Zawartość dodana przez bas
-
Oszustwo olejowe w ASO ?
No to są 2 opcje: 1. Nie oszukali, zwyczajnie ktoś się pomylił przy wystawianiu faktury. 2. Leją Lotos 5w30 z beczki a kasują za droższy. Pozdrawiam BAS
-
Oszustwo olejowe w ASO ?
Przyjechał frajer do skrojenia to został skrojony. Mechanik zajrzał na bagnet, zobaczył czysty olej (bo niby jaki ma być w nowym noPB po 1500km), olej i filtr wrzucił sobie do bagażnika i jest gitara. Żeby była jasność: absolutnie nic do Ciebie nie mam, opisałem to jak zostałeś potraktowany. Pozdrawiam BAS
-
Cuda i wianki ze stylonem
Kolega ma do sprawdzenia kostkę pedału gazu, jak nie pomoże to pewnie wymiana pedału gazu (potencjometru). Pozdrawiam BAS
-
klocki hamulcowe
Polecam klocki TRW. Co do czujnika to działa on na zasadzie zamknięcia obwodu, jak dotyka tarczy to zapala się kontrolka, lubi się urywać kabelek, sprawdź, musi być gdzieś przerwany. Pozdrawiam BAS
-
Masa gumowata do zabezpieczenia podwozia.
Baranek. Pozdrawiam BAS
-
Papierowe dziesiejsze auta - z czego robia Volvo, jesli to idzie na zlom ...
Ostatnie czeki skradziono mi razem z samochodem (były w kalendarzu w okładce) 21. Października (albo Listopada, choć raczej Października) 1999r. Od tego czasu tylko plastik, obecnie jak muszę komuś zapłacić gotówką to jest dla mnie wielka wyprawa do bankomatu w drodze powrotnej z pracy do domu. W praktyce w 99% miejsc można płacić kartą i tak robię a rachunki czy podatki płacę online. Żeby mi ktoś nie zarzucił w przyszłości hipokryzji - tak to ja będę najgłośniej krzyczał jak będą chcieli zlikwidować gotówkę, teraz jest to mój wybór i chcę mieć ten wybór. Pozdrawiam BAS
-
WTF? Mandat a Urząd Skarbowy?
Czy mogę prosić o przykłady mojej hipokryzji? Wydawało mi się, że to ja zawsze pisałem o moim swobodnym podejściu do ograniczeń prędkości a nawet ostatnio stwierdziłem (choć nie pamiętam czy napisałem o tym na AK), że robienie z PL na siłę D jest głupotą, co więcej uważam, że jest parę południowych krajów, w których dużo fajniej się żyje. Pozdrawiam BAS
-
WTF? Mandat a Urząd Skarbowy?
Mają ciśnienie, walą ze wszystkich stron. Zajumali Ci z konta. Miałem swego czasu podobną sytuację z podatkiem od nieruchomości, dostałem polecony z zajęciem przez UMŁ zwrotu podatku - obśmiałem się jak norka, stwierdziłem, że życzę powodzenia, zapłacę po wypłacie. Zrobiłem przelew i zapomniałem na chwilę o sprawie. Po chwili dostałem kolejny polecony, tym razem zajęcie z pensji i tu już się wkurzyłem bo zmieniałem pracę i nie bardzo wiedziałem skąd tak szybko UMŁ dowiedział się gdzie pracuję obecnie. Zadzwoniłem, okazało się, że dział windykacji (czy jakkolwiek to się w UMŁ nazywa) nie dostał informacji z działu finansowego, panie wyjaśniły to pomiędzy sobą i za godzinę dowiedziałem się, że muszę dopłacić całe 13,2zł, dopłaciłem i cofnęli zajęcie z pensji. Przykra wiadomość jest taka, że w tym kraju prawie każdy pracownik, prawie każdego urzędu ma dostęp do danych ZUS, więc wiedzą o Tobie wszystko i natychmiast. Zamiast jechać do nich to zadzwoń i zapytaj się OCB, zapłać i zapomnij o sprawie. Ewidentnie przykręcono im śrubę jakiś czas temu i wzięli się za ściąganie. Tak czy inaczej nadal opłaca się nie płacić mandatów. Pozdrawiam BAS
- Papierowe dziesiejsze auta - z czego robia Volvo, jesli to idzie na zlom ...
- Papierowe dziesiejsze auta - z czego robia Volvo, jesli to idzie na zlom ...
-
Papierowe dziesiejsze auta - z czego robia Volvo, jesli to idzie na zlom ...
