Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. > Dobre to? Tak jak kolega zauważył - grupa TRW, ale wydaje mi się, że ciut gorsze od TRW (miałem doświadczenia z tylnymi klockami). Pozdrawiam BAS
  2. > A co zlego jest w Barumach? > Opona jak opona, do normalnej jazdy w zupelnosci wystarcza Nie twierdzę, że nie, ale prowadzi się gorzej niż lepsze opony i jest głośniejsza. > No chyba, ze do Stilo 1.6 koniecznie trzeba zakladac Michelin Pilot Sport, zeby raz w tygodniu > przejechac sie 100km autostrada Wystarczy Dunlop SP Sport Blueresponse, Michelin ma gorszy stosunek cena/jakość. Pozdrawiam BAS
  3. > ...do samochodu, który codziennie pokonuje 50 km?? > Samochód to Seicento, opona to Dębica Vivo. > Będzie to jeszcze w miarę bezpieczne (mam na myśli oponę, nie samochód), czy lepiej odpuścić i > szukać czegoś now(sz)ego??? Oszalałeś? U mnie jest przegięcie w drugą stronę bo wyleczyłem się ze wszystkich opon low-end(Barum, Dębica itd.), po różnych doświadczeniach, doszedłem do wniosku, że lepiej zapolować na opony premium (ważne, żeby był nowy model ze względu na to, że jest nowa forma - widać różnicę na wyważarce) w dobrej cenie, nawet jeśli trzeba na nie poczekać trochę dłużej (piję do firmy polskihurtopon). Poszukaj jakiś opon low-end, w najgorszym razie jakieś polecane chińczyki. Komplet przyzwoitych opon do SC kosztuje tyle co dobre (Levis) jeansy, więc nie wiem nad czym się tu zastanawiać. U mnie też bywa kiepsko z kasą, ale 12 letnie opony to przesada. Pozdrawiam BAS
  4. > A jaki tam automat siedzi? AISIN AF40-6 Pozdrawiam BAS
  5. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    > KLIK KLIK ZDJĘCIE - JTD na D&D po 9miesiącach i jakiś 30 000km. Gdybym wymieniał 4 sztuki to poszedłbym w D&D, jeśli znacząco nie pogorszyłoby to stabilności na autostradzie to na wsi miałbym jak znalazł. Pozdrawiam BAS
  6. > A Mazda 6? Np. taka > Też zalicza sie do skarbonek? Widzę, że pomysły i kryteria mamy podobne. Też najchętniej jeżdżę samochodami z ASB i tez potrzebuję czegoś, gdzie zapakuję Doga i pojadę raz w tygodniu na wieś. Opinia na temat skrzyń jest opinią znajomego mechanika, jeśli chodzi o osprzęt silnika diesla to chyba oczywiste są: turbo, wtryski, EGR, overboost, DKZ (chociaż przy ASB trochę mniej). > Jak z rudą? Tylko błotniki czy generalnie problem? Podobno chrupie już w katalogu w wersji PL. One zdaje się rdzewieją głównie w PL ot taki mamy klimat. Pozdrawiam BAS
  7. W tym budżecie to szukaj czegoś amerykańskiego z prostą skrzynią bo za te pieniądze to kupisz sobie skarbonkę. Co do zasady ASB są bardzo trwałe bo mają dobre smarowanie, pod warunkiem, że ktoś dbał o regularną wymianę płynu hydraulicznego i filtra. Producenci w procedurach serwisowych, często nie przewidują wymiany płynu i filtra bo skrzynia spokojnie przeżyje 250kkm, problem polega na tym, że w tym budżecie to będzie mocno przechodzone autko, przynajmniej w tym segmencie. Kolejna sprawa to, że nie każdy Heniek potrafi wymienić płyn i filtr w taki sposób, żeby w skrzyni nic się nie przytarło. Pozdrawiam BAS
  8. bas odpowiedział SAMIR na temat - Motokącik
    Dobra, masz rację, homologacje są dla picu, wpisywanie parametrów opon do homologacji jest dla picu bo Ty lepiej dokonasz > doboru właściwego ogumienia na podstawie własnych kryteriów. Pozdrawiam BAS
  9. bas odpowiedział SAMIR na temat - Motokącik
