Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. > Raczej nie widzałem na razie takiej opcji w oprogramowaniu FES ale może jest to wykonalne To, że FES tego nie potrafi to ja wiem, chodzi o to, żeby FES potrafił i w tym celu potrzebna jest Krówka, która potrafi sama położyć uszka po sobie. Pozdrawiam BAS
  2. > Teraz zostało tylko przerobienie układu tak aby po zadziałaniu centralnego zamka / lock / lusterka > sie składały a po /unlock / rozkłądały..... tak jak to ma kolega z Węgier U niego nie jest to realizowane za pomocą centralnego zamka. Do nakręcenia tego filmu, w środku schowała się inna osoba, która położyła się i naciskała przycisk. Pozdrawiam BAS
  3. > 1. Nie zawsze (przy każdym gaszeniu silnika) musisz składać lusterka. każde składanie prowadzi do > częstszego uszkodzenia mechanizmu. Bez przesady. > 2. Jeśli zaparkujesz blisko ściany i otwierając centralnym lusterka się otworzą może być niechciany > efekt Zakładasz, że ściany lub samochód same się przemieszczą jak samochód jest zaparkowany i zamknięty? > 3. Otwieranie z defaultu przy uruchamianiu silnika też może powodować, że czasem nie będziesz mógł > się przecisnąć ze złożonymi lusterkami. Zawsze można przycisnąć przycisk i zamknąć lusterka. Pozdrawiam BAS
  4. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Klapy wirowej, diesel nie ma przepustnicy Umówmy się, że na element o numerze katalogowym 55199971 potocznie mówimy: przepustnica, wprawdzie Fiat nazywa to korpusem wtrysku, ale... Pozdrawiam BAS
  5. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Kolektor jest metalowy, czy plastykowy? IMO kawał czarnego plastiku, jestem pewien, że jest plastikowa na wierzchu ta część idąca do przepustnicy, mam nadzieję, że Fiat nie wymyślił połączenia tego z... Pozdrawiam BAS
  6. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Klap nie ma, jest za to DPF - taka zagadka? To, że jest DPF to wiem bo zwiedzałem kilka razy autko od spodu. Tyle, że DPF zapchany nie jest. Generalnie dość często jeżdżę autostradą na tempomacie z maksymalną dopuszczalną prędkością, więc ma czas i warunki dopalić się. Pozdrawiam BAS
  7. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Obroty, boost zadany i otrzymany, rail, dawke paliwa glowna, recyrkulator, temp przed katem i temp > dolotu Postaram się jutro wieczorem jeśli kumpel będzie miał czas. Pozdrawiam BAS
  8. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    Dobrze widzę, że nie mam klap wirowych? Pozdrawiam BAS ps. Sorry za oświetlenie, ale...
  9. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Po pierwsze zrób jakieś sensowne logi w funkcji obrotów. Jeśli jest to 150tka to pompuje seryjne > doładowanie, jeśli jest to automat da się od 1550obr jechac na pelnym gazie bez zrzucania > przez skrzynię biegów. Zrob pomiar od tej prędkości do momentu aż skrzynia sama zmieni bieg i > będzie coś wiadomo. To że akurat egr się zamyka wg logu nie znaczy o jego wyłączeniu etc.. Co dokładnie zalogować? Pozdrawiam BAS
  10. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    Czyli to ustrojstwo siedzi poniżej OGRa pomiędzy silnikiem a ścianą grodziową? Szczerze mówiąc przyglądałem mu się i chyba ślepy jestem, ale tam jest takie dojście, że... Pozdrawiam BAS
  11. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > "Miszczem" już jestem Jeszcze 4k postów i będziesz F1. 0 pieszy 10 nauka jazdy 100 zielony listek 300 kierowca 1000 mistrz kierownicy 5000 F1 Pozdrawiam BAS
  12. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Teraz kompletny , za który sam sobie wystawiam ! > Co się stanie po napisaniu przez moją skromną osobę następnego posta? Napiszesz to się przekonasz Pozdrawiam BAS
  13. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Długo by pisać, wejdź na tę stronę www. > Cięgno musi się poruszać i musi być zamocowane na klapach. Na stronie już byłem, jeszcze muszę wykombinować jak się tam dostać. Pozdrawiam BAS
