Zawartość dodana przez bas
-
Czy 1.6 16V 103KM z BBM będzie pasować do Stilo?
> Kiepska praca, brak mocy, brak jałowych. Silniki mają różne fazy rozrządu, bo są inne średnice i > skoki tłoków. To dlaczego uparcie na allegro sprzedają te same silniki zarówno do BBM jak i do Stilo? > Jeśli koło zamachowe przypasuje, to OK, jeśli nie, to sprzęgło/skrzynia też nie > bardzo. Koło zamachowe można przełożyć. Masz inny, sensowny pomysł co zrobić, żebym miał sprawny, niebiorący oleju silnik, w rozsądnych pieniądzach? Pozdrawiam BAS
-
Czy 1.6 16V 103KM z BBM będzie pasować do Stilo?
> Silnik z BBM z tym od Stilo ma wspólny napęd rozrządu i tu się jakby kończy podobieństwo. Inny > blok, inny wał korbowy i korbowody, inne tłoki, inna głowica, w zasadzie pojemność nawet nie > jest ta sama, inne wałki rozrządu, inne koło zamachowe. Taki przeszczep nie zagada jak należy. Jakie mogą być problemy? Pozdrawiam BAS
-
Czy 1.6 16V 103KM z BBM będzie pasować do Stilo?
> Z tego co mi wiadomo to był poliftowy 1.6 z BBM z plastikowym kolektorem i tak miał inny słupek niż > w stilo. Niech mądrzejsze głowy się wypowiedzą bo mogę oszukiwać ale coś kojarzę o innym skoku > tłoka. Bez względu na to czy kolektor alu czy plastik to pewnie da się przełożyć całość osprzętu. Modyfikacje pewnie służyły temu, żeby Stilo spełniało normę Euro4. Pytanie czy ma to prawo działać bez problemów? Pozdrawiam BAS
-
Czy 1.6 16V 103KM z BBM będzie pasować do Stilo?
Płukanki i inne wynalazki nie pomogły, jak chlał tak chla. Po przejechaniu ze Stykowa do zjazdu Włocławek Zachód (15) z prędkościami autostradowymi+ na tempomacie, zatrzymaniu, przejechaniu kolejnych ~20-30km spokojnie, wywalił check'a przy spokojnej jeździe. Podszedłem do tego na luzie bo w sumie co mogło się stać? Mógł wywalić błąd katalizatora, mógł wywalić błąd za ubogo/za bogato (wtedy wtryskiwacze LPG i reduktor do regeneracji), mógł mu wypaść zapłon z poprzedniego powodu lub z powodu cewek. Jak na złość nie zabrałem interfejsów do bagażnika, przed chwilą przyjechałem do domu, cewki mają czas ładowania ~1,5-1,6ms, więc książkowo, okazało się, że jest zapisany błąd P0420, czyli katalizator, czyli przeszkadza mu przepalanie oliwki. Znajomy ma na zbyciu w dobrej cenie, po małym przebiegu silnik z BBM'a. Będzie pasował (oczywiście mówimy o słupku, czyli od miski po pokrywę zaworów, osprzęt przełożę od siebie)? Pozdrawiam BAS
-
Michelin CrossClimate - kupowac? :D
> A mnie by brakowalo porównania > 1. hamowania na suchym w 30 stopniach - do letniej > 2. hamowania w 4 stopniach na mokrym w porównaniu do zimowej > 3. hamowania w -10 na suchym w porównaniu do zimowej (choc tu akurat nietrudno byc lepszym) > 4 hamiowania na błocie posniegowym w porównaniu do zimówki > 5. hamowania na lodzie w porównaniu do zimówki... > oraz ew > 6 trakcji przy ruszaniu na lodzie w porównaniu do zimówki. Prezentuje się parametry, które przedstawiają produkt w korzystnym świetle. Skoro postawili tezę, że jest cud, miód, orzeszki i jedyna taka to nie będą przedstawiać wyników, które temu przeczą. Ta opona jest chyba przeznaczona na rynek niemiecki, gdzie jest obowiązek jazdy na oponach M+S w określonych warunkach. IMO zwykła opona całoroczna z "fajną" papką marketingową, nie chce mi się szukać, ale pewnie podobne teksty znajdziesz o każdej oponie całorocznej. Pozdrawiam BAS
