Zawartość dodana przez bas
-
Stilo obroty
> Dzięki, byłem przy aucie i dałem mu w palnik pod 6000 rpm tak na ok 5 sekund. Po dwóch razach już > błąd zniknął. > Rozumiem, że teraz mam mapy wtrysku ustawione fabrycznie? Teraz masz zaadaptowane koło foniczne a mapy mają wartości domyślne, za 60km noPB only będziesz miał zebrane mapy. Pozdrawiam BAS
-
Aku rozładowany do zera
> Około 20:20 odłączyłem ładowanie. Ładowałem 31 godzin bez przerwy. Od 2,9V doszło do /mierzone na > klemach podczas ładowania/ 15,4 V. Mało, jakby nie działała jedna cela. Jeśli nie ładowałeś prostownikiem połówkowym to 31h to trochę mało. Pozdrawiam BAS
-
Stilo obroty
> Stopera w dłoni nie miałem, ale podniosłem obroty w okolicę 4500-5000 (wiadomo, że równo się nie > utrzyma) i liczyłem do trzech. Puszczałem pedał gazu, aż obroty się ustabilizują na 700 i > powtórka. Zrobiłem to w sumie trzy razy. Teraz podpiąłem się innym programem, bo MES nie > zapisał żadnego błędu, a ten drugi programik wywala błąd uczenia się ecu i nie można go > skasować. Zrobiłem już 20 km i dalej mam na desce engine fault. Jeszcze raz 3-5 raz 4500-5000rpm przez 5sekund - naprawi się. Pozdrawiam BAS
-
sprężyny a amortyzatory
> Cześć, > mam auto, nalatane już 260kkm, nie prowadzi się jak nowe. Amortyzatory do wymiany. Nie chcę obniżać > ani utwardzać. Sprężyny też trzeba zmieniać, czy niekoniecznie? Są wizualnie w dobrym stanie. Jeśli nie usiadły i nie ma na nich śladów rdzy to mogą zostać. > Jaka jest rola sprężyn w twardości? Podstawowa, sprężyny decydują o twardości a amortyzatory o szybkości i skuteczności tłumienia drgań. Pozdrawiam BAS
-
Mini cooper vs swift
Swift, o ile materiały ekslploatacyjne mogą być w podobnych cenach to części już niekoniecznie a w 7 letnim autku mogą się sypać pewne rzeczy. Pozdrawiam BAS
-
Golf 7 1.6 tdi - stan amortyzatorów po...37 tysiącach km
> U dziadka w lanosie zaczeły robic sie odpryski lakieru, to nie bawili sie w malowanie. Tylko > wymienili auto na nowe Nie miałem nigdy Daewoo, ale spotkałem się z licznymi, bardzo pozytywnymi komentarzami jeśli chodzi o serwis a już na pewno nie przypominam sobie, żeby ktoś mocno narzekał, ale widać takie podejście do biznesu się nie sprawdziło. Widocznie trzeba robić tak jak tytułowy VW, wtedy firma ma się dobrze. Pozdrawiam BAS
-
Golf 7 1.6 tdi - stan amortyzatorów po...37 tysiącach km
> Bzdura. Może i tak było przy wejściu na rynek, czyli za czasów Tico, Nexii i Espero (choć ja nie > pamiętam abym miał darmowy przegląd Tico a mój ojciec Nexii). Matiz, Lanosi i Nubira to był > już kolejny etap gdzie byli na rynku. Zresztą Matizem też jeździłem na przeglądy do DU na > Jagiellońską i normalnie płaciłem a materiały zawsze kupuję sam. Potwierdzam, przez pewien czas Lanos był sprzedawany z pakietem serwisowym, miałeś wszystko (przeglądy robocizna wraz z materiałami, naprawy na gwarancji, nawet jak rozwaliłeś oponę na dziurze to wymieniali gratis) gratis. Pozdrawiam BAS
-
Aku rozładowany do zera
