Zawartość dodana przez bas
-
Tarcze hamulcowe Girling
> Dobre to? Tak jak kolega zauważył - grupa TRW, ale wydaje mi się, że ciut gorsze od TRW (miałem doświadczenia z tylnymi klockami). Pozdrawiam BAS
-
Założylibyście 12-letnie opony...
> A co zlego jest w Barumach? > Opona jak opona, do normalnej jazdy w zupelnosci wystarcza Nie twierdzę, że nie, ale prowadzi się gorzej niż lepsze opony i jest głośniejsza. > No chyba, ze do Stilo 1.6 koniecznie trzeba zakladac Michelin Pilot Sport, zeby raz w tygodniu > przejechac sie 100km autostrada Wystarczy Dunlop SP Sport Blueresponse, Michelin ma gorszy stosunek cena/jakość. Pozdrawiam BAS
-
Założylibyście 12-letnie opony...
> ...do samochodu, który codziennie pokonuje 50 km?? > Samochód to Seicento, opona to Dębica Vivo. > Będzie to jeszcze w miarę bezpieczne (mam na myśli oponę, nie samochód), czy lepiej odpuścić i > szukać czegoś now(sz)ego??? Oszalałeś? U mnie jest przegięcie w drugą stronę bo wyleczyłem się ze wszystkich opon low-end(Barum, Dębica itd.), po różnych doświadczeniach, doszedłem do wniosku, że lepiej zapolować na opony premium (ważne, żeby był nowy model ze względu na to, że jest nowa forma - widać różnicę na wyważarce) w dobrej cenie, nawet jeśli trzeba na nie poczekać trochę dłużej (piję do firmy polskihurtopon). Poszukaj jakiś opon low-end, w najgorszym razie jakieś polecane chińczyki. Komplet przyzwoitych opon do SC kosztuje tyle co dobre (Levis) jeansy, więc nie wiem nad czym się tu zastanawiać. U mnie też bywa kiepsko z kasą, ale 12 letnie opony to przesada. Pozdrawiam BAS
-
[KzAK] Automat, kombi , <25kPLN
> A jaki tam automat siedzi? AISIN AF40-6 Pozdrawiam BAS
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
> KLIK KLIK ZDJĘCIE - JTD na D&D po 9miesiącach i jakiś 30 000km. Gdybym wymieniał 4 sztuki to poszedłbym w D&D, jeśli znacząco nie pogorszyłoby to stabilności na autostradzie to na wsi miałbym jak znalazł. Pozdrawiam BAS
-
[KzAK] Automat, kombi , <25kPLN
> A Mazda 6? Np. taka > Też zalicza sie do skarbonek? Widzę, że pomysły i kryteria mamy podobne. Też najchętniej jeżdżę samochodami z ASB i tez potrzebuję czegoś, gdzie zapakuję Doga i pojadę raz w tygodniu na wieś. Opinia na temat skrzyń jest opinią znajomego mechanika, jeśli chodzi o osprzęt silnika diesla to chyba oczywiste są: turbo, wtryski, EGR, overboost, DKZ (chociaż przy ASB trochę mniej). > Jak z rudą? Tylko błotniki czy generalnie problem? Podobno chrupie już w katalogu w wersji PL. One zdaje się rdzewieją głównie w PL ot taki mamy klimat. Pozdrawiam BAS
-
[KzAK] Automat, kombi , <25kPLN
W tym budżecie to szukaj czegoś amerykańskiego z prostą skrzynią bo za te pieniądze to kupisz sobie skarbonkę. Co do zasady ASB są bardzo trwałe bo mają dobre smarowanie, pod warunkiem, że ktoś dbał o regularną wymianę płynu hydraulicznego i filtra. Producenci w procedurach serwisowych, często nie przewidują wymiany płynu i filtra bo skrzynia spokojnie przeżyje 250kkm, problem polega na tym, że w tym budżecie to będzie mocno przechodzone autko, przynajmniej w tym segmencie. Kolejna sprawa to, że nie każdy Heniek potrafi wymienić płyn i filtr w taki sposób, żeby w skrzyni nic się nie przytarło. Pozdrawiam BAS
-
opony na lato
Dobra, masz rację, homologacje są dla picu, wpisywanie parametrów opon do homologacji jest dla picu bo Ty lepiej dokonasz > doboru właściwego ogumienia na podstawie własnych kryteriów. Pozdrawiam BAS
-
opony na lato
