Skocz do zawartości

Fiat Linea


zachary76

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem na czasopismach - na pewno jest ładniejszy od thalii loganai kilku innych, mimo że nie przepadam za sedanami to przypuszczam że będzie to ciekawa propozycja smile.gif A na pewno ładniejsza od Albei i sieny zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wam się podoba nowy Fiat ???

> Dla mnie bomba !!!

> Za tydzień wybiorę się do salonu pooglądać tego sedanka.

Właśnie byłem w salonie i sobie go oglądałem, muszę powiedzieć że robi wrażenie, jak w reklamach długość ma znaczenie smile.gif, mimo że jestem słusznego wzrostu to po odsunięciu fotela kierowcy wygodnie rozsiadłem się na tylnej kanapie, fotele niestety miękkie a środek dosyć wąski, ale obok stojące Bravo było mniej wygodne. Ogólnie nie lubię sedanów i jakbym miał do wyboru to byłby niezły zgryz - Linea wygodna, ładna, ale wąska i sedan, a Bravo ładne, ale wcale nie takie duże w środku. Jakby na bazie Linei zbudowali kombiaka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wam się podoba nowy Fiat ???

> Dla mnie bomba !!!

> Za tydzień wybiorę się do salonu pooglądać tego sedanka.

Ja też popędze w niedziele zobaczyc ale tak to jest bardzo ładne auto jednak włosi potrafią zrobić extra furke..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie byłem w salonie i sobie go oglądałem, muszę powiedzieć że

> robi wrażenie, jak w reklamach długość ma znaczenie , mimo że

> jestem słusznego wzrostu to po odsunięciu fotela kierowcy

> wygodnie rozsiadłem się na tylnej kanapie, fotele niestety

> miękkie a środek dosyć wąski, ale obok stojące Bravo było mniej

> wygodne. Ogólnie nie lubię sedanów i jakbym miał do wyboru to

> byłby niezły zgryz - Linea wygodna, ładna, ale wąska i sedan, a

> Bravo ładne, ale wcale nie takie duże w środku. Jakby na bazie

> Linei zbudowali kombiaka

No dokładnie gdyby kombi było...ale ponoć w planach fiata jest kombi... food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście gustuję w sedanach.

> Sądze że kombiaka na bazie Linea wkrótce zrobią .

Jak już pisałem są takie plany.....tylko głupie wydaje się wkładanie jako podstawowego silnika 1,4 77km......chyba troche za mało.. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupie wydaje się wkładanie jako podstawowego silnika 1,4 77km......chyba troche za mało..

Przy kombi musi być mocniejszy silnik, bo jak włożą takiego osiołka to się będzie bidula bardzo męczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> głupie wydaje się wkładanie jako podstawowego silnika 1,4

> 77km......chyba troche za mało..

> Przy kombi musi być mocniejszy silnik, bo jak włożą takiego osiołka

> to się będzie bidula bardzo męczył.

Ale oni takiego motorka wkładają do podstawowej wersji sedan....przecież to ledwo pojedzie....niestety i nawet sie gazu nie założy bo bedzie trzeba go pchać pod górke.....nie no 77km to za słaby silnik tak 90km to może być na wersje podstawową wg.mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale oni takiego motorka wkładają do podstawowej wersji

> sedan....przecież to ledwo pojedzie....niestety i nawet sie gazu

> nie założy bo bedzie trzeba go pchać pod górke.....nie no 77km

> to za słaby silnik tak 90km to może być na wersje podstawową

> wg.mnie

Wszystko to marketing, wiadomo że większość ludzi nie wybierze tak słabego silnika bo i pewnie wyposażenie kiepskie, trzeba dać kilka tysi więcej i jest większy silnik z lepszym wyposażeniem... ale można za to napisać na plakatach "od 39.900zł"... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko to marketing, wiadomo że większość ludzi nie wybierze tak

> słabego silnika bo i pewnie wyposażenie kiepskie, trzeba dać

> kilka tysi więcej i jest większy silnik z lepszym

> wyposażeniem... ale można za to napisać na plakatach "od

> 39.900zł"...

No dokładnie tak......można tak napisac a małymi że nie zawiera 4go cylindra i 2go wtryskiwacza pełna opcja 45tysi.... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko to marketing, wiadomo że większość ludzi nie wybierze tak

> słabego silnika bo i pewnie wyposażenie kiepskie, trzeba dać

> kilka tysi więcej i jest większy silnik z lepszym

> wyposażeniem... ale można za to napisać na plakatach "od

> 39.900zł"...

