Skocz do zawartości

II rata ubezpieczenia OC - kto płaci?


Lukasz_NII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprawa wygląda następująco:

Pan zawiera ubezpieczenie w firmie Compensa na ubezpieczenie pojazdu OC w dniu 8 marca 2008. Do dnia 8 września musi zapłacić II ratę ubezpieczenia OC (nie płaci). 9 września sprzedaje mi samochód z umową całoroczna na ubezpieczenie (w umowie jest mowa o II racie jednakże nie ma mowy kiedy należy ją zapłacić).

Kto ma teraz zapłacić tą II ratę?

Uprzedzając... w compensie już byłem jednakże bardzo mało kompetentne panie powiedziały że muszę jeszcze poczekać z 10 dni bo może przelew przyjdzie, "a kto ma zapłacić składkę to oni sobie wybiorą wg regulaminu" .

Próbuję czytać teraz ustawę o ubezpieczeniach ale coś mi nie wychodzi...

Z logicznego punktu widzenia kiedy mam do zapłacenia rachunek z płatnością do xx.xx.xxxx to ciąży to na mnie i w następnej kolejności kierują sprawę do windykacji a jak jest z OC?

PS

Jeśli ktoś może to prosił bym o poparcie swojej opinii jakimś artykułem bądź & ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak można wymówić polisę zawartą przez kogoś innego?

masz równe 30 dni od dnia zawarcia umowy K-S pojazdu na wymówienie polisy i zmiany na inną firmę. Kasę której nie wykorzystasz dostaje poprzedni właściciel w takim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz równe 30 dni od dnia zawarcia umowy K-S pojazdu na wymówienie

> polisy i zmiany na inną firmę. Kasę której nie wykorzystasz

> dostaje poprzedni właściciel w takim przypadku

To jedna z opcji. Druga to aneks do umowy (nowy wlasciciel i nr rejestracyjny) i wykorzystanie OC poprzedniego wlasciciela normalnie do konca terminu waznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg. mojego rozumowania obowiazek oplaty 2 raty ciazy na sprzedajacym.

> Skoro kaza Ci czekac jeszcze 10 dni to idz za 7 dni, zloz wymowienie

> tej polisy i papa.

wymówienie złożę jednakże nie wcześniej jak 28 dnia zlosnik.gif ale jeśli mogę mieć zapłaconą juz składkę za kolejne pół roku to czemu mam nie korzystać z tego i wymówić dopiero za 6 miesięcy.

Zalezy mi aby sie dowiedzieć kto w tym wypadku ma płacić tą 2 ratę, bo nie chcę też żeby mi przychodziły jakieś pisma windykacyjne z różnymi kwotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obowiazek zapłaty II raty ciązy na sprzedajacym .

> Tylko dlaczego Kolega kupił nie ubezpieczony samochód i sie nim

> poruszał po drodze?

Kolego auto jest ubezpieczone bo umowe OC zawierasz na rok, a niezaplacenie II raty wcale nie rozwiazuje umowy. Nawet jak nie zaplacisz II czy ktorejstam z kolei raty to OC na auto masz do momentu wygasniecia umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego auto jest ubezpieczone bo umowe OC zawierasz na rok, a > niezaplacenie II raty wcale nie rozwiazuje umowy. Nawet jak nie > zaplacisz II czy ktorejstam z kolei raty to OC na auto masz do > momentu wygasniecia umowy

Kolego nie mówimy o umowie -waznosci- tylko o nie zapłaconym w terminie ubezpieczeniu OC !

Kontrola drogowa konczy sie w tym przypadku kara chyba z5 tys pln !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego nie mówimy o umowie -waznosci- tylko o nie zapłaconym w

> terminie ubezpieczeniu OC !

> Kontrola drogowa konczy sie w tym przypadku kara chyba z5 tys pln !

Pier..isz glupoty za przeproszeniem. Policje nic nie obchodzi czy II rata OC zostala zaplacona w terminie - nie ma obowiazku wozenia potwierdzenia zaplaty. Ich tylko obchodzi waznosc polisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pier..isz glupoty za przeproszeniem. Policje nic nie obchodzi czy II > rata OC zostala zaplacona w terminie - nie ma obowiazku wozenia > potwierdzenia zaplaty. Ich tylko obchodzi waznosc polisy

A to ciekawa teoria. Powodzenia podczas kontroli drogowej lub innej stłuczki i nie zapłaconego -waznego OC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kasę której nie wykorzystasz

> dostaje poprzedni właściciel w takim przypadku

Niedawno sprzedałem samochód i wiem, że nowy właściciel wypowiedział już umowę.

