nie kosztowało) po okolicznych wulkanizacjach albo zabrał koło do pracy i naprawił gdzieś w centrum. Dlaczego tak jest? Pozdrawiam BAS
  14. Nie przyszło mi do głowy, że załatanie dziurki w 15" kole na stalówce, bez demontażu/montażu na samochodzie może kosztować więcej niż 20zł.Wybrałem wulkanizację najbliżej domu, w okolicy jest z 5-8 innych zakładów. Przyznam, że jadąc do nich, liczyłem się z tym, że będę musiał zostawić koło bo będą zarobieni, jak przyjechałem ~16:30 to nie było nikogo poza mną. Pozdrawiam BAS
  15. Łagiewnicka przy Warszawskiej. Koło 15" na feldze stalowej, przywiozłem w bagażniku, mała śrubka po środku bieżnika, więc prosta naprawa, dodatkowo wymienili zaworek. Nie twierdzę, że nie należą im się godne pieniądze za pracę, ale jakoś tak wydaje mi się, że chyba brak zimy dał im się we znaki i nie mają wyjścia - muszą golić klientów. Pozdrawiam BAS
  16. Tak, dokładnie to 30zł a 10zł mam podrzucić bo nie miałem więcej gotówki przy sobie a pobliska wulkanizacja jest chyba ostatnim miejscem na świecie, gdzie nie mają terminala. EDIT: Łatana była opona na 15" stalówce. Pozdrawiam BAS
  17. Który rocznik? Pewnie po 2004. Zwykle nic się nie wgrywa, wlutuwuje się czystą pamięć a oryginalną odcina. Pozdrawiam BAS
  18. Chyba brak zimy odbił się mocno na wulkanizacjach. Dzisiaj zawiozłem do wulkanizacji jedno koło zimowe do załatania, na wypadek, gdyby spadł śnieg, wtedy awaryjnie przed wyjazdem na sylwestra sam sobie w święta przełożę koła. Ile waszym zdaniem zapłaciłem? Pozdrawiam BAS
  19. Nie wiem, ale potwierdziłem to co mówił. Mam karafkę, do której wlewam przegotowaną wodę, jak wleję wrzątek/ciepłą to po kilku napełnieniach mam osad na ściankach, jak zagotuję wodę wieczorem i rano wleję to nie ma tego problemu. Pozdrawiam BAS
  20. Wszystko jest ok. Miałem kiedyś taki pomysł - wybił mi to z głowy serwisant fabryczny, to jest najlepszy sposób na zakamienienie zmywarki. Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział elgritone na temat - Zrób to sam
    https://sklep.avt.pl/modul-przekaznikow-sterowanych-przez-port-usb.html Możesz sobie to zbudować za 1/4 ceny, schematy znajdziesz na elektrodzie. Jak chcesz to uniezależnić od pc'ta to stawiasz sobie raspberkę z Linuxem albo podpinasz to routerka z dd-wrt/tomato/itp. Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Posiada, jedynie nie posiadasz pilota.Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    A nie lepiej kupić nowy moduł na szrocie za 30zł i wymienić? Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    ZTCP to FES tego nie potrafi. Jak masz licencję na FES/MES to pisz na forum projektu, może autor dopisze taką opcję. Pozdrawiam BAS
  25. Musisz spuścić wodę poniżej tego zaworu.Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.