-
Michelin CrossClimate - kupowac? :D
Boshe, jaka paćka marketingowa, jest 3d, pewnie nano się przejadło. Czyli niby udało się wyprodukować coś do wszystkiego? Poczekajmy na opinie użytkowników. Pozdrawiam BAS
-
Sprzedaż samochodu - problemy
> Wiesz, moim zdaniem ciężko jest nazwać "stylizacją" ogłoszenie, w którym handlarz pisze, że jest > osobą prywatną i auto jest jego od nowości. > Moim zdaniem to po prostu oszustwo i gdybym pojechał po taki samochód dowiedziawszy się na miejscu, > to bym się nieźle wściekł. Nazwałem to stylizowaniem bo chciałem być delikatny. Pozdrawiam BAS
-
Sprzedaż samochodu - problemy
> Jasne, że wiem. Zagłębie Ruhry w branży kowalstwa artystycznego. > Ale w ogłoszeniu miałem na dzień dobry, że jestem osobą prywatną, a auto jest u mnie od nowości. Sporo handlarzy też tak stylizuje ogłoszenia, więc w połączeniu z lokalizacją nikt by nie uwierzył. Pozdrawiam BAS
-
Sprzedaż samochodu - problemy
Nie wiem czy zauważyłeś, że jesteś z Gniezna. Zakładam, że wiesz co to oznacza dla kupującego. Pozdrawiam BAS
-
Skrzynia biegów Astra H 1.8 GTC
> dzwon > sterowanie powinno być chyba podłączone do modułu CIM znajdującego się pod kierownicą ( wpięte są > do niego manetki kierunkowskazów i wycieraczek)... Osobiście tego nie sprawdzałem, jak się trafi okazja to pogrzebię. > Wogóle poduszki sa podpiete? Kontrolki gasną, ale czy to zasługa rezystora czy jednak są podpięte - nie wiem, jak będzie okazja to obejrzę sobie to autko. Pozdrawiam BAS
-
Skrzynia biegów Astra H 1.8 GTC
> czyli wróciła taka jak była fabrycznie Zastanawiam się co było z tym autkiem kombinowane. Jest przycisk sport, ale podobno nie działa (nie sprawdzałem, jakiś mechanik tak twierdzi), kable od kierownicy do radia są obcięte, zaizolowane i ponoć nie ma gdzie ich podłączyć w radiu. Gdzie one powinny być podłączone? Pozdrawiam BAS
-
Skrzynia biegów Astra H 1.8 GTC
> Nie ma co poprawiać. > Astra H GTC, wszystkie silniki 1.8 miały skrzynie manualne F17+CR, 3,94 Tu siedziała F18, wiem bo widziałem ją. Teraz siedzi jakaś F17. Ta F18 miała już naprawiany (przez Niemca lub handlarza, było widać po klejonej pokrywie) mechanizm różnicowy i znowu padł, dlatego wymienialiśmy. Pozdrawiam BAS
-
Skrzynia biegów Astra H 1.8 GTC
Ostatecznie udało się podmienić niewłaściwą skrzynię na skrzynię od Merivy i autko jeździ. Pozdrawiam BAS
-
Skrzynia biegów Astra H 1.8 GTC
Hej, sorry za występy gościnne, ale mam szybkie pytanko w imieniu znajomego. Znajomemu padła skrzynia (pęknięta obudowa, zacinający się mechanizm różnicowy). Jest problem z dostępnością tych skrzyń. Według warsztatu w samochodzie siedziała skrzynia F18 (zresztą nosząca już ślady klejenia obudowy) a udało się nam kupić F17. Kolega mówi, że powiedzieli mu w warsztacie, że ma być jakiś pająk a nie linki, domyślam się, że chodzi o napęd wybieraka. Więcej będę wiedział po 14:30 bo mechanik, który prowadzi sprawę będzie od 14:30. Pytanie: czy da się pomiędzy tymi skrzyniami przełożyć p&p wybierak, tak żeby ta skrzynia pasowała? Co tam może się jeszcze różnić? Pozdrawiam BAS