Czy zwrot kasy odbywa się automatycznie czy trzeba zgłosić się do ubezpieczyciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczyliśmy tego z serce.gif osobiście - kupiliśmy auto używane u dealera, dostaliśmy od niego nowy pakiet ubezpieczeniowy, OC poprzedniego właściciela nawet na oczy nie widzieliśmy. Po jakichś 9 miesiącach pismo z PZU - o zapłacenie II raty OC właśnie poprzedniego ubezpieczenia. Sprawę odkręcamy do dziś, bo z oczywistych względów nie poczuwamy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedawno sprzedałem samochód i wiem, że nowy właściciel wypowiedział

> już umowę.

> Czy zwrot kasy odbywa się automatycznie czy trzeba zgłosić się do

> ubezpieczyciela?

musisz starac się o zwrot w większej placówce twojej byłej ubezpieczalni. Jednym słowem trzeba się prosić crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musisz starac się o zwrot w większej placówce twojej byłej

> ubezpieczalni. Jednym słowem trzeba się prosić

nono.gif a jednak nie.

Dzisiaj przyszło pocztą do żonki:

Szanowna Pani.

blah.gifblah.gifblah.gifblah.gif

Informujemy również, że zwrot nadpłaty składki wynikający z rozwiązania umowy w wysokości XX,XX zł zostanie przesłany przekazem pocztowym na Pani adres.

Z poważaniem

blah.gif

Takie rzeczy tylko w AXA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to ciekawa teoria. Powodzenia podczas kontroli drogowej lub innej

> stłuczki i nie zapłaconego -waznego OC .

to czytaj smile.gif

Quote:

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

6. nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie
umowy
obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu
lub
nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia;


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to czytaj

> Quote: > Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie > czasowe) w razie:

> 6. nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie > umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej > posiadacza pojazdu

lub nieokazania dokumentu > stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia;

Czyli co z tego wynika wg Kolegi?

Moze byc umowa zawarta ale nie opłacona?

O waznosc umowy -polisy-decyduje opłacenie składki w okreslonym terminie.

Wymienione w cytowanym przez Kolege fragmencie dokumenty sa nierozłaczne.Kierujacy pojazdem powinien posiadac -OKAZAC- polise OC - oraz dowód ,potwierdzenie jej opłacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymienione w cytowanym przez Kolege fragmencie dokumenty sa

> nierozłaczne.Kierujacy pojazdem powinien posiadac -OKAZAC-

> polise OC - oraz dowód ,potwierdzenie jej opłacenia.

To ciekawe. Ja mam OC (oraz AC i NW) w AXA. Jako papiurek do okazywania policmajstrom dostałem taką małą karteczkę (mieści się w okładce dowodu rejestracyjnego) na której jest napisane: składka roczna: 632 zł. Ale ubezpieczenie (za cały pakiet) opłacam w 4 ratach po 370 zł. Na razie zapłaciłem 2 raty, 3 idzie dopiero 2 grudnia. Jeśli jej 2 grudnia nie zapłacę a 3 grudnia zatrzyma mnie patrol to co mi zrobią? Jak sprawdzą czy zapłaciłem 3 ratę? Na tym świstku nie ma mowy o płatności w ratach. Zadzwonią do AXA? smile.gif

PS. Słowo ''LUB'' w wyżej zacytowanym fragmencie przepisów oznacza, że kierujący musi mieś przy sobie JEDEN z dokumentów: polisę OC LUB dowód opłaty składki OC. W AXA opłatę 1 składki robiłem na poczcie (2 już internetem) bodajże 27 maja - okres ubezpieczenia od 2 czerwca. Jak do nich doszedł przelew to wystawili polisę i ją do mnie wysłali. Ale polisa przyszła listem 4 czerwca. Czyli od 2 do 4 czerwca policmajstrowi musiałbym pokazywać pocztowy dowód wpłaty 1 składki i to by WYSTARCZYŁO. A od 4 czerwca wożę tylko ten świstek. NIE MAM obowiązku wożenia tego pocztowego dowodu wpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co z tego wynika wg Kolegi?

> Moze byc umowa zawarta ale nie opłacona?

Policjanta podczas kontroli nie interesuje czy opłaciłeś wszystkie składki czy nie. Umowa jest zawierana na 12 miesięcy, więc w razie zdarzenia drogowego, w którym sprawcą jest ktoś, kto zawarł umowę OC a składek nie opłacił, poszkodowanemu i tak przysługuje roszczenie wobec jego TU.

