Skocz do zawartości

Wycieraczka....


loozaque

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

vitam

> Od jakiegoś czasu jest problem z przednią wycieraczką... LINK DO

> FILMIKU (chodzi i szuranie, a nie piszczenie wycieraczki na

> suchej szybie - szuranie wystepuje zawsze).

filmik przejrzałem

> Zna może ktoś przyczyne? Jak sie tego dzwieku pozbyc?

a czy w czasie deszczu też słyszysz ten odgłos?? według mnie ten odgłos dochodzi z silnika wycieraczki(ma za małe smarowanie) - musiałbyś wyciągnąć silnik odkręcić jego tylną klapke i dać tam smaru - bo to co dawają fabrycznie to pupa.gif jest a nie smar spineyes.gif - spróbuj podnieść pióro wycierałki i włącz ją - zobacz czy wtedy też jest ten szum - jeśli tak to wycieraczka powoli się zaciera więc trzeba ją ratować i przekonserwować ok.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Od jakiegoś czasu jest problem z przednią wycieraczką... LINK DO

> FILMIKU (chodzi i szuranie, a nie piszczenie wycieraczki na

> suchej szybie - szuranie wystepuje zawsze).

> Zna może ktoś przyczyne? Jak sie tego dzwieku pozbyc?

Ja tak samo radze przesmarować a nawet wyczyścić czpień i gniazdo czpienia w obudowie (leciutko pilniczkiem albo papierem ściernym) i tam też pszesmarować najlepiej smarem łożyskowym. Pozdro i życze powoodzenia przy pracach . wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak samo radze przesmarować a nawet wyczyścić czpień i gniazdo

> czpienia w obudowie (leciutko pilniczkiem albo papierem

> ściernym) i tam też pszesmarować najlepiej smarem łożyskowym.

> Pozdro i życze powoodzenia przy pracach .

Ooooooo.... boje_sie.gif Witamy nowego kolege TUTAJ... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Od jakiegoś czasu jest problem z przednią wycieraczką... LINK DO

> FILMIKU (chodzi i szuranie, a nie piszczenie wycieraczki na

> suchej szybie - szuranie wystepuje zawsze).

> Zna może ktoś przyczyne? Jak sie tego dzwieku pozbyc?

Hmm, troche temat zszedł na bok, ale powrócę ;-)

Jak dostać się do silniczka wycieraczek? od strony maski czy kabiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, troche temat zszedł na bok, ale powrócę ;-)

> Jak dostać się do silniczka wycieraczek? od strony maski czy kabiny ?

Mósisz odkręcić ramie wycieraczki odkręcić podszybie, odpiąć przewód od spryskiwacza i można zdjąć podszybie. A dalej to widać gdzie jest silniczek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mósisz odkręcić ramie wycieraczki odkręcić podszybie, odpiąć przewód

> od spryskiwacza i można zdjąć podszybie. A dalej to widać gdzie

> jest silniczek .

nie do końca

bo silnik jest pod osłoną biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Od jakiegoś czasu jest problem z przednią wycieraczką... LINK DO

> FILMIKU (chodzi i szuranie, a nie piszczenie wycieraczki na

> suchej szybie - szuranie wystepuje zawsze).

> Zna może ktoś przyczyne? Jak sie tego dzwieku pozbyc?

Miałem to samo a stało się w zimę gdy woda dostała się do przekładni silniczka od wycieraczki poprzez pękniętą nagwintowaną tuleję wokół trzpienia. Rozebrałem wyczyściłem i przekładnie i silniczek i dupa po jakimś czasie dalej szurało i piszczało. W końcu kupiłem na giełdzie samochodowej od zaufanego handlarza drugi, prawie nówka i jest ok, znowu cisza i spokój. Przy okazji wymiany silniczka uwidoczniła się wada ramienia wyceraczki. Okazało się że gniazdo w ramieniu gdzie wchodzi trzpień jest już wyrobione. Jak do końca dokręca się śróbę trzymającą ramię to zaklecza się ono o śrubę na wspomnianej gdwintowanej tulei wokół trzpienia. Mogła to też być przyczyna jej uszkodzenia w poprzednim silniczku i przez to naleciała do środka woda. Wystarczy jednak zeszlifować trochę tą śrubę na tulei i jest ok, a najpepiej to kupić nowe ramię wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem z tą wycieraczką zlosnik.gif

Próbowałem się dostać do silniczka ale jakoś mi się nie udało. Wszystko szło pieknie do momentu gdy zostały mi do odkręcenia tylko 2 śrubeczki a raczej śruby smile.gif mocujące osłonę silniczka. Cholery są tak zastałe, że nie dają sie ruszyć a boję się je zjechać bo wtedy pozostanie mi chyba tylko wyłamanie tej osłony a i to pewnie nie przyniesie zamierzonego skutku frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też był spalony silniczek ... rozkręcnie tych ostatnich 2 śrub, to porażka sciana.gif próbowałam WD40, potem coca-colą a skończyło się na przecięciu ich piłką do metalu o! a u mojego serce.gif we fordzie są dwie wycieraczki na przednią szybę, i ramię prowadzace tak sie zapiekło, ze az spalił sie przełącznik zespolony (a to już wydatek) trzeba było wszystko rozkręcić i śrubka po śrubce wszystko dokładnie przesmarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam to samo od soboty ten sam zgrzyt co na filmiku słychac dokładnie to samo dzis sie zabieram za naprawe bo sie zaczyna rosa i deszcze zapowiadają a jak narazie nie mam kasiory na nowy silnik wiec trzeba podreperować to co sie ma buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grinser006.gifgrinser006.gifjuz naprawione brawo.gifbrawo.gif

padnięte jednak łożysko było mimo ogledzin wizualnych dopiero na takiej sprytnej maszynce wyszło ze jest uwalone....

Więc jeżeli ktoś ma podobne objawy polecam rozbiórke i sprawdzenie ustrojstwa bo można sie lekko zdziwić co może być środku mimo szczelnej obudowy.

Pozdrawiam UNOPOSIADACZY.......

brawo.gifbrawo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumie, ze lozysko wymieniles na nowe... To ja poprosze typ,

> rozmiar, oznaczenie tego nowego, co zakupiles zapewne...

Więc tak byłem w 3 sklepach motoryzacyjnych i nie mieli takiego jedynie na zamówienie bo to jakies niby nietypowe..... a koszt powinien sie zmiescic w kwocie 14 zł ...... coś mi to dziwne było i poszedłm do sklepu gdzie kupowałem części do odkurzaczy (jak jeszce bawiłem sie naprawianiem sprzętu AGD) i okazało sie że to najzwyklejsze łozysko do zelmerowskich odkurzaczy które kosztuje 6 PLNów i jest wytrzymalsze od oryginału który był w silniku wiec takie kupiłem ....co do oznaczeń to w ciagu dnia sprawdze jaki to typ bo mam to stare wic oblukam co tam pisze na nim

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Od jakiegoś czasu jest problem z przednią wycieraczką... LINK DO

> FILMIKU (chodzi i szuranie, a nie piszczenie wycieraczki na

> suchej szybie - szuranie wystepuje zawsze).

> Zna może ktoś przyczyne? Jak sie tego dzwieku pozbyc?

cześć, mam nadzieję że juz uporałeś sie z tym szuraniem, przynajmniej miałeś jakieś odgłosy w moim uniaku wycieraczka poprostu staneła i kilka dni później zobaczyłem jak z miejsca gdzie jest silniczek wydostaje sie siwy dym, silnik sie zjarał na popiół, a wymiana tania nie jest.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.