Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

[G] Jakiej firmy przegub polecacie?

Featured Replies

Napisano

Witam! Padł mi przegub półosi zewnętrzny. Spośród kilku producentów na Allegro i w hurtowniach motoryzacyjnych wyodrębniłem nw. oferty, moim zdaniem najlepsze:

LOBRO (303358) - 320 zł

SPIDAN (21195) - cena z rabatem dla warsztatu ok. 228 zł, detal 280 zł

METELLI (15-1287) - cena z rabatem dla warsztatu ok. 110 zł, detal 130 zł.

Oczywiście odrzuciłem wynalazki takie jak: Hart, Glo, Protechnik, Stati, Eurotechnik...

Ja słyszałem, że Spidan i Lobro są najlepsze, ale czy taka duża różnica ceny w stosunku do Metelli uzasadniona jest jakością i trwałością przegubu i osłony gumowej? Czy będę żałował, jeśli kupię przegub Metelli? Macie jakieś doświadczenia z ww. producentami, szczególnie negatywne?

I jeszcze jedno pytanie: czy w Astrze G z ABS przegub nie posiada zewnętrznego wieńca zębatego służącego do generowania impulsów obrotu koła? Wg informacji serwisu Opla impulsy są generowane wewnątrz piasty. Również a notach informacyjnych przegubów różnych producentów na żadnym nie widać wspomnianej zębatki... Mój przegub ma nr 374002, GM 90538427.

Pozdr.

Napisano
  • Autor

Ja bym chciał pojeździć kilka lat... Zależy mi bardziej na opinii o Metelli... O Spidanach czytałem i słyszałem same pozytywne opinie... tylko ta cena mnie odstrasza. Pozdr.

Napisano

> Ja bym chciał pojeździć kilka lat... Zależy mi bardziej na opinii o

> Metelli... O Spidanach czytałem i słyszałem same pozytywne

> opinie... tylko ta cena mnie odstrasza.

widzisz co w Twojej wypowiedzi pogrubiłem? ;-)

bierz Spidany i się nie zastanawiaj ok.gif

u mnie wewnętrzne latają od ponad 100 000km (wymieniałem nieco ponad 2 lata temu)

niedawno wymieniałem też zewnętrzny i kupiłem Spidana bez chwili wahania ok.gif

edit: brałem od zielika w dobrej cenie ok.gif

Napisano
  • Autor

> brałem od zielika w dobrej cenie

A jak to się robi? Ma jakąś ofertę, stronkę, czy handluje na Alledrogo? Pozdr.

Napisano

> A jak to się robi? Ma jakąś ofertę, stronkę, czy handluje na

> Alledrogo? Pozdr.

pisz na priv: link

później skontaktujecie się jak należy ok.gif

Napisano

> czy w Astrze G z ABS przegub nie posiada zewnętrznego wieńca zębatego służącego do generowania impulsów obrotu koła?

Nie posiada, bo:

> impulsy są generowane wewnątrz piasty.

wink.gif

Napisano

> Witam! Padł mi przegub półosi zewnętrzny. Spośród kilku producentów

> na Allegro i w hurtowniach motoryzacyjnych wyodrębniłem nw.

> oferty, moim zdaniem najlepsze:

> LOBRO (303358) - 320 zł

> SPIDAN (21195) - cena z rabatem dla warsztatu ok. 228 zł, detal 280

> zł

> METELLI (15-1287) - cena z rabatem dla warsztatu ok. 110 zł, detal

> 130 zł.

>

> Ja słyszałem, że Spidan i Lobro są najlepsze, ale czy taka duża

> różnica ceny w stosunku do Metelli uzasadniona jest jakością i

> trwałością przegubu i osłony gumowej? Czy będę żałował, jeśli

> kupię przegub Metelli?

Spidan jest rzeczywiście bardzo dobry, Metellego też trochę sprzedałem i nic sie nie wróciło na gwarancję, ale jak to się spisuje na dłuższą metę to nie jestem Ci w stanie powiedzieć, pojechały w świat i tyle, jeżeli masz kiepsko z kasą weź Metelli, spokojnie powinieneś trochę pojeździć, ale jeżeli możesz sobie pozwolić i chcesz mieć spokój na długo to raczej byłbym za Spidanem,

brat

Napisano

jak mi w renówce poszła półoś to wstawiłem właśnie metelli.

lata już ze 20 kkm i narazie nie zapowiada się, żeby miała się posypać.

Napisano
  • Autor

Otóż sytuacja wygląda tak: zamówiłem u znajomego mechanika przegub Spidana i okazało się, że nie ma już firmy Spidan, ponoć połaczyła się z Lobro i mechanik kupił przegub właśnie Lobro w cenie Spidana. Informacja od osoby trzeciej i jeśli nic nie pokręciła to chyba raczej na tym skorzystałem? Czy ktoś potwierdza informacje o połaczeniu firmy Spidan i Lobro? Pozdr.

Napisano

> Czy ktoś potwierdza informacje o połaczeniu firmy Spidan i Lobro?

wyguglałem na szybko, że Spidan i Lobro to marki jednego koncernu - GKN Driveline

zatem masz dobre informacje ok.gif

Napisano

Przeguby Harta odznaczają się wysoką jakością... Nie masz czego się obawiać... ok.gif

Napisano

> Przeguby Harta odznaczają się wysoką jakością... Nie masz czego się

> obawiać...

czyżby?

Hart ma obiegową opinie raczej nieciekawą - ogólnie

czy w przegubach jest inaczej...?

Napisano

> czyżby?

> Hart ma obiegową opinie raczej nieciekawą - ogólnie

> czy w przegubach jest inaczej...?

podobno, podkreślam - podobno pod brendem HART można kupić pompy do wody DOLTZ (gdzieś wyczytałem, nie było potwierdzenia z innego źródła...)

może z przegubami jest podobnie?

a może to wyjątek potwierdzający regułę? hmm.gif

ps. osobiście nic mnie do f-my HART nie przekona... grinser006.gif

Napisano

Z Brendem Harta, tak samo jak z innymi prywatnymi markami w przeszłości bywało różnie, acz kolwiej jakość tych produktów ciągle poprawia się.

Jeśli chodzi konkretnie o przeguby to naprawdę nie ma czego się obawiać...

Napisano

> podobno, podkreślam - podobno pod brendem HART można kupić pompy do

> wody DOLTZ (gdzieś wyczytałem, nie było potwierdzenia z innego

> źródła...)

> może z przegubami jest podobnie?

> a może to wyjątek potwierdzający regułę?

> ps. osobiście nic mnie do f-my HART nie przekona...

Czemu??? Hart ma naprawdę dobry stosunek jakości do ceny.

A jeśli twierdzisz, że nic Cię nie przekona to zacznij dla eksperymentu od klocków... Ja jestem bardzo zadowolony... W ok. 3 miesiące zrobiłem 14kkm. w samochodzie służbowym na tych klockach i naprawdę nie mam zastrzerzeń.

Ps.: Zanim ktoś mnie ubiegnie - Tak, pracuje w Harcie.. Ale jakie to ma znaczenie??? Piszę to co myślę... Na potwierdzenie można sprawdzić moje posty o Norauto z 6 lat pracy tam.

Powiem więcej - w moim prywatnym samochodzie (mojej żony) jest sporo brendu Harta... Bez zastrzerzeń...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.