    > w tym prawidłowości doboru obciążenia, prędkości i przeznaczenia > właściwego dla danego typu pojazdu > gdzieś jest "zgodności rozmiaru z homologacją" ?? Gdyby musiało być zgodne, to nie trzeba by było > pisać o doborze obciążenia i prędkości. Właśnie to jest tożsame. W praktyce nie chce mi się z Tobą kłócić, jeśli sprawi Ci to przyjemność to umówmy się, że Ty masz rację a ja się mylę. Ponieważ w praktyce rozmawiamy o AC to mi taki układ pasuje (mam gdzieś Twoją polisę AC). Pozdrawiam BAS
  10. bas odpowiedział SAMIR na temat - Motokącik
    > Mam Ci udzielić darmowej porady prawnej ? Spokojnie ogarniesz isap, parę forów branżowych, jak nie > - udaj się do jakiejś kancelarii adwokackiej lub radcowskiej. Nie, wystarczy, że dostarczysz dowodów na poparcie swoich twierdzeń. Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział SAMIR na temat - Motokącik
    > Poczytaj sobie przepisy, a potem się wymądrzaj, bo wprowadzasz w błąd. > Dołożenie "zenonów" jest sprzeczne z prawem, założenie innego niż homologowany rozmiar opony > sprzeczne nie jest. No to jakie to przepisy dopuszczają inne wyposażenie pojazdu niż to homologowane? Pozdrawiam BAS
  12. bas odpowiedział SAMIR na temat - Motokącik
    > jak ostatnio likwidowałem szkodę z AC, to rzeczoznawca z PZU przy oględzinach samochodu, dokładnie > zwracał uwagę na opony. W protokole wpisał ich rozmiar, markę, wysokość bieżnika. Nie wiem co > by było jakby były niehomologowane, ale na pewno zwracają uwagę na opony Byłoby tyle, że mają pretekst do odmowy wypłaty odszkodowania bo samochód de facto nie miał przeglądu - oczywiście mówimy o szkodach związanych z ruchem pojazdu. Później trzeba powołać rzeczoznawcę, który napisze opinię, że parametry opon nie miały wpływu na powstanie szkody, złożyć pozew, TU powoła swojego biegłego, który... i już po 2-3 latach będziesz miał pieniądze, pod warunkiem, że wcześniej się nie zniechęcisz. Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział SAMIR na temat - Motokącik
    > Nic. Możesz założyć rozmiar jaki Ci się podoba, byle takie same na osi i 1,6 mm. Patrz a głupi producenci wypisują jakieś dziwne parametry na oponach a przecież to bez znaczenia jaki opona ma rozmiar, nośność czy indeks prędkości. To może od razu kolega dołoży sobie zenony? Pozdrawiam BAS
  14. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    > A ja od dwoch lat z przodu na monroe jakies 60kkm i tez jakos szczegolnie nie siadly. Są dostępne. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    Nie mam tego w Łodzi od ręki. Jutro podzwonię. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    > Faktycznie znalazłem je w katalogu, ale stosując zamiennik dla sprężyn do Stilo 1.2. Możesz > zaryzykować, tylko pamiętaj, że ostrzegałem. Przypadki, które znam i były niewypałem, opierały > się na dedykowanych pod dany silnik sprężynach. Jutro jeszcze będę szukał. Jeśli znajdę coś innego to co kupić, żeby nie pękło i nie usiadło? Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    > Ja mam JTD i polecam D&D pod każdym względem, podpisuję się rękami i nogami i czym tam jeszcze > chcecie, jedyna i tu podkreślam JEDYNA firma która robi do JTD sprężyny które nie siadają po > tysiącu kilometrów! Ja bym już teraz nad inną firmą się nie zastanawiał. > Co do efektu motorówki to w większości sprężynach to normalne, z czasem się stabilizuje i to że po > opuszczeniu wygląda śmiesznie to raczej normalne. > Co do sprężyn od JTD do 1.6 to nigdy nie robiłem i nie widziałem, ale z doświadczenia (chociażby > przerabiałem sprężyny od 1.6 w JTD) to nie powinno być źle, wymiary te same, jedyna różnica > IMO to twardość zawieszenia, no i oczywiście pierwsze dni może być jak motorówka Fajnie, ale jak mam ustawić zbieżność w motorówce, żeby później się nie zmieniła? > Jeśli Cię interesuje mam ledwie dotarte (10kkm) KYB'y z mojego JTD, możesz sprawdzić jak będzie Problemem jest robocizna - 60zł/strona, czyli ~cena sprężyn. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział bas na temat - Stilo