> w tym prawidłowości doboru obciążenia, prędkości i przeznaczenia > właściwego dla danego typu pojazdu > gdzieś jest "zgodności rozmiaru z homologacją" ?? Gdyby musiało być zgodne, to nie trzeba by było > pisać o doborze obciążenia i prędkości. Właśnie to jest tożsame. W praktyce nie chce mi się z Tobą kłócić, jeśli sprawi Ci to przyjemność to umówmy się, że Ty masz rację a ja się mylę. Ponieważ w praktyce rozmawiamy o AC to mi taki układ pasuje (mam gdzieś Twoją polisę AC). Pozdrawiam BAS
-
opony na lato
> Mam Ci udzielić darmowej porady prawnej ? Spokojnie ogarniesz isap, parę forów branżowych, jak nie > - udaj się do jakiejś kancelarii adwokackiej lub radcowskiej. Nie, wystarczy, że dostarczysz dowodów na poparcie swoich twierdzeń. Pozdrawiam BAS
-
opony na lato
> Poczytaj sobie przepisy, a potem się wymądrzaj, bo wprowadzasz w błąd. > Dołożenie "zenonów" jest sprzeczne z prawem, założenie innego niż homologowany rozmiar opony > sprzeczne nie jest. No to jakie to przepisy dopuszczają inne wyposażenie pojazdu niż to homologowane? Pozdrawiam BAS
-
opony na lato
> jak ostatnio likwidowałem szkodę z AC, to rzeczoznawca z PZU przy oględzinach samochodu, dokładnie > zwracał uwagę na opony. W protokole wpisał ich rozmiar, markę, wysokość bieżnika. Nie wiem co > by było jakby były niehomologowane, ale na pewno zwracają uwagę na opony Byłoby tyle, że mają pretekst do odmowy wypłaty odszkodowania bo samochód de facto nie miał przeglądu - oczywiście mówimy o szkodach związanych z ruchem pojazdu. Później trzeba powołać rzeczoznawcę, który napisze opinię, że parametry opon nie miały wpływu na powstanie szkody, złożyć pozew, TU powoła swojego biegłego, który... i już po 2-3 latach będziesz miał pieniądze, pod warunkiem, że wcześniej się nie zniechęcisz. Pozdrawiam BAS
-
opony na lato
> Nic. Możesz założyć rozmiar jaki Ci się podoba, byle takie same na osi i 1,6 mm. Patrz a głupi producenci wypisują jakieś dziwne parametry na oponach a przecież to bez znaczenia jaki opona ma rozmiar, nośność czy indeks prędkości. To może od razu kolega dołoży sobie zenony? Pozdrawiam BAS
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
> A ja od dwoch lat z przodu na monroe jakies 60kkm i tez jakos szczegolnie nie siadly. Są dostępne. Pozdrawiam BAS
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
Nie mam tego w Łodzi od ręki. Jutro podzwonię. Pozdrawiam BAS
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
> Faktycznie znalazłem je w katalogu, ale stosując zamiennik dla sprężyn do Stilo 1.2. Możesz > zaryzykować, tylko pamiętaj, że ostrzegałem. Przypadki, które znam i były niewypałem, opierały > się na dedykowanych pod dany silnik sprężynach. Jutro jeszcze będę szukał. Jeśli znajdę coś innego to co kupić, żeby nie pękło i nie usiadło? Pozdrawiam BAS
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
> Ja mam JTD i polecam D&D pod każdym względem, podpisuję się rękami i nogami i czym tam jeszcze > chcecie, jedyna i tu podkreślam JEDYNA firma która robi do JTD sprężyny które nie siadają po > tysiącu kilometrów! Ja bym już teraz nad inną firmą się nie zastanawiał. > Co do efektu motorówki to w większości sprężynach to normalne, z czasem się stabilizuje i to że po > opuszczeniu wygląda śmiesznie to raczej normalne. > Co do sprężyn od JTD do 1.6 to nigdy nie robiłem i nie widziałem, ale z doświadczenia (chociażby > przerabiałem sprężyny od 1.6 w JTD) to nie powinno być źle, wymiary te same, jedyna różnica > IMO to twardość zawieszenia, no i oczywiście pierwsze dni może być jak motorówka Fajnie, ale jak mam ustawić zbieżność w motorówce, żeby później się nie zmieniła? > Jeśli Cię interesuje mam ledwie dotarte (10kkm) KYB'y z mojego JTD, możesz sprawdzić jak będzie Problemem jest robocizna - 60zł/strona, czyli ~cena sprężyn. Pozdrawiam BAS
- Sprężyny D&D czy MM czy?