Ja tam wam powiem, że mi te 77 koni w zupełności by wystarczyło. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam wam powiem, że mi te 77 koni w zupełności by wystarczyło.

Szczerze powiedziawszy w poprzednim Palio miałem 75 w tym 80KM i to mnie nauczyło po pierwsze pokory po drugie jak optymalnie wykorzystać moc i czasami zadziwić niejednego smile.gif i wiem że 77KM jest spoko, a stylistyka ostatnich modeli Fiata (G.Punto, Bravo, Linea) powalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam wam powiem, że mi te 77 koni w zupełności by wystarczyło.

Ale biorąc pod uwage fakt że bez gazu.....to jeszcze tak ale trzebabybyło sie przejechać jak skrzynia ma przełożenia bo może jest tak dobrana do tych 77 koni że je wykorzystuje i faktycznie da sie jechac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze powiedziawszy w poprzednim Palio miałem 75 w tym 80KM i to

> mnie nauczyło po pierwsze pokory po drugie jak optymalnie

> wykorzystać moc i czasami zadziwić niejednego i wiem że 77KM

> jest spoko, a stylistyka ostatnich modeli Fiata (G.Punto, Bravo,

> Linea) powalająca.

Fakt Włosi ja nikt potrafią zrobić piękne samochody....i nie kosztuja 60tys za wersje bazowa jak inne "markowe" dziadostwa...poza tym jakościowo wg.mnie już dawno dogonili reszte....wiec jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat wszedł na dobrą drogę... Stylistyka ostatnich modeli jest oszałamiająca... (wyłączając tylko Cromę bo to dla mnie paskudztwo nieprzeciętne jest) Ale patrząc wstecz to włoski koncern lubił być "indywidualny" zlosnik.gif No bo czy w 1995r Bravo/Brava nie zachwycały linią nadwozia tak jak dziś Linea, czy nowe Bravo? (W tym samochodzie się dosłownie zakochałem cool.gif)

Podsumowując: Linea to wg mnie będzie udane auto, ciekawe ile się będzie na niego czekać i kiedy się pojawi na ulicach... Będzie na czym oko zawiesić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z oględzin Fiata Linea. Jak dla mnie rewelacja. Wystawiony model za 57 tyś powala na kolana. Cała sylwetka wnętrze i stylistyka daję poczucie luksusu - jakby to nie był fiat. Na jazde testową niestety się nie doczekałem gdyż była dość duża kolejka oczekujących, głównie górniczy emeryci pod krawatem z rodzinami. Ale to jeszcze nadrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również wczoraj odwiedziłem salon fiata i obejrzałem nowy narybek fiata smile.gif jedynie co nie spodobało mi się w Linei to wykonanie deski rozdzielczej, mogli by się lepiej postarać ale ogólnie samochód jest bardzo elegancki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> również wczoraj odwiedziłem salon fiata i obejrzałem nowy narybek

> fiata jedynie co nie spodobało mi się w Linei to wykonanie

> deski rozdzielczej, mogli by się lepiej postarać ale ogólnie

> samochód jest bardzo elegancki

Dokładnie TAK ja miałem okazje widzieć czarna w bogatej wersji....miodzio wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Właśnie byłem w salonie i sobie go oglądałem, muszę powiedzieć że

> robi wrażenie, jak w reklamach długość ma znaczenie , mimo że

> jestem słusznego wzrostu to po odsunięciu fotela kierowcy

> wygodnie rozsiadłem się na tylnej kanapie, fotele niestety

> miękkie a środek dosyć wąski, ale obok stojące Bravo było mniej

> wygodne. Ogólnie nie lubię sedanów i jakbym miał do wyboru to

> byłby niezły zgryz - Linea wygodna, ładna, ale wąska i sedan, a

> Bravo ładne, ale wcale nie takie duże w środku. Jakby na bazie

> Linei zbudowali kombiaka

Już zbudowali....

tutaj fotki http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?p=383119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze powiedziawszy w poprzednim Palio miałem 75 w tym 80KM i to

> mnie nauczyło po pierwsze pokory po drugie jak optymalnie

> wykorzystać moc i czasami zadziwić niejednego i wiem że 77KM

> jest spoko, a stylistyka ostatnich modeli Fiata (G.Punto, Bravo,

> Linea) powalająca.

Zgadzam sie z tobą 77KM to juz cos, a co mam powiedziec ja który jezdzi Fabia 1.2 64KM i wcale nie narzekam.

