Skocz do zawartości

UWAGA ZŁODZIEJE!!!


kosprzem

Rekomendowane odpowiedzi

Autokącik to wspaniała rzecz, ale niestety nie jest pozbawiony wad:

AUTOKACIK TO KOPALNIA INFORMACJI DLA ZŁODZEJI!!! świadczy o tym rozmowa dwóch mężczyzn, którą podsłuchałem w supermarkecie, cytuję:

"- każdy ci tam wyspiewa jaka ma bryke, co w niej trzyma, gdzie ja trzyma, i jeszcze ci q*** fote pie******!

- q***, za*******!!

- No a co q***, Wiatrak kilku frajerów wyniuchał!

- autokacik powiadasz?"

Wnioski niech każdy wyciągnie sam, a przede wszystkim dobrze zastanówcie się co piszecie! Pamiętajcie że każdy może to przeczytać!

Prośba do szanownych moderatorów o wieczne podwieszenie tej wiadomości, niech przyszli Kącikowicze mają świadomość tego w co się mogą wpakować będąc nieostrożnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kiedyś zasygnalizowałem taką możliwość na kąciku Matiza. Pierwszą reakcją była Wielka Obraza dwojga z kącikowiczów. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No cóż, kiedyś zasygnalizowałem taką możliwość na kąciku

> Matiza. Pierwszą reakcją była Wielka Obraza dwojga

> z kącikowiczów.

Sygnalizowałem tę możliwosć baaardzo dawno temu, nie tylko odnosnie Motokącika, ale i HP - podczas ostrej dyskusji z kolegą Sokolim Okiem. Chodziło nie tylko o złodziei saochodów, ale i o podawanie wszelkich innych info, niekoniecznie przeznaczonych dla każdego, kto mógłby mieć tu dostęp.

Kolega Sokole_Oko najbardziej był obrażony faktem, że mogą nas czytać "służby" i te informacje wykorzystywać operacyjnie. Ja twierdzilęm, że oczywiscie to robią, bo byliby nierozgarnięci, nie wykorzystując tak wspaniałego źródła informacji. A złodzieje także głupi nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To juz niektorzy z kolegów podejrzewali od dawna,

> dlatego jakieś ciekawe info dot. zabezpieczeń pisze

> się zainteresowanym na priva.

A oni przekazują je dalej i dalej aż dotrą one do "odpowiednich ludzi" zlosnik.gif

W zasadzie to dziwię się tym, którzy nie mają skrupułów w pisaniu o tym jaki mają alarm czy inne tego typu rzeczy yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiego typu służby koledze chodzi?

U nas poszło o chwalenie się antyzłodziejskimi patentami. Nie pamiętam dokładnie, co napisałem, coś w stylu Mickiewicza - że i wśród przyjaciół zdarzają się złodzieje. I ktoś się obraził. zlosnik.gif

Chyba jeszcze zbyt mało kącikowiczów spotkało się z obrobieniem przez osoby, do których mieli zaufanie. A złodzieje jakoś nie chcą mieć tatuażu na czole. Ciekawe, dlaczego. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AUTOKACIK TO KOPALNIA INFORMACJI DLA ZŁODZEJI!!!

...ale ogólnie masz rację.

Na zdrowy, chłopski rozum - każde miejsce, w którym publicznie ujawnia się różne informacje, które nie powinny być ujawniane, jest taką kopalnią. Autokącik również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież i tak w większości przypadków chwalą się

> poprzez naklejki na szybach

No tak, a takiego ta nawet nie trzeba tropić (o ile się go zaparkowanego spotka gdzieś np na parkingu/ulicy). No ale trzeba się pochwalić, że się coś tam ma hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega Sokole_Oko najbardziej był obrażony faktem, że mogą nas

> czytać "służby" i te informacje wykorzystywać operacyjnie. Ja

> twierdzilęm, że oczywiscie to robią, bo byliby

> nierozgarnięci, nie wykorzystując tak wspaniałego źródła

> informacji. A złodzieje także głupi nie są.

