Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. bas odpowiedział Stiluss na temat - Stilo
    > w jednym z zaprzyjaźnionych sklepów słyszałem, że w stilo montowali 2 rodzaje zacisków i dlatego > właśnie są 2 wymiary tłoczków. Jak dobrze pamiętam to same tłoczki się od siebie niczym nie > różniły tylko długością Bo był chyba Bendix i był Bosch, przy czym chyba wszyscy lub większość mają Bosch'a. Zaryzykowałbym i kupił pod Bosch'a. Pozdrawiam BAS
  2. bas odpowiedział Stiluss na temat - Stilo
    > A jaka długość? > 38x47mm > 38x49mm > Wiesz który pasuje do 1.4, bo według opisu każdy jest do 1.4. Nie mam pojęcia, wydaje mi się, że mają różne wcięcia. Ciekawe czy są zamienne? W sumie 2mm na wysokości tłoczka nie powinno robić tragedii. Pozdrawiam BAS
  3. > No nie wiem czy bym chciał kupić auto bez karty pojazdu... Moze sie okazać ze karta jest w > depozycje w banku, a banku w DR nie ma... > To tak tylko z punktu widzenia potencjalnego nabywcy któremu sprzedający ewentualnie powie że > zgubił. > Wiec lepiej zrobić duplikat i normalnie sprzedać z duplikatem. Właśnie w przypadku, który opisałeś KP nie jest zabezpieczeniem. Był swego czasu opisywany taki przypadek w Turbo kamerze, koleś kupił autko na kredyt, KP w banku, koleś poszedł do WK, zgłosił zagubienie, dostał duplikat i sprzedał autko w komisie. Pozdrawiam BAS
  4. > wynika z tego ,że chyba gaz poleciał w atomsfere... jutro pojadę zobaczyć Jeśli wcześniej nie miałeś wycieków to obstawiam presostat. Pozdrawiam BAS
  5. > Zastanawia mnie gwiazdka na wyświetlaczu. Ona zawsze będzie się zapalać, nawet jak wymontujesz sprężarkę klimatyzacji i wyślesz kurierem na drugi koniec świata. > Czy termometr zewnętrzny działa poprawnie, bo może bodykomp bierze z niego dane aby załączyć > sprężarkę. IMO podstawa to sprawdzić w ECU silnika czy występuje i jaką ma wartość błąd P0530. Pozdrawiam BAS
  6. bas odpowiedział ktosiek na temat - Gaz na ulicach
    > no tak ale czy można to wyłączyć i nie zaszkodzić silnikowi ? Nie napisałeś jaki tam jest silnik i jakie komponenty instalacji. Jeśli masz silnik z pośrednim wtryskiem paliwa, wystarczająco mocny reduktor i wtryskiwacze to spokojnie można wyłączyć. Jeśli jest silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa to nie można tego wyłączyć. Jeśli reduktor/wtryskiwacze są za słabe do tego silnik to też lepiej tego nie robić bo braknie Ci mocy przy wyprzedzaniu. Pozdrawiam BAS
  7. > Rozumiem, że kanał do tego niepotrzebny? Tylko coś pod tyłek. Chłopaki kwestionują smar miedziany to może być grafitowy, chociaż moim zdaniem spokojnie wystarczy miedziany do nasmarowania trzpieni prowadzących. Możesz się też zaopatrzyć w sprej do czyszczenia hamulców, szczotkę drucianą i kawałek papieru ściernego. Jeśli masz rant na tarczy to możesz spróbować go delikatnie zeszlifować kątówką. Pozdrawiam BAS
  8. Przeczyścić zaciski i jarzma, im szybciej tym mniej zniszczą się klocki. U mnie jak stanął dolny trzpień prowadzący to przy hamowaniu z 100km+ było takie walenie, że myślałem, że mi koło odpadnie. Robota w sumie prosta i do ogarnięcia z piwkiem w piątkowe popołudnie, pamiętaj tylko, żeby kupić pastę miedzianą. Pozdrawiam BAS
  9. > sprawdź owalizację cylindra To już wiem, owalizacja cylidra, tłoka, stan rowków w tłokach, stan wału. Pozdrawiam BAS
  10. bas odpowiedział todamian na temat - Motokącik
    > Z ciekawości przeczytałem go i dwie rzeczy mnie zainteresowały: > - polecane są tam środki INCIDUR, VIRUSOLVE, ALDEWIR - który z nich będzie najlepszy i czy nie > wejdą one w reakcję z materiałem parownika? > - środki te są w zwykłych butelkach, jak je nanieść na parownik? > Kiedyś stosowałem preparat WURTHA ale on był w pojemniku pod ciśnieniem i miał sondę więc jego > naniesienie było łatwe a zastanawiam się czym ten preparat nanieść? Używałem pianki Toyota'y, nic nie wybuchło, wszystko działa, nic nie śmierdzi, jedynie zapach tej pianki utrzymywał się bardzo długo co może drażnić. Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział todamian na temat - Motokącik
    > po parowniku psikałem wodą z rozpuszczoną tabletka do zmywarki, pózniej wodą ze środkiem > dezynfekującym, przepłukanie wodą, i na koniec parwonik i kanały pianką Przeczytaj ten temat. Pozdrawiam BAS
