Skocz do zawartości

Alfa 166 2.5 V6


ha2o

Rekomendowane odpowiedzi

Ma/mial ktos do czynienia z tym autem? jakie sa opinie o awaryjnnosci? czy koszty utrzymania tego auta sa wysokie? jak silnik znosi gaz?

rocznik okolo 2000

ps. a moze rozsadniejszym wyborem bedzie 2,4 jtd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma/mial ktos do czynienia z tym autem? jakie sa opinie o

> awaryjnnosci? czy koszty utrzymania tego auta sa wysokie? jak

> silnik znosi gaz?

> rocznik okolo 2000

> ps. a moze rozsadniejszym wyborem bedzie 2,4 jtd?

na temat gazu na tym kąciku się nie mówi smile.gif

jak masz obawy co do V6, to lepiej kup 2.4JTD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na temat gazu na tym kąciku się nie mówi

> jak masz obawy co do V6, to lepiej kup 2.4JTD

a co z awaryjnoscia tego modelu? no i wlasiwoscie jezdne, zaiweszenie pewnie jest "za bardzo" komfortowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma/mial ktos do czynienia z tym autem? jakie sa opinie o

> awaryjnnosci? czy koszty utrzymania tego auta sa wysokie? jak

> silnik znosi gaz?

> rocznik okolo 2000

> ps. a moze rozsadniejszym wyborem bedzie 2,4 jtd?

Zapraszam na www.alfa-lancia.pl

Tam możesz sie coś sensownego dowiedzieć, bo tu raczej nie koniecznie grinser006.gif

mod edit ..... a w dziub chcesz mądralo... proszę mi tu jątrzyć devil.gif ok.ok. żartowałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gaz i Alfa Romeo

Bez przesady. Aston Martin to nie jest. Przystoi jak najbardziej, tak jak do każdego innego auta. Paliwo jak każde inne.

Czy masz wogóle pojęcia jak superancko jeździ się V8 przystosowanym do zasilania LPG??? Każdy turbognojek się chowa.

V6 i LPG też da radę. Montowac Prinsa i do przodu biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma/mial ktos do czynienia z tym autem? jakie sa opinie o

> awaryjnnosci? czy koszty utrzymania tego auta sa wysokie? jak

> silnik znosi gaz?

> rocznik okolo 2000

> ps. a moze rozsadniejszym wyborem bedzie 2,4 jtd?

Miał, a nawet ma zlosnik.gif Gazu nie mam i zakładać nie zamierzam, generalnie nie po to kupowałem ten samochód z silnikiem V6. Co do kosztów to wszystko zależy. Jak źle trafisz to popłyniesz na naprawy. Pamiętaj, że 2000 rok to już 8 letni samochód, wystarczy że będziesz zmuszony wymienić kilka kluczowych elementów eskploatacyjnych i parę koła poleci (wystarczy rozrząd, płyny i klocki, o układzie wydechowym nie wspominając). Co do spalania to w wawie, średnio, w korkach mam 17 l/100 km. W trasie z 3 osobami i boxem na dachu 11.4, mierzone na 2700 km (w tym 200 km po ostrych górach). Minimalne spalanie 8.9 na osiągniete na trasie Katowickiej.

Jeśli myślisz o kupnie 8 letniej V6 i zakładaniu gazu dla oszczędności to ja bym się poważnie zastanawiał czy to ci się skalkuluje. Jeśli chcesz oszczędnie to kup JTD.

Co do samej 166 to przy zakupie sprawdź:

- zawieszenie (czy nie skrzypi, nie ma luzów, stan elementów gumowych)

- maglownicę - czy nie ma luzów i nie cieknie sama listwa

- układ wydechowy - w jakim jest stanie (najtańszy zamiennik jaki widziałem to ok 1000 - 1200 zł na niemieckim ebayu)

- układ chłodzenia - czy silnik sie nie przegrzewa (wystarczy odczekać do włączenia się wiatraka i obserwować wskaźnik temperatury)

-stan rozrządu i napędu urządzeń dodatkowych (jeśli nie zamierzasz tego wymieniać)

- silnik std czy nie bierze oleju, czy nie łapię błędów itp

- możesz się spotkać z błędami poduszek - często nawala czujnik obciążenia fotela pasażera (jako naprawę robi się obejście tego czujnika - std procedura w ASO)

Generalnie te checki mogą się odnosić do zarówno V6stek jak i JTD, ale osobiście miałem do czynienia tylko z V6.

Btw. Jak już kupujesz kupuj dobrze wyposażoną wersję. Miło jest mieć więcej zabawek niż mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.