> A i raz na rok poziom elektrolitu sprawdzić / ew. wody dolać niż bujać się w reklamacje. W przypadku współczesnych samochodów masz rację, pod warunkiem, że autko robi wyłącznie/głównie trasy. Przy eksploatacji autka w mieście raz na pół roku, jest to opinia serwisanta Centry, gdzieś z 2003-2004 roku. Chodzi o to, że niedoładowany akumulator będzie działał, ale będzie ulegał stopniowemu zasiarczeniu. Staram się raz na pół roku porządnie doładować akumulator. Pozdrawiam BAS
-
klima nie startuje
> Jak ją zmusić do startu? Czy to o tym myślisz? "ECU > Testy > sprężarka klimatyzacji > wykonaj" Tak, inna opcja to wyciągnąć przekaźnik sprężarki i przy pracującym silniku spróbować ją włączyć na krótko, ale na krótką chwilę bo pamiętaj, że nie masz zabezpieczenia w postaci presostatu. Dobrze by było móc sterować zaworem rozprężnym, wtedy możesz zapiąć sprężarkę na stałe przy otwartym zaworze i zamykać zawór na chwilę i otwierać. Pozdrawiam BAS
-
klima nie startuje
<ciach> > Błąd to P0530 - ciśnienie klimatyzacji - niski sygnał, krytyczny. Po skasowaniu od razu znów się > pojawia więc dalej występuje. > Poradźcie gdzie szukać przyczyny? Pada Ci presostat, coś mu się przywiesza jak nie pracuje. Czeka Cię wymiana. Nie pamiętam jak on działa*, teoretycznie gdyby udało Ci się za symulować jego stan pośredni to klima powinna ruszyć a on może by się odwiesił, ale pewnie skończy się a wymianie. Zobacz czy z poziomu MES uda Ci się odpalić sprężarkę klimatyzacji na pracującym silniku, może się odwiesi. * Tzn. zasadę działania znam, ale nie pamiętam w jaki sposób się komunikuje. Pozdrawiam BAS
-
[KzAK] wycieraczka tylnia
> teraz to już to wiem U mnie jak pękła to kupiłem oryginał w ASO, mocno bolało w portfelu (kupowane od ręki, nie miałem czasu na kombinacje), ale odpukać spokój od kilku lat. Tych ramion wycieraczek to jest z milion różnych opcji w zależności od nadwozia, czy jest spojler czy coś tam. Pozdrawiam BAS
-
Zamiana wytłoczki Fix & Go na standardowe koło zapasowe
> ułatwiacz założenia koła - wkręca się to (ręcznie lekko) w miejsca na srubę i ułatwia to założenie > koła na odpowienia pozycję Dokładnie, jest to trzpień naprowadzający do alufelg, ze stalówkami nie ma tego problemu bo zwykłe trzpienie przechodzą przez stalówkę i je ładnie widać, przy alu jest trudniej. O ile w wulkanizacji nikt się tym nie bawi to w nocy, w deszczu, jak człowiek rzuca mięsem, może to ułatwić zadanie. Pozdrawiam BAS
-
Zamiana wytłoczki Fix & Go na standardowe koło zapasowe
Wytłoczka pod normalne koło (46796530): Wytłoczka pod dojazdówkę (46796529): Pozdrawiam BAS
-
Zamiana wytłoczki Fix & Go na standardowe koło zapasowe
> Witam > Jak w temacie. Obecnie w aucie posiadam wytłoczkę zestawu naprawczego Fix & Go. Wytłoczka jest > pusta, poprzedni właściciel pozostawił w niej jedynie ucho do holowania pojazdu. Szukałem na > portalach aukcyjnych, ale dorwać kompletny zestaw Fix & Go jest raczej ciężko. Kliken 71745130, albo szukaj 60674133 albo kopnij się do ASO. > Poza tym, > nie wiem jak to się sprawdza w użytkowaniu. Póki co, zastanawiam się czy tej wytłoczki nie > wyrzucić i zamiast niej dokupić sobie standardową wytłoczkę z oryginalnym kompletem > klucz/lewarek itd. Czy będzie jakiś problem z realizacją? Czy pod obecną wytłoczką znajdę > nagwintowany otwór pod śrubę dokręcającą koło z wytłoczką? Ktoś przerabiał ten temat? A nie możesz podnieść tej wytłoczki i zobaczyć? Na 99,9% jest tam gwint, więc spokojnie kupisz dojazdówkę z kluczami od anglika. Tu masz zestaw a tu masz kółko, oczywiście wszystko to znajdziesz taniej na najbliższym szrocie albo poszukaj na OLX. Pozdrawiam BAS
