Zawartość dodana przez bas
-
kalkulacje gaz/benzyna/diesel jak liczyć opłacalność?
> minusy gazu są takie że to współpracujący serwis gazu montuje a nie w fabryce, czyli jak robisz > szefu albo doświadczony gość będzie ok, zatrudnią młodego to szybciej coś zwali i zatuszuje > żeby problemów nie mieć, True. > gaz jest tańszy ale wymaga więcej zachodu jak się pojawią problemy Sorry, ale za cenę wtryskiwaczy lub turbo wymienisz całą instalację LPG. LPG w używanym samochodzie jest potencjalnie mniej kosztowne w razie awarii. > znam takich co jeżdżą i sobie chwalą, ale nie przeszkadza im check engine, że czasami zaleci > zgniłym jajkiem albo że trochę na starcie przerywa > mnie takie rzeczy denerowały Sorry, ale jak ktoś ma instalację, która generuje check to źle wybrał gazownika. > i wolę już tylko fabryczne rozwiązania, najlepiej żeby później już > nikt się nie dotykał do niczego bo lepiej to raczej nie zrobi True. Pozdrawiam BAS
-
kalkulacje gaz/benzyna/diesel jak liczyć opłacalność?
> ze reduktor jest zamontowany za kratką wlotu powietrza w > zderzaku, więc jest dobrze chłodzony. przypadkiem zauważyłem, ze skrobiąc rano szyby na > odpalonym silniku, przez ok 5 min, na gaz się przełączył od razu po ruszeniu. od tamtej pory > codziennie odczekuję chwilę zanim ruszę i spalanie benzyny spadło bardzo znacznie Komuś montującemu u Ciebie instalację, chyba coś padło na mózg i pomylił mu się reduktor z intercooler'em. Myślałeś o przeniesieniu go albo obudowaniu styropianem? Pozdrawiam BAS
-
kalkulacje gaz/benzyna/diesel jak liczyć opłacalność?
> Pamiętam, że w pewnym aucie mając sekwencję w zimie -20 stopni 15 km dojechałem w sumie jadąc na > benzynie. Wiesz, że w sprawnym (sprawny termostat) samochodzie nie jest to możliwe (pomijam sytuację kiedy ręcznie wyłączysz LPG)? Jak masz sprawny termostat to nawet na ustawieniach robionych przez montera instalacji nie będzie to tak długo trwało. Może gdybyś się uparł i puścił nadmuch "ciepłego" powietrza z zewnątrz na max to może wtedy, ale u mnie w trybie pół/automatycznym, wentylator nadmuchu włącza się jak woda osiągnie 30*C+ a przełączenie na LPG mam ustawione na 25,6*C, więc... Zimą przez pierwsze 100-300 metrów jadę bardzo spokojnie, żeby olej się trochę rozbełtał a później Przełączenie przy -20*C następuje po 800m-1200m. Największą porażką, jeśli chodzi o zimę, był diesel, którym toczyłem się bardzo spokojnie przez... no ciepło robiło się po 5-6km jak już dojeżdżałem do celu. Za to diesel z 6biegowym automatem był super latem i przez cały rok na autostradach - cisza we wnętrzu. Pozdrawiam BAS
-
Stilo 1.6 16V 2003 telepie silnikiem
> Rozumiem że adaptację z kompa się robi? Każdym programem diagnostycznym czy nie koniecznie? Examiner/FES-MES, ale nie ma sensu tego robić póki są jakieś konkretne błędy. Pozdrawiam BAS
-
Stilo 1.6 16V 2003 telepie silnikiem
Wyczyścić przepustnicę, złożyć, sprawdzić jakie są błędy, jeśli nie ma już błędów to reset nastaw autoadaptacyjnych i adaptacja noPB ONLY. Pozdrawiam BAS
-
Golf 7 1.6 tdi - stan amortyzatorów po...37 tysiącach km
