Zawartość dodana przez bas
-
Reperaturka zacisku 1.4
> w jednym z zaprzyjaźnionych sklepów słyszałem, że w stilo montowali 2 rodzaje zacisków i dlatego > właśnie są 2 wymiary tłoczków. Jak dobrze pamiętam to same tłoczki się od siebie niczym nie > różniły tylko długością Bo był chyba Bendix i był Bosch, przy czym chyba wszyscy lub większość mają Bosch'a. Zaryzykowałbym i kupił pod Bosch'a. Pozdrawiam BAS
-
Reperaturka zacisku 1.4
> A jaka długość? > 38x47mm > 38x49mm > Wiesz który pasuje do 1.4, bo według opisu każdy jest do 1.4. Nie mam pojęcia, wydaje mi się, że mają różne wcięcia. Ciekawe czy są zamienne? W sumie 2mm na wysokości tłoczka nie powinno robić tragedii. Pozdrawiam BAS
-
Czy można sprzedać auto bez karty pojazdu ?
> No nie wiem czy bym chciał kupić auto bez karty pojazdu... Moze sie okazać ze karta jest w > depozycje w banku, a banku w DR nie ma... > To tak tylko z punktu widzenia potencjalnego nabywcy któremu sprzedający ewentualnie powie że > zgubił. > Wiec lepiej zrobić duplikat i normalnie sprzedać z duplikatem. Właśnie w przypadku, który opisałeś KP nie jest zabezpieczeniem. Był swego czasu opisywany taki przypadek w Turbo kamerze, koleś kupił autko na kredyt, KP w banku, koleś poszedł do WK, zgłosił zagubienie, dostał duplikat i sprzedał autko w komisie. Pozdrawiam BAS
-
sprężarka klimy się nie załacza
> wynika z tego ,że chyba gaz poleciał w atomsfere... jutro pojadę zobaczyć Jeśli wcześniej nie miałeś wycieków to obstawiam presostat. Pozdrawiam BAS
-
sprężarka klimy się nie załacza
> Zastanawia mnie gwiazdka na wyświetlaczu. Ona zawsze będzie się zapalać, nawet jak wymontujesz sprężarkę klimatyzacji i wyślesz kurierem na drugi koniec świata. > Czy termometr zewnętrzny działa poprawnie, bo może bodykomp bierze z niego dane aby załączyć > sprężarkę. IMO podstawa to sprawdzić w ECU silnika czy występuje i jaką ma wartość błąd P0530. Pozdrawiam BAS
-
Citigo Lpg
> no tak ale czy można to wyłączyć i nie zaszkodzić silnikowi ? Nie napisałeś jaki tam jest silnik i jakie komponenty instalacji. Jeśli masz silnik z pośrednim wtryskiem paliwa, wystarczająco mocny reduktor i wtryskiwacze to spokojnie można wyłączyć. Jeśli jest silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa to nie można tego wyłączyć. Jeśli reduktor/wtryskiwacze są za słabe do tego silnik to też lepiej tego nie robić bo braknie Ci mocy przy wyprzedzaniu. Pozdrawiam BAS
-
Szuranie przednich hamulców
> Rozumiem, że kanał do tego niepotrzebny? Tylko coś pod tyłek. Chłopaki kwestionują smar miedziany to może być grafitowy, chociaż moim zdaniem spokojnie wystarczy miedziany do nasmarowania trzpieni prowadzących. Możesz się też zaopatrzyć w sprej do czyszczenia hamulców, szczotkę drucianą i kawałek papieru ściernego. Jeśli masz rant na tarczy to możesz spróbować go delikatnie zeszlifować kątówką. Pozdrawiam BAS
-
Szuranie przednich hamulców
Przeczyścić zaciski i jarzma, im szybciej tym mniej zniszczą się klocki. U mnie jak stanął dolny trzpień prowadzący to przy hamowaniu z 100km+ było takie walenie, że myślałem, że mi koło odpadnie. Robota w sumie prosta i do ogarnięcia z piwkiem w piątkowe popołudnie, pamiętaj tylko, żeby kupić pastę miedzianą. Pozdrawiam BAS
-
Czy 1.6 16V 103KM z BBM będzie pasować do Stilo?