Jestem gościnnie na wszym kąciku bo starsznie LINEA mi sie podoba, jestem fanem klasycznych trójbryłowców. Gdybym teraz kupowal bryke to pwenie bym sie skusił na Fiata, chociaż jestem bardzo zadowolony z mojej Fabci 2,5 roku już bezawaryjnej jazdy 35kkm Chorwacja i Holandia zaliczone.

Mam przy okazji pytannie, czytałem ostatnio w Motorze recenzje LINEII no i facet napisał że, silnik to chyba tylko dla taksówkarzy, co najwyzej do sprawne poruszania sie od swiatel do swiateł w miescie, a jak chce sie pojechać dynamiczniej, to 10l/100km żłopie.

Zawsze minie denerwuja takie teksty widać że, pismak nie jezdził nigdy duzym fiatem albo FSO 1500 to zobaczył by dynamike i spalanie, nie ma skali porównawczej. Generalnie wkurzają mnie takie opinie, że jak mniej niz 100KM, to pewno padaka.

Jasne jak jechałem Hodna Acord swojego szefa to 160km/h miałem ze nawet nie wiedzialem kiedy, ale nie potrzebuje aż takiego kopa zeby sprawnie wyprzedzac Tiry i inne ciężarówki, a na autostardzie to sobie dobiajm do tych 140-150km\h i lece i mam w dupie wszystko, tak samo jak ten, co ma 150KM pod maską.

Ważne dla mnjie jest aby taki samochó był w miare nie drogi i pakowny i komfortowy, aby cała rodzina sie zmieściła i bagaze, a podstawowy silniki pozwalał wprzedzac ciezarówki i inne zawali drogi.

Sprawdziłem wykres tego silnika ma bardzo łagodną krzywą momentu obrotowego (te 115Nm w zupełnosci styknie myśle, mój ma 112Nm) co by wskazywalo ze jest dość dobrze radzi sobie z przyspieszaniem, nawet na wyższym biegu.

Mój 3-cylindrowiec ma o wiele bardzie stromy wykres, ale i tak nie narzekam, da sie pojeżdzić dobrze, tak wiec myślę że LINEA z tym silniczkiem powinna jeszcze lepiej śmigać.

Czy ktoś z was może mi powiedzieć ile pali takie Grande, Albea z tym silnikiem na trasie, bo miasta nie licze.

Dla przykładu powiem wam ze jak wracałem z Holandii w Nowy Rok , dokładnie z Hagi, moja Fabia, to spaliła mi średnio 6,6l/100km 1285km w 13godzin zrobiłem. Na autostradzie 130-140 km/h nontop, max180km/h, ale to przez krotki czas. Chcialbym porównać właśnie ten silniczek 1.4 8v. A może już ktoś jeżdzi Linea i moze podzilić sie wrażeniami, co z tymi biegami które podobno niezbyt precyzyjnie wchodzą, co z hałasem przy 140km/h i czy naprawde jest tak mieka ze kładzie sie w zakrętach ???

(akurat tutaj Skoda trzyma wysoki poziom i nie wiem jak bym zniósł maślane biegi, albo pływajace zawieszzenie)

Pozdrawiam wszystkich Fiatowiczów cool.gif

Ps

Kurcze LINEA Kombi jeszcze bardziej COOL, zeby taka weszła do produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się z tobą całkowicie. 1,4 to całkiem przyzwoity silnik.

> Moja Siena 1,2 przy oszczędnej jeździe pali poniżej 6l

> Tutaj masz raporty spalania Albei: autocentrum

Dzieki, sprawdzę sobie.

mi na początku zaraz jak kupiłem samochód i jeszcze jeżdziłem w miarę wolno max do 110km/h, wracałem z żoną z mazur to wyszła średnia wg. kompa 5,3l/100km, bez klimy.

Teraz się nie obcyndalam 110-120, a jak trzeba to i wiecej, klima załaczona ,także ok 6,5l/100km trzeba liczyć, jakoś nie potrafie jeżdzić 90km/h 270751858-jezyk.gif dlatego kupiłem sobie CB RADIO hehe

Chociaż wiem że są tacy kapelusznicy ze potrafią Skodą z tym silnikiem do ok 5l/100km zejść, ale to nie dla mnie brrrr....

ps.

aha i wcale nie potrzebuje 100KM pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak załączysz klimatyzację to pali ile więcej 0,5 litra ???, czy może

> 1l. ???

