Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mobil1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mobil1

  1. Witam, interesuja mnie Wasze opinie na temat Saaba 9-3 po 2007 roku. Interesuje mnie tylko silnik benzynowy. Ktos z Was moze jezdzil takim Saabem? Latalem przedliftem i rzeczywiscie mozna narzekac na spasowanie wnetrza. Czy po liftingu poprawili to chociaz troche? Jakie jeszcze ow auto ma minusy? Sam mam z bratem 300konna 900ng od paru lat, wiec serwis, czesci i DUSZA sa mi znane :-) Ile przede wszystkim trzeba wydac na wersje wszystko majaca? Ksenon, navi itp?
  2. > Ale przecież nikt mu nie poda takich informacji. Tzn, że jakakolwiek firma, nie może tego sprawdzić?
  3. > Tak, jest. Jest baza UFG z historią szkodowości, w tym po numerze PESEL. Czyli po wpisaniu numeru pesel wyjdzie, że dana osoba była sprawcą wypadku, nawet jeśli on jako osoba nie widnieje w dokumentach pojazdu, którym ów szkodę wyrządził?
  4. Witam, czy jest szansa zweryfikować, czy kierowca posiada jakąś przeszłość odnośnie szkód komunikacyjnych, nawet w sytuacji, w której spowodował tą szkodę samochodem, którego nie jest właścicielem?
  5. > To są jeszcze te samochody, o których można mówić bezawaryjne. Oczywiście mają swoje wady typu > TTTM, jak sprzypiace sprzegło, czy szkrzypiacy plastik - ale masz pewność, że samochód będzie > jeździł bezproblemowo przez kilkaset kkm. To samo tyczy się Mazdy? Czy wersja poliftowa poza zawieszeniem, ma coś poprawione ?
  6. > Accord to słabe auto dla rodzin bo ciasny z tyłu i bagażnik mniejszy niz w UFO. > Jesli ma szyberdach to koniecznie sprawdz korozje pod gumami go uszczelniajacymi. Poza tym piękne > autko.... > Mam civica 142KM 1.8 i ten 2.0 155KM w Accordzie szału nie zrobi, ale bedzie akceptowwlnie i > bezawaryjnie. 2.4 niezle ciągnie A ktoś powie dlaczego Accordy tak mocno trzymają cenę? Są tak dobre, czy po prostu Honda=Japończyk=bezawaryjność=wysoka cena?
  7. > 2.5 miały akcje serwisowe na wymiane tłoków ... w Mazdach , nie pamiętam dokładnie jakie roczniki > ale ... miały > poza tym proponuje się przejechać Hondą i Mazdą ... w życiu bym się nie przesiadł do Hondy z Mazdy > ... > przesiadka "wyżej" w mojej ocenie to tylko auta z grupy premium ... > ja przesiadłem się do BMW 328 F30 Taka przepaść jeśli chodzi o zachowanie auta i sposób prowadzenia go? Kurczę, co osoba to opinia Chyba ta rdza nie jest tak powszechnym zjawiskiem, ale patrząc na rozkład procentowy wypowiedzi, to chyba bardziej na nie, niż na tak. A może jest inne auto, które może zaoferować podobne warunku co oba wyżej wymienione modele?
  8. > Mam okazje jezdzic taka z silnikiem 2.5 i nie zauwazylem kiepskiej jakosci plastikow. Wiekszym > problem to podwozie, ktore po 6 latach jest rude, zarowno karoseria jak i elementy zawieszenia > czy ukladu hamulcowego. > Co do mocy, to 170KM szalu nie robi w tym aucie, ale z drugiej strony samochod moze wazyc nawet > ponad 1500kg. Do normalnego poruszania w zupelnosci wystarczy . Nie mialem okazji pojezdzic > odmiana 2.0 > Co do awaryjnosci, to ostatnio alternator (sterowany przez ECU silnika), sonda lambda (nowa > kosztuje chyba ponad 1000zl), czujniki abs (zgnily). Jednak jeszcze ruda robi podchody do tego auta? Kwestia odpowiedniego zabezpieczenia czy raczej problem, który w przyszłości może trochę napsuć nerwów?