> sprawdź owalizację cylindra To już wiem, owalizacja cylidra, tłoka, stan rowków w tłokach, stan wału. Pozdrawiam BAS
-
serwis klimatyzacji??
> Z ciekawości przeczytałem go i dwie rzeczy mnie zainteresowały: > - polecane są tam środki INCIDUR, VIRUSOLVE, ALDEWIR - który z nich będzie najlepszy i czy nie > wejdą one w reakcję z materiałem parownika? > - środki te są w zwykłych butelkach, jak je nanieść na parownik? > Kiedyś stosowałem preparat WURTHA ale on był w pojemniku pod ciśnieniem i miał sondę więc jego > naniesienie było łatwe a zastanawiam się czym ten preparat nanieść? Używałem pianki Toyota'y, nic nie wybuchło, wszystko działa, nic nie śmierdzi, jedynie zapach tej pianki utrzymywał się bardzo długo co może drażnić. Pozdrawiam BAS
-
serwis klimatyzacji??
> po parowniku psikałem wodą z rozpuszczoną tabletka do zmywarki, pózniej wodą ze środkiem > dezynfekującym, przepłukanie wodą, i na koniec parwonik i kanały pianką Przeczytaj ten temat. Pozdrawiam BAS
-
Czy 1.6 16V 103KM z BBM będzie pasować do Stilo?
> zakładałem do Tico, wszystko było ok i przedewszystkim pierścienie były jednoczęściowe, a nie > 3-częściowe jak w org Prima to takie absolutne minimum, Bo były żeliwne, fabryczne są 3 częściowe bo są stalowe. Generalnie inna technologia. Szefem planowania produkcji w Fpt-prima jest (do końca miesiąca bo zmienia pracę na ciekawszą) mój przyjaciel. Wiem jak wygląda u nich z jakością, dlatego skłaniam się do ich pierścieni. 5 minut spacerem mam ich dystrybutora, który w razie potrzeby może dorobić pasujący pierścień. > jeszcze Ci zostaje Goetze i itp. Jak nie Prima to będę szukał. > cylinder zmierz w kilku miejscach i w różnych płaszczyznach no i trzeba mieć średnicówke Nie mam czym mierzyć, zrobi to szlifierz. Pozdrawiam BAS
-
Czy 1.6 16V 103KM z BBM będzie pasować do Stilo?
> Pomierzyć średnicę cylindrów, średnicę tłoków, szczelinę pierścieni po włożeniu do cylindra i ona > Ci powie wszystko. > Ja w moim dieslu przy 200 000 nie mam śladu zużycia. Nie mogę uziemić samochodu. Zamówiłem uszkodzony silnik od Stilo, spróbuję go wyremontować na nominał i podmienię silnik. Rozważam pierścionki Fpt-prima. Pozdrawiam BAS
-
Czy 1.6 16V 103KM z BBM będzie pasować do Stilo?