Zalezy od temepertaury jaka panuje na zewnątrz, myślę że przy ponad 30"C, to potrafi nawet i 0.7l łyknąć.

Powiem tak na biegu jałowym normalnie komputer pokazuje mi 0,6-0.7l/h spalanie, ale jak włącze kilmę, to w gorące upalne lato wskaźnik ten potrafił wskoczyć nawet do 1,4l/h.

Oczywiście tak jest podczas postoju, gdy autko sie nagrzewa najbardziej.

Jak jedziesz na trasie, to aż tak bardzo sie nie nagrzewa.

Wracając do tamtego wyjazdu na mazury powiem ci ze wtedy jak jechałem DO. to było właśnie ponad 30'C i miałem masę tirów do wyprzedzania (w ogóle spory tłok był jechało sie kiepsko)klima załączona nontop na 20'C.

Wyszła mi średnia niestety aż 7,2l/100km

Wypad do Chorwacji i z powrotem średnia z 3kkm, klima załączona wynik 6,9l/100km, ale samochód full zapakowany 4 osoby i bagaże nawet w kabinie, bo nie wszystko sie pomieściło, no i but.gif ,tak ,tak , pomimo tych 64 koników, to raczej inni wachali tyłek.

Generalnie te 0,5l trza doliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegą w całości....miałem w punto 60km i calkiem przyzwoicie sie jeżdziło a co najważniejsze ekonomicznie....teraz z sienie mam 75km i jest juz ewidentnie mocniejsza także te 77km powinny spokojnie napędzać lineę....a kto potrzebuje doznań większych może kupić mocniejszą odmianę....mnie osobiście linea bardzo się podoba choć wolałbym wersje kombi...

Fajnie też że kolega pisze o swojej skodzie bo to podobny przecież poziom technologiczny co fiat...decyzje o zakupie zazwyczaj podejmuję się kierując się osobistymi preferencjami....

U mnie w pracy chłopaki posiadają wiele "markowych" samochodów i jak sobie tak gadamy to już od jakiegoś czasu nie ma że niemieckie lepsze ,gówno prawda jeden poziom ..... dla danego segmentu rynku.....fiat i skoda i reszta świata prezentują sie bardzo bodobnie jeżeli chodzi o awaryjność i koszty....trzeba zerwać z mitami...nasze auta wcale nie są gorsze.... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam sie z kolegą w całości....miałem w punto 60km i calkiem

> przyzwoicie sie jeżdziło a co najważniejsze

> ekonomicznie....teraz z sienie mam 75km i jest juz ewidentnie

> mocniejsza także te 77km powinny spokojnie napędzać lineę....a

> kto potrzebuje doznań większych może kupić mocniejszą

> odmianę....mnie osobiście linea bardzo się podoba choć wolałbym

> wersje kombi...

> Fajnie też że kolega pisze o swojej skodzie bo to podobny przecież

> poziom technologiczny co fiat...decyzje o zakupie zazwyczaj

> podejmuję się kierując się osobistymi preferencjami....

> U mnie w pracy chłopaki posiadają wiele "markowych" samochodów i jak

> sobie tak gadamy to już od jakiegoś czasu nie ma że niemieckie

> lepsze ,gówno prawda jeden poziom ..... dla danego segmentu

> rynku.....fiat i skoda i reszta świata prezentują sie bardzo

> bodobnie jeżeli chodzi o awaryjność i koszty....trzeba zerwać z

> mitami...nasze auta wcale nie są gorsze....

Witam,

Siena 75Km to jaki to silnik ? ten sam co w LINEII ? ile koledze pali ?

Jeżeli chodzi o obiegowe opinie, to u mnie w pracy i poza nią nadal istnieją, aczkolwiek zgadzam sie z tobą że, obecnie poziom sie wyrównuje, z uwagi na coraz silniejszą konkurencję.

Jeżeli chodzi o Fiata, to zwasze ceniłem go za ładny design rozsądnie zaprojektowany kokpit i generalnie wygode uzytkowania i praktyczność, niestey gorzej było z wykończeniem wnętrz i mechaniką, a to sprężyna jakaś pękła w Punciaku I, a to alternator w Paliaku, a to jakiś plastik sie odlepił, a to termostat skwierczył jak sie odkreciło ciepły nawiew i nikt tego nie potrafił naprawić, zawsze w serwisie mówili TTTM. No i niestety dosyć paliwożerny zwłaszcza jednostka 1.6.