  9. Witam, znajomy poszukuje wozidła do ok 50tys+-5 tyś , na placu boju zostały w. w auta. Accord jednak jest droższy, ale czy warto dopłacać te kilka tysięcy do Hondy? Pod uwagę brane motory benzynowe 2.0 i 2.5 w przypadku Mazdy i 2.0 w przypadku Hondy, bo 2.4 to raczej ciężko znaleźć i dostać w tym przedziale finansowym Ktoś z Was Drodzy Kącikowicze, jeździł i może się wypowiedzieć o tym autach? Czy te 150 koni wystarczy, żeby jakoś w miarę płynnie się poruszać? Czy Mazda rzeczywiście ma takiej kiepskiej jakości plastiki w środku? Pozdrawiam
  10. > jakiś tekst Wątek dotyczy s80, ale model wcześniej. Z resztą sam się w nim wypowiadalem. Mnie interesuje modele młodsze
  11. Witam, na motokąciku cisza, co dla mnie dziwne, więc zapytam konkretnie. Ktoś z Was mógłby wypowiedzieć się na temat Volvo s80 z początku produkcji czyli roczniki 2006-07? W jaki silnik się pchać oraz czy koszty utrzymania są rzeczywiście wysokie? Chodzi mi o części zamienne i potencjalnie drogie naprawy? Dziękuję za odpowiedzi
  12. Witam Szanownych Kolegów. Czy ktoś z Was posiada opinie na temat w.w samochodu? Z jakim silnikiem szukać, czego unikać, a co sprawdzać? Czy koszty utrzymania rzeczywiście są tak zabójcze? Chodzi mi o ceny części lub dziwne naprawy wymagające np wyciągania silnika? Pozdrawiam i dziękuję
  13. Mobil1 odpowiedział MaserTi na temat - Motokącik
    > Bardzo słabe osiągi szczególnie rzeczywistość/producent . > OGROMNE SPALANIE u mnie średnio 18 L . > Do lpg sie nie nadaje . > Nie polecam passat z 3.6 bije to na głowe w kazdej kategorii . > (miałem oba ) A jak z Passat do LPG? Coś juz wymyślili czy dalej to niemożliwe?
  14. Od roku zdarzały się epizody, gdzie raz na kilkanaście właczeń, nie zapalał się jeden ksenon, pomagało zgaszenie i ponowne ich zapalenie. Dzisiaj już nie chciał się włączyć, pukanie w reflektor powodowało tylko delikatne przebłyski. Czy to już koniec żarnika? Gdzie zaopatrzyć się w nowy tzn jaki sklep Internetowy możecie polecić? Podrabiają takie rzeczy? Pozdrawiam
  15. Mobil1 odpowiedział Mobil1 na temat - BMW
    > a wybór padł na jakiej podstawie? tak z ciekawości? > bo w przypadku tego auta - trzeba się przejechać i potwierdzić czy pasuje to jak to paskudnie > jezdzi... Po weryfikacji rynku podjąłem taką decyzję, zdecydowanie wolności benzyna. Niestety nie mialem okazji się przejechać. W czym jest problem w tym aucie? Jakość wykonania, czy właściwości jedne?
  16. > Nawet nie chciałem wspominać, że to nie są auta będące propozycjami w kategorii "oszczędzamy". > A autor wątku sprawia wrażenie jakby chciał mieć ciastko i zjeść ciastko. Nie przesadzacie czasami? Auto ma być docelowo dłużej niż rok, dwa. Nie wiem jak zawodowo będzie przedstawiała się moja sytuacja, która za rok może wymagać ode mnie przebiegów rocznych na poziomie 25-30 tyś km, póki co przebiegi takiego auta to maksymalnie 15 tyś km. Nie chce kupować z gazem, bo sam chce mieć pewność jaka instalacja, na jakim poziomie i jak zestrojona zostanie. Samochód ma sprawiać frajdę przy codziennych dojazdach do pracy oraz nie stresować przy wyprzedzaniu podczas wakacyjnych wojaży przy pełnym załadunku. Cena 45 tyś moim zdaniem nie jest kwotą, przy której będę celował w auta bez znanej przeszłości serwisowej. Przy posiadaniu dwóch aut, z dwóch różnych półek, wiem jak kształtują się koszty utrzymania auta z klasy premium czy segmentu aut miejskich- tego nie musicie mi tłumaczyć. Kryteria są jasne, wcale się nie wykluczają i jeśli komuś coś nie odpowiada, nie musi wypowiadać się w tym temacie. Dziękuje.
  17. > A może Honda Legend ? Trochę więcej niż zakładany budżet, ale sam swego czasu myślałem o takiej i w > sumie nadal mi sie podoba. > Np Czarna HONDA Też myślałem o Legend, ale zadbane pewne egzemplarze wykraczają nieco poza budżet. Najlepszy kompromis między wyglądem, osiągami i komfortem plus dodatkowo pewnie jeszcze będzie dosyć bezawaryjnie.
