Zawartość dodana przez bob_best
-
E90 325i, 330i, warto?
> Po weryfikacji rynku podjąłem taką decyzję, zdecydowanie wolności benzyna. Niestety nie mialem > okazji się przejechać. W czym jest problem w tym aucie? Jakość wykonania, czy właściwości > jedne? dla mnie lipą jest, że auto jest głośne (szumy, etc) - moja O3 nie odbiega od e90 i uważam to za spory kiks BMW.
-
Garaż blaszak vs. blaszak ocieplony
> Poczytaj sobie tu http://budujesz.info/artykul/ocieplanie-garazu-blaszanego,976.html dość > konkretnie na ten temat. > Ja nie bardzo widzę sens docieplania, różnica temperatur na teraz to jest 3-4 stopnie max przy > porannym wyjeździe z garażu. Garaż jest przewiewny, nie widzę sensu ocieplania, przecież > wystarczy otwarcie drzwi, żeby się całe nagrzane w dzień (?) powietrze wymieniło. Ścianki dość > często są mokre, ale wilgoć odparowuje. > Główna zaleta garażu jest taka, że nie muszę rano skrobać szyb czy odśnieżać auta. > No chyba, że planujesz ogrzewać taki garaż, to kombinuj mogę z takiego garażu skorzystać - blaszak (ale w sumie samoróbka) i wewnątrz jest szczelnie obłożony styropianem - wstawiłem tam auto kiedyś na próbę i zdziwiło mnie, że temperatura wewnątrz była praktycznie jak na dworze, ale auto po 2 dniach niestety było nadal mokre i to mnie trochę zastanowiło. Niby jest otwór na przodzie, ale w sumie na drugim końcu jest tylko szparka i chyba nie ma przewiewu. A może tak po prostu jest w blaszakach, że auto nie obeschnie przy obecnej aurze?
-
Garaż blaszak vs. blaszak ocieplony
> Masz na myśli taki tradycyjny blaszak, który jest dziurawy jak durszlak? nie widziałem w nim dziur - choć wiadomo, że nie jest uszczelniony
-
Garaż blaszak vs. blaszak ocieplony
Czy w garażu typu blaszak auto w obecnych warunkach (czyli dość wilgotno) po wjechaniu mokre wyschnie powiedzmy w ciągu 2 dni czy raczej będzie wilgotne (brak ciepła, brak swobodnego przewiewu powietrza, etc.)? Jak się mają temperatury wewnątrz blaszaka do temperatur na zewnątrz (różnica jest zauważalna czy pomijalna)? Co zmieni ocieplenie garażu styropianem od środka? Pytam osoby które trzymały/trzymają auto w blaszaku - zakładamy normalny standardowy garaż blaszak.
-
Leon III 1.4 TSI 122 KM FR
> nie dramatyzuj PEPCIO, ze w trasie auta pala malo to oczywiste, zwlaszcza te nowe ale w miescie > fizyka robi swoje. > Ciekawe jaka bedzie srednia za 20-30 tys km? > 7,5? > Szwagier ma forda Cmax 1,6 183KM, przy 120 na A4 6,4, srednia poki co ok 8,5 > Auto z nalotem ok 2 tys km wiec musi sie ulozyc powoli. U mnie z 14kkm jest chyba 7,1 ale mam ostatnio sporo jazdy w trybie 2-5km.
-
Leon III 1.4 TSI 122 KM FR
> W jakiej budzie to TSI ? Octa 3
-
Leon III 1.4 TSI 122 KM FR
> Nasze firmowe 1,8 tsi DSG7 pali różnie - jazda tylko po Warszawie w godzinach szczytowych - średni > 14,5 z dłuższego czasu, a kolega jeździ bardzo spokojnie. > Te same tsi w trasie - przy normalno-spokojnej jeździe to poniżej 8. > Autostrada przy tempomacie 140 (średnia ok 120 km/h) średnio 10,5 (odcinek Wawa-Toruń). > Więc jak najbardziej wierzę w te 17 to stare czy nowe TSI? Nowe jest na pasku. Jeśli spalanie jest prawdziwe to mnie szokuje - 1.4TSI/140KM nowe "paskowe" przy tempomatowym 140 ze średnią >130km/h pali lekko ponad 6 litrów (dokładnie 6,3) - wynik jest powtarzalny, auto w manualu. Trasa podmiejska w trybie eko to 5 litrów +/- 0,2 litra. Trasa podmiejska to na pewno poniżej 6 litrów (granice 5,5 litra). Korki - u mnie w mieście za bardzo nie ma (stoi się trochę na światłach, ale Warszawa to zdecydowanie nie jest), są światła co chwilę i stawanie - zwyczajowo mieszczę się pomiędzy 7,8 a 8,8. Wyniki z mojego auta, niewierzących pozdrawiam
-
1.2 TSI vs 1.4 TSI
> Nic niezwyklego... > Moje bmw z dużą lekkością osiąga 3ki z przodu; ) ale niekt nie mówi o 3x litrów ale o 3 litrach
-
Continental TS850 czy bieżnik kierunkowy?