-
lagi w przyspieszaniu
> Zabiorę się, za to w najbliższym czasie i zdam sprawozdanie. > A komp nie będzie wypluwał błędów jeżeli zaślepie EGRa? Będzie zapisany błąd w ECU, ale nic poza tym. Pozdrawiam BAS
-
lagi w przyspieszaniu
Najpierw zaślep, później szukaj dalej. Pozdrawiam BAS
-
lagi w przyspieszaniu
> zaczyna jako tako ciągnąć od około 2300-2500 obr/min. Coś czuję złego ogra (uchylony EGR). Pozdrawiam BAS
-
Kupno samochodu od nieżyjącego właściciela
> Ale przecież w tym przypadku są jeszcze dzieci, przyjmijmy, ze pełnoletnie. Im się nic nie należy Wiek dzieci jest bez znaczenia. Jeśli wszyscy spadkobiercy są zgodni co do podziału spadku to taką sprawę załatwią u notariusza w godzinkę. W przypadku samochodów można to obejść umową darowizny, ale lepiej im tego nie podpowiadaj bo będą dalej kombinować. Taka umowa zawarta do 10 lat przed śmiercią wchodzi do masy spadkowej, więc jak robić takie interesy to lepiej jak będzie tylko jeden spadkobierca i najlepiej ustawowy. Pozdrawiam BAS
-
czyszczenie klimatyzacji
> Tam będzie jakaś rurka w którą mam wsunąć wężyk? Dziurka z podłużną blaszką na wierzchu. Pozdrawiam BAS
-
tłumik końcowy orginał czy zamiennik?
W BBM zamienniki były zdecydowanie głośniejsze. Ostatnio przymierzam się do wymiany całego układu w moim 1.6, rozmawiałem w polecanym warsztacie i podobno Stilo to zupełnie inna bajka i spokojnie Płuciennik czy Polmostów dają radę i nie są głośne, nie ma podobno problemów z trwałością, więc kup oryginał. Pozdrawiam BAS
-
czyszczenie klimatyzacji
Kliken, tu dopercyzowanie, więcej wiedzieć nie trzeba. Pozdrawiam BAS
-
Odgrzybianie klimatyzacji
> Kojarze, wymieniałem . Czyli tam gdzie się filtr wkłada to wkładam psikacza i daje czadu Bzdura!!! Złazisz do kanału i szukasz takiej aluminiowanej blaszki po środku samochodu, pod nagrzewnicą, odginasz/odkręcasz ją i wkładasz. Jak wejdziesz do kanału zaraz po wyłączeniu klimatyzacji to będą tam wisiały kropelki wody. Nawet jak utopisz parownik całkowicie w piance to do filtra pp nic nie dotrze może max kilka kropelek. Pozdrawiam BAS
-
Jakie auta nie miały kierunkowskazów w błotnikach ?
Volkswagen Touareg Pozdrawiam BAS
-
Odgrzybianie - "naciskasz i czekasz"
> U mnie automat włączony w zasadzie cały rok na tryb AUTO, raz wyłączony na 2-3 dni zwracał już > charakterystyczny smrodek.. Jeździłem 2-3 lata bez odgrzybiania - tak jakoś wyszło i nic nie śmierdziało, ale w tym roku jak odpaliłem to natychmiast zapodałem piankę przez odpływ, żeby się nie męczyć smrodem. Pozdrawiam BAS
-
Odgrzybianie - "naciskasz i czekasz"
> nie każde auto tak odgrzybisz. Na większość znanych mi samochodów jest to najlepsza metoda (przetestowane na moich samochodach). Rozpylanie czegoś we wnętrzu jest bez sensu. Psikanie w miejsce filtra kabinowego czy do kanałów też jest bez sensu bo syf jest na parowniku a on zwykle nie jest dostępny inaczej niż przez odpływ. Jak kolega jest z Łodzi to mogę załatwić w bardzo atrakcyjnej cenie taki środek*. * Nie handluję tym, nie mam czasu na wysyłanie tego. Pozdrawiam BAS