Mieliśmy w pracy na początku, same Fiaty: jeden Punto i reszta Palio i ja jeździłem Palio 1.4 chyba 60KM najsłabyszy. Naprawdę wygoda pakownosć auta była bez zarzutu normalnie 10pkt na 10 możliwych, ale dorbne usterki i spalanko wkurzały, aczkolwiek miło wspominam te chwile gdy jezdziłem Palio, duża zasługa też że był SŁUŻBOWY grinser006.gif a to najlepsza marka. Obecnie mamy w firmie głównie Skody Fabie i Toyoty Yaris 1.0 69KM, no i parę Hond Accord dla zarządu, jeżeli chodzi o Yarisy z tym silnikiem, to na trase porażka totalna. Fabiozy trzymają poziom, aczklwiek te z silnikami 1.4 czeskimi zostaly sprzedane w wiekszości, pozostaly 1.2 i 1,416V

Wracajc do Fiata, to nie wiem jak jest teraz, chętnie usłyszę opinie użytkowników, osobiście myślę ze podciągnął jakość, konkurencja robi swoje, no i jeżeli Fiat daje 3lata gwarancji na LINEE albo 1mln km, to też muszą mieć pewność swoich produktów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sienie i Palio po drugiej połowie 1999r były montowane (zamiast silników 1,4) silniki 1,2 8V właśnie 75 konne.

Do dzisiaj, je montują (z jakimiś niewielkimi zmianami) w różnych autach koncernu Fiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Siena 75Km to jaki to silnik ? ten sam co w LINEII ? Niestety nie u mnie jest silnik 1.2 taki sam jak był w punto 1 te w linei maja pojemność 1.4 i 77km... ile koledze

> pali ? bęzyny niestety nie wiem bo jeżdże na gazie a gazu pali średnio 10l...

> Jeżeli chodzi o obiegowe opinie, to u mnie w pracy i poza nią nadal

> istnieją, aczkolwiek zgadzam sie z tobą że, obecnie poziom sie

> wyrównuje, z uwagi na coraz silniejszą konkurencję.

> Jeżeli chodzi o Fiata, to zwasze ceniłem go za ładny design rozsądnie

> zaprojektowany kokpit i generalnie wygode uzytkowania i

> praktyczność, niestey gorzej było z wykończeniem wnętrz i

> mechaniką, a to sprężyna jakaś pękła w Punciaku I, a to

> alternator w Paliaku, a to jakiś plastik sie odlepił, a to

> termostat skwierczył jak sie odkreciło ciepły nawiew i nikt tego

> nie potrafił naprawić, zawsze w serwisie mówili TTTM. No i

> niestety dosyć paliwożerny zwłaszcza jednostka 1.6.

> Mieliśmy w pracy na początku, same Fiaty: jeden Punto i reszta Palio

> i ja jeździłem Palio 1.4 chyba 60KM najsłabyszy. Naprawdę wygoda

> pakownosć auta była bez zarzutu normalnie 10pkt na 10 możliwych,

> ale dorbne usterki i spalanko wkurzały, aczkolwiek miło

> wspominam te chwile gdy jezdziłem Palio, duża zasługa też że był

> SŁUŻBOWY a to najlepsza marka. Obecnie mamy w firmie głównie

> Skody Fabie i Toyoty Yaris 1.0 69KM, no i parę Hond Accord dla

> zarządu, jeżeli chodzi o Yarisy z tym silnikiem, to na trase

> porażka totalna. Fabiozy trzymają poziom, aczklwiek te z

> silnikami 1.4 czeskimi zostaly sprzedane w wiekszości, pozostaly

> 1.2 i 1,416V

> Wracajc do Fiata, to nie wiem jak jest teraz, chętnie usłyszę opinie

> użytkowników, Mam już któregoś z kolei fiata i nie jest źle...choć nalmilej wspominam punto 2...do dziś zreszta jeżdzi i ma sie dobrze u mojego brata....ludzie z forum też nie narzekaja...jest poprawa już nawet w jakości wykończenia i spasowania... osobiście myślę ze podciągnął jakość, konkurencja

> robi swoje, no i jeżeli Fiat daje 3lata gwarancji na LINEE albo

> 1mln km, to też muszą mieć pewność swoich produktów. No właśnie ...choć to tylko zabieg marketingowy to i tak osoby jeżdżące na firme napewno się tą propozycją zkuszą...kolega mój już czeka na bravo 1.4 turbo...zobaczymy

> Pozdrawiam ja również pozdrawiam... 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Sienie i Palio po drugiej połowie 1999r były montowane (zamiast

> silników 1,4) silniki 1,2 8V właśnie 75 konne.