> O waznosc umowy -polisy-decyduje opłacenie składki w okreslonym

> terminie.

Przeczytaj art. 26 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych i uderz się w pierś.

> Wymienione w cytowanym przez Kolege fragmencie dokumenty sa

> nierozłaczne.Kierujacy pojazdem powinien posiadac -OKAZAC-

> polise OC - oraz dowód ,potwierdzenie jej opłacenia.

Bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytaj art. 26 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach > obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim > Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych i uderz się w pierś.

Wewnetrzne przepisy TU nie maja zastsowania do przepisów ruchu drogowego które okreslaja jakie dokumenty sa wymagane do poruszania sie po drogach pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprosza o dowód oplacenia składki zgodnie z cyt. artkułem

> ..... lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki

> tego ubezpieczenia;

Dziwnie cytujesz i nie bardzo wiem co chciałeś przekazać, ale stosowną ustawę cytowałem przed kilkoma minutami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wewnetrzne przepisy TU nie maja zastsowania do przepisów ruchu

> drogowego które okreslaja jakie dokumenty sa wymagane do

> poruszania sie po drogach pojazdem.

Bredzisz. Jakie wewnętrzne przepisy TU? Ustawa? hahaha.gif

Nie dość, że masz problem ze znajomością przepisów, to jeszcze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Wróć przepisu, który podał Ci jackdob i wal się w pierść z całej siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bredzisz. Jakie wewnętrzne przepisy TU? Ustawa?

O zasadach ubezpieczen !A nie o ruchu drogowym .

Prawo o ruchu drogowym.

Przepisy porządkowe

Art. 38. Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

1) dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem,

2) dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu,

3) dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia,

4) świadectwo kwalifikacji,

5) inne dokumenty, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnej ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, jak grochem o sciane...

A powinno sie zakonczyc na przyswojeniu tego http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=281316888&page=0&vc=1 i by nie bylo dalszej dyskusji wink.gif

PS. Oplacajac II rate skladki OC pytalem sie w TU czy trzeba wozic potwierdzenie - "Nie, nie trzeba"

PS2. Dostajac mandat od policjanta jakos nie interesowal go moj dowod wplaty II raty skladki OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policjanta podczas kontroli nie interesuje czy opłaciłeś wszystkie > składki czy nie.

Polisa jest wazna tylko po zapłaceniu wymaganej składki - nie istnieje wazna polisa bez opłaconej składki w przepisach o ruchu drogowym.

Umowa jest zawierana na 12 miesięcy, więc w

> razie zdarzenia drogowego, w którym sprawcą jest ktoś, kto

> zawarł umowę OC a składek nie opłacił, poszkodowanemu i tak

> przysługuje roszczenie wobec jego TU.

Zgoda ale wtedy TU wystapi do sadu o zwrot wypłaconego odszkodowania od posiadacza polisy OC nie opłaconej w momencie zdarzenia.

Nie istnieje NIEOPŁACONA W TERMINIE I WAŻNA POLISA polisa OC. sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprosza o dowód oplacenia składki zgodnie z cyt. artkułem

Przeczytaj mój post jeszcze raz. Skąd mają wiedzieć, że ja płacę w ratach, skoro na świstku o tym nie ma mowy?Jest tylko kwota opłaty OC jako całość (nie rozbita na 4 raty).

Powtarzam: nie mam obowiązku wożenia obu rzeczy: świstka polisy OC i dowodu wpłaty. Wożę ten pierwszy i przy kontrolach to wystarcza.

Proszę, z posta powyżej:

Kierujący powinien posiadać:

3) dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia,

LUB, LUB, LUB !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O zasadach ubezpieczen !A nie o ruchu drogowym .

pad.gif

> Prawo o ruchu drogowym.

> Przepisy porządkowe

> Art. 38. Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i

> okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego

> rodzaju pojazdu lub kierującego:

> [...]

> 3) dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego

> ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub

> stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia,

Czego nie rozumiesz w słowie "lub"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polisa jest wazna tylko po zapłaceniu wymaganej składki - nie

> istnieje wazna polisa bez opłaconej składki w przepisach o ruchu

> drogowym.

A co mnie interesują przepisy PoRD? Polisę zawieram w oparciu o stosowną ustawę a nie kodeks drogowy. pad.gif

> Nie istnieje NIEOPŁACONA W TERMINIE I WAŻNA POLISA polisa OC.

