Zawartość dodana przez bob_best
-
Jeśli kogoś interesuje nowy Passat
> To mały przedsmak może mieć po tych chińskich rewelacjach. > Premiera na jesień. dla mnie wygląda praktycznie tak samo jak B7 - i w środku i na zewnątrz. Gdzie uważam, że już B7 było ewolucją B6 i to w moich oczach brzydszą.
-
Gdzie jest myk ?
> Dealer rejestruje na siebie otrzymując rabat flotowy dzięki temu Ty możesz kupić auto taniej. Jeśli > kupujesz samochód na parę lat nie ma to znaczenia. Zresztą czy dzisiaj kupujący pytają, którym > jesteś właścicielem? z doświadczenia powiem - bardzo zwracają na to uwagę
-
Pół A1 przejezdne?
> Ekrany są żle zaprojektowane ..... czekamy na projekt zastępczy . > Efekt jest taki ze jak jest mocny wiatr i wypadasz z za ekranu to auto lata na boki szczególnie > przy dużej prędkości niestety jest to zauważalne miało być dobrze, a wyszło...
-
problem z komisem, kupno sprowadzonego samochodu
> Co Cie obchodzi to, jak inni wydaja kase? Ja tez szukam uzywki za ta kwote, bo nie bede jezdzil > pazdziezem bez porzadnego wyposazenia. > Ja z kolei dziwie sie co za polglowki kupuja nowe auta i traca n a nich przy wyjezdzie z salonu 30 > %. Moje pieniadze moja sprawa. miło, dzięki za półgłówka . Kiedyś miałem to samo podejście - po co nowe, ale nie było mnie stać. Pierwszym nowym autem była Panda dla Żony, od tego czasu powiedziałem sobie, że kupuję tylko nowe auta jak mnie będzie tylko stać na to. A czemu? Bo nie chce mi się szukać przez kilka miesięcy, użerać się z ew. usterkami (wiem, wiem - eksploatacja ), ew. rdzą po jakimś czasie. W nowym jest gwarancja, wszystko jest nowe i zazwyczaj spokój przez jakiś czas. Na razie mogę pozwolić sobie na ten komfort. Naturalnie nie jest to prestiż (X5 czy Q7), ale rozsądne auto. Zresztą jak kupiłem nową Pandę za 35kpln to też wszyscy na mnie patrzyli jak na idiotę i zazwyczaj padało - "wiesz jakiego Pasata byś za to kupił?"
-
Auto do 20-25kpln klasa A-B
> no właśnie chyba największym problemem bedzie znalezienie pewnego auta 2-3 letniego 2 miesiące wcześniej zaproponowałbym Ci moją Pandę (12.2010, 55kkm, Dynamic, salon PL), ale poszła - zainteresowanie było na prawdę bardzo duże, więc zdarzaja się takie auta ale chyba niezbyt często. Z doświadczenia polecę Ci Pandę 2 (2003-2012) - szukaj z końca produkcji, bo będzie tańsza niż Panda 3, a to na prawdę auto godne polecenia. Silnik 1.2 69KM w miarę dynamiczny, nam palił 5-7l/100km, oleju nie wziął nigdy.
-
Poziom oleju 1.4TSI
> No szkoda tylko, że na środku zakratkowania nie zrobili kreski "stan idealny" . Ile stron ma > instrukcja do samochodów z VAG? Do Octavii 3 jest coś ok. 280
-
Poziom oleju 1.4TSI
> Gdzie na bagnecie szukać poziomu max? Nalało mi się do zielonej kreski. Czy max kończy się na > kratkowanej części, czy na przeprasowaniu (tam gdzie zielona kreska), czy też może na > czerwonym plastiku? Max na zielonej kresce jest
-
Tylne światło przeciwmgielne - czy mogą być po obu stronach?
> nie widziałeś nigdy aut z dwoma przeciwmgłowymi z tyłu? nie zwracałem na to uwagi nigdy. Dzięki wszystkim za pomoc.
-
Tylne światło przeciwmgielne - czy mogą być po obu stronach?
Mam możliwość aktywacji drugiego przeciwmgielnego w aucie (i w sumie dla lepszej widoczności chętnie bym to zrobił), ale nie mam pojęcia czy jest to legalne (nie zależy mi na tyle żeby potem mieć problem z policją/przeglądem) - ma być legal, auto osobowe. Na chwilę obecną, fabrycznie, mam światło przeciwgielne z tyłu w jednej lampie, ale czy mogą świecić w obu? Co na to przepisy?
-
Kot wchodzący pod maskę - jak odstraszyć?
> Bobo powaznie, cos cytrynowego spryskuje srodkiem na koty, ale trzeba powtarzac co tydzien
-
Kot wchodzący pod maskę - jak odstraszyć?
> Elektroniczny odstraszacz kotów załatwi sprawę. Atakuje kota wysokimi tonami, więc kot omija strefę > z dźwiękiem szerokim łukiem. Działa kierunkowo, więc spokojnie można tak ustawić, żeby > chronił jedynie auto. Wiem, bo mam, działa. z tego co napisałeś odpada, bo nie mam stałego miejsca parkingowego :/
-
Jeźdźcy clio III czy one tak dużo palą??
> M50B25 w E34 touring średnie spalanie z ostatniego roku mam niecałe 14l. A ja non stop stoję w > korkach w Warszawie praktycznie. > No i mam automat... > Ekologiczne, nowoczesne, małe autka... M52 pali znacznie mniej niż M50, dodatkowo to był manual w budzie Compact. Co nie zmienia faktu, że takie spalanie Clio 1.2 przekonałoby mnie do jego sprzedaży.
-
Jeźdźcy clio III czy one tak dużo palą??