  18. > Po kiego pchać się w duże silniki jesli dla Ciebie koszty mają pierwszorzędne znaczenie? Każdy z > wymienionych będzie o 30% droższy w utrzymaniu (mowa o częściach nie paliwie) niż ich słabsze > odpowiedniki. > Jak już to celował bym w BMW. Do audi gazu nie założysz, bo mają chyba wszystkie wtrysk > bezpośredni, Alfa i Chrysler to wiadomo, Honda będzie trupem, Chodzi mi o porównanie kosztów utrzymania...jestem świadom ile kosztuje utrzymanie auta z takim motorem. Po prostu może się okazać, że do audi a6 ceny części są np 40% droższe niż przy bmw serii 3, tym bardziej, że bmw można poddać zabiegowi montażu podtlenku :-)
  19. Witam, za jakies pół roku będę szukał auta, które ma robić dosyć małe przebiegi czyli coś maksymalnie 10-15tys km, ma być docelowo założona instalacji gazowa, a sam silnik ma być wolnossacy i jak najmniej awaryjny, dosyć istotne są też koszty ewentualnych części zamiennych. Kwota do rozdysponowania to ok. 45 tyś złotych, na placu boju zostały: -Bmw 330i 258hp -Audi a6 c6- jaki silnik? -Alfa romeo 159 3.2 -może uda się znaleźć Accorda VIII 2.4? -Chrysler 300c 3.2 Ktoś z Was ma może inne swoje typy? Na auto nie będzie parcia, czas wyszukiwania może trwać nawet pół roku albo i rok, nadwozie nie ma znaczenia, bardziej zależy mi na jak najniższej bezawaryjność, w miarę dobrych osiągach i w zasadzie chyba tyle z wymagań. Pozdrawiam.
  20. Witam, za pół roku będę przymierzal się do zakupu drugiego auta. Wybór padł na e90 z silnikiem benzynowym. Mam pytanie co do awaryjności tego modelu, bardzo się psuje? Jak te silniki zniosą porządna instalacje LPG? Słyszałem opinie, że tylko do przedliftow uda się bezproblemowo założyć? Kolejna rzecz to jak w stosunku do innych aut wypadają koszty serwisu? Chodzi mi o podstawowe elementy tzn klocki, tarcze, wahacze? Wiem, że to BMW i nie liczę na koszty utrzymania rzędu opla astry, ale slyszalem, że cieszą się opinią aut dosyć awaryjnych, w szczególności jeśli chodzi o osprzęt silnika. Pozdrawiam i dziękuję.
  21. > Poradzcie mi jakie auto ma najwygodniejszy fotel kierowcy. Musi być w skórze , najlepiej beżowej, > bez elektryki, z regulowanym zagłówkiem. > Chce sobie takie cudo sprawić do domu jako fotel do komputera. Volvo S80 I generacji, nieprzyzwoicie wygodne moim zdaniem
  22. Mobil1 odpowiedział MaserTi na temat - Motokącik
    > i dobrze... podoba mu sie to niech kupuje... tutejsi niektórzy "zanffcy" takiego auta nigdy nie > kupią bo albo ich na nie nie stac albo nie maja jaj żeby sobie pokolorowac szare życie... > zrobiłem tym autem ok 1000km... na gazie. wszystko super. fajnie sie jechało, ludzie sie patrzyli;) Nie musi być wcale nietypowo jak się wszystkim może wydawać. Ma być raczej bezawaryjnie, dość mam dbania o turbosprężarki, wtryski, dwumasy itp. Ma być prosty silnik, który nie będzie wymagał nasluchiwania dziwnych odgłosów, czy to jakaś osłona, czy to grzechot dwumasy czy szumiacy rozrząd przy 100 tys jak to było w c4. Saabowska turbobenzyna tez kazała dużo szukać zanim znalazło się przyczynę dlaczego "nie jedzie". Dbam o auta, nawet za bardzo i po prostu w tym chce mieć wszystko w d..., zrobić pakiet startowy, i za miesiąc nie martwić się.
  23. Mobil1 odpowiedział MaserTi na temat - Motokącik
    > to na pewno nie jest auto dla Was Skoro Kuba jeździ Saabem 9-5, to tym bardziej ja mogę poruszać się takim krążownikiem. Do oszczędnego turlania się jest C4 1.6hdi, do poganiania jest 300 konny Saab, a do spokojnego dojechania w komfortowych warunkach mógłby być taki 300c, raczej dużych przelotów by nie robił, a wymagania spełnia w dosyć szerokim zakresie. Dosyć mam turbo-benzyn i turbo-diesli.
  24. Mobil1 odpowiedział MaserTi na temat - Motokącik
    > To nie wiem czy to jest dobre auto . Które z powyższych nie spełnia tych wymogów?
  25. > nierówno zużyte sprzęgło i poduszka silnika/skrzyni Dzisiaj po trasie przeszło 200km, po powrocie do miasta nie zauważyłem juz tych objawów. Obstawiam jednak, że jutro sytuacja powtórzy się przy jeżdżeniu po mieście.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.