> Cześć wszystkim, szukam szybko odpowiedzi na pytanie czy zimówki Continentala TS850 mają bieżnik > kierunkowy? Bo nie wiem jak przełożyć opony miejscami na nowy sezon... Książka auta podaje 2 > możliwości dla kierunkowych i nie-kierunkowych... Na necie nie widzę oznaczeń kierunku obrotu > ale zdjęcia słabe a opony w magazynie.... kurde, mam je na aucie ale nie pamiętam na 100% - podejrzewam, że nie ma strzałek, ale jest oznaczenie zewn/wewn strony - poszukaj napisu OUTSIDE (strona zewnętrzna), INSIDE (str. wewnętrzna) - to jest drugi sposób opisu jak założyć oponę.
-
Spalanie - Ameryki nie odkryłem
> Tylko, że... albo pali te "jakieś śmieszne ilości paliwa" ALBO "te 8.4s do 100km/h jest". I nie > pisz, że jest inaczej. A właśnie że napiszę, bo tak jest. Jeśli chodzi Ci o czepianie się, że przy gnieceniu auto spali to pokaż mi takie które przy ostrej jeździe pali mało. Diesle daruj, bo spalanie >10l w 2.0 TDI nie jest też problemem.
-
Spalanie - Ameryki nie odkryłem
> Dzisiaj z ciekawości włączyłem wyświetlacz na chwilowe spalanie > 110km/h : 6-7 > 130km/h : 8-9 > 150km/h : 10-11 l/100km > Chwilę męczyłem jadąc 110km/h , ale odpuściłem, przełączyłem wyświetlacz na zasięg i pomknąłem > dalej masakra, ani to szczególnie nie jedzie ani mało nie pali. Patrząc na to ciesze się, że mam 1.4TSI, które pali jakieś śmieszne ilości paliwa - spokojnie 2 litry mniej niż u Ciebie, a 8.4s do 100km/h jest
-
Do znawcow... E38 3.0 V8 spalanie...
> Oh jaki ty zabawny jak zawsze żałosny długo będziesz mnie jeszcze obrażał?
-
Do znawcow... E38 3.0 V8 spalanie...
> Ciebie o zdanie nie pytalem i skoncz cwaniakowac jak na kazdym kaciku chciałbyś to takie fajne czytać ten wątek, że będę zaglądał. A może będę miał szczęście i trafię na jakiś inny ciekawy, np. wchodzi dużo oleju, czy można go rozrzedzić?
-
Do znawcow... E38 3.0 V8 spalanie...
> no wlasnie nie wiem zobacze nie wiem juz co myslec czytam z zaciekawieniem Twój wątek i tak się zastanawiam - skoro tak się szczypiesz o każde 0,1 litra gazu to po co kupowałeś ciężką krowę z V8 pod maską? Przecież to bez sensu, chyba, że ja czegoś nie rozumiem
-
mamy kogoś w SEACIE?
> znam kilka BXE z nalotami grubo ponad 200kkm - przecież to stary dobry 1.9. > Nie czytaj bzdur z netu niestety, te silniki potrafią pokazać korbę, szczególnie chyba 2009-2010 - trzeba by poszukać na OCP o tym.
-
Spolerowanie obcego lakieru z auta - czym?
> menzera 500 potem jakieś 3000 żeby nie było śladu chyba to trochę słaba porada, bo wszędzie w opisach widzę że jest do obróbki mechanicznej a nie ręcznej. To chyba się nie sprawdzi? Na pewno używałbym to punktowo tylko czy jest sens ręcznie?
-
Spolerowanie obcego lakieru z auta - czym?
Mam to szczęście, że prawdziwy Polaczek nie szanując swojego auta walnął drzwiami w moje - na pamiątkę mam lekkie wgniecenie i resztkę jego lakieru na swoim. Lakier metalik z tego roku. Nie ma sensu jazda do lakierników z taką pierdołą, poza tym chcę mieć w domu jakąś pastę do ew. interwencji w takich sytuacjach. W czasach CC miałem sławne TEMPO i tam czyniło cuda , ale raz że na chwilę, a dwa, że metalika z bezbarwnym to najszybciej rysuje (pod światło pięknie to potem widać). Szukam czegoś (pewnie pasty), którą mogę zaaplikować w "chorym" miejscu by spolerować to co mam po Polaczku, aplikacja ręczna. Nie mam doświadczenia i maszynę polerską odrzucam. Da się coś takiego kupić? Auto woskuję twardym woskiem zakupionym kilka lat temu na Shell'u (wiem, pewnie badziewie) i jestem zadowolony z efektu.