> Moje pali 8 w trasie i 11 w mieście, ale ja mam automat. Styl jazdy raczej ekonomiczny to jest spalanie Clio z motorem 1.2?! Przecież to spala jak M52B25 (2.5 litra) w e36
-
Kot wchodzący pod maskę - jak odstraszyć?
> piperz sie sprawdza ale trzeba czesto sypac od nowa-idz do jakeigo zwierzakowego sklepu dacdza ci > jakis spray-potrzyma troche dluzej ale tez znika/odparowuje wiem, liczyłem że można znaleźć coś bezobsługowego. Spray już był, ale ostatnio wyglądało, że jest spokój i od 2 tygodni nie pryskałem. Wynika z tego że dla pewności będę musiał raz w tygodniu popryskać.
-
Kot wchodzący pod maskę - jak odstraszyć?
> Po co go chcesz odstraszać? Coś zniszczył? > Jak pod maską wystygnie to sam pójdzie. bo mi przeszkadza, że tam łazi. Nie mój kot.
-
Kot wchodzący pod maskę - jak odstraszyć?
> Płyta pod silnik? jest częściowa
-
Kot wchodzący pod maskę - jak odstraszyć?
Mam problem z kotem który lubi wygrzewać się na silniku. Wiem, że na kuny działają kostki z WC, ale kotów one nie ruszają. Jakie są skuteczne środki na koty? Czy jedyne co można zrobić to regularni pryskać środkiem na koty/psy czy są jakieś rozwiązania "bezobsługowe" jak kostka z WC na kuny? edit - nie chodzi o wyrzucanie go po wejściu pod maskę, tylko o zniechęcenia do ładowania się akurat do mojego auta (stoi ich wiele w okolicy). Dodam, że miejsce parkowania nie jest stałe.
-
Wywazanie alufelg
> Tak jak pisali wyżej, można stosować nabijane odważniki od wewnątrz jeżeli felga na to pozwala i > jeżeli stosujesz ciężarki do alu. > Co do klejonych to każdy taki szczęśliwy że mu gdzieś tam nakleili, a ja czasem widzę od razu że > nawet odpowiednio nie potrafią maszyny ustawić... > Więc samo klejenie bez przestawienia i odpowiedniego ustawienia maszyny daje efekt wielu ciężarków > 30g tu 15g tam jeszcze 5g za kawałek itp itd. > Do usuwania kleju po ciężarkach jest specjalny gumowy dysk na wiertarkę, którego też chyba tylko ja > używam, albo jest możliwość wybrania ciężarków hoffman hpw380 które nie zostawiają kleju na > feldze. Jak kupiłem te ciężarki bo myślałem że będą hitem, tak każdy ma w nosie i mówi paaanie > nabijaj/klej zwykłe bo taniej i tak tego niewidać... daj jakieś namiary na siebie, szkoda, że nie wiedziałem wcześniej bo bym podjechał z dwoma kompletami z EP :/
-
jaki parametry felg
> Dam czystego dla mnie dają radę, do swojego auta (choć nie mam Passka) też je rozważałem w 16'' i widzę że byłby to dobry wybór. Ale poszedłem w ori alu i też jestem zadowolony
-
Cena wymiany opon.
> Ile w waszych okolicach kosztuje wymiana 4 opon? > Ile stalowa? Ile alu? Jak mniej więcej oceniacie wykonaną usługę. alu 16' - 90zł za komplet (zdjęcie z auta, zdjęcie i założenie opon, wyważenie, montaż na aucie). Usługa wykonana ok.
-
SKODA OCTAVIA jaki silnik wybrać? Czy TSI dobre?
> Szczegolnie w srodku deska jak z Golfa III to własnie przekreśliło to auto u mnie, z zewnątrz super (szczególnie FR), ale w środku dramat
-
SKODA OCTAVIA jaki silnik wybrać? Czy TSI dobre?
> ST w przypadku seata to oznaczenie kombi, a nie zabawy. > Chodziło mi o to, że seat leon ST to brat bliźniak octavii, ale lepszy wizualnie (ładniejszy), > cenowo (tańszy) i jakościowo (lepszy tzw. feeling), bo technicznie to dwa identyczne > samochody. z ciekawości - jakie rabaty można dostać?
-
SKODA OCTAVIA jaki silnik wybrać? Czy TSI dobre?
> Wskazałem rozsądny/sensowny kierunek, a dalej niech już móżdży zainteresowany, bo ja tym jeździł > nie będę dla mnie lepsze jest wzięcie Ambition+Amazing+1.4TSI, choć boje się że wtedy na "opcję" Combi braknie
-
SKODA OCTAVIA jaki silnik wybrać? Czy TSI dobre?
> Jeśli będziesz brał O3 to zwróć uwagę na wyposażenie, bo po wyjeździe z salonu na chwilę obecną nic > z rzeczy typu tempomat itd sobie nie dołożysz (ochrona komponentu). tempomat jest w katalogu akcesoriów (i jest lub będzie dostępny), część rzeczy (np. funkcja corner) już udało się ogarnąć, ale części nie (np. Columbus). Ogólnie ochrona komponentów jest i nie jest tak łatwo dołożyć. Inna sprawa, że duża część wypasu jest w takich cenach, że potem na rynku wtórnym ciężko za tą kasę kupić (mówię o dodatkach za 50-500zł) i to należy brać.
-
SKODA OCTAVIA jaki silnik wybrać? Czy TSI dobre?
> I ciesz sie Oktavią w cenie Mondeo prywatnie nie kupisz Mondka w podobnym wypasie za te pieniądze co O3, poza tym słabo tam z benzyną która jest sensowna poniżej 1.6T, a to już trochę kosztuje. Druga sprawa - produkcja od 2007 (chyba?) i to niestety widać w wyglądzie