Czyli potwierdza sie tylko to , ze informacji wszedzie jest mnostwo ,

ale to zlodzieje potrafia z nich korzystac a nie odpowiednie sluzby sick.gif

( oczywiscie wyjatkiem jest "nasz" Policjant ok.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli potwierdza sie tylko to , ze informacji wszedzie

> jest mnostwo ,

> ale to zlodzieje potrafia z nich korzystac a nie

> odpowiednie sluzby

Jak gdyby prawda zlosnik.gif

> ( oczywiscie wyjatkiem jest "nasz" Policjant )

Fakt, ale niezłe bęcki na początku obrywal za to że "smie" wykorzystywać informacje z forum do pracy. Żeby było smieszniej, nie słyszałęm znikąd żeby jakis kącikowicz miał z jego strony klopoty z powodu tego, co tu napisał, natomiast mogę potwierdzić, że dzięki informacjom przekazywanym mu przez to forum i jeszcze jedno, Policjant zrobił dużo bardzo dobrej roboty w warszawskim ruchu. I to naprawdę z dobrej woli, bo np. osobiste jeżdżenie żeby sprawdzić blędne działanie sygnalizacji swietlnej i wymusić jej stosowne przeprogramowanie, nie należy sensu stricte do obowiązków naczelnika WRD. Tak samo jak jechanie i przekręcanie w prawidłową pozycję przestawionego przez jakiegos pajaca znaku. Ale własnie są ludzie i ludziska - korona z głowy mu nie spadła (przynajmniej w moich oczach zyskał), a zapobiegł bardzo niebezpiecznym sytuacjiom. Oczywiscie marzą mi się czasy, kiedy naczelnik nie będzie sam musiał siłować się ze znakami, a wystarczy telefon od użytkownika drogi do odpowiedniej służby drogowej - najlepiej jednolity w całym kraju - by znak w ciągu góra godziny zostalnaprawiony. Ale to mi się marzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SYSTEM

> O jakiego typu służby koledze chodzi?

> U nas poszło o chwalenie się antyzłodziejskimi patentami. Nie pamiętam dokładnie, co napisałem,

> coś w stylu Mickiewicza - że i wśród przyjaciół zdarzają się złodzieje. I ktoś się obraził.

> Chyba jeszcze zbyt mało kącikowiczów spotkało się z obrobieniem przez osoby, do których mieli

> zaufanie. A złodzieje jakoś nie chcą mieć tatuażu na czole. Ciekawe, dlaczego.

ta jaki tam miales alarm ? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A oni przekazują je dalej i dalej aż dotrą one do "odpowiednich ludzi"

> W zasadzie to dziwię się tym, którzy nie mają skrupułów w pisaniu o tym jaki mają alarm czy inne tego typu rzeczy

przecie mi DEAWOO nie ukradna zlosnik.gifzlosnik.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SYSTEM

proponuję wprowadzic możliwość oglądania informacji o użytkowniku tylko dla innych zarejestrowanych użytkowników

Jeśli to spowoduje, że ukradną choć o jedno autko mniej to warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proponuję wprowadzic możliwość oglądania informacji o użytkowniku tylko dla

> innych zarejestrowanych użytkowników

> Jeśli to spowoduje, że ukradną choć o jedno autko mniej to warto...

popieram, ale jednoczesnie pragne zauwazyc, iz zarejestrownie sie na AK nie jest jakas filozofia crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SYSTEM

> popieram, ale jednoczesnie pragne zauwazyc, iz

> zarejestrownie sie na AK nie jest jakas filozofia

wiem, ale zawsze to jakies drobne utrudnienie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na czesci na 100%

co ty , czesci tanie jak barszcz to nawet sie nie oplaca brac bo ryzyko zbyt duze ( rzucajacy sie w oczy na ulicy a bez felg jechac nie beda wink.gif ) a i dola za skok pewnie bidna biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Autokącik to wspaniała rzecz, ale niestety nie jest pozbawiony

> wad:

> AUTOKACIK TO KOPALNIA INFORMACJI DLA ZŁODZEJI!!! świadczy o tym

> rozmowa dwóch mężczyzn, którą podsłuchałem w supermarkecie,

> cytuję:

> "- każdy ci tam wyspiewa jaka ma bryke, co w niej trzyma, gdzie ja

> trzyma, i jeszcze ci q*** fote pie******!