  12. > zakładałem do Tico, wszystko było ok i przedewszystkim pierścienie były jednoczęściowe, a nie > 3-częściowe jak w org Prima to takie absolutne minimum, Bo były żeliwne, fabryczne są 3 częściowe bo są stalowe. Generalnie inna technologia. Szefem planowania produkcji w Fpt-prima jest (do końca miesiąca bo zmienia pracę na ciekawszą) mój przyjaciel. Wiem jak wygląda u nich z jakością, dlatego skłaniam się do ich pierścieni. 5 minut spacerem mam ich dystrybutora, który w razie potrzeby może dorobić pasujący pierścień. > jeszcze Ci zostaje Goetze i itp. Jak nie Prima to będę szukał. > cylinder zmierz w kilku miejscach i w różnych płaszczyznach no i trzeba mieć średnicówke Nie mam czym mierzyć, zrobi to szlifierz. Pozdrawiam BAS
  13. > Pomierzyć średnicę cylindrów, średnicę tłoków, szczelinę pierścieni po włożeniu do cylindra i ona > Ci powie wszystko. > Ja w moim dieslu przy 200 000 nie mam śladu zużycia. Nie mogę uziemić samochodu. Zamówiłem uszkodzony silnik od Stilo, spróbuję go wyremontować na nominał i podmienię silnik. Rozważam pierścionki Fpt-prima. Pozdrawiam BAS
  14. > kwestia rozebrania i pomierzenia cylindrów i itp, w Tico tak zrobiłem nawet nic nie mierząc. Po > prostu rozebrałem silnik, założyłem nowe pierścienie uszczelki i itp i poskładałem. > Przejeździlem tak 25kkm na LPG, przed "remontem" brał 1l/1500km, po 1l/15kkm oleju 10W-40. Ale > tam był problem z zapieczonymi pierścniemia olejowymi, podobnie jak to bywa w niektóryvh > silnikach GM Co pomierzyć bo średnicę cylindra i parametry pierścieni nominalnych to ja znam. Pozdrawiam BAS
  15. Z umorzeniem idziesz do TU i dostajesz zwrot składki. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział Stiluss na temat - Stilo
    > Witam, > Czy taki zestaw pasuje na przód i tył? jakiś tekst Tylko na tył. > Zestaw z tłoczkiem > Orientujecie się, jaką średnice i wysokość tłoczka ma ten zamontowany w Stilo 1.4 tył? W każdym Stilo/NB EU (i kilku innych) masz ten sam układ hamulcowy z tyłu -> średnica tłoczka 38mm. Przód u Ciebie 54mm. Pozdrawiam BAS
  17. > Prawo jest w porządku. Chodzi o to, że jak obie strony nie chcą go przestrzegać, to nie ma > możliwości, żeby było inaczej Jak policjant będzie chciał łapówkę, a kierowca chętnie mu ją > da, żeby uniknąć większych konsekwencji, to zawsze się dogadają. Inna sprawa - jak ktoś > specjalnie oszukuje, żeby naciągnąć na łapówkę/mandat, a będzie tego, obawiam się, coraz > więcej. Tego będzie multum i nie da się tego upilnować. Oficjalnie idea była fajna (wyciąć idiotów), przez 2-3 lata policjanci nie protestowali, ale teraz znowu się zbierało i trzeba im było coś dać, żeby się uspokoili. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział polo na temat - Stilo
    > Wybrałem Goetze. Wymieniłeś już? Poszło dołem? Co trzeba było rozkręcać? Jakie były niespodzianki? Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział awruK na temat - Motokącik
    Zagadaj z Przemkiem na Piątkowskiej w Zgierzu. Pozdrawiam BAS
  20. > Nie bawimy się w warsztacie w takie naprawy, a weekendy u mnie zajęte. No szkoda, problem polega na tym, że człowiek, który mógłby to potencjalnie zrobić, twierdzi, że bez zrobienia tulei nic to nie da. Pozdrawiam BAS
  21. > Sam próbuj Pytałem poważnie. Miałbym pretekst do spędzenia weekendu w 3city. Pozdrawiam BAS
  22. > Podłącz MESa do Stilo i wciśnij pedał. Jak masz esp, to masz też czujnik ciśnienia na pompie. U > mnie na pracującym silniku jest nawet 120 bar. No to byłem w błędzie. Pozdrawiam BAS
  23. > Gdzieś czytałem, że pierścienie w Stilo były słabej jakości. Zaryzykowałbym i wsadził nominał. > Nigdy tego nie robiłem, ale roboty dużo nie powinno być. Zdjęcie miski, to prosta sprawa, a > tłoki powinny wychodzić w dół po odkręceniu korb od wału, jednak czy wyjdą, to nie mam 100% > pewności. Tulei bym nie ruszał. Masz ochotę zrobić to w jakiś weekend w moim Stilo? Pozdrawiam BAS
  24. > masz na tłoczku 30 atmosfer, W jakim samochodzie, z hydraulicznym układem hamulcowym widziałeś 30 atmosfer? Jakoś wydawało mi się, że te układy pracują na ciśnieniu max 8 atmosfer. Pozdrawiam BAS
  25. > Bo się nie znają? Myślą, że jak wygląda tak samo pod maską, to jest taki sam. > Wymienić pierścienie zgarniające i uszczelniacze zaworowe. Tak wiem, to też kosztuje. Uszczelniacze już zrobiłem przy okazji UPG i mam wrażenie, że po tym zabiegu zaczął pić więcej. Myślisz, że wymiana samych pierścieni, bez wymiany tulei czy też honowania ich, rozwiąże problem? Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.