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
Ledwie się uporałem z hamulcami a okazało się, że lewa sprężyna pękła u dołu. Znajomy mechanik poleca* D&D, mówi że nie siadają w innych autkach. Inna opcja to pewnie MM. Jutro będę musiał coś kupić, więc będę wdzięczny za rady. * Nie zarobi na tym ani grosza bo sam kupuję części, ewentualnie zaproponował, że mogę zrobić to na jego rabat, więc wykluczamy, że ma w tym jakikolwiek interes. Mam 1.6, czy jak włożę sprężyny przeznaczone do JTD to będę miał motorówkę czy będzie stał na tej samej wysokości? Pozdrawiam BAS
-
Prędkość samochodu
> D/ jeżeli pojazd jest wyposażony w ABS, to szukany sygnał może być również na jednym z wyjść > ze sterownika ABS. Możesz szukać, może faktycznie coś tam jest wyprowadzone, ale nie mam przekonania. > E/ bezpośrednie podłączenie pod czujnik VSS, który montowany jest w skrzyni biegów pojazdu. > Czujnik może być 2-pinowy (zasilanie i szukany sygnał) lub 3-pinowy (dochodzi masa). > Podłączamy się pod wyjście, na którym pojawia się sygnał napięciowy pulsacyjny (0..+12V lub > 0..+5V) w trakcie poruszania się pojazdu (zwykle od kilku do kilkudziesięciu impulsów na jeden > obrót koła). > czy sygnał ze skrzyni biegów Pogratuluję Ci jak znajdziesz impulsator na skrzyni biegów. Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
> Z powodzeniem możesz kupić Samco. Firma zajmuje się układami hamulcowymi, przewodu z goownolitu nie > dadzą Jeszcze jutro zadzwonię do nich bo to co jest w katalogu jako dostępne to różnie bywa i zadzwonię do jeszcze innej firmy, ewentualnie zobaczymy co będą mieli. Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
> Wszystkie są jednakowe, robione w dwóch, czy trzech fabrykach. Dostawcą wężyków jest najczęściej > Semperit i GoodYear. TRW, czy ATE maluje tylko swoje logo. Ja najczęściej kupuję taniego > Enzeta, a często jest wężyk Semperita w opakowaniu. Jak nie dojdzie do przetarcia, czy > mechanicznego uszkodzenia, to 10 lat każdy wytrzyma. W swoim Stilo wymieniałem na Enzet wraz z > zaciskami od JTD. Dostępne widzę: - TRW (37zł), - SAMCO (20zł), - Corteco (26zł), ale jest krótszy o 25mm. Pozdrawiam BAS
-
Wymiana oleju, na jaki?
Wlałbym Lotos 10W40 ani nie zaszkodzi ani nie pomoże. Co do stukania to świeży olej zwykle pomaga. Pozdrawiam BAS
-
Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?
No dobra. Stała dolna szpilka (klocki są starte pod kątem, jakoś się dotrą a pewnie pod koniec miesiąca je wymienię), już zrobiona, gumka wymieniona, tłoczek wymieniony, zewnętrzna gumka została w oryginale bo była idealna. To teraz powiedzcie mi jaki kupić LP przewód elastyczny? Jakiej firmy? Nie widzę w katalogach przewodów dodatkowo zbrojonych. Stawiam na TRW PHB595. Pozdrawiam BAS
-
Prędkość samochodu
> Niestety komunikaty CAN specyficzne dla producenta nie są ogólnodostępne, a przynajmniej nie > znalazłem nigdzie jakiegoś wycieku. Ja podsłuchiwałem komunikaty z FESa ale to masakrycznie > żmudna robota... Wiem, też to robiłem na etapie przed FES 2.0 dla Yaniego, lampka mojego tempomatu to pierwsza lampka aktywowana w PL, zresztą z pominięciem normalnych procedur, nie był potrzebny kod elektroniczny ani osiowanie. Zwyczajnie odczyt konfiguracji BC i licznika, modyfikacja parametrów i wpisanie ich. Pozdrawiam BAS