> - q***, za*******!!

> - No a co q***, Wiatrak kilku frajerów wyniuchał!

> - autokacik powiadasz?"

> Wnioski niech każdy wyciągnie sam, a przede wszystkim dobrze

> zastanówcie się co piszecie! Pamiętajcie że każdy może to

> przeczytać!

> Prośba do szanownych moderatorów o wieczne podwieszenie tej

> wiadomości, niech przyszli Kącikowicze mają świadomość tego w

> co się mogą wpakować będąc nieostrożnymi.

Nie demonizujmy zlosnik.gif

Złodzieje samochodów działają zupełnie inaczej i nie sądzę, żeby informacje zawarte na tej stronie w czymkolwiek miały im pomóc.

Ta rozmowa to była rozmowa jakichś dwóch "szopenfeldziarzy" - tak by pewnie skwitował to Duńczyk zlosnik.gif - bo z informacji, że jakiś użytkownik ma alarm firmy X na pilota ze zmiennym kodem i parkuje go w garażu zamykanym na kłódkę firmy Y ? Takich aut z podobnymi zabezpieczeniami są tysiące w samej tylko Warszawie smirk.gif

Mogę się założyć, że złodziejowi jest wszystko jedno czy kradnie autko "autokącikowe" czy też inne.

A jeśli chodzi o lepki to najbardziej złodzieje cieszą się z lepek typu "bear-lock", "multi-lock" lub "cerberus" hehe.gif, a nie autokącikowych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecie mi DEAWOO nie ukradna

musze Cie zmartwic...Lanos od pazdziernika czy listopada wszedl w druga grupe ubezpieczeniowa w zwiazku z tym ze jest coraz czesciej kradziony...takie info uzyskalem jak w kwietniu ubezpieczalem auto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SYSTEM

No i zostałem uświadomiony. Ja na samo słowo "złodziej" jestem uczulony (gdybym dorwał tego, kto mi zwinął radyjko z Punciaka - oczywiście wybijając szybę piesc.gifwpysk.gif). Ale że Autokącik źródłem informacji dla złodziei - nie pomyślałem shocked.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta jaki tam miales alarm ?

mam najnowsze zabezpieczenia, wszystko wypisane na naklejkach coby ludzie widzieli jaki wożę wypas zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmmm

> w sumie dobre...

> ale kazdy moze sie zarejstrowac i nic nie piszac

> pozagladac

Ale to też nie powinno być kryterium wyrzucania, bo np. znajomy policjant (nie Naczelnik) tak własnie sobie czytuje. I pewnie nie tylko on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> np klik, jak rowniez wszelkie zdjecia ze zlotow.

Hmmmm.... jakoś mnie to nie przekonuje. Uważasz, że takie pytania należy zadawać konfidencjonalnym szeptem - jakbyś w zatłoczonej (np. po sumie) aptece pytał o prezerwatywy ? zlosnik.gifhehe.gif

Wyjdź na jakikolwiek (np. przed hipermarketem) parking i zobacz ile samochodów informuje złodziei o rodzajach zabezpieczeń, ich właściciele prawdopodobnie nawet nie wiedzą, że coś takiego jak autokącik istnieje hehe.gif

Jeżeli mam np. alarm firmy skorpion, model 600 i mam naklejkę informującą o tym na szybie, to co mi szkodzi chwalić się tym alarmem na forum ?

Jeżeli szukam alarmu i zapytam się na forum i dostanę w odpowiedzi np. 10 postów, każdy o jakimś innym to co z tego ?

Ludzie, nie dajmy się zwariować spineyes.gif

Z resztą alarmy dźwiękowe nie chronią przed kradzieżą no.gif - u nas mało kto zwraca uwagę na dźwięk syreny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to też nie powinno być kryterium wyrzucania, bo np.