-
Fluence 1.5 dci 110KM vs Rapid 1.2 TSI 105KM
> Ale co chcesz udowodnić tym ciągłym przywoływaniem tego że 1,2 TSI w aucie typu fabia czy golf nie > jedzie? Ma jechać? Jak ktoś oczekuje dynamiki od takiego połaczenia to zrobił babol już na > etapie pomyślenia o tym połaczeniu a jak jeszcze kupił to > Natomiast moi starsi mają G VII 1,2 TSI z DSG i jakoś są zachwyceni autem i nawet dynamiką. Bo nie > oczekiwali dużo. Spalanie od nowości 6L/100 w mieszanym trybie w małym mieście (czyt. bez > korków). > Ostatnio śmigaliśmy trochę wspólnie na dwa auta w bieszczadach, trochę serpentyn i Golf naprawdę > dawał radę, o wiele ciszej spokojniej i wygodniej im się podróżowało niż mi w Bravo (gdzie > jest 1,9MJ podkręcony na ~160KM). Automat DSG świetnie się sprawdził w takiej jeździe. > A odnośnie "dupa od 800 do 1350rpm" to hmmm.... mam inne odczucia. Nigdy aż tak nie wnikałem w > elastyczność żeby sprawdzać co się dzieje w jakim zakresie RPM ale moje odczucia na temat tego > auta są takie że od samego dołu jest bardzo elastyczne, a właśnie w wyższych partiach obrotów > nic się nie dzieje. pamiętaj, że format pisze o starym 1.2 z łańcuchem, a Ty o nowym 1.2 z paskiem. Nie wiem jak duże są różnice w 1.2, bo mam doświadczenia jedynie 1.4 122KM (łańcuch) i 1.4 140KM (pasek) - tutaj jest przepaść - szczególnie właśnie w dolnej partii obrotów. Stary silnik był słaby (i tym O2FL z 1.4TSI odpadła właśnie), może w 1.2 jest tak samo?>
-
Fluence 1.5 dci 110KM vs Rapid 1.2 TSI 105KM
> To teraz zobacz ile miałeś średniej prędkości z trasy którą według Ciebie przejechałeś ze 160km/h > na liczniku. Jeśli mowa o średniej prędkości 160km/h to także nie wierzę że się da (musi być pusto na autostradzie, a i prędkość trzeba by utrzymywać pomiędzy 170 a 190km/h, więc średnio wychodzi 180km/h). Mnie moje 1.4TSI pali nie wiele (niektórzy może dalej nie wieżą - średnia 131,57km/h z odcinka ok. 300km przy spalaniu ok. 6,3l), ale nie wierzę, że zmieściłbym się ze spalaniem w 8,5l przy średniej 160km/h. W Rapidzie jest chyba to starsze 1.2 na łańcuchu i to pali deko więcej niż nowsze "paskowe" TSI.
-
Auris I 1.4 d4d czy fabia II 1.6 tdi
> Ponieważ nie jeździłeś ja ci powiem: Fabia to syf > A sprawny d4d rusza do pracy od 1800 obrotów Fabią jeździłem, tyle że 1.4 16V i w swojej klasie uważam, że auto jest poprawne, choć to inna klasa niż Auris - tu nie ma dyskusji. Co do ruszania od 1800 obrotów - jakbym nie jeździł to bym w to uwierzył - auta były sprawne, bo tak było od nowości (niestety), zresztą znajomy ma taką służbówkę w innej firmie od nowości - potwierdza złopanie oleju i niemoc. Skoro porównanie do 1.9/105 jest bez sensu, to dodatkowo mogę porównać do O2FL 1.6TDI/105KM - dalej uważam, że 1.6TDI to szatan przy 1.4 D4D 90KM. Co spalania podanego powyżej - przy spokojnej jeździe zgoda, ale przy pełnym ogniu - potrafi spalić o wiele więcej.