-
Promocja na BP... *DELETED*
> A za ile dokładnie ? Za to, że płacą za paliwo, w cenie jest marża stacji. Nie ma w tym nic złego, choć faktem jest, że można zatankować taniej np. na 123. Pozdrawiam BAS
-
Stilo obroty
> a te wartości co podałem to są w normie ? ZTCP to u mnie było ~1855 (mogę się mylić), ale jak są równe to jest ok. Pozdrawiam BAS
-
Stilo obroty
> a tak się zapytam jeszcze. Gdzie znajdują się te sondy ? Pierwsza (sterująca) "stoi" na kolektorze wydechowym/katalizatorze a druga (ekologiczna - ta której dotyczy Twój błąd) jest pod (za) nim od lewej* strony wkręcona w rurę pod katalizatorem. Obie widać z góry. * Strony samochodów/statków na/podwodnych/powietrznych zawsze określam tak jakbym siedział za kierownicą. Pozdrawiam BAS
-
Stilo obroty
> Wcześniej nie było żadnych błędów. Dopiero po wymianie przepustnicy wyskoczył błąd p0136 (coś z > sondą lambda) Kliken. Pozdrawiam BAS
-
Stilo obroty
> co jeszcze może być przyczyną ? Jakie masz błędy w ECU silnika? Sprawdź masę przy akumulatorze i masę silnika. Przetestuj czy płynnie działa pedał gazu (w zakładce F4 możesz obserwować uchylenie %, zrób to przy wyłączonym silniku), popatrz w czasie falowania na uchylanie się przepustnicy (też F4). Pozdrawiam BAS
-
Stilo obroty
> Tam jest jakiś opis po prawej po angielsku. Próbowałem przetłumaczyć, ale wychodzi masło maślane. > Jakieś specjalne zalecenia? Silnik zimny/ciepły, coś tam piszą o podnoszeniu obrotów. Kolega odpisał Ci jak to zrobić. > Adaptacja przepustnicy po resecie, czy przed? Jest tam jeszcze coś o ustawieniu koła > fonicznego Są tam 3 opcje: 1. "Full"-Adaptacja, 2. Konfiguracja samochodu, 3. Adaptacja koła fonicznego. Interesuje Cię 1 opcja (zawiera ona opcje nr3, dlatego trzeba 3 razy wchodzić na obroty). Drugiej opcji używasz tylko jak wymieniasz ECU albo jakieś podzespoły, wtedy robisz 2 i 1. Pozdrawiam BAS
-
Stilo obroty
> W ogóle, to jak się resetuje wszystkie ustawienia w 1.6? Zakładka F7 "Regulacje" > Można zrobić pełny reset adaptacji, map > itd? Mam MES. Tak. Pozdrawiam BAS
-
Stilo obroty
> na rozgrzanym czy zimnym ? Wtedy kiedy faluje. Pozdrawiam BAS
-
Stilo obroty
> obudowa jest, a jak sprawdzić te cewki ? w FES-ie można jakoś sprawdzić Yeap. Czas ładowania. Pozdrawiam BAS
-
Stilo obroty
> Auto nie posiada instalacji LPG. Adaptacje robiłem wg Twoich wskazówek, które znalazłem we > wcześniejszych postach. Hmm... Obudowa akumulatora jest? Jakie (czy równe) czasy ładowania cewek? Pozdrawiam BAS
-
Stilo obroty
> Witam > Pacjent to Stilo 1.6 (103km). Po lekkim dotknięciu gazu obroty tak falują jakiś tekst . > Czasami gaśnie w czasie jazdy, wywala błąd asr failure, loose connection. > Po wymianie przepustnicy w zaadoptowaniu w FES problem nie ustąpił > Bardzo proszę o pomoc Strzelam, że auto ma LPG i nie potrafisz właściwie zrobić adaptacji. Pozdrawiam BAS