> kwestia rozebrania i pomierzenia cylindrów i itp, w Tico tak zrobiłem nawet nic nie mierząc. Po > prostu rozebrałem silnik, założyłem nowe pierścienie uszczelki i itp i poskładałem. > Przejeździlem tak 25kkm na LPG, przed "remontem" brał 1l/1500km, po 1l/15kkm oleju 10W-40. Ale > tam był problem z zapieczonymi pierścniemia olejowymi, podobnie jak to bywa w niektóryvh > silnikach GM Co pomierzyć bo średnicę cylindra i parametry pierścieni nominalnych to ja znam. Pozdrawiam BAS
-
Wypowiedzenie umowy OC, a kradzież pojazdu
Z umorzeniem idziesz do TU i dostajesz zwrot składki. Pozdrawiam BAS
-
Reperaturka zacisku 1.4
> Witam, > Czy taki zestaw pasuje na przód i tył? jakiś tekst Tylko na tył. > Zestaw z tłoczkiem > Orientujecie się, jaką średnice i wysokość tłoczka ma ten zamontowany w Stilo 1.4 tył? W każdym Stilo/NB EU (i kilku innych) masz ten sam układ hamulcowy z tyłu -> średnica tłoczka 38mm. Przód u Ciebie 54mm. Pozdrawiam BAS
-
Nieuczciwa kontrol - żalę się
> Prawo jest w porządku. Chodzi o to, że jak obie strony nie chcą go przestrzegać, to nie ma > możliwości, żeby było inaczej Jak policjant będzie chciał łapówkę, a kierowca chętnie mu ją > da, żeby uniknąć większych konsekwencji, to zawsze się dogadają. Inna sprawa - jak ktoś > specjalnie oszukuje, żeby naciągnąć na łapówkę/mandat, a będzie tego, obawiam się, coraz > więcej. Tego będzie multum i nie da się tego upilnować. Oficjalnie idea była fajna (wyciąć idiotów), przez 2-3 lata policjanci nie protestowali, ale teraz znowu się zbierało i trzeba im było coś dać, żeby się uspokoili. Pozdrawiam BAS
-
Wymiana pierścieni tłokowych
> Wybrałem Goetze. Wymieniłeś już? Poszło dołem? Co trzeba było rozkręcać? Jakie były niespodzianki? Pozdrawiam BAS
-
Da się uratować te felgi
Zagadaj z Przemkiem na Piątkowskiej w Zgierzu. Pozdrawiam BAS
-
Czy 1.6 16V 103KM z BBM będzie pasować do Stilo?
> Nie bawimy się w warsztacie w takie naprawy, a weekendy u mnie zajęte. No szkoda, problem polega na tym, że człowiek, który mógłby to potencjalnie zrobić, twierdzi, że bez zrobienia tulei nic to nie da. Pozdrawiam BAS
-
Czy 1.6 16V 103KM z BBM będzie pasować do Stilo?
> Sam próbuj Pytałem poważnie. Miałbym pretekst do spędzenia weekendu w 3city. Pozdrawiam BAS
-
Przyrząd do odpowietrzania hamulców.
> Podłącz MESa do Stilo i wciśnij pedał. Jak masz esp, to masz też czujnik ciśnienia na pompie. U > mnie na pracującym silniku jest nawet 120 bar. No to byłem w błędzie. Pozdrawiam BAS
-
Czy 1.6 16V 103KM z BBM będzie pasować do Stilo?
> Gdzieś czytałem, że pierścienie w Stilo były słabej jakości. Zaryzykowałbym i wsadził nominał. > Nigdy tego nie robiłem, ale roboty dużo nie powinno być. Zdjęcie miski, to prosta sprawa, a > tłoki powinny wychodzić w dół po odkręceniu korb od wału, jednak czy wyjdą, to nie mam 100% > pewności. Tulei bym nie ruszał. Masz ochotę zrobić to w jakiś weekend w moim Stilo? Pozdrawiam BAS
-
Przyrząd do odpowietrzania hamulców.
> masz na tłoczku 30 atmosfer, W jakim samochodzie, z hydraulicznym układem hamulcowym widziałeś 30 atmosfer? Jakoś wydawało mi się, że te układy pracują na ciśnieniu max 8 atmosfer. Pozdrawiam BAS
-
Czy 1.6 16V 103KM z BBM będzie pasować do Stilo?
> Bo się nie znają? Myślą, że jak wygląda tak samo pod maską, to jest taki sam. > Wymienić pierścienie zgarniające i uszczelniacze zaworowe. Tak wiem, to też kosztuje. Uszczelniacze już zrobiłem przy okazji UPG i mam wrażenie, że po tym zabiegu zaczął pić więcej. Myślisz, że wymiana samych pierścieni, bez wymiany tulei czy też honowania ich, rozwiąże problem? Pozdrawiam BAS