-
Dylematy zakupowe
> Co Szanowna wiara by polecala: > -KIA Ceed 1.6 135 KM > -Octavia III 1.2 TSI 105 KM > Nie chodzi o wypas , udogodnienia , cene itd poprostu co lepsze, jak ceny przegladow , ew napraw, > czesci, itd. > Samochod ma byc nowy , 95% jazdy po miescie solo, raz na 1-2 tyg. wypad na dzialke w 4-5 osob. nie tak dawno wybierałem m. in. między Kią a Octavią, tyle że Octa 1.4TSI 140. U mnie wygrała Octavia głównie za silnik - wolnossące muły mi się zdecydowanie przejadły i chciałem turbo, więc tutaj był duży minus dla Ceed'a. Po drugie, jak się okazało, bagażnik w Ceed kombi był mniejszy niż w O3 liftback a to już pomyłka (było to istotne). Kolejny punkt to gwarancja - kilka osób mi mówiło, że Kii gwarancja jest z wieloma wyłączeniami (przyznam, że nie doszedłem do tego etapu by sam analizować), a w Skodzie można mieć pełną 4-letnią (do 120kkm). A na koniec - po prostu bardziej mi się podobała Skoda, szczególnie wewnątrz. 1.2TSI 105 kiedyś jechałem w Rapidzie (choć to jest inny silnik, bo tam jest ta starsza generacja) i w 3 osoby było zaskakująco dobrze.
-
Auris I 1.4 d4d czy fabia II 1.6 tdi
> Jeszcze dodam, że jeździłem Aurisem i Yarisem z d4d i silnik rewelacja. Jest cichy, mocny jak tę > pojemność i nic się z nim nie dzieje. U mnie był tylko 1 epizod ze zniknięciem oleju ale po > dolaniu później nic się nie działo. Lol... ja chyba czegoś nie kumam - jeździłem Aurisem 2010 z 1.4d 90KM i jestem zdziwiony tymi słowami - ten silnik to padło jakich mało - poniżej 2200rpm kompletnie nic się nie dzieje, nawet na pierwszym biegu, Octavia 2 z 1.9 105KM to przy tym szatan. Z relacji kolegów (bo ja nie jeździłem) fabia 75KM jeździła lepiej. U mnie w firmie nikt tym nie chciał jeździć. Wszyscy woleli Octavie. Aha, auto było w firmie od nowości. Dodam że brało kupę oleju (i to nie był odosobniony przypadek - dolewali bez gadania za darmo w serwisie nawet), przy probie dynamicznej jazdy paliło beczkę paliwa. Środek dramat, lakierowane na srebrno plastiki rysowały się od patrzenia nawet. Ogólnie dramat, to auto wleczyło mnie z myślenia o jakiejkolwiek Toyocie.
-
alternator-usterka powróciła po 5 miesiącach
> No to trochę mnie to uspokoiło, że to standard. > Ciekawe tylko co ze stojanem. Czy też do wymiany? > Sprawdziłem, łożyska 6303 i 6003 > Na alle...tanio około 50 zeta. Ciekawe jak mechanik podejdzie do sprawy > skoro minęło 5 miesięcy od wymiany. Może choć da duuuży upust. > Czyli łożyska SKF polecacie > Ewentualnie gdyby tych nie było to jakie inne dobre? > Pozdrawiam FAG, NSK
-
Gdzie jest myk ?
> Ceed nie jest drogi i jest to porządny, solidnie wykonany samochód, którym bardzo przyjemnie się > jeździ. Wszystko jest na swoim miejscu, wszystko działa tak jak powinno, nie trzeba dopłacać > za bluetooth, uchwyty na napoje, za podłokietnik czy klimatyzowany i podświetlany schowek. > Nikt dzisiaj nie daje tak wiele za tak niewiele! . Konkurencja ma w tym przedziale cenowym > zawsze jakieś ograniczenia, albo trzeba dopłacać. I jest to najładniejszy obecnie produkowany > kompakt na świecie! Znajdź mi lepszy od Ceeda "M" za 52300,- . I przegląd gwarancyjny po roku > z lakierem za 320 złotych . wszystko pięknie ładnie, ale jest kompletny brak sensownego silnika benzynowego w tym aucie - od razu mówię, że dla mnie wolnossące 1.6 nie jest sensownym silnikiem (ok. 10s do setki). W resztę nie wchodziłem, bo od razu odpadło to auto przez to.
-
Gdzie jest myk ?
> Jak auto jest w miare nowe to i owszem, jak stare to juz kupujacy raczej mniej patrza na to (choc > oczywiscie nie kazdy). > Do tej pory zawsze opylalem auta w wieku 8-9 lat, kupione przewaznie jako 3-4 latki po firmach. > Kupujacych raczej cieszylo to, ze jako ostatni uzytkownik jezdzilem tym te 3-4 lata, a nie opylalem > po pol roku dobijania. > Widzac stan, nie mieli oporow, ze nie 1-szy wlasciciel, ze jako 1-szy wlasciciel widniala firma (u > mnie DR na nazwisko ale tez DG). ja sprzedawałem 3-latka. Wielu sprzedających deklarowało, że 1-wł. z PL salonu był dla nich decydujący jeśli chodzi o nawiązanie kontaktu.