Zawartość dodana przez bob_best
-
Sprzedaz Dacii w PL +13%...
> Uzywki kupil. Przecież napisał że kupił nowe
-
Sprzedaz Dacii w PL +13%...
>zimowe opony nowe - 205/55/16 komplet 500zł (kupiłem nowe wiec zostaną na długo) Ciekawe jakim cudem? Dobre opony w tym rozmiarze to 350-400zl/szt
-
BMW3
ile to ma deklarowanego przebiegu? Bo widząc fotel kierowcy śmiało powiem, że zdrowo powyżej 300kkm ma w mojej opinii. Moje auto sprzedawałem chyba przy 254kkm i fotel nie miał przetarć skóry (też M-pakietowe fotele w półskórze). Dodatkowo ta kiera mi zdecydowanie nie pasuje do M-Paka i jeszcze w tym roczniku. Wg mnie tak jak w Compact z tego roku powinno być serducho oryginalnie, ale to należałoby zweryfikować wg VINu
-
BMW3
> Z uwagi na to, że na razie nie trafiłem na godnego uwagi compacta z 1.8IS (no może poza tym, ale tu > jest 2.5) zaczynam szukać touringa z R6 2.0. > Zapytam więc fachowców, które z poniższych aut warto obejrzeć: > 320i z Włoch > 320i z Niemiec > 320 z Niemiec > Auta wypucowane, bo to handlarze. Czy mimo warto przejechać pół PL, żeby na żywo przejrzeć któreś z > tych aut? > PZDR w Compact'ie którego pokazałeś powinna być inna kierownica - tzw. serducho
-
Kupowanie auta u brokera - skąd tak niskie ceny
> np: dealer podpina twoje zamówieni pod zamówienie jakieś duże flotowe > a potem jak przyjdzie co do czego koryguje zamówienie i ma już autko tanie do sprzedania > kwestia dobrych ukłądów między dealerem i brokerem aha, korzystałeś z takiego czegoś?
-
Kupowanie auta u brokera - skąd tak niskie ceny
Przeglądam nowe auta na otomoto i widzę oferty brokerów (np. Super Auto Sp. J.), które są zauważalnie tańsze od aut od dealerów. Czy ktoś kupił u nich auto i ma jakieś doświadczenia? Gdzie tkwi haczyk? Zakładamy zakup auta na kredyt. Jak to możliwe, że mają tak wielkie rabaty?
-
co zamiast Octavi... - dylematy zakupowe
> Ja tutaj widzę, że Octavia w wersji Elegance z 1.6TDI kosztuje 84kpln katalogowo, po nowym roku > zdejmiesz z tego 20% i będzie 67. A jak chcesz przyszły rocznik to zdejmiesz 12-13% i będziesz > miał auto na zamówienie według tego co sobie w konfiguratorze wyklikasz. mów w którym salonie - pytam serio.
-
co zamiast Octavi... - dylematy zakupowe
> no nie swiruj > 1.4 TSI 140, kombii, ambition, pakiet amejzing, pakiet chrom i cos tam jeszcze wyszlo do zaplacenia gdzie taką cenę dostałeś? Ile % było od cennika?
-
BMW3
> W oplu astrze f można było wymienić przekaźnik i wtedy miało się regulację wycieraczek tak jak > kolega pisze, więc podejrzewam, że tutaj podobnie i wymiana przekaźnika może rozwiązać sprawę. > Pozdr u mnie wymagane było wymienienie modułu i nic więcej
-
BMW3
> Powiedz lepiej, jak to sprawdzić. Z tego co udało mi się wtedy dowiedzieć, to miały to wersje ze spryskami reflektorów (ale nie mam jak zweryfikować). U mnie programowało się to: 1) włączyć na pierwszy bieg wycieraczki i wyłączyć, 2) włączyć ponownie na pierwszy bieg po żądanym odstępie czasu i tyle. Z początku trochę upierdliwe ale później można się przyzwyczaić. > Ja mam wkłady niebieskie, wypukłe i grzane po 27zł, ale nie o to chodzi. Moje grzeją non stop. Oba > wymieniałem, bo były spalone i jedno po pół roku już zaczęło obłazić, a druga sprawa, kiedyś > latem jechałem w korku, otworzyłem okno, zrobiłem zimny łokieć i dotknąłem zewnętrzną częścią > palców do lusterka. Oparzyłem dwa palce ja tez miałem oba grzane, niebieskie, asferyczne, ale wg mnie coś jest nie tak u Ciebie - u mnie lusterka były letnie (w zimie cieplejsze), a nie gorące. O ile pamiętam, to powinny mieć stałą temperaturę. Jesteś przekonany, że instalacja jest fabryczna?
