Skocz do zawartości

Jest sens wymieniać uszczelkę miski olejowej?


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sens wymieniać uszczelkę miski olejowej? Mam zapoconą, mam zamiar się pojeździć trochę za granicą cool.gif na urlopie i sie obawiam żeby w razie jakiejś kontroli nikt sie nie przyczepił.Jeżeli wymienię i znowu będzie to samo to może darować sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze bedzie wymieniona to nie powinno byc tak samo. a czasem moga sie zagranica przyczepic do tej miski... co prawda kolega pewnie jedzie na zachod ale ja jak chcialem jechac ostatnio do lwowa to ukrainska celniczka nie chciala mnie przez granice wpuscic bo mialem troche zapocona miske, a nawet chciala jeszcze mandat wstawic. no ale pewne "argumenty" biglaugh.gif przzemowily do niej i pojechalem dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja w mojej asterce zmieniałem, ale zakupiłem tą droższą wersje z tulejkami dystansowymi pod śruby( tak jak w oryginale). Przed załozeniem wyczyściłem całą miskę, przy okazji wybrałem tez syf ze środka. Krawędzie miski i bloku silnika które przylegają do uszczelki przemyłem benzyna ekstrakcyjną. Przy skrecaniu trzeba uwazać by nie przeciągnąć gwintu, bo bedzie problem. U mnie po wymianie uszczelka trzymała idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Ja w mojej asterce zmieniałem, ale zakupiłem tą droższą wersje z

> tulejkami dystansowymi pod śruby( tak jak w oryginale). Przed

> załozeniem wyczyściłem całą miskę, przy okazji wybrałem tez syf

> ze środka. Krawędzie miski i bloku silnika które przylegają do

> uszczelki przemyłem benzyna ekstrakcyjną. Przy skrecaniu trzeba

> uwazać by nie przeciągnąć gwintu, bo bedzie problem. U mnie po

> wymianie uszczelka trzymała idealnie.

a mozna by uszczelnic jeszcze sllijkonem wysokotempreaturowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dać jeszcze na uszczelkę czerwone szaleństwo i będzie git zeby.GIF

co do wymiany uszczelki to nie można za mocno jej dokręcić zeby.GIF dokładnie z siłą 10Nm i kluczem dynamometrycznym zeby.GIF wtedy jest większe prawdopodobieństwo że się nie będzie pocić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem uszczelkę za ponad 50 zł z metalowymi dystansami przy otworach na śruby, żałuje, że tych dystansów nie wywaliłem, bo miska zaczęła mi się pocić po 1000km frown.gif Jedyny plus z tej wymiany to to, że idealnie wymyłem cały syf z dna miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

napewno jest sens. Ja też zastanawiałem się czy warto, ale jak narazie od zmiany minęły jakieś 20000km dwie wymiany oleju i wszystko trzyma nic się nie poci.

Ja kupowałem z dystansami metalowymi , całość posmarowałem silikonem wysokotemperaturowym, skręciłem delikatnie i wszystko dobrze.

Także polecam

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.