    Kliken. Pozdrawiam BAS
  19. Ledwie się uporałem z hamulcami a okazało się, że lewa sprężyna pękła u dołu. Znajomy mechanik poleca* D&D, mówi że nie siadają w innych autkach. Inna opcja to pewnie MM. Jutro będę musiał coś kupić, więc będę wdzięczny za rady. * Nie zarobi na tym ani grosza bo sam kupuję części, ewentualnie zaproponował, że mogę zrobić to na jego rabat, więc wykluczamy, że ma w tym jakikolwiek interes. Mam 1.6, czy jak włożę sprężyny przeznaczone do JTD to będę miał motorówkę czy będzie stał na tej samej wysokości? Pozdrawiam BAS
  20. bas odpowiedział kraz34 na temat - Stilo
    > D/ jeżeli pojazd jest wyposażony w ABS, to szukany sygnał może być również na jednym z wyjść > ze sterownika ABS. Możesz szukać, może faktycznie coś tam jest wyprowadzone, ale nie mam przekonania. > E/ bezpośrednie podłączenie pod czujnik VSS, który montowany jest w skrzyni biegów pojazdu. > Czujnik może być 2-pinowy (zasilanie i szukany sygnał) lub 3-pinowy (dochodzi masa). > Podłączamy się pod wyjście, na którym pojawia się sygnał napięciowy pulsacyjny (0..+12V lub > 0..+5V) w trakcie poruszania się pojazdu (zwykle od kilku do kilkudziesięciu impulsów na jeden > obrót koła). > czy sygnał ze skrzyni biegów Pogratuluję Ci jak znajdziesz impulsator na skrzyni biegów. Pozdrawiam BAS
  21. > Z powodzeniem możesz kupić Samco. Firma zajmuje się układami hamulcowymi, przewodu z goownolitu nie > dadzą Jeszcze jutro zadzwonię do nich bo to co jest w katalogu jako dostępne to różnie bywa i zadzwonię do jeszcze innej firmy, ewentualnie zobaczymy co będą mieli. Pozdrawiam BAS
  22. > Wszystkie są jednakowe, robione w dwóch, czy trzech fabrykach. Dostawcą wężyków jest najczęściej > Semperit i GoodYear. TRW, czy ATE maluje tylko swoje logo. Ja najczęściej kupuję taniego > Enzeta, a często jest wężyk Semperita w opakowaniu. Jak nie dojdzie do przetarcia, czy > mechanicznego uszkodzenia, to 10 lat każdy wytrzyma. W swoim Stilo wymieniałem na Enzet wraz z > zaciskami od JTD. Dostępne widzę: - TRW (37zł), - SAMCO (20zł), - Corteco (26zł), ale jest krótszy o 25mm. Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział todamian na temat - Motokącik
    Wlałbym Lotos 10W40 ani nie zaszkodzi ani nie pomoże. Co do stukania to świeży olej zwykle pomaga. Pozdrawiam BAS
  24. No dobra. Stała dolna szpilka (klocki są starte pod kątem, jakoś się dotrą a pewnie pod koniec miesiąca je wymienię), już zrobiona, gumka wymieniona, tłoczek wymieniony, zewnętrzna gumka została w oryginale bo była idealna. To teraz powiedzcie mi jaki kupić LP przewód elastyczny? Jakiej firmy? Nie widzę w katalogach przewodów dodatkowo zbrojonych. Stawiam na TRW PHB595. Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział kraz34 na temat - Stilo
    > Niestety komunikaty CAN specyficzne dla producenta nie są ogólnodostępne, a przynajmniej nie > znalazłem nigdzie jakiegoś wycieku. Ja podsłuchiwałem komunikaty z FESa ale to masakrycznie > żmudna robota... Wiem, też to robiłem na etapie przed FES 2.0 dla Yaniego, lampka mojego tempomatu to pierwsza lampka aktywowana w PL, zresztą z pominięciem normalnych procedur, nie był potrzebny kod elektroniczny ani osiowanie. Zwyczajnie odczyt konfiguracji BC i licznika, modyfikacja parametrów i wpisanie ich. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.