-
BMW3
> w jaki sposób? W mojej też nie było... było tylko przejście z pracy ciągłej na przerywaną po > zatrzymaniu auta czas programowało się wajchą od wycieraczek (odpowiednio włączając i wyłączając) - tyle, że auto musiało być w to wyposażone. Mało które e36 to miało, a do tego niewiele osób o tym wie. Ja miałem to u siebie (choć nie z fabryki)
-
BMW3
> Słabo sprecyzowałeś pytanie. e30 i e46 dzieli dekada. Napisz lepiej, jaki masz budżet do wydania i > ile chcesz w przyszłości wpompować w auto. Jeśli masz powiedzmy 5-8 kzł, to rozważyłbym e36, > może być ciężko z działającą klimą. Jeśli chcesz wydać 10 kzł+, to lepiej wziąć e46. Silniki > to zależy, 1.8 115KM w e36 nawet sobie radzi, a jego następca 118KM w e46 jest już ciut za > słaby. 2.0 R6 jak to mówią: dużo pali, mało jedzie, więc pozostaje Ci 2.5 albo 2.8. Jednak > najmniej kosztów będą generować silniki R4. Ja swoją 318 kupiłem rok temu za 3500zł z gazem IV > gen, wpompowałem na dzień dobry jakieś 3000zł na części (robota własna), z czego połowę > musiałem, a połowa to moja fanaberia. I tak przez prawie 20 kkm wyskoczyło tylko sprzęgło > znienacka, nowe Sachs kosztowało 300zł. Na dzień dzisiejszy auta jestem pewien na tyle, że w > każdej chwili mogę wsiadać i jechać 1000km. > E36 ma pewne mankamenty, które drażnią mnie po przesiadce z (UWAGA!) Fiata. Brakuje schowków, nawet > telefonu nie ma za bardzo gdzie położyć, oświetlenie tylnej kanapy jest sprzężone z przednim i > nie można sobie np zapalić z przodu światełka szukając drobnych na autostradę, kiedy powiedzmy > z tyłu dziecko śpi i lepiej, żeby miało ciemno. Analogicznie z tyłu nie można czytać gazety, > bo kierowcy po gałach wali przednie światełko, denerwuje praca wycieraczek, jest tylko jedna > częstotliwość przerywanej pracy i do tego zbyt duża, że przy małym deszczu muszę ręką co > chwilę machać, brak nawiewu centralnego na tylną kanapę, ogrzewanie lusterek działa non stop, > co powoduje, że raz na jakiś czas trzeba wymienić szkła, bo mata spalona, albo zrobią się > przebarwienia. 1) w e36 występowała regulowana prędkość pierwszego biegu - wygląda, że o tym nie wiesz 2) grzanie lusterek - grzeje do określonej temperatury, w sumie nie widzę żeby szkła były jakimś popularnym problemem, poza tym ile kosztuje zamiennik - 50-100zł? Ja wymieniałem w swoim jedno jak miał chyba 13 lat - wynik nie jest zły
-
Żarówki H4 GE +120%
> Także polecam tego sprzedawcę. Robiłem u niego zakupy juz ze 4 razy i za każdym razem 0 problemów > . o którym z dwóch podanych przez kolegę sprzedawców piszesz?
-
Żarówki H4 GE +120%
> kupilem i zalozylem tungsram +120 > pacjent - panda II - wczesniej siedzialy h4 tungsram (pierwszy montaz - zarowki niespelna 2 lata) i > roznica jest kolosalna na plus dla tych zarowek +120 > swiatlo jest biale o bardzo duzym natezeniu i jest bardzo wyrazna granica cienia > koszt ciut ponad 40 zl za komplet 2 szt. widzę, że wszyscy zachwalają to ja Żonie do Pandy również założę - czy ktoś poleci jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę w necie?