> znajomy policjant (nie Naczelnik) tak własnie sobie

> czytuje. I pewnie nie tylko on.

alez skadze....

mowiac krotko nie widze jakiejkolwiek sposobu na powstrzymanie takich procederow smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SYSTEM

> hmmmm

> w sumie dobre...

> ale kazdy moze sie zarejstrowac i nic nie piszac

> pozagladac

wersja druga : podgląd tylko dla użytkowników o statusie "swój"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SYSTEM

> I co to da ? Może lepiej weryfikacja na podstawie skanu

> siatkówki oka ?

i badanie krwi, oraz co dwa tygodnie kału i moczu, tak na wszelki wypadek... zlosnik.gif

to była tylko propozycja.... cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co ty , czesci tanie jak barszcz to nawet sie nie oplaca brac bo ryzyko zbyt duze ( rzucajacy

> sie w oczy na ulicy a bez felg jechac nie beda ) a i dola za skok pewnie bidna

Skoro opłaca się kraść maluchy, duże fiaty i polonezy to czemu nie lanosy??? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro opłaca się kraść maluchy, duże fiaty i polonezy to czemu nie lanosy???

Biora wszystko co tylko potrzebne frown.gif A Lanosy i Matizy gina niestety sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro opłaca się kraść maluchy, duże fiaty i polonezy to czemu nie lanosy???

bo to DEAWOO jest ! zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest bardzo dobry pomysł

A co to ma dać że żeby zostać weteranem trzeba będzie wysłać np 2500 postów? Czy będąc dopiero np weteranem będzie można sprawdzić czyjś profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to ma dać że żeby zostać weteranem trzeba będzie

> wysłać np 2500 postów? Czy będąc dopiero np

> weteranem będzie można sprawdzić czyjś profil?

Niekoniecznie trzeba być weteranem.Chodzi o to żeby nowy uzytkownik który ma na koncie małą ilość postów nie mógł mieć wglądu do danych innych userów.Nie bedzie mógł bez sensu nabić sobie postów (no chyba że na HP) bo ktoś to zauważy.To powinno choć trochę utrudnić możliwość zdobycia danych, choć dla chcącego nic trudnego... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niekoniecznie trzeba być weteranem.Chodzi o to żeby nowy

> uzytkownik który ma na koncie małą ilość postów nie

> mógł mieć wglądu do danych innych userów.Nie bedzie

> mógł bez sensu nabić sobie postów (no chyba że na

> HP) bo ktoś to zauważy.To powinno choć trochę

> utrudnić możliwość zdobycia danych, choć dla

> chcącego nic trudnego...

na HP licznik nie dziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja powiem tak, nie ma co niczego blokować, bo "cwaniak" i tak wyszpera informacje z postów lub podpisów. Natomiast trzeba ostro tępić podejrzane posty, właśnie w stylu "jak odpalić samochód omijając immobilizer" albo "jaki alarm masz w swoim bolidzie". I tu sądzę wielka rola Moderatorów, coby do takiego gościa (nie zdarzają się te posty często) wysłali grzeczne "upomnienie" że na kąciku taka tematyka jest "non grata". A sami niestety, też musimy uważać, coby nie "pochwalić się" za bardzo.(publikowanie opisów patentów zabezpieczających, lub zdjęć z rejestracjami, lokalizacją) Sam miałem chętkę kiedyś napisać że polecam gościowi alarm (taki jaki sam mam). Dopiero po chwili się zreflektowałem, że to chyba będzie już zbyt dużo informacji. Można gościa odesłać do sklepu netowego gdzie sobie poszpera i znajdzie (jeśli faktycznie szuka alarmu).

to takie moje 3 grosze

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ma pewności z kim się rozmawia. Taki złodziej nie napisze w swoim I-szym poście "jakie macie alarmy"

Przystąpi do jakiegos kącika, zarzuci fotke jakiegoś samochodu, zaprzyjaźni się i jest naszym klubowiczem i kolegą. Pojawi się kilka razy na Cargo, aby na żywo obejrzec furkę i wszystko ma jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.