> jesteś następny, który na podstawie jednego opisanego przypadku w jednym serwisie jednej marki, > wyciąga wnioski o całej branży. To jest bez sensu. Błąd, obserwuję branżę, miałem pewne przepychanki z ASO Fiat a odniosłem się do tego przykładu bo jest typowy. Na pocieszenie powiem, że nieautoryzowane zakłady, w których jest duży ruch w tej chwili, zachowują się podobnie. Jest ruch w interesie to mamy gdzieś klienta, przyjdzie kryzys/rynek się nasyci to będziemy płakać jacy to źli Ci klienci bo wolą pojechać do Pana Henia/Kazia/Bogdana, gdzie zapłacą mniej a często jakość usługi będzie na wyższym poziomie. Też jest mi wygodnie zostawić samochód w ASO, wziąć zastępczy i następnego dnia po pracy odebrać swój samochód. Zauważyłem jeszcze jedną niefajną cechę ASO - mimo, iż powinno działać szybko i sprawnie to zwykle tracę dużo czasu. Weźmy sobie przepaloną żarówkę: - umawiam się na konkretną godzinę, jadę do Pana Kazia/Henia/Bogdana, w max 10 minut od przyjazdu autko wjeżdża na warsztat, wymieniają żarówkę i po sprawie, całość w Stilo zajmuje 40minut (wliczając w to czas czekania na wjechanie na warsztat). - umawiam się do ASO, przyjeżdżam pracownik gdzieś biega, później wypisuje stertę papierów, później okazuje się, że pracownik, który ma robić moje autko, jeszcze kończy autko poprzedniego klienta, autko wreszcie wjeżdża, mechanik rozbiera samochód, idzie do magazynu po właściwą żarówkę, wymienia, składa autko..., później musi zanieść papiery do biura, gdzie akurat jest przyjmowany inny samochód, więc najpierw czekam aż pracownik w biurze będzie miał czas, później czekam aż mechanik przyniesie swoją kopię zlecenia... i już po 1,5 - 2h wyjeżdżam. Dlatego wolę się umówić w małym warsztacie na konkretną godzinę. Pozdrawiam BAS
-
Golf 7 1.6 tdi - stan amortyzatorów po...37 tysiącach km
> Zgadzam się w całej rozciągłości - że tak powiem inaczej- gwarancja w VW to fikcja. To jest polska mentalność. Obecnie ten biznes bardzo ładnie się kręci, jest niezła sprzedaż (wczoraj rozmawiałem z człowiekiem z ASO Toyoty - serwis nie wyrabia się z uzbrajaniem nowych samochodów i robieniem przeglądów zerowych, nowe samochody stawiają już poza zamkniętym placem bo się nie mieszczą, oczywiście wszystkie te autka są sprzedane, problemem jest przygotowanie ich do wydania). Tyle, że zamiast szanować klienta w czasach prosperity, żeby w kryzysie mieć przywiązanych klientów, to teraz traktuje się klienta tak jak widać w tym wątku a później będzie płacz jak sprzedaż stanie, ludzie przestaną przyjeżdżać do ASO na przeglądy/naprawy bo będą zrażeni. Pozdrawiam BAS
-
1,9 Jtd 16V duże spalanie i dużo dymu
> Jednak kolego miałeś rację zaślepienie całkiem pomogło jak ręką odjął błąd się świeci ale jest moc > i spalanie ok. pozd i dzięki. Nie Ty pierwszy miałeś taki problem. > Zaślepkę musiałem między egr a kolektor ssący bo gdzie indziej > nie dawało efektu Bajer polega na tym, że "przyślepka" trochę pomaga jak EGR się zacina otwarty, pozwala to jakoś jechać, ale nie jest to normalna jazda. Poszukaj w swoich okolicach jakiejś firmy, która czipuje autka, podjedziesz wyłączą Ci EGR'a i zapomnisz o temacie. Ps. Pamiętaj, że zaślepkę z puszki po piwie stosuje się tylko do testów bo za chwilę ją przepali, na stałe musisz zrobić/kupić z grubszej blachy. Pozdrawiam BAS
-
1,9 Jtd 16V duże spalanie i dużo dymu
> EGR czyszczony zaślepiony dorobiona przez siebie > zaślepka z dziurami od wlotu spalin od spodu do zaworu. Zaślep go całkowicie, wiem, że wywali błąd, ale coś mi się zdaje, że okaże się, że auto się naprawiło. Co do wywalania check'a to przecież można to poprawić w oprogramowaniu i nie będzie wywalać. Pozdrawiam BAS
-
Części blacharskie - jakie kupić?