Na czym opierasz to stwierdzenie? Bo jeśli ustawa mówi, iż polisa jest zawarta na 12 miesięcy, to przez każdy jeden dzień owych 12 miesięcy jest ona wazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co mnie interesują przepisy PoRD? Polisę zawieram w oparciu o > stosowną ustawę a nie kodeks drogowy.

Ważna informacja dotycząca wszystkich kierowców!

W 2004 roku rozpoczyna działalność CEPiK.

W 2004 roku rozpoczyna działalność CEPiK ( Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) w której będą zbierane wszystkie informacje o pojeździe i kierowcy, zarówno z urzędów rejestracji, jak i towarzystw ubezpieczeniowych. Pozwoli to UFG od razu wyłapać pojazdy bez ważnego OC, czego konsekwencją będzie nałożenie kary - nawet gdy nie będziesz miał OC 1 dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na czym opierasz to stwierdzenie? Bo jeśli ustawa mówi, iż polisa > jest zawarta na 12 miesięcy, to przez każdy jeden dzień owych 12 > miesięcy jest ona wazna.

Na jakich zasadach ustalana jest składka? Dane z AXA

Składka ubezpieczeniowa ustalana jest na podstawie taryfy składek obowiązującej w dniu sporządzenia wniosku.

Składkę opłaca się jednorazowo bądź w ratach zgodnie z dokonanym wyborem.

Termin płatności poszczególnych rat składki określa umowa ubezpieczenia. !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozwoli to UFG

> od razu wyłapać pojazdy bez ważnego OC, czego konsekwencją

> będzie nałożenie kary - nawet gdy nie będziesz miał OC 1 dzień.

Co to ma do dyskusji? Mowa jest o kierowcach, którzy w ogóle nia mają OC na posiadane auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Składkę opłaca się jednorazowo bądź w ratach zgodnie z dokonanym

> wyborem.

> Termin płatności poszczególnych rat składki określa umowa

> ubezpieczenia. !!!!!

I znowu - możesz mi wytłumaczyć związek pomiędzy tematem dyskusji a jakimiś fragmentami ze strony AXA?

Bo jeśli mam skomentować cytowany tekst to tak - można płacić w ratach. Nie wyklucza to faktu, że umowa ubezpieczenia OC jest zawierana na 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jakich zasadach ustalana jest składka? Dane z AXA

kolego miły smile.gif podzial zaplaty skladki na raty to DOBRA wola TU ...

przeczytaj sobie ustawe, ktora juz nie raz cytował tu kolega Liwek... o trybach wygasania umow OC wypowiadania itd.... widze, ze zyjesz dalej w czasach kiedy funkcjonowaly przepisy ustawy sprzed nowelizacji w 2003 roku smile.gif kiedy takie zapisy jak w Twoich postach mialy miejsce w obowiazujacym prawie...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jakich zasadach ustalana jest składka? Dane z AXA

> Składka ubezpieczeniowa ustalana jest na podstawie taryfy składek

> obowiązującej w dniu sporządzenia wniosku.

> Składkę opłaca się jednorazowo bądź w ratach zgodnie z dokonanym

> wyborem.

> Termin płatności poszczególnych rat składki określa umowa

> ubezpieczenia. !!!!!

ja widze ze sa problemy z rozumieniem czytanego tekstu - i stad masz problemy w interpretacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jednak nie.

> Dzisiaj przyszło pocztą do żonki:

> Szanowna Pani.

> Informujemy również, że zwrot nadpłaty składki wynikający z

> rozwiązania umowy w wysokości XX,XX zł zostanie przesłany

> przekazem pocztowym na Pani adres.

> Z poważaniem

> Takie rzeczy tylko w AXA

bardzo miło mnie zaskoczyłes ok.gif

niestety w pzu i hdi nie ubiegałem sie o zwrot i nie dostalem (jedna polisa wazna 4 miechy jeszcze , druga 6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co mnie interesują przepisy PoRD?

Cyt. ze strony KG POLICJI

Jednak policja ma też swoje zdanie na ten temat. Mówi, że BRAK POTWIERDZENIA OPŁATY POLISY OC -dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie OC może okazać się znacznym problemem przede wszystkim dla klienta. Grozi za to uniemożliwieniem dalszej jazdy. Auto może zostać odholowane na policyjny parking, i to na koszt klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cyt. ze strony KG POLICJI

Nie policja tworzy prawo w naszym kraju. Przynajmniej jeszcze nie wink.gif Jak życie uczy policja też już wielokrotnie się myliła w interpretacji prawa. Od interpretowania jest sąd.