  14. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Patrząc na logi to bym powiedział że auto jest po programie i oprócz tego EGR jest off. Chcesz powiedzieć, że mam więcej niż 150KM i mogę się rozpędzić(na niemieckiej autostradzie) tylko do 210km/h? Po czym wnosisz, że auto jest po programie? Pamiętaj, że to jest automat. Pozdrawiam BAS
  15. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Własnie doczytałem - Crowa 2007 DPF, jeśli ma klapy to w nich szukałbym przyczyny. 2008 po FL Auto zjechało z taśmy wg epera 7/7/2008, więc chyba nie powinno mieć problemów z klapami. Jak to ustrojstwo zdiagnozować? Pozdrawiam BAS
  16. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > jaka mase/przepływ masz przy biegu jałowym Sprawdzę w wolnej chwili, ale skoro pod pełnym obciążeniem pokazuje zbliżone do założonych to pewnie mam sprawną przepływkę. > Co do otwarcia 4 % to zawsze takie wskazanie miałem i w Stilo iw Cromie ale to raczej jest jakiś > test... niż otwarcie cewki Czyli odpuszczam sobie robienie czegokolwiek z EGR'em. > Co tobie proponuje.... nie przykręcaj cewki do zaworu tylko zostaw podłączoną jeśli faktycznie > masz wyłączony soft to nie powinien się błąd EGR -u nigdy pokazać jeśli tak nie jest to > powinien się w jakiś po czasie zapalić... no i zobaczysz ile ten trzpień sie wysuwa dla 4 % Z tym jest mały problem bo, żeby ściągnąć cewkę to muszę odkręcić całego OGRa, inaczej nie podejdę tam torx'em. BTW. Dzisiaj okazało się, że tam wchodzi T25, w nocy przy zamontowanym w samochodzie OGRze pomyliłem się. IMO gdyby OGR nie był wycięty to byłaby chyba sadza na cewce? Widocznie ta zwłoka w ruszaniu i wrażenie, że jedzie powyżej 2krpm to urok ASB. Przyznaję bez bicia, że jeździłem wieloma automatami, nawet jeden był z silikiem diesla, ale bez turbiny(Chevrolet Celebrity kombi), więc możliwe, że TTTM(mam wrażenie jakby to była skrzynia CVT a nie jest), pozostałe to były wolnossące benzyny(Chrysler Neon, R18, R25, Mercury Cougar itd.) Pozdrawiam BAS
  17. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Ja kupiłem nowy, z przesyłką poniżej 400 zł. Stary czyściłem ze trzy razy, mam założoną podkładkę > od fiata z otworami. EGR działa ale poszarpuje mi często dlatego zdecydowałem się na zakup > nowego. Po wymianie dam znać czy coś się zmieniło. Jak już pisałem wcześniej: mój jest praktycznie nówka-sztuka, tyle że chyba ktoś go wyłączył w ECU. Pozdrawiam BAS
  18. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > To okresy w dolnej granicy normy. Obecność puszki o niczym nie świadczy! Zobacz rano, czy auto > puszcza bąka po odpaleniu, jeśli puszcza to masz pustą puszkę. DPF może być też przewiercony i > to trudniej zdiagnozować. Zobacz w FES jakie masz wskazania różnicy ciśnienia, po wypaleniu > wskazania powinny się radykalnie zmniejszyć. Bąka rano nie puszcza. Przy pełnym bucie też nie puszcza. Jestem na to uczulony. Pozdrawiam BAS
  19. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Jesteś pewny, że masz fizycznie DPF? Jeśli masz to wypalanie się co 300 km świadczy o problemie! > Prawdopodobnie winny jest nieczynny EGR. Fizycznie puszka jest pod autem. FES pokazuje, że DPF był wypalany 300km temu a zapełnienie jest na poziomie 42%, najbliższe wypalanie będzie pewnie za kolejne 300km. Pozdrawiam BAS
  20. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Ktoś wcześniej wyłączył programowo? Też to podejrzewam. Zastanawiam się czy w tej sytuacji nie wykombinować brakującej podkładki, żeby OGR był całkowicie zamknięty, dzięki czemu zapomnę o nim. Kolejna sprawa to jaki to ma wpływ na DPF? DPF działa, zauważyłem wypalanie DPF po zwiększonym spalaniu chwilowym a FES pokazuje, że ostatnie wypalanie DPF miałem ~300km temu. Przy okazji zastanawiam się po co wycinać OGRa i go zaślepiać jak można go zwyczajnie wyłączyć i będzie zamknięty? Pozdrawiam BAS