Wszystko zależy od blacharza, który będzie to składał. Generalnie blacharze wolą używany oryginał, który jest p&p niż zamiennik, który trzeba dopasować. Jak masz dobrego blacharza, który ładnie spasuje ten element to za 800zł różnicy jest pole do popisu. Pozdrawiam BAS
-
Jaki olej do skrzyni
> Kto tam wlewa do baniaczkow ? Tutela a kto to produkuje to nie wiem, możliwe że ten kto w danym momencie da lepszą cenę. Pozdrawiam BAS
-
pytanie o olej przekładniowy
> Z pewnością. Poczytaj o AISINie Co mam poczytać? Że kiedyś robiono skrzynie, które były wieczne a teraz robi się skrzynie, gdzie producent nie zaleca wymiany płynu hydraulicznego, nie ułatwia wymiany a skrzynie padają po 200kkm? Pozdrawiam BAS
-
ktoś szukał taniego i dobrego oleju? (promo :)
> Sądzisz ,że Tesco kupił by olej od firmy Jan Kowalski Tak, pod warunkiem, że firma Jan Kowalski: - da najlepszą cenę, - zgodzi się na zwrot uszkodzonych opakowań, - zgodzi się na zwrot niesprzedanego towaru, - zgodzi się na płatność po 180dniach. Pozdrawiam BAS
-
Jaki olej do skrzyni
> Co sądzicie o oleju do skrzyni TITAN FUCHS SINTOFLUID 75W80? > http://olejefuchs.pl/titan-sintofluid-75w80.html > Mam zamiar zalać coś takiego do skrzyni przy okazji wymiany oliwy w silniku. Przy okazji walki z manszetą wymieniłem oliwkę na jakąś dziwnej marki (taka była w sklepie, zalałem ją w myśl zasady, że lepszy nowy gorszy niż markowy stary) 75w80 i skrzynia żyje. > Generalnie na zimnym > wbijanie biegów wymaga nieco większej siły i precyzji. Jest na to jakaś rada? Mechanik twierdził, że wymiana nie pomoże na zgrzytanie trójki przy szybkiej zmianie biegów, o dziwo po zmianie oleju nie jestem w stanie zazgrzytać skrzynią a wierz mi, że próbowałem. Pozdrawiam BAS
- Jaki olej do skrzyni
-
pytanie o olej przekładniowy
> I o czym to świadczy? A świadczy o tym, że jest to źle przemyślany wynalazek. Ostatnio przymierzałem się do zakupu jakiegoś autka z ASB, rozmawiałem ze znajomym mechanikiem, stwierdziłem, że kupię wymienię płyn i będzie ok. Facet stwierdził, żebym uważał bo taka wymiana może źle się skończyć bo skrzynie, które teraz robią są bardzo delikatne i jest spora szansa, że podczas wymiany może mi się przytrzeć zawór itd. Pozdrawiam BAS
-
pytanie o olej przekładniowy
> AISIN to wynalazek? Kiedyś skrzynie były budowane tak, że spokojnie z kanału spuszczałeś część płynu, odkręcałeś pokrywę, wymieniałeś filtr, wkładałeś nową uszczelkę, zalewałeś układ i było gitara. A spróbuj wymienić filtr w takim AISIN'ie np. w Fiacie Croma. Pozdrawiam BAS
-
Stilo airbag nie mozna skasować
> jestem z łódzkiego Radomsko Tu zapytaj, za wymianę pamięci płaciłem 100zł, ale może ceny spadły. Pozdrawiam BAS
-
pytanie o olej przekładniowy
> Swoją drogą do automatu stosuje się najczęściej czerwony ATF spełniający określoną normę Dexron... I tak jest (albo było) z większością skrzyń, że lało się ATF Dexron, który można kupić na każdym rogu za niewielkie pieniądze. Niestety z wynalazkami, np. AISIN nie ma tak dobrze a jest tego coraz więcej. Pozdrawiam BAS
-
[KzAK] C-Max do obejrzenia w Krakowie
Wężyki od LPG długie (prawie jak u mnie - błąd nowicjusza) i nierówne. Pozdrawiam BAS
-
Stilo airbag nie mozna skasować
> czyż by zapisał to jako wypadek nie wyleciała żadna > poduszka? A nie strzeliły napinacze? Czujnik pod zamkiem maski jest ok? Skąd jesteś? Pozdrawiam BAS
-
Stilo airbag nie mozna skasować
Nie da się skasować błędów, które występują w momencie kasowania. Jakie masz błędy? Pozdrawiam BAS
-
Przewody hamulcowe tył
> Przewody hamulcowe tył. Ile może kosztować realnie taka wymiana w fieście? To zależy czy będziesz wkłada oryginały czy dorabiał z miedzi. Generalnie 1m kosztuje ~8zł, końcówka 1zł + przewód elastyczny przy kole + robocizna, która zależy ile samochodu trzeba będzie rozmontować. > A i jeszcze jedno pytania koleś w warsztacie (auta nie oglądał), ale powiedział, że na pewno > wystarczy to tylko przeczyścić z rdzy i zakonserwować, ale czy to na pewno wystarczy? Jeśli autko jest młode a korozja jest drobna i na powierzchni to tak. > To są > jednak hamulce i trochę się takiego rozwiązania obawia. No ale może się mylę i tak się robi. Generalnie jeśli autko ma swoje lata to wymieniłbym prewencyjnie, zwłaszcza jeśli pojawiła się korozja. Kiedyś strzelił mi ze starości/korozji przewód stalowy w tylnym kole, jechałem w 5 osób, zimą, prędkość około 50km/h, pedał wpadł w podłogę, mogłem hamować, ale było czuć, że hamują tylko 2 koła (układ na krzyż) do tego włączał się ABS - nic fajnego, stało się to zaraz po wyjeździe z domu, więc zawróciłem konie i następnego dnia do mechanika. Gdyby stało się to na autostradzie to mogłoby nie być fajnie. Pozdrawiam BAS
-
asr, esp błędy
> Czyli tak z zewnątrz, od strony tych kabli? Bardziej trzeba by podejść od strony piasta-czujnik. Pozdrawiam BAS
-
asr, esp błędy
> Czy to się jakoś czyści? Najlepiej bez demontowania bo można uszkodzić podczas demontażu. Najlepiej myjka ciśnieniowa i chemia. A jak podłączysz się MES to jakie błędy zgłasza? Pozdrawiam BAS