> Do dzisiaj, je montują (z jakimiś niewielkimi zmianami) Dokładnie hehe.gif te silniki seri FIRE są na tyle udane i trwałe że długo będą je montować....zmiany to tylko ekologia praktycznie reszta jest cały czas niezmienna... w różnych

> autach koncernu Fiat. I nie tylko bo nowa gama silników pracuje w oplach,suzuki itd...choć najdziwniejsze jest to że żaden producent wprost nie chce się przyznać że ma silnik z fiata ... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu się kolega myli - KAŻDA linea choć ładna nie ma silnika, koniec

> kropka. To co proponują to jakaś kpina - jedyną wersją godna

> uwagi to niesprzedawana jeszcze 1.4 Turbo 120KM ma być od

> października

Dla Ciebie nie ma dla innych ma !!! KONIEC KROPKA zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,2 8V udane ??

> z tego co piszą na forach o padających - nie wiadomo czemu - Wiadomo czemu.......najczesciej padajacym elementem jest termostat a nie wykryty na czas powoduje wiadomo przegrzanie silnika...niestety taka awaria powoduje (ludzie ale nie od razu!!!!) wydmuchanie UPG lub pewkniecie głowicy....ale to nie jest nagminne i wynika z niedopatrzenia uzytkownika a nie winy UPG lub głowicy...i nie dzieje sie to po jednorazowym przegrzaniu no chyba że ktoś ostro zagotował silnik i potem jeździł jeszcze jakis czas "ostro" to awaria głowicy gotowa, ale nie dajmy sie zwaryjować z np. BMW wystarczy do ciepłego silnika ( R6) włać zimny olej i w głowicy dochodzi do mikro pęknięć ...

> uszczelkach pod głowicą, to słowo "udane" nabiera innego

> znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gazecie pod tytułem "Motur" pokazują Lineę - generalnie wsio łorajt ale...piszą że silnik (1.4 77KM) to kicha ponadto spalanie 10l/100 to już kpina z kupującego-tu potrzeba porądnego agregatu 1.6, 1.9dizel lub 1.8 i conajmniej 100 KMów a nie jakieś pierdzidełko 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w gazecie pod tytułem "Motur" pokazują Lineę - generalnie wsio łorajt

> ale...piszą że silnik (1.4 77KM) to kicha ponadto spalanie

> 10l/100 to już kpina z kupującego-tu potrzeba porądnego agregatu

> 1.6, 1.9dizel lub 1.8 i conajmniej 100 KMów a nie jakieś

> pierdzidełko 1.4

Nie wierz we wszystko co przeczytasz..... mod.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w gazecie pod tytułem "Motur" pokazują Lineę - generalnie wsio łorajt

> ale...piszą że silnik (1.4 77KM) to kicha ponadto spalanie

> 10l/100 to już kpina z kupującego-tu potrzeba porądnego agregatu

> 1.6, 1.9dizel lub 1.8 i conajmniej 100 KMów a nie jakieś

> pierdzidełko 1.4

Gazeta Motor była dobra 40 lat temu !

Teraz to.... ech.. szkoda gadać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ZGADZA SIĘ

> Tylko MRAREK uparcie swoje chwali....

ja tego feleru nie nazywam CHWALENIEM SIĘ raczej przeciwnie skromny.gif

jeśli to jest (może i tak, nie mówię, że nie) wina termostatu, to wniosek jest prosty - w silniku 1,2 trzeba zmieniać termostat regularnie co jakiś (stosunkowo krótki) czas, a i tak nie masz pewności 100%, że zdążysz przed uszkodzeniem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tego feleru nie nazywam CHWALENIEM SIĘ raczej przeciwnie

> jeśli to jest (może i tak, nie mówię, że nie) wina termostatu, to

> wniosek jest prosty - w silniku 1,2 trzeba zmieniać termostat

> regularnie co jakiś (stosunkowo krótki) czas, a i tak nie masz

> pewności 100%, że zdążysz przed uszkodzeniem go.

Przecież uszkodzenie termostatu (powodujące ew. pow. uszkodz. silnika) widać od razu na wskazówce temperatury !

Jeśli wskazówka znajduje się w niepokojącym położeniu, należy przerwać jazdę !

Chyba normalna sprawa prawda ?!

Jakoś nie zauważyłem, aby termostaty, czy uszczelki pod głowicą "padały" częściej niż w innych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.