  21. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    No dobra, zmarnowałem 80zł w Castoramie na niepotrzebne preparaty(WTF, że benzyna ekstrakcyjna kosztuje ponad 10zł?)... Wydłubałem dziada z autka na stół i tu zaczęły się schody. OGR w miejscu gdzie przepływają spaliny jest dosłownie przykurzony sadzą(przepłukałem dla spokoju sumienia). Od strony cewki jak i sama cewka są czyściutkie jakbym właśnie wyjął OGRa z pudełka, trzpień cewki chodzi lekko bez najmniejszych zacięć. OGR jest szczelny, robiłem test polegający na napełnianiu go z obu stron benzyną ekstrakcyjną, grzybek ogra chodzi. Nie stwierdziłem żadnej podkładki pomiędzy cewką a ogrem! pewnie z tego wynika te 4%. Nie stwierdziłem "przyślepki" pomiędzy ogrem a przepustnicą. Złożyłem bałagan, odpaliłem testy OGRa w FES(nie wiem dlaczego wcześniej na to nie wpadłem), FES pokazuje, że ładnie oscyluje sobie w przedziale 4-99.5%, jak się dokładnie przysłuchać OGRowi to słychać, że podczas testów działa. Odpaliłem, zrobiłem kilka przegazówek a on nawet nie drgnął(stał na 4%), kontrola stanu EGR cały czas OFF. OCB? Pozdrawiam BAS
  22. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Taki sam jak do innych JTD..... Zawór bardzo prosto się odkręca wraz z cewką w MJTD... ... jak > rozebrać cewke wielokrotnie umieszczałem.. Rozumiem, że opcja polegająca na wytrząsaniu sadzy jest jedyna? Nie da się tego rozebrać(i złożyć bo rozebrać da się wszystko)? Zastanawiam się czy jest sens dotykać się do niego skoro zaciął się na 4%, jak go wyczyszczę to może zaciąć się w innej, mniej optymalnej pozycji. Co ciekawe nie mam żadnych błędów w ECU silnika. EDIT: 1. Jakim kluczem odkręcam i przykręcam cewkę(Torx T20 wydaje mi się za mały a T25 za duży)? 2. Jeśli czyszczę całość to czy potrzebuję jakieś nowe uszczelki? 3. Jaką chemię potrzebuję do czyszczenia i smarowania(pisałeś w innym wątku o odrdzewiaczu - jakoś do mnie nie przemawia) tego całego bałaganu? 4. Mam w domu kompresor. 5. O czym powinienem jeszcze wiedzieć? Pozdrawiam BAS
  23. EGR

    bas odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Trzeba zdemontować i zobaczyć w jakim stanie jest zawór i cewka. Wyczyścić dokładnie oba elementy i > ponownie zlogować auto. W razie braku poprawy kupić nowy na alledrogo. Zasadne wydaje się > założenie przyślepki zmniejszającej ilość zawracanych spalin. Teorię z grubsza znam, tzn. wiem, że wygląda na zacięty, zastanawiam się dlaczego "Kontrola EGR" ma status: Wyłączony(patrz plik test3.csv). Jest jakiś ładny manual do czyszczenia drania w tym silniku? Pozdrawiam BAS
  24. EGR

    bas dodał temat w Tipo, Croma, Tempra
    Zlogowałem moją Krowę 1.9 MJTD 2008 FL automat DPF. Bardzo spokojnie dojechałem do autostrady(~20km), więc autko było rozgrzane przed rozpoczęciem testów. Logowałem na autostradzie(oczywiście w Niemczech). Metodologia testów: ponieważ to automat to logowałem na wszystkich biegach, stawałem na pasie/poboczu, kumpel wciskał start logowania a ja pedał przyśpieszenia w podłogę, ciągnąłem do 170-210km/h nie puszczając pedału przyśpieszenia, puszczałem pedał przyśpieszenia a kumpel wciskał stop i zapisywał plik, niestety logowanie max 30xminutę. OGR bezczelnie stał na 4%, dopiero przy 5. teście(dopiero teraz zauważyłem oglądając logi) skubany się poruszył, czyli tak jakby mocno rozgrzał się i dopiero zaczynał działać OGR. Jak myślicie co mu jest? EDIT: Źle spojrzałem(rozjechało mi się przy wyświetlaniu na konsoli), OGR się jednak wcale nie rusza. Pozdrawiam BAS 285233091-croma-log.zip
  25. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > -jak wygląda sprawa po formacie kompa (instaluję FES wpisuję kod licencyjny i działa? Przed formatem musisz uwolnić licencję i zapisać kody, które aplikacja Ci poda, na ich podstawie i na podstawie nowego klucza sprzętowego na stronie generujesz nowy klucz. > -czy mogę FES'a odpalić na 2 laptopach z jedną licencją? Nie. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.