-
ori radio do panda van
> to skąd wziąć końcówkę CAN żeby podłączyć radio? ja podpinałem u siebie ori radio 2 din pod CAN dla klimatronika - smiga aż miło, na liczniku też się wyświetla. Radio nie było w żaden sposób przerabiane
-
Światła
> Masz włączoną funkcję wyłącznia się świateł z opóźnieniem od 30 do 240 sekund tzw 'follow me home'. > Aby to wyłączyć należy zaraz po wyjęciu kluczyka ze stacyjki klikać wajchą od długich światel, tak > jakbyś chciał je włączyć i obserwować co się pokazuje na wyświetlaczu w liczniku. Wydaje mi się że ta funkcja musi być aktywowana za każdym razem. Da się ją włączyć na stale?
-
Zasłonki/ roletki przeciwsłoneczne
> wg katalogu nieco ponad 600pln, ale moje dofinansowal Fiat Auto Poland nie wiesz czy do każdego Fiata da się to dostać? Pytam szczególnie o Pandę.
-
Głośniki
> Pare minut roboty i misku gra zestaw Hertz 165.3. > Myslalem ze deko więcej zabawy będzie. > Chociaz gra to za dużo powiedziane bo nowe radyjko po raz drugi odmowilo posluszenstwa i idzie > jutro do zwrotu > Dobrze ze stary Clarion ma się dobrze duża poprawa w stosunku do serii? Masz głośniki z tyłu czy tylko przód? Ile takie kosztują?
-
czy mamy tu kogoś z Radomia?
> geometria jest 100% ok w zawieszeniu wachacze sie nie pokrzywily i wszystko bylo ok geometre > ustawia sie bez problemu auto jest proste ja ustawilem jjaaa delikatnie rozbierznie 0.5% bo > wtedy auto lepiej prowadzi sie w zakrecie przy szybkiej jezdzie auto jest bezwypoadkowe mialo > tylko zagnieciony tylny blotnik lewy nad lampa (jeszcze w niemczech robione) a ja lakierowalem > progi i doly zderzakow ( bo nie byly w kolorze nadwozia opcia w kolorze byla za doplata) > lakierowalem 2 przednie blotniki jeden byl zarysowany srubokretem a drugi byl zalozony nawy( > po wskoczeniu na kraweznik stary sie zagial) auto nie jest skorodowane i ogolnie > podłóznice,podloga, progi itd wszystko jest cale i 100% oryginalne czyli przód i tył były pewnie trafione, a z tym zgięciem przy wskoczeniu (???) na krawężnik to już przegięcie ja już z opisu bym odpuścił. Swojego e36 szukałem kiedyś pół roku więc pamiętam jeszcze temat
-
Do posiadaczy 1.2 69KM euro5 - bieg I [lag]
W naszej Pandzie nic takiego nie zauważyłem
-
jakie forum polecacie
> wiadomo autokacik jest nr 1 ale chcialbym zapisac sie do jakiego forum BMW z ludzmi rozgrnietymi w > sprawach technicznych a nie tylko o dokladkach m-pakiet, felgach 20, itp... > glownie chodzi o e46 Bmw-sport było ok
-
Codename i kanpior do tablicy...
> wiem ale walka czy walu wymienic??a nie chce vanosa wymieniac:( ja miałem sytuację, że po dłuższym postoju (rzadko odpalałem przez 6 miesięcy -> służbówka), padły oby dwa i z tego co pamiętam: - brak mocy - czujnik wałka, - problem z odpalaniem (raz myślałem, że już nie odpalę i nie dojadę) - czujnik wału
-
Kto na slasku podepnie pod kompa??
> dokladnie mam to samo delikatnie dodajac gazu to jedzie ale jak wdepne do oporu to tak jak by mu > brakowalo mocy... No to bardzo prawdopodobne, że to to.
-
Kto na slasku podepnie pod kompa??
> jak nie jedzie do 3 tysiecy obrotow i duzo pali to napewno padl czi czujnik walka rozrzadu. > stadnard w m52 Bardzo prawdopodobne , tez to miałem u siebie. Przy ostrym depnięciu auto nie miało mocy, przy delikatnym było w miarę ok. Po wymianie wróciło do normy
-
Panda funkiel nówka - kilka pytań
> roznica bedzie rzedu 0,1-0,2 czyli 5,4-5,6 wątpie > jesli wleci Ci 5l i odbije, to juz dalej nie lejesz? jasne, przeciez jestem maszyna ktora nie mysli