A co do OC: jest to umowa, którą zawierasz z ubezpieczycielem. Umowa, która mówi że Ty za określoną kwotę pieniędzy wpłaconą do TU zobowiązujesz ich do pokrycia strat wynikłych z powodu posiadania i użytkowania pojazdu samochodowego wobec osób trzecich.

Jeżeli nie płacisz II lub kolejnej składki, to po prostu nie wywiązujesz się ze swojej części umowy wobec TU. Nie oznacza to wcale, że TU zostaje wtedy zwolnione ze swojej części umowy. Po prostu jak każdy wierzyciel będą chcieli, żebyś wywiązał się ze swojej części... A czy doprowadzą do tego prośbą, groźbą czy komornikiem - to już jest ich sprawa.

Policjant na drodze ma stwierdzić sam fakt zawarcia takiej umowy na podstawie kwitu stwierdzającego taki fakt LUB na podstawie tego, że zapłaciłeś składkę (czyli innego dowodu niż ww. kwitek że umowa wogule została zawarta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cyt. ze strony KG POLICJI

W tym przypadku zdanie Policji jest warte tyle, co Twoje.

> Jednak policja ma też swoje zdanie na ten temat. Mówi, że BRAK

> POTWIERDZENIA OPŁATY POLISY OC -dokumentu potwierdzającego

> ubezpieczenie OC może okazać się znacznym problemem przede

> wszystkim dla klienta.

To niech podadzą mi podstawę prawną takiego twierdzenia.

> Grozi za to uniemożliwieniem dalszej

> jazdy. Auto może zostać odholowane na policyjny parking, i to na

> koszt klienta.

Fajnie. Będą mieli więcej kosztów do pokrycia. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Ty zdajes sobie sprawe co za glupoty wypisujesz ?? POdczas kontroli pokazuje policji swistek, na ktorym jest info o samochodzie oraz o dacie od ktorej do ktorej obowiazuje umowa OC, a czy ja place w ratach czy w calosci to policji g..no do tego. Polise OC kupujesz na rok i nawet jak nie zaplacisz II i kolejnych rat to i tak jest wazna rok, tylko ew. TU bedzie cie scigc za nie zaplacenie rat skladki. Widac ciezko zrozumiec tak banalna kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polise OC kupujesz na rok i nawet jak nie zaplacisz II i

> kolejnych rat to i tak jest wazna rok

No i tu sie także mylisz polisa oc wg obowiazujacego prawa jest samoistnie przedłuzana po roku czasu przez TU, jeśli jej nie wypowiesz na 1 dzień przed jej końcem. A towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo chetnie z tego przepisu korzystaja, wszak jest to dla nich kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polise OC kupujesz na rok i nawet jak nie zaplacisz II i

> No i tu sie także mylisz polisa oc wg obowiazujacego prawa jest

> samoistnie przedłuzana po roku czasu przez TU, jeśli jej nie

> wypowiesz na 1 dzień przed jej końcem. A towarzystwa

> ubezpieczeniowe bardzo chetnie z tego przepisu korzystaja, wszak

> jest to dla nich kasa

poruszasz sprawy w ogole nie zwiazane z tematem watku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego Ty zdajes sobie sprawe co za glupoty wypisujesz ?? POdczas

> kontroli pokazuje policji swistek, na ktorym jest info o

> samochodzie oraz o dacie od ktorej do ktorej obowiazuje umowa

> OC, a czy ja place w ratach czy w calosci to policji g..no do

> tego. Polise OC kupujesz na rok i nawet jak nie zaplacisz II i

> kolejnych rat to i tak jest wazna rok, tylko ew. TU bedzie cie

> scigc za nie zaplacenie rat skladki. Widac ciezko zrozumiec tak

> banalna kwestie.

no fajnie... to teraz poczytaj sobie OWU... ubezpieczyciel odmowi wyplaty odszkodowania za szkode powstala w nieoplaconym okresie... i nic Cie nie pomoze jak dzisiaj wydzwonisz a jutro zaplacisz zalegla rate...

z tego z kolei wynika, ze Policja ma jak najbardziej cel w sprawdzaniu, czy oplaciles... inna sprawa, ze w niektorych tow. pisza na swistku, ze masz raty, w innych daja na caly rok bez slowa o sposobie platnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.