A kolega słyszał może o strefach kontrolowanego zgniotu? Własnie w tym miejscu jest taka strefa. Autko ma się złożyć w tym miejscu, żeby rozproszyć energię kinetyczną. Przód i tył mają się tak zachować, jedynie kabina ma być twarda. Gdyby się nie złożyło to płakałbyś, że kolega chodzi w kołnierzu bo takie kiepskie robią autka. W przypadku bolidów F1 ma się złożyć cały nos aż do nóg, plus ma odpaść od samochodu tyle części ile to możliwe, właśnie po to, żeby rozproszyć energię. Pozdrawiam BAS
-
Poduszki powietrzne - trwałość a wiek
Jeśli mówisz o kurtynach to zaczynają się w słupku A a kończą w słupku C a większa ich część siedzi na skraju podsufitki. A przypadkiem nie w oparciach foteli? 700zł to rozumiem, że robocizna? Komplet 6 nowych poduszek do Twojego samochodu przekroczy jego wartość, chyba że jakimś cudem BMW sprzedaje w cenie 1/18 ceny poduszek od każdej innej marki. Pamiętaj, że BMW nie produkuje poduszek, robi to kilka innych firm, z których co najmniej jedna jest zlokalizowana w PL (chyba Tomaszów Maz.). Pozdrawiam BAS
-
Fiat TIPO 2015
Identyczna informacja wynika z konfiguratora na stronie fiat.pl. Panel sterowania może być identyczny, ale nagrzewnica może mieć inną konstrukcją a panel inny soft. Pozdrawiam BAS
-
Wyjazd busem z przyczepą do Niemiec - co warto wiedzieć?
To wprawdzie oczywiste, ale jak lecisz na pusto to lawetę ładujesz na autko, zawsze wygodniej jedzie się bez przyczepy. Pozdrawiam BAS
-
Mandat - pomiar prędkości urządzeniem Simicon
Niech sporządza,kolegia już dawno zlikwidowano, zastąpiły jest sądy grodzkie, które też już dawno zlikwidowano. Możesz ich nagrywać - są na służbie. Jeśli opisana sytuacja jest prawdziwa a opis jest prawdziwy to faktycznie bandyta. Pozdrawiam BAS
-
Kolizja drogowa i zatrzymanie prawa jazdy.
Nic, zaksięgują sobie poprawnie. Nie chcą Twoich pieniędzy to jedź na inną stację diagnostyczną. Pozdrawiam BAS
-
Kupno Stilo
Czyli czeka Cię zakup regenerowanych/nowych zacisków bo do tego nie ma zestawów naprawczych. Pozdrawiam BAS
-
Kupno Stilo
Kolega z mojego zespołu, zmienił ostatnio BBM'a na V40 z LPG, autko ma na dzień dobry problem - świeci się check. Na moje pytanie: jaka instalacja? Nie wie. Pozdrawiam BAS
-
Kupno Stilo
Wypraszam sobie, mam BRC SQ24. Pozdrawiam BAS
-
Płukanka przy zmianie oleju
1.6 16V 103KM by Fiat Euro4, przebieg 160kkm. Te silniki tak mają, za mocno zaoszczędzili na pierścionkach olejowych. Dla porównania taki sam* silnik Euro3 przez 188025km nie brał ani kropli. * wyglądają identycznie, mają identyczną pojemność, ale mają różną średnicę cylindra i pewnie skok. Pozdrawiam BAS
-
Płukanka przy zmianie oleju
Zaczął bardziej brać olej, po zalaniu STP Stop Smoke zaczyna z czasem się uspokajać. Pozdrawiam BAS
-
Znowu Łódź...?!
Po za tym, że Łódź jest mocno rozkopana to TomTom zaczyna swoje pomiary przy swojej siedzibie, gdzie musi się "wydostać na miasto" spod swojego biurowca przez jedne z bardziej zakorkowanych ulic. Pozdrawiam BAS
-
Grzanie się tylnego koła
Albo zacisk do regeneracji albo/i rozwarstwiony przewód elastyczny. Pozdrawiam BAS
-
Płukanka przy zmianie oleju
Możesz spokojnie wlać całe 300ml, nic się nie stanie - to nie apteka. Co do sensu stosowania płukanek, nie będę się wypowiadał bo raz wlałem i kolejny raz raczej bym tego nie zrobił. Pozdrawiam BAS
-
Kupno Stilo
To autko w zasadzie nie toleruje druciarstwa